:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Size "Senden feedback'ler istiyorum, ok" Diyen Bir Y?neticiniz Varsa Ona Bu Ara?t?rma
Karatas
Size "Senden feedback'ler istiyorum, ok" Diyen Bir y?neticiniz varsa Ona bu ara?t?rmay? g?ndermenizi tavsiye ederim "

Bulundu?u ?irkette ya da kurumda y?netim kademesinde bulunan ki?iler aras?nda yap?lan bir ara?t?rmada a?a??daki sonu?lar ortaya ??km??t?r.

Kat?lan ki?ilerin % 95' inin anadili T?rk?e' dir.

Bu ki?ilerden %80' i orta ya da iyi derecede yabanc? dil bilmektedirler.

Yabanc? dil bilenler aras?nda, iyi derecede bilenlerin oran? % 30'dur.

T?rk?e konu?urken araya yabanc? dildeki kelimeleri katanlar?n hepsi,az ya da orta derecede yabanc? dil bilenlerden olu?maktad?r.

Yabanc? dili tam olarak konu?abilenler, her iki dilin kendine ?zg? kurallar?na riayet ederek ve birbirine kar??t?rmadan kullanabilmektedirler.

Anadili yabanc? bir dil olup, sonradan T?rk?e'yi ??renenlerin, ana dillerine T?rk?eden al?nt? yapmad?klar? g?r?lm??t?r.

Bu sonu?lardan ??karaca??m?z fikre g?re, yabanc? dili iyi bilmeyenlerin farkl? iki dili birbirine daha ?ok kar??t?rd???n? g?rmekteyiz.

?zellikle T?rkiye'de yabanc? dillerden s?zc?k kullanma k?lt?r?n?n ?a?da?l?kla orant?l? oldu?u d???n?lmesine kar??n, AB ?yesi ?lkelerde bu durum b?yle alg?lanmamaktad?r. Daha ?ok dil bilen ki?ilerin, toplumda daha sayg?nl?kla kar??lanmas?na kar??n, ??rendi?i dilleri birbirine, ?zellikle de anadiline kar??t?rarak kullanan ki?ilerin beceriksiz yada cahil olduklar? d???ncesi yayg?nd?r.

Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Size hizmet edenleri hep düşünün YasSmin 0 357 06-07-2011, Saat: 10:27 AM
Son Yorum: YasSmin
  Huzurlu olmak için 100 önerim var size.. mOOnl!ght 0 387 12-09-2010, Saat: 12:23 AM
Son Yorum: mOOnl!ght
  " Senden bir tane daha yok bu dünyada. '' kanatsı@z_meleq 0 271 06-02-2009, Saat: 04:36 PM
Son Yorum: kanatsı@z_meleq
  Embesil Ne Demek Bilmeyen Varsa Gelsin arse_93 11 4,819 02-20-2008, Saat: 03:07 AM
Son Yorum: (¯`•._ αѕιρяєη
  Work and Travel hakkında bilgisi olan varsa paylasabilir mi acaba? w_ytx12 9 673 02-12-2008, Saat: 10:40 PM
Son Yorum: w_ytx12

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 05:02 AM