:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kap?m?zda N?bet Tutuyor ?l?m
Emy
Kap?m?zda n?bet tutuyor ?l?m

Diyecektim ki g?l?m;
Mevsim hazan mevsimi, mevsim g?zya?? mevsimi... Mevsim ayr?l?k mevsimi. Tarifsiz bir h?zn?n sarmal?nday?z. Anlat?lmas? zor, ifadesi g??. Fikirler tel tel, ?ehra ?ehra d???nceler, duygular buruk buruk....

Bir yan? bahard?r k?y?lar?m?z?n bir yan? cehennem.

Durmadan g?zya?? d?k?l?yor y?re?imizin ?st?ne. Ac?dan, ayr?l?ktan haritalar ekleniyor aln?m?z?n ?izgilerine...

Sararan yapraklar tutunam?yor art?k dallarda g?l?m! R?zgar estik?e savrulup gidiyor her biri bir yana. Katar katar turnalar g???p gidiyor ?st?m?zden...

Diyecektim ki g?l?m;
mevsim hazan mevsimi, mevsim h?z?n mevsimi, har d??m?? ba?lara, bah?elere. Yapraklar ???yor, yapraklar d???yor dal?ndan. Turna g??? gibi yapraklar?nda g??? ba?lad? g?l?m!...

Diyecektim ki g?l?m;
mevsim hazan mevsimi, mevsim k?ran mevsimi. Her taraf ?l?mlerle ac?larla dolu. Kan g?l?ne d?nd? d?nya. D?rt bir tarafta barut kokular? geliyor. Her tarafta sava?, kan g?zya?? var. Her tarafta bir kaos s?r?yor... Bu y?zden karalar giydik g?l?m!. Utand?k insanl???m?zdan!.

Bacaklar? kopan ?ocuklar?n feryatlar? doluyor y?reklerimize. ???l?klar?, ?ocuklar? ?len analar?n. Hi? bu kadar sahipsiz, hi? bu kadar umutsuz, bu kadar ?aresiz kalmam??t? y?re?imiz.

Ger?eklerle hayallerin kar??t???, r?yalar ?ehri ?stanbul’da bombalar patl?yor durmadan. ?zlemler, hayaller ?st?rap veriyor art?k... Her ah! ?eki?te i?imiz titriyor... Derin bir ah gibi s?zl?yor y?re?imiz... Y?re?imiz par?a.par?a..

G?vercinlerin ?ld?r?ld???, defnelerin sessizce a?lad??? g?nlerdeyiz g?l?m!...

Diyecektim ki g?l?m;

?i?ektir ?ocuklar: Bak?m ister, ?zen, ?zveri, g?ven ve sab?r ister, a?mak i?in ?i?eklerini bahara... Hepsinden ?nemlisi ?efkat, sab?r ve sevgi ister... Sulanmak ister sevgi p?narlar?yla ... Tomurcuk tomurcuk a?mak i?in d?nyaya ?i?eklerini ... Sevgisizlikle solmamak i?in yaprak yaprak ...

Diyecektim ki g?l?m;

Bah?edir ?ocuklar:. Tohumdur ekilir, s?rer filiz filiz.. Umudu besler ba?r?nda. Emek ister, bak?m ister... B?y?r, olgunla??r , sevgi meyvesi verir; sevin?le koklar ve tadars?n. Kar??l?k beklenmez, verdi?ini al?rs?n...

Diyecektim ki g?l?m;

Y?reklerimizi y?llard?r s?cak ve hillesiz bir sevgiye kilitleyip, umutla ,?zlemle gelece?e dair apak d??ler kurduk. G?ne?li, ayd?nl?k, g?zel g?nlerin ?zlemini ?ektik. Belki biraz yorgun, belki durgun, ama yine de umutlu, yine de mutlu, sevgiyi i?leyip mavilere, b?t?n yollara, dallara, da?lara g?l yazd?k.
Sevgiyi, umudu, g?veni, dostlu?u, bar???, ?zg?rl???, mutlulu?u ve bunlar?n getirece?i g?zellikleri bekledik ?l?m?ne...

Diyecektim ki g?l?m;
Geleceksin diye b?t?n yollara g?l d?kt?k. G?vercinler u?urduk mavilere.

Sevgiyi,dostlu?u, bar???, bahar?, sevinci getireceksin diye da?lara, ovalara, denizlere . Bunca ?irkinliklerin i?inde g?zelli?i, safl???, temizli?i getireceksin diye kirlenmi? hayat?m?za, y?ld?zlara haber sald?k ...

Diyecektim ki g?l?m;
Ya?amak g?zel... Ya?amak bir ?i?ek gibi, d?rt mevsim g?zel kokular sa??yor ?zerimize... Sevgiyle bak?yor herkes biribirine, sevgiyle sar?l?yor... Kinler, d??manl?klar, k?t?l?kler Kaf Da??’n?n ?tesine s?r?lm??...

Diyecektim ki g?l?m; Gel!

Yorulduk yollar?na g?l d?k?p beklemekten. Ey ?mr?m?z?n taze g?l?, ey g?zleri ?ks?z?m?z, her hazan bir g?l getirip y?re?imize b?rak ki, sevdam?z?n ate?iyle yakal?m sa?lar?n? yery?z?n?n...

Diyecektim ki g?l?m;

Her?eye ra?men y?re?inde bin umut ta??yor ?ocuklar gelecek baharlara...

D?nyan?n d?rt bir taraf?nda bar?? ve umut ?ark?lar? s?yl?yor... ?zg?rl?k ve mutluluk ?ark?lar? s?yl?yor ?ocuklar, diyecektim...

Ama diyemedim, diyemedik g?l?m!...
Kap?m?zda n?bet tutuyor ?l?m

Ara
AdAmIn1i
Eline Y?re?ine Sa?l?k
Ara
gurbetci
cok güzel yüregine saglik
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 07:48 PM