:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şehidin son isteği
Melek06
Şehidin son isteği Siirt'te mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Komando Er Tolga Kargıoğlu'nun babasıyla son görüşmesinde 'çok güzel bir ayakkabı' istediği öğrenildi. 984sehit_cenaze.jpg Kargıoğlu, ayakkabıyı giyemeden şehit oldu.

Hain saldırıda şehit düşen Mehmetçiklerin cenazeleri memleketlerine uğurlandı. Siirt-Şirvan karayolunda teröristlerce döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Kıdemli Üstçavuş Mustafa Kömürcü'nün (27) baba evinde yas var. Şehit dedesi Mustafa Kömürcü (70), taziyeye gelenlere, "Ağlamayacağım. O cennette bizleri bekleyecek, vatan sağ olsun." dedi. İki kız çocuğu bulunan şehit Mustafa Kömürcü'nün parkinson hastası annesi Fatma Kömürcü fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Kömürcü, akşam taburcu edildi. Güçlükle ayakta durabilen ağabey Mehmet Kömürcü ise sadece, "Vatan sağ olsun." dedi. Mustafa Kömürcü'nün iki ağabeyinin de astsubay olarak görev yaptığı belirtildi.
PKK'yla işbirliği yapanlar utansın

Şehit Uzman Çavuş Serbülent Yalçın'ın evinde gözyaşı ve teröre öfke var. Şehit babası Ali Yalçın, "PKK ile işbirliği yapanlar utansın." diyerek teröre lanet okudu. Aynı patlamada şehit olan Jandarma Komando Er Tolga Kargıoğlu'nun evi taziyeye gelenlerle dolup taşıyor. Baba Cihangir Kargıoğlu, oğluyla sürekli telefonda görüştüklerini ifade ederek, "Sabah da annesiyle konuşmuş, "Anne, babam bana çok güzel bir ayakkabı alsın." demiş. Sonra bana da telefon etti. Ben de "Yeter ki sen bitir gel askerliği, alırız oğlum' dedim. Kısmet olmadı." diye konuşuyor. Siirt'teki hain tuzakta şehit düşen Jandarma Komando Er Kadir Yalçın'ın nişanlı olduğu ve askerlik dönüşü hemen evleneceği öğrenildi. Anne Meryem Yalçın oğlunun haberi üzerine sinir krizleri geçirirken şehit evinin çevresine bayraklar asıldı. Bu arada, Siirt Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 4 askerin şehit olduğu olayla ilgili yapılan soruşturma kapsamında 18 kişinin gözaltına alındığı aktarıldı.

Zaman
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şehidin Vasiyeti ÐŽeşaren 1 322 10-01-2008, Saat: 11:51 PM
Son Yorum: AfrâsyâB
  Şehidin arkadaşlarının İSYAN ŞİİRİ ÐŽeşaren 0 516 07-14-2008, Saat: 06:24 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-24-2024, 09:36 AM