:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kan rengi k?rm?z? g?ller
*melis*
Kan rengi, k?rm?z? g?llere bay?l?rd?. Zaten onlarla ada?t? da. Rose, G?l...

Kocas?n?n sevgili Rose'u.

Her y?l Sevgililer G?n?'n? kap?n?n ?n?nde bulundu?u enfes fiyonklarla s?sl? kucak dolusu k?krm?z? g?llerle kutlard?. Hi? aksatmadan.

Hatta e?ini kaybetti?i y?l dahi kap?s? ?al?nm??, g?lleri kuca??na b?rak?lm??t?. T?pk? ge?mi?te oldu?u gibi, k???k bir kartla birlikte. Her y?l g?llere ili?tirdi?i karta ayn? c?mleleri yazard?:

"Seni ge?en sene bug?nk?nden daha ?ok seviyorum..."

Birden bunlar?n son g?lleri oldu?unu d???nd?. ?nceden ?smarlam?? olmaly?d?. ?lece?ini nas?l bilebilirdi? Zaten her ?eyi ?nceden planlamay? ve yapmay? severdi. Yumurta kap?ya gelmeden. G?lleri ?zenle i?eri ta??d?. Saplar?n? kesti, vazoya yerle?tirdi. Vazoyu da konsolun ?zerine, e?inin kendisine g?l?mseyen foto?raf?n?n yan?na koydu. Orada kocas?n?n koltu?unda oturup saatlerce g?lleri seyretti.

Sessizce...

Bitmek bilmeyen bir y?l ge?ti. Yapayaln?z ve h?z?n dolu bir y?l.

Sonra bir sabah kap? ?al?nd?. T?pk? eski g?nlerde oldu?u gibi. K?rm?z? g?lleri, ?zerinde k???k kart?yla birlikte e?ikteydi. Sevgililer G?n?'n? kutluyordu. G?lleri i?eri ald?. ?a?k?nl?k i?inde do?ru telefona gitti. ?i?ek?i d?kkan?n? arad?. Onu bu kadar ?zmeye kimin hakk? vard??

"Biliyorum" dedi ?i?ek?i. "E?inizi ge?en y?l kaybettiniz. Telefon edece?inizi de biliyordum. Bug?n size yollad???m g?lleri ?ok ?nceden ?smarlam??, paras?n? da ?demi?ti. Hep ?yle yapard? zaten. Hi? ?ansa b?rakmazd?. Dosyamda talimat var. Bu ?i?ekleri size her y?l yollayaca??m. Bir de ?zel kart vard?, kendi el yaz?s?yla. Bilmeniz gerekir diye d???n?yorum. ?l?m?nden sonra ?i?eklere ili?tirmemi istedi?i kart."

Rose h??k?r?klar aras?nda te?ekk?r ederek telefonu kapad?. Parmaklar? titreyerek zarf? a?t?.

"Merhaba sevgilim" diye ba?l?yordu kart.

"Bir y?ld?r ayr?y?z. Umar?m senin i?in zor olmam??t?r. Yaln?zl???n? ve ac?lar?n? hissedebiliyorum. Giden sen, kalan ben olsayd?m neler ?ekerdim kim bilir? Sevgi payla??ld???nda ya?am?n tad?na doyum olmuyor. Seni kelimelerle anlat?lamayacak kadar ?ok sevdim. Harika bir e?tin. Dostum, sevgilim benim. Sadece bir y?ld?r ayr?y?z. Kendini b?rakma. A?larken bile mutlu olman? istiyorum. Onun i?in bundan sonraki y?llarda g?ller hep kap?m?zda olacak. Onlar? kuca??na ald???nda payla?t???m?z mutlulu?u ve sevgimizi d???n. Seni hep sevdim. Her zaman da sevece?im. Ama sen ya?amal?s?n. Devam etmelisin. L?tfen... Mutlulu?u yeniden yakalamaya ?al??. Kolay de?il, biliyorum ama bir yolunu bulaca??na eminim. G?ller, senin kap?y? a?mad???n g?ne dek gelmeye devam edecek. O g?n ?i?ek?i be? ayr? zamanda gelip kap?y? ?alacak, eve d?n?p d?nmedi?ini kontrol edecek. Be?inciden sonra emin olarak g?lleri ona verdi?im yeni adrese getirip, seninle yeniden ve ebediyen kavu?tu?umuz yere b?rakacak..."
Ara
angel..!
ellerine sağlık arkadaşım paylaşımın için... bu hikayeyi her okuduğumda
"Güller, senin kapıyı açmadığın güne dek gelmeye devam edecek. O gün çiçekçi beş ayrı zamanda gelip kapıyı çalacak, eve dönüp dönmediğini kontrol edecek. Beşinciden sonra emin olarak gülleri ona verdiğim yeni adrese getirip, seninle yeniden ve ebediyen kavuştuğumuz yere bırakacak..."

bu kısmı beni çok etkiler....
Ara
*melis*
beyenmene sevindimSmile
Ara
theboss
ellerine sa?l?k ?ok g?zel, yine ?ok duyguland?m Sad allah klavyene zeval vermesin
Ara
*melis*
Big GrinBig Grin beyenmenize sevindimBig GrinBig Grin
Ara
Emy
Bugün dünden; yarın bugünden daha çok sevemeye yeminli seni bu yürek...

Harika idi.
Ara
isyanbitmez
*melis* Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yumurta kapıya gelmeden.
NE DİYİM BAŞKA BİR ANLATIM ŞEKLİ, BAŞKA BİR TABİR YOKMUYDU? NEYSE GÜZELLİĞİN İÇİNDE KAYBOLSUN O DA.KAYBOLLLL........
YA DA EBEDİYEN KAVUŞTUKLARI YERE BIRAKALIM ONU DA.
peri kızı
guzellmişşş duygusal anlarım arayaa gırdıı yