:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yoklugunla kal sevgili........
toxique_lierre&b.b.k
Hayat so?uk, ya?murlu ve vurdumduymaz bir ?stanbul gecesiydi... Ve gece ya?an ya?mur hep ?rk?t?rd? beni. Ya?mur de?il yaln?zl???md? pencereleri damla damla yalayan, y?llar?m? dolduran sensizlikti... Hep bir yan? yar?ml?k, hep senden uzaktal?k, hayattaki tek "kimse"mden yoksunluk, yani kimsesizlikti. Bir kavu?ma mucizesine inanma yolunda harcanm?? bir hayat?n ans?z?n sonuna gelme, ve o mucizeyi ya?ayamadan bir ba??na ?lme korkusuydu ya?mur…

Yine ya?mur ya??yor, yine gece... Yine ?stanbul... Ve sen kollar?m?n aras?ndan s?yr?l?p kalk?yorsun yataktan. Nereye gidiyorsun sevgilim?

Sadece sana sar?larak uyudu?umda nefes alabiliyordum. Beni kollar?na ald???nda, y?z?m? masumiyetinin yurduna, o kimsesiz boynuna dayad???mda, kokunu kalbimle soludu?umda... Uykun benim cennetimdi. ??nk? cennet sadece ikimizin olabildi?i yerdi benim i?in. Ne sana a??k kad?nlar, ne sevdiklerin, ne ge?mi?in, ne yar?n?n...Uykunda sadece ikimiz vard?k. A?k?ma dar gelen sevgi s?zc?klerine ihtiyac?m yoktu orada. Sana sevgimi anlatmaya, ispat etmeye ihtiyac?m yoktu art?k. A?k?m?z?n kokusuydu sana beni anlatan, sana seni anlatan.... Beni ger?ekli?in o so?uk, o k?p?kl? dalgalar?yla yutan ve al?p al?p senden ?telere savuran hayat?n d???ndaki tek ka??? t?nelimdi uykun.

?nce kolunu ?ekerdin ba??m?n alt?ndan, sonra s?rt?n? d?nerdin. Usulca sar?l?rd?m sana arkandan, seninle ya da sensiz ge?en y?llar?n hasretiyle... Ard?ndan yava? yava? kollar?m?n aras?ndan s?yr?l?rd?n...Y?llard?r ta??maktan yorulmad???m hasretin, tenimden tenime akan o ate?, a??r gelirdi bedenine... Uyuyam?yorum, nefes alam?yorum,
l?tfen sar?lma, derdin... Yata??n bir ucuna s???nm?? bedeninden kovulmak, hayat?ndan kovulmak gibiydi benim i?in. S???nd???m, soluk ald???m tek cennetten kovulmak gibiydi. Beni uykunda terk etmen, ger?ek hayatta terk
edi?inden bile a??r gelirdi. Yan?ba??ndaki sensizlik, o rutubetli evimdeki, o ba?tan aya?a sen olan evimdeki unutulmu?lu?umdan ?ok daha a??r gelirdi.

Seni kaybetme korkusu ?yle i?lemi?ti ki h?crelerime...Yataktan do?ruldu?un anda bu korkuyla a??l?rd? g?zlerim. Bilin?alt?m konu?urdu benim yerime... Su i?mek ya da tuvalete gitmek i?in kalkt???n asla akl?ma gelmezdi.
Gitti?ini d???n?rd?m yaln?zca... O saatte kendi evini terk edip, nereye gidebilece?ini sorgulamadan, sadece beni o sonsuz hi?likte, o en masum r?yada, cennetimizde, uykumuzda bir ba??na b?rak?p, kaybolaca??ndan korkard?m. Bana hep ayn? soruyu sorduran bu y?zy?ll?k korkuydu i?te: Nereye gidiyorsun sevgilim?

Beni yeniden hayat?n i?inde, ger?eklerin ortas?nda bir ba??na m? b?rak?yorsun? Beni yeniden unutulu? s?rg?nlerine mi g?nderiyorsun? Nereye gidiyorsun sevgilim?

Oysa seni uyutmayan i?indeki o yang?nl? hesapla?mayd?. Gece iner, a??klar, y?zler, bedenler, an?lar kaybolurdu; sadece ikimiz kal?rd?k. Ve sen uykunda sevgimle hesapla?maya dalard?n. Cennette cehennemi hat?rlard?n.

