:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
****rap Sevenler Fan Club****
50cent
HAD? RAP D?NLEYENLER RAP SEVENLER?N CLUBIDA buras? olsun sadece rap deil h?p hop da olur farketmez hadi yin bakal?m Wink
Ara
yasmin
he yaa bir iki resim koy mesela. bir tane şarkı yaz ufak bide müzik koysan hiç fena olmaz

tamam kızma başka istiyceğim bişey yok
Ara
emine415
arkadaşlar isterseniz şarkı sözleri koyabilirm tabe talep warsa...
Ara
Emy
Olur sen şarkı sözü ekle ben de rap ve hip hop arasındaki farkı; az bekleyin
Ara
Emy
Rap nedir? Sordu?un ki?iye ve hangi jenerasyondan oldu?una bagl? olarak "rap" terimi farkl? anlamlara b?r?n?r. Bir noktada rap her s?ylenene muhalefet olan bir insan?n sizi oyuna getirmek, inand?rmak i?in mazeretler uydurma ?abas?d?r. 70' li y?llarda rap, sizi ikna etmek kullan?lan s?zc?klerdir. Bu, ?zellikle de bir kad?ndan cinsel ??karlar elde etmeye ?al??an gen? bir erke?in uygulad??? y?nteme verilen isimdi. G?n?m?zde ise rap, m?zi?in temposuna uyarlanarak s?ylenen kafiyeli s?zlerdir. Hiphop k?lt?r?n?n i?indeki ba?l?ca d?rt elementden biridir. Ve diger elementler DJlik, breakdance ve grafiti, hiphop' ? yeterince yayg?n hale getiremedi?i i?in rap y?llar boyunca de?i?im ge?irmi?tir. Rap s?zc??? daima bu aktiviteyi a??klamak i?in kullan?lmam??t?r. M?zi?in temposuna uygun olarak kafiyeli s?zler s?ylemek Mc' lik olarak adland?r?ld?. Rap terimi '79 y?l?nda ke?fedilen iki kay?t sayesinde hiphopla ?zde?le?mi? gibi g?r?n?yordu. Bunlardan ilki King Tim III (Personality Jock)' tu, ki bu ?ark? hiphop' ?n bilinen ilk kayd? olarak tarihe ge?ti. Bu eser Brooklyn as?ll? Fatback Band taraf?ndan ortaya konmu?tur. ?ark?n?n DJ Hollywood gibi tan?nm?? kl?p Dj' leri ve Jocko Henderson, Jack The Rapper ve Daddy O gibi Black Radio dj' lerinin kafiye ve ritm stillerinden ilham al?narak yap?ld??? s?yleniyor. ?kincisi ise Sugar Gang Hill' in Rappers Delight' ? idi. Asl?nda Sugar Gang Hill' in nas?l "rap" terimi ile ba?da?t???ndan pek emin degilim. Baz?lar? bunun yeni fenomen taraf?ndan medyaya yap?lan bir g?nderme oldu?unu s?yledi. Di?erleri ise "rap" teriminin ?nc? jenerasyonlardaki "s?zc?k ustalar?" ile 70'li y?llar?n gen? hiphop??lar? aras?ndaki benzerlikleri g?ren kitle taraf?ndan t?retildigini s?ylerler. Temel olarak Rappers Delight ?ark?s? ile, Black ?al??an? H.Rap Brown' dan ?d?n? al?nm??, ?ok iyi bilinen bir deyimi yaratm?? oldu. 1969' da "Die Nigger Die" ba?l?kl? bir kitap yay?nlad?. Kitab?n konusu, onun Siyah Amerika' ya ?z?nt? veren haks?zl?klar? ??zmeye y?nelik azimkar ve bir o kadar da sald?rgan yakla??mlar?yd?. Kitab? sayesinde rap ismini nas?l buldu?unu da a??klam?? oldu. Lousiana' daki ?ocukluk d?nemlerinde insanlar?n "The Dozens" ad?ndaki bir oyun oynad?klar?n? anlatt?. Oyunun amac? rakibini s?zc?kleri kullanarak tamamiyle saf d??? b?rakmakt?. Yakla??k 50 erkek biraraya toplan?r, herbiri di?eriyle s?zc?kler arac?l???yla meydan okurcas?na yar???rlard?. Kazanan