:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarihteki En Güçlü Ordu.....
GCLRNFNS
Atilla nın ordusu!Bıraksalar adamı kalleşçe öldürmeseler adam avrupayı zaptettikten sonra atlantiği geçip amerikayıda alacakmış nerdeysede kalleşliğe bişi yapamamış!Aslında bu soru en kudretli ordu değilde en kudretli komutan kimdir şeklinde olmalıymış bence çünkü ordunun kudreti ve gücü başındaki komutandan gelir!Sence hangi ordu yada komutan?Osmanlı ordusununda bazı dönemlerde çok güçlü ve kudretli olmasıda osmanlı ordusununda liste başında olmasını sağlıyor benim açımdan ama dediğim gibi sonuçta yönetimden kaynaklanıyor bu durum ve osmanlıda bazı padişahlarda bu güç kudret ve liderlik özelliği tam var olmadığından kötü dönemleride olmuştur ama özellikle fatih ve kanuni dönemi mükemmeldir bence!Zaten Fatih in İstanbulu alması ile dünyada bir çağ kapanıp açılmıştır o ordunun ozamanki asaletini düşündükçe gururlanıyorum öyle bir soydan gelmekten dolayısmile.gifsanki ben savaşmışım gibi ama yinede aynı kanı taşımakta yetiyorsmile.gifen önemlisi ismim yeterrrr diyorummm.....:Smile
Ara
MorciveT
Fatih Sultan Mehmet Küçük yaşta bile zeki bir insanmış.

12 yaşında devletin başına, babasının isteği ile geçiyor. Babası saraydan ayrılıyor ve dinlenmeye çekiliyor bunu fırsat bilen Avrupa devletleri hemen haçlı ordusu hazırlıyor ve Osmanlı Devletinin üzerine gelmeye başlıyor. Bunun üzerine Fatih, bu savaşı kendisinin kazanamayacağını düşünüp babasına,
-- ''Savaş var, tekrar padişah sen ol'' , diyor... Babası da bunu kabul etmiyor ve Fatih'in ağzından şu sözler dökülüyor:

---Eğer ben padişah isem, sana emrediyorum ordunun başına geç, eğer sen padişah isen devlet elden gidiyor ordunun başına geç...

Yani aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Fatih'in bu sözleri üzerine babası 4. Murat devletin başına geçiyor ve haçlıları perişan ediyor. Big Grin

Şunu demek istiyorum, Ordunun başındaki insan tamam çok önemli ama savaşan insanların amacı hepsinden de önemli...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kim daha güçlü Qetesh 2 809 08-27-2010, Saat: 07:50 PM
Son Yorum: Qetesh
  Hiçbir Güç, Düş Gücü Kadar Güçlü Değildir fiziko38 0 458 04-12-2008, Saat: 05:31 PM
Son Yorum: fiziko38

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 02:43 PM