D?n?p geriye bak?yorum da, sanki y?llar de?il y?zy?llar ge?mi? aram?zdan... Aram?zdan ayr?l?klar, ihanetler, kaybolu?lar, vazge?i?ler, yeniden bulmalar, korkular, yaln?zl?klar, savrulmalar ge?mi?. Ve bu ili?ki ne ?ok bi?im de?i?tirmi?...

Seni yollarca, ?ehirlerce uza??ndan sevdim. Seni kelimelerce, ?iirlerce yak?n?ndan sevdim. Seni d?nya ?zerinde sanki ilk kez benim i?in kalemi eline al?p da yazd???n mektuplarca sevdim. Seni umutsuzca, beklentisizce,
hayallerce sevdim uza??ndan. Hayat?m? ?yle oldu?u gibi b?rakt?m. ?ehrine geldim, ama kalbine giremeden sevdim. Neydik biz o y?llarda hi? d???nd?n m?? Neydik birbirimiz i?in sevgili?

Geldim. Bana destek olacak, s?rt?m? verece?im bir a?k?n yoktu arkamda. Kendime yeni bir hayat kuraca??m yalan?n?, kendim dahil, sen dahil herkese s?yledim. Oysa tek istedi?im seninle birlikte bir hayatt?. ?yle cesaretsizdim ki kar??nda ve ?yle a??k s?zl?yd?n ki bana kar??, ancak iddias?z bir s???nmac? olabildim hayat?nda. Hayat?na iltica etmek isteyen bir y?rek s?rg?n?... Bir a?k meczubu sadece...

D?r?stl?k kimi zaman yalanlardan ?ok daha ac?mas?zm??, sevgili... Ger?e?in buzdan ?lkesinde yapayaln?z kalan y?rek, hayatta kalabilmek i?in yalanlar? bile ?zleyebilirmi? kimi zaman... Bana aksini ispat etmek i?in elinden geleni yapt???n o y?llarda, buzlar ?lkesinde biraz olsun ?s?nabilmek i?in, asl?nda beni sevdi?in yalan?na inand?rm??t?m ben de kendimi...

A?k?ma kapal? bir kap?n?n ?n?ne b?rak?lm?? yaral? bir ku? gibiydim. ?nanacak, bir ibadet gibi ya?ayacak tek ?eyimdi senin a?k?n. Kar??l?ks?z, g?vensiz, sessizce ya?anan bir a?k... Nas?l da hoyratt?n bana kar??... Kalbinde de?il miydim ger?ekten? Neydik biz s?ylesene? O y?llarda senin neyindim ben sevgili? Can yolda??n m?? Yol arkada??n m?? Dostun mu? Sevgilin mi?..

Sonra bir g?n geldi ve unutuldum. Ve bu sorular birer birer b??ak gibi sapland? y?re?ime ve y?re?imde yan?tlar?n? buldu. Unutulu? hepsinin ac?mas?z cevab? oldu. Sonras? dipsiz bir karanl?k... Sonras? ?aresiz bir
??ld?r??...

Hayata kar??mamak i?in tek kalkan?m, tek s???na??md? a?k?n. Tek silah?m? yitirdim ve hayata teslim oldum. Ald? beni savurdu ba?ka bedenlere, par?as? olamad???m o k?r?k d?k?k ?yk?lere...

K?rg?nl?k kimlik de?i?tirdi ve vazge?i? oldu benim i?in. Unutman?n en a??r? unutamadan unutmakt?r. Seni sonsuza kadar kaybetmek kimlik de?i?tirdi ve unutmak oldu benim i?in. Seni unuttu?um yalan?yla hayat?
kand?rmaya ?al???nca hayat hi? olmad??? kadar ac?mas?z tokatlar indirdi y?z?me... Sonras? dipsiz karanl?k... Sonras? hat?rlamaya bile dayanamad???m d?? y?k?mlar?... Sonras? kesif, karanl?k ve rutubetli bir kuyu... Koskoca bir bo?luk... Sonras? "yaln?zl?k" kelimesine s??mayacak kadar derin bir yaln?zl?k...

Ka? zaman sonra bilmiyorum, bir g?n geldi ve beni yeniden hat?rlad?n. Yoklu?umda kendine kurdu?un hayat, beni yasak bir ili?ki haline getirdi bu kez de... Ve bu ili?ki bir kez daha kimlik de?i?tirdi. Seni, bir ba?kas?yla birle?tirdi?in hayat?na uzaktan bakarak, kalbimi k?skan?l???n lanetli h?rs?na teslim ederek, k?s?tl? zamanlarda, gizli sakl? bulu?malarda, o doyumsuz ka?amaklarda sevmeyi de ??rendim... Hasretinin o tarifsiz kokusu burnumu s?zlat?rken yapayaln?z uyumay? da ??rendim. Ya?murlu ?stanbul gecelerinde o ba?tan aya?a sen olan evimde kaderimle k?yas?ya ya?amay? da ??rendim, sevgili...

O zamans?z unutulu?un ard?ndan yeniden hat?rlanman?n sevinci, seni payla?maya boyun e?menin ve hep gizlili?in g?lgesinde kalacak olman?n ac?s?na b?r?nd?. Uykunda solu?unun bir ba?ka solu?a kar??t???n? bilerek
ge?irdi?im say?s?z gecelerde, gururumu par?a par?a b?l?p a?k?ma kurban verdim. O tarifsiz a?r?y? uyu?turmak i?in ruhumdan, kimli?imden, kad?nl?k onurumdan vazge?tim. Her ?eye ra?men direnebilmek i?in kendimden
vazge?tim. Geriye d?n?? kap?lar?n? sonsuza kadar kapatm?? oldum b?ylece. Ruhumdan kendimi kovup, t?m h?crelerime sadece a?k?n? yerle?tirdim. ??te o andan itibaren, sensizlik art?k bensizlik oldu sevgili...

Nas?l da tela?l?, nas?l da soluk solu?a ya?ard?k o ka?amak anlar?... A?k?m?z?n en karanl?k, en ger?ek, ama en yo?un anlar?ym?? onlar... Sensiz ge?en gecelerde y?re?imde biriken k?skan?l???n, ?fkenin, k?rg?nl???n ve hasretin hummal? karanl???, sana kavu?tu?um anlarda sevin?ten ??ld?rman?n e?i?inde tarifsiz bir hazza d?n???rd?... Nas?l da ate?liydi sevi?melerimiz... Sana yeniden dokunmak, sanki bulutlara ?p?c?kler kondurmak gibiydi... Huzurla huzursuzluk, hasret ve kavu?ma, a?k ve ?fke, merhamet ve ac?mas?zl?k, k?rg?nl?k ve ba???lama her ?ey ama her ?ey sevgimizin ta?k?n sular?nda birbirine kar???rd?. ?ki kalbin bir ?mre s??d?rabilece?i t?m duygular? biz o k?sac?k anlarda soluk solu?a ya?ard?k...

Sonra hayat?n? de?i?tirdin. Yeniden ?zg?rl???ne kavu?tun. Ve bu ili?ki bir kez daha bi?im de?i?tirdi. Y?llard?r bir savrulu? halinde aram?zdan ak?p giden a?k?m?z, nihayet dingin, doygun ve emin bir s???nak bulmu?tu kendine. O savruk y?llar bile koparamam??t? ya bizi birbirimizden, art?k hi?bir ?ey bu a?k? y?kamazd?. ?hanetlerin, unutulu?un, hayat?n s?nav?ndan ge?mi?ti a?k?m?z. Tam da birbirimizi hayattan ?ok uzakta, dokunulmaz bir boyutta sevdi?imize inanmaya ba?lam??ken, dudaklar?ndan d?k?len o lanetli c?mle korkular?m? yeniden uyand?rd?, ge?mi?i zamandan kopar?p aram?za soktu yeniden: "Varl???n art?k bana ac? vermiyor..."

Ah sevgilim, ayr?l?k trenini ?oktan ka??rmad?k m? biz? Bulup bulup kaybetme oyunlar?n? ?oktan t?ketmedik mi? O d?nyevi a?k oyunlar?ndan, k?skand?rmalardan, ka?amaklardan ?oktan vazge?medik mi? Birbirimizi en a??r ihanetlerde s?namad?k m?? Anlamad?n m? art?k, varl???m sana ac? vermek i?in de?il... Sadece seni sevmek i?in ya?ad?m ben!

