:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Carlos'u kahkalara boğan sözler...
ѕqρα кJмя
15048uu.jpg

Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un dünyaca ünlü menaceri Dino Pasaliç, sarı-lacivertli ekibin Avrupa'da yükselen bir değer olduğunu söyledi ve ekledi;

Kahkalara boğuldu...Sayın Murat Özaydınlı, transferi 15 dakikada bitirdik demiş. Doğru ama 2 sene 15 dakika diyelim biz ona. Çünkü uzun zamandır temastaydık”

“Roberto, ‘evet’ derken tereddüt etmedi. Bu kulübe gelecek daha başka yıldızlar da olacak. Fenerbahçe’nin önü fazlasıyla açık”
Oyuncuma Türkiye’de yaşıyla ilgili söylenenleri aktardım, kahkaha krizine girdi. Hatta, ‘Acaba İstanbul’a bir bastonla mı gitsem’ bile dedi”

Dino Pasaliç ile Madrid uçağında 10 bin feette menaceri olduğu dünyaca ünlü yıldız Roberto Carlos’u konuştuk. Bosnalı spor adamının Carlos konusu açılır açılmaz ilk sözcüğü beni de, okurken sizi de şaşırtacak cinstendi:

Avrupa’dan Fenerbahçe’ye gelmeye çalışan bir sürü futbolcu var...
Evet bu cümle tabii ki çok önemliydi fakat ben Roberto Carlos transferinin ardını konuşmak istiyordum. Boardingten sonra uçakta sohbet etmek için sözleştik ve 3C’de kalkıştan yarım saat sonra sohbete başladık.

- Sayın Pasaliç, Fenerbahçe’den Roberto için ilk görüşme talebi ne zaman geldi?

- İlk soru çok güzel. Neden biliyor musun? Başkan Aziz Yıldırım’la 2 gün önce kulüpteki görüşmemiz ve anlaşmamızdan sonra gazetelerde ne yazacağını merakla bekliyordum. Ve gazeteleri elime ilk aldığımda Fanatik Gazetesi’nin ilk sayfası dikkatimi çekti. Dünya resmi ve içinde Roberto Carlos. Bu gerçekten çok hoştu. İnanmayacaksınız ama gazeteniz çantamda duruyor. Şimdi Roberto’ya götürüyorum. Ve gazetenizde Murat Özaydınlı’nın ağzından bir cümle var, “Roberto Carlos’u 15 dakikada bitirdik...” Esprili bir cevap vereyim; Sayın Özaydın’nın dediği doğru ama sadece 15 dakika olan kısmı. Bana sorarsanız, 2 sene 15 dakikada bitti transfer.

- Roberto ne düşünüyor, size neleri soruyor?

- Bakın büyük bir deneyim Carlos. Ondan sonra büyük transferler gelmeye başlar. Daha iyi para teklif edenler de vardı ama başkan Carlos’u heyecanlandırdı. Çünkü Fenerbahçe dünya kulübü oldu. Bakın oluyor demiyorum, oldu. Roberto da bana kulübü nasıl bulduğumu sordu her zaman. Zaten taraftarın heyecanını biliyor.

- Türkiye’de bu dünya kulübü olma olayı biraz fantezi olarak görülüyor. Siz dünya futbolunun içinde birisi olarak bunu bize inandırmak için neler söyleyebilirsiniz merak ediyorum.

- Tamam o zaman, size “Önümüzdeki 10 yıl Fenerbahçe’nin senesi olacak. Ne Real Madrid ne de Juventus gibi kulüplerle çalışmak isterim” desem, nasıl karşılarsınız? Zaten bunu herkes görecek. Fenerbahçe zirveye çıkacaktır.

- Bunu Fenerbahçe’yle iş yaptığınız ve para kazandığınız için söyleyebilirsiniz, doğaldır.

- Hayır, inanın göreceksiniz. Fenerbahçe’ye gelecek büyük oyuncular var daha. Carlos gelirken tereddüt etmedi. Bundan sonra gelecekler de artık tereddüt etmeyecektir. Fenerbahçe’de oynamayı artık birçok Avrupalı futbolcu hayal ediyor.

- Carlos’un da oynayacağı kritik Zaragoza maçını izleyecek misiniz?
- Hayır gitmiyorum çünkü ilgilendiğim tek oyuncu Roberto Carlos değil, artık diğerleriyle ilgilenmem lazım.

- Fenerbahçe için mi?

- Olabilir!

- Peki Madrid’ten nereye geçeceksiniz?
- Carlos’la 2 saat geçirdikten sonra Barcelona’ya geçeceğim.

- Peki o zaman ben bu cümlenizden Fenerbahçe’ye gelecek oyuncu Barcelona ya da civarından çıkarımını yapıyorum.

- (Gülüyor) Olabilir ama söyleyemem Sayın Aziz Yıldırım’a sözüm var. Daha önce de Baliç, Boliç, Rapaiç, Lazetiç gibi oyuncuları getirmiştim. Bundan sonrası da sürprizlerle dolu olabilir.

- Tamam o zaman sizi zorlamıyorum. Başkan sonra size de kızmasın. Madrid’te görüşmek üzere.

- Tamam teşekkür ederim. Ama son bir şey söylemek istiyorum. Roberto Carlos inanın Türkiye’yi ve Avrupa’yı ayağa kaldıracak. Yaşını tartıştıklarını duymuştum ve Roberto’ya söyledim. Gülmekten kırıldı. “Bastonla mı gelsem acaba!” dedi.

Taraftara mesajı var, beklesinler
Evet, Pasaliç’le Madrid’te Roberto Carlos’un evinde buluşmak ve röportaj yapmak üzere sözleşmiştik. Ama İspanya’ya ayak bastıktan ve beraber yürümeye başladıktan sonra kendisi röportajın olamayacağını söyledi.

Bazı konuşmalarımız özel kalsın. Fenerbahçe’nin bu büyük transferinin ardından negatif şeyler yazmaya gerek yok. Ama Fenerbahçe Kulübü’nün özellikle iletişim konusunda bazı şeyleri biraz daha düzeltmeye çalışması gerekir. Hele ki, dün .fenerbahçe.org’daki Roberto Carlos fotoğraflarının kalitesinden sonra!
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Roberto Carlos Rusya'ya transfer oldu MaSaL 0 581 02-15-2011, Saat: 09:26 PM
Son Yorum: MaSaL
  Roberto Carlos'tan müthiş şut Video Ñ•qρα кJмя 1 553 02-16-2008, Saat: 02:13 PM
Son Yorum: 3qéN
  R.Carlos hız kesmiyor 22*kaka 0 385 10-21-2007, Saat: 04:07 PM
Son Yorum: 22*kaka
  Yıldırım'dan Şok Sözler SECO_UA22 1 386 09-02-2007, Saat: 11:01 PM
Son Yorum: snoopy41
  R.CarLos,YozgatLı'nın başını Döndürüyor! xD Ñ•qρα кJмя 11 1,007 08-15-2007, Saat: 06:13 AM
Son Yorum: CReATuRE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 02:33 AM