ise kalabal?ktan gelen tepkiye g?re belirlenirdi. Rap Brown' ?n bu ismi almas?n?n diger bir nedeni en h?nerli olanlardan biri olarak dikkat ?ekmesiydi. Kitab?nda H.Rap Brown s?zlerinden baz? ?rnekler veriyor: "I fucked your mama(Anneni becerdim), still she went blind(k?r olana kadar), Her breath smells bad(Nefesi k?t? kokuyor), but she sure can grind(ama ??phesiz g?bek atabilir), I fucked your mama(Anneni becerdim), for a solid hour(aral?ks?z tam bir saat), Baby came out(Bebek d??ar? ??kt?), screaming Black Power(Black Power diye ??gl?k atarak), Elephant and Baboon(Fil ve maymun), learning to screw(s..meyi ?greniyorlar), Baby came out(Bebek d??ar? ??kt?), looking like Spiro Agnew(Spiro Agnew gibi bakarak)". Brown, "Signifying" adl? bir diger s?zc?k oyununu daha a??klad?. Fakat bunun The Dozens' dan daha insanc?l oldugunu da ekledi. ??nk? birinin annesine s?vmektense direkt kendi d??man?na hakaret ediyorsun. Ve tabiki Brown' a g?re yetenekli bir yar??mac?,k elimeleri ustal?kla nas?l biraraya getirecegini iyi bilir. B?ylece duygular?n? kusursuz bir ?ekilde a??klam?? olur. "Yes I am hemp the demp the women fight for my delight / I am a bad motherfucker. / Rap the rip-saw / the devil's brother in-law / I roam the world / I am known to wander and this 45 is where I get my thunder (Art?k bu kadar?n? ?evirmeye de terbiyem m?sade etmiyor. Kusura bakmay?n. Anlayan anlas?n yani). Dikkat edilirse rap terimi jenerasyondan jenerasyona s?rekli de?i?ti. 1970' lerde bu terim sadece ikna sanat? de?il ayn? zamanda Isaac Hayes, Barry White, Bobby Womack Lou Rawls ve Millie Jackson gibi artistler taraf?ndan icra edilen konu?ma sitilini de a??klamak i?in kullan?l?rd?. Isaac Hayes' ?n "Hot Buttered Soul" ve Millie Jackson' ?n "Still Caught Up" alb?mleri "Love Raps" diye adland?r?lan bu sitilin en iyi ki?isel ?al??malar?d?r. Temelinde sayg? olan rap sanat? ki?inin hiphopa olan yetene?ine ba?l?d?r. Fikir itibariyle bir Mc, s?zlerini kalpten gelerek yani do?a?lama olarak s?yler. Ezberlemez yada ka??t ?zerinden aktarmaz. Elbette Mele-Mel, Grand Master Caz ve Kutis Blow gibi pek?ok tan?nm?? Mc s?zlerini ?nceden ka??da d?k?yor ancak ama? kendini en iyi bi?imde ortaya koymak ve sanki kelimeler o an ortaya ??km??cas?na s?ylemek. Rap, s?zc?klerin biraraya gelerek olu?turduklar? bir d?zen, bir b?t?nd?r. Yani hepsinin ayr? bir anlam? var. Hi?biri sa?ma ya da ?nemsiz de?il. Rap, rap?inin duygular?n? ve d???ncelerini d??a vurmas?yla ortaya ??kar. Nihayetinde bir Mc, kimse i?in de?il kendisi i?in rap yapar. Kendisinin dikkate al?nmas? i?in yapt??? bir ?a?r?d?r: "Hey! Bak?n ben burday?m. Biri ?ark?m? duysun!" "Ve tempo devam ediyor ediyor ediyor ediyor K?yamet g?n?ne kadar sallanmay? birakmiycam ?nsanlar beni eglenceli rap ?ark?lar?n? sallarken duyduklar?nda T?m lanet d?nya mirildanmak istiyor. Ben hayattan b?y?g?m Herkes beni Y?ce ?sa diye ?agirsin Hadi hepiniz ?u tempoyu bir deneyin."
Hip-Hop Nedir?