Senin i?in bir ili?kide girilebilecek b?t?n kimliklere b?r?nmedim mi? ?nce a?kla de?il kalbinin bo?lu?uyla tutundu?un bir can yolda??yd?m... Y?re?in bir ba?kas?na kap?lar?n? a?t???nda hayat?ndan d??lan?p unuttu?un oldum sonra... Ba?ka hayatlarda, ba?ka ili?kilerde seni unutmaya ?al???rken, belki de asl?nda sadece seni ararken k?skan?l?ktan deliye d?nd???n oldum... Kalbime geri d?nmek istedi?inde gururumun gemilerini yak?p, metresin oldum... Vicdan?n oldum senin... Merhametin oldum... Pi?manl???n oldum... Hazz?n en s?rad??? boyutlar?n? seninle payla?an fahi?en oldum... Arkada??n oldum... Karde?in oldum... Sevgilin oldum... S?ylesene ka? kez
bi?im de?i?tirdi bu ili?ki? Ka? kez kimlik de?i?tirdim seni sevebilmek i?in...

Anlamad?n m? art?k, varl???m sana ac? vermek i?in de?il. Sadece seni sevebilmek i?in ya?ad?m ben... Hala seninle ge?irece?im anlar?n tela??yla t?ketir gibi ya??yorum sensiz ge?en g?nlerimi. Y?llar ge?ti, hala seni
g?recek olman?n kalp ?arp?nt?lar?yla, yaln?z senin i?in giyiniyorum en g?zel giysilerimi. Sen g?zel bulas?n diye ge?iyorum aynalar?n kar??s?na.

Seninle ge?en zaman bir daha tekrar? olmayan, do?a?lama bir melodi gibi benim i?in... Sanki birlikte yaz?lm?? kaderimizin say?l? dakikalar?ndan an ?al?yorum. ?ylece kar??nda oturup seni seyretmeyi, sana yemek haz?rlamay?, seninle sohbet etmeyi, dostlar?n? a??rlamay?, seninle birlikte uyumay?, yani payla?t???m?z ne varsa hepsini bir daha asla okuyamayaca??m bir ?iiri kelime kelime i?ime sindirir gibi, soluk solu?a hissederek ya??yorum... ?yle birikmi?sin ki i?imde... Seni ya?amakla t?ketmem, seni s?radanla?t?rmam m?mk?n de?il. ??ime ?ektik?e ?o?al?yorsun...

?imdi varl???m her ge?en dakika daha da daralan gizli bir ?ember ?r?yor etraf?na. Her ge?en g?n biraz daha uzakla??yor, biraz daha kan?ks?yorsun beni... O pe?ini b?rakmayan yaral? ge?mi?in aram?za korku duvarlar?
?r?yor. Hayat?n? t?m kalbimle kucaklad???m? hissetti?im anda ans?z?n y?z?nde beliren o eski kayg?lar?n al?p seni benden ?ok uzaklara, derinlere, yaln?zl?k kuyular?na s?r?kl?yor. Yeni isimler, yeni a?k ?yk?leri, ba?ka y?zler, ba?ka bedenlerle ka??? planlar? yap?yorsun kendine... Gece ans?z?n seni uyand?ran, kolunu ba??m?n alt?ndan ?eken, seni yata??n ucuna kadar g?t?ren, uykunu b?l?p aya?a kald?ran ve bana hep o ayn? soruyu sorduran bu korkular de?il mi...: "Sevgilim nereye gidiyorsun?"

Sevgilim nereye gidiyorsun? Orada ne var? Benli?ini k?st?rd???n duvarlar?n arkas?nda so?uk, u?suz bucaks?z bir yaln?zl?ktan ba?ka ne var? Neden ka??yorsun? Neden bu a?k? sonsuzlu?a, ?zg?rl??e, daha ?nce hi? ya?amad???n
s?n?rs?zl??a bir kap? olarak g?rm?yorsun? Ben senden gitme ihtimalini hi?bir zaman ?almaya yeltenmedim ki... Sevgim seni t?ketmek de?il, ?o?altmak i?indi... Sevgim d?nyan?n ya?an?las? bir yer oldu?una inanman, inanmam?z i?indi... Y?re?imizin ?ok derinlerinde ya?ayan o iki masum ?ocu?un soluk alabilmesi i?in bir g?ky?z?yd? sevgim... Ben senin kanatlar?n? hi?bir zaman ?almad?m ki...