Hiphop, 1970' li y?lar?n sonunda Amerika' da gettolardan ??kan zencilerin olu?turdu?u bir k?lt?rd?r. Bu k?lt?r Rap m?zi?i, Graffiti sanat?, Break Dance ve Dj' li?i i?erir. Yani en geni tan?m?yla Hiphop' u bir a?aca benzetirsek, Rap, graffiti, break dance ve dj' lik bu a?ac?n dallar?n? olu?turmaktad?r. Hiphop bir m?zik tarz? de?il bir k?lt?r, bir ya?am bi?imidir. Bu y?zden piyasada duyulan "Hiphop m?zik", "Hardcore Hiphop" gibi terimler yanl??t?r. Yine ayn? ?ekilde "T?rk?e Hiphop" terimi yanl??, "T?rk Hiphop" terimi do?rudur

Ara
Emy
Meraklsına güzel bilgileri yukarıdakiler; ben ekledim diye söylemiyorumBig Grin

Bunlarda birkaç graffiti sitesi;

http://www.graffitigen.com/

http://www.graffiticreator.net/

http://www.bannerbreak.com/index.php
Ara
emine415
bu benim en sevdiğim şarkı
CEZA- İt Dalaşı
Şifresiz kanallar anten almaz kimler aybaz anlamazsın her tarafta cambaz parantez açmaz
hiçbir fertte yardım etmez yolda kapalı fallarımda yolda çıkmaz konaklar hiç boş olmaz
adımda bir kusur mu vardı beyler öyle coştu bilselerdi boşuna koştu cümle alem aramaz
oldu düşmeyince iş istifade etmeyiş sence boşuna bekleyişse beklerim ben belki
hoşuna gitmemişse gitmemiş ve bana ne memnun olana sor bir manita bul ve ona bi ya da git
anana sor rapinin adini koy o parada etmez olabilirdi belki tek bir hücreli bilebilir misin ki
rap ne felsefe ve sen de serseri pas yok sana rapim kapkara 3 beech gelir bana fuck yapar
arenada şeftali grubu fanları tarikat kiralık bebeler benim taklidim hepsi küçük ceza
hepsi de bana hayran düşman geçinir ama hepsi de kolpam ilham veririm herkese hoca kısa kes
kimisi de rap yapar ama goraya mayonez disspanzer eşittir güneşin oğlu Türkçe tercüman gerekli
hepsine doğru bir gün bahçıvan gelirse ağaçları kessin anıran eşşek kim ise nallari diksin
Nakarat
Size hastalık banada sağlık bulaşır kaskatı eder adamı bu it dalaşı basınç kasınca neden olur a kasmıyim ben asıl azınca beter olurum az miyim(2X)
Ben bir çelebi sense hokkabaz sen ayrı bir düzenbaz bunaldım artık oğlum olda kurtul
haydi etme naz vekaletler felaket olmasın cesaret var mı sende sen cenabet ordular kumandanı
cehalet ormanında kaybolup giden de sendin ben de rapçilere bir merdivendim ellerinde yanan ateştim
alevim her bir yanı sarar ve sende yanarsın faydalan yalan dolanla kandıransın alttan al
ve gölge etme başka ihsan eylemem tüm eylemlerde yazılı bendim intikamdı alınacak acınacak bir haliniz var
hem de gülünecek bu böyle geldi böyle bilinecek her öldü sandığınızda ceza kalkıp yeniden dirilecek
obis misali patlarım en üstte ben sen alttasın yerinde say ben atlarım ben abdalım güzel kadın bir sus
ferah arar su gönül bir oh çeker ve rahatlarim sen ah çek hep yerinde say ben rapimi ikiye katlarım
Nakarat
Size hastalık banada sağlık bulaşır kaskatı eder adamı bu it dalaşı basınç kasınca neden olur a kasmıyim ben asıl azınca beter olurum az miyim(2X)
Sizde yedek oyuncu varsa bende bolca kelime var ve sizde mermi varsa bende bolca cümle var
gidip yatın ki burası dar sıkışmayın ben üsküdardayım ararsanız bulursunuz belanızı ve cezanızı
siz hızını alamamış bi geminin tayfasısınız siz eşek arısının da beteri portakalda bakteri misiniz?
bu dünya terse dönse belki sizle barışırız bu çok zor ihtimaldir boş bir kitabin sayfalarısınız
velhasıl falakada patlamaz bu film de sinemada oynamaz cılalı arabanı al ve gaz dilimde taramalı modda duy ve dinle
elimin ayarı yoktur ama dilimle kanasa benzerim her atışı noktadan vurur ölüm olmadığıdan hep gurur duyar
rüyada korkmadan yürür dururdu düşman yok olursam ancak ilk görür bütün hepsi pişman hepsi yeni bir tür
fesattı her zaman hesapta yanılır hep ziyan hasetlik onda parlayan bi pri madonna zati lan
Size hastalık bana da sağlık bulaşır kaskatı eder adamı bu it dalaşı basınç kasınca neden olur a kasmıyim ben asıl azınca beter olurum az miyim
elde zarın hep 6şar sanma kendini sen padişah var mısın sen hadi yarışa? o ne biçim rap öyle yaklaşma varışa
bu mikrofonun sesi cok low senin sesin yok acil bi doktor buna gerek yok çek hadi mastor ben hazirim battle'a diplomaya gerek yok bu da sana fon
Nakarat
Ara
emine415
Sagopa Kajmer- Drama Yolları
kader mi yazmiş?
silinsin tum gunahlarim, drama yollarinda kopru istikametindeyim.
ben huzundum beni sen sectin.
varir mi şahima son lutuflarim?
kimsede aramadim gonlumun pamuk prensesini.
sen yuzumdun beni kahrettin.
yaşanmişlik kolunda buyuyen bebegin ergenlik hali.
kim yirtti vesikaliklarimi?(KİM)
kalbin kal koşelerinden alamazsin platonik evlatlarimi.
yarattigim turkuaz derinliginde yuzuyorum ben.
korkarim derinlik sarhoşumda vurgun yolcusun.
sonsuzlugum beni tanimadi yalnizligim firtinali..
kuklalar sepette cek al egolarini (cek elini)
asi ruhum sahi gec mi kaldi yarina soyle? (kapa ceneni)
ben bu gunlerde evcilim.
sencil olmanin sakincasinda duşun nobetleri.
voltasini atar vardiyali bir işci.
devir vakti gece yarisi boldum uykularimin nadide hediyelerini.
bende sakli sirlarim ki; icime sindi hirslarim.
cephanelikte mermi bitti, belki bundandir ki tirsarim
kansere yenik duşmesin umutlarim.
hucrelerimi yerine koy şakasi yok savunmasizligin!...
yalancinin konuştugu lisan daim yalanca
kancami taktim gercekler mi palavra?
bu espiride yok şaka, insanlik kadavra..
şiirbazi sopasi elinde "abrakadabra!.."
kader mi yazmiş?
silinsin tum gunahlarim, drama yollarinda kopru istikametindeyim.
ben huzundum beni sen sectin.
varir mi şahima son lutuflarim?
kimsede aramadim gonlumun pamuk prensesini.
sen yuzumdun beni kahrettin.
drama yollari taşli
geliyor kara kaşli
arkadaşliklar neden en az bir cikara dayali
yirtik kalbim yamali
dostlarimin ucreti pahali
odemek zor geride kalan tum hesaplari
şu gunlerde pamuk prensesin gozleri yaşli
ozrum icinde pranga yemiş zanli
yinede sahipligin icinde varolan duygularim canli
sanirim en son karadenizde gemilerim batti
kanimca herşey yapmacikti
istila komandolarim bedenimi sardi
askerlerim silahsizdi
bu nedenle kalelerim az zamanda hirpalandi
kara listem okunakli sonuclar dokunakli
son celsede boşadim aşkimi elimin tersiyle duz ettim tum kirişikliklari
tadilatta kalbimin boş beyaz saraylari
yaşli taş cocuk kirdi sevdigi tum oyuncaklari..
Ara
emine415
Ceza-Killa Hakan => Sen Oyna Dilber
Fazla popüler olmak kaçınılmaz dinlendikçe
Popüler olmak amacım değil dinlenmek sadece
Fikri firar eylemiş senkron kaymış millete
kat i Sonuçsa beter yıllardır sahteler var sahnede