?yle ?ok reddedildim ki, ?yle ?ok unutuldum ki senin taraf?ndan, sensiz kalmak y?re?imi ezen tek korku art?k. ?yle ki hayat?m yaln?z bir korku halinde ayakta duruyor ?imdi... Korkumu ger?e?e b?r?nd?rd???n anda y?k?l?p
gidece?im. Her ?eyi t?kettim. Hayata tutunmak ad?na ne varsa her ?eyi yakt?m seni sevebilmek i?in... T?m sabr?m?, kendime ve insanlara g?venimi, sevginin hayat?n tek harc? oldu?una olan inanc?m?... Art?k senden ba?kas?na verecek enerjim, sevgim ve hayatla hesapla?acak bir benli?im kalmad?. Geriye d?n?p s???nacak bir kendim kalmad?...

?imdi bana varl???m?n sana ac? vermedi?ini s?yl?yorsun. Gitmemi istiyorsun, sonra yeniden gelmemi... Ve sonra yeniden gitmemi... Beni sensizli?in o dipsiz ?ukuruna ?nce sark?t?p, sonra yeniden g?n ?????na ??kar?yorsun. Sevgimi, yoklu?umu hissetti?in yerde bulmak istiyorsun. A?k?m?n benli?ini ve hayat?n? ele ge?irmesinden duydu?un o sebepsiz korkuyu yenmek i?in, bana seninleyken tekrar? olmayan bir ?iiri hat?rlatan zaman?n, sana benimleyken g?sterdi?i monoton ve t?ketici y?z?n? yok etmek i?in oynad???n bir oyun bu belki de... Beni delili?in s?rg?nlerine yollay?p, sonra yeniden kalbine ?a??r?yorsun.

Korkuyu beklemenin tela?? korkunun kendisinden ?ok daha ?rk?t?c? biliyor musun? ??te bu y?zden sensizli?in karanl?k kuyusuna kendi ellerimle b?rak?yorum kaderimi. Korkuyu beklemekten vazge?iyorum, ama asla seni
sevmekten de?il, sevgili... Sana veda etmeden kaybolu?a kar??mam da asl?nda sadece bunun i?in...

Madem varl???m ac? vermiyor sana, madem ki ancak yoklu?umda sevgimi hissedebiliyorsun, ?yleyse yoklu?umla kal sevgili... Madem ki yoklu?umla daha mutlusun, o halde yokluk benim bu a?k i?in b?r?nd???m son kimlik olsun...(yunus)
Ara
LasT_HerO
Süper süper süpersinnnnnn boğazımda bişiler düğümlendi ellerim kalvyeye gitmiyor çoook acayip bi duygu çok güzelmiş yüreğine sağlıkkk yaaa!!!
tam bu yazıyı okurken şuan da bende yıldız tilbe den Su olsam akmam sensiz çalıyooo üff yaaaa bu kadar olurrrrr
Ara
Emy
Ne güzel anlatılmış tutku ya..Hep anlatırlar ya aşkım için ölürüm masalınnı sevenler; bilmiyorlar mı acaba uğruna ölünecek aşklar hep yalnız bırakmıştır insanı hayatta. Ya sevip de kavuşulamammıştır ya da sevip de sevilinmemiştir yeteri kadar... Şanslı isek hayatta geç kavuşulmuştur ya da gerçek aşkın sahibine... Yani aslında uğrunda herşeyi feda edebileceğğimiz aşkım dediğimiz fani değil aşk dediğimiz canidir!!!
Güzel paylaşım için teşekkür ederim..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RomanTik SevgiLi €BeRimSin 3 389 04-02-2022, Saat: 04:35 PM
Son Yorum: wildfang
  2 sevgili sHeqKer 2 656 04-25-2011, Saat: 09:30 AM
Son Yorum: YasSmin
  Ölen Sevgili acemhe 0 489 04-26-2010, Saat: 01:27 AM
Son Yorum: acemhe
  sahte sevgili... _AL0n3_ 5 782 01-04-2009, Saat: 07:37 PM
Son Yorum: ℓανιηуα