Başına Anadolu kelimesini koyunca kralsın
Zaten disiplinde yok meyhaneci yıllardır doldurur
Korku filmi gibi tekerrür şenses seda tırmalar
Kumarbazlık diz boyu koçum iddaaya var mısın

Anılar oğlanca canlanır moralin bozuksa dinle
Depresyondan çıkma yaşar rapte yapma
Playback gitar çalmaktansa susarım daha iyi
Çok komiksiniz siz kuklalar oynayın bari

Kimin burnu daha iyi koku alacak acaba
Kim avına daha önce ulaşacak
Ahlaksız merhametsizin yanında kalmaya devam ederse
Maskeler düşer şakşakçılar yanında gider

Nakarat:
Sen oyna dilber biz çalarız
Alem bizi ister çengi gibi döner
Sanki bizler, oynatamayız
Titrer sayemizde tüm dizler

Killa Hakan:
Her derde girdim maydonoz oldum
Ağrıdı başım kanlı kanlı yedim
İndirdim mideme ekmek aşım
Kaşım kaç kere açıldı yarıldı burnumda da kan

Yinede rap dedim yürüdüm
Açıkta hedefteyim her an
Şimdi bazı bebeler konuşup rapi kötüleyip ezmekte
Ama haberleri yok ecel çok yakınlarında gezmekte

Adam dediğin adam gibi oturur, adam gibi gezer
Hip hop dedi mi neden aklınıza hep kötü şeyler eser
Durun bir rahat olun hele rahat geri yaslanın
Elbet bi çaresi vardır kırıcaz bileğini kral aslanın

Paslaşın karanlıkta yada sisli günlerde haber
Kalan yaşar kurtulur derler ölenin arkasında kader
Kimin işine geliyosa neyi nerde nasıl yapalım
Bugün domuz karga kuş, yarın başka bişeye tapalım

Ne olacaksa olsun
Bardağın rakıyla dolsun
Senin korktuğun yerde
Benim mekanım olsun

Nakarat:

Ceza:
Dikkat istekler ihtiyaçlarımıza karşı
Gereksinimlerinde listesinde
Pek gereksiz olan en üstte yazılı
Biz denizde yüzüyoruz akıntı çok

Biz kerizmiyiz, helal peşinde koşuyoruz
Yada hapiste çürüyoruz
Ve de bi başka bakıyoruz
Bazen aşka dalıyoruz

Naaş omuzlayıp gömünce sanki ders mi alıyoruz
Öleni anıyoruz birbirimizi tanıyoruz
Genede düşene vururuyoruz
Bugün güzel birgün yarın nasıl olur bilinmez

Dünde yaşanır ancak dünden hiçbir ders alınmaz
Bugunde bitecek elbet iyi bir gelecek ister herkes
Benim rapim var başkasında zar
Hayatın ritmi dar

Benim sesim yürek benim bilek benim
Tüfek değil dilim silah değil
Bu duyduğun benim
Yalan değil

Sessizlikten önce bence
Sende bi nota ol
Belki yeni bir şarkı bestelersek
Düzelecektir her bir yol

Nakarat:
Ara
soyle
[SES]http://www.uploadresi.com//files/1751/sagopa%20kajmer%20ft%20ceza-%20neyim%20varki.mp3[/SES]
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  » Samsunlular Fan Club « ÐŽeşaren 183 15,188 03-09-2014, Saat: 07:05 PM
Son Yorum: PaSCHaM
  Nazar Boncuğu Sevenler Fan Clubü .. (: €BeRimSin 79 5,878 12-30-2010, Saat: 04:28 AM
Son Yorum: riukeen
  Fan Club Acmadan Önce Lütfen Okuyalım...! MorciveT 5 1,753 01-24-2010, Saat: 12:06 AM
Son Yorum: aLy™
  Duman Fan Club :) AdAmIn1i 63 6,182 02-04-2009, Saat: 11:02 PM
Son Yorum: Primeval
  kayseri fun club:) MaNeSiA 115 6,749 12-20-2008, Saat: 07:30 PM
Son Yorum: beyzarda.38

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 10:29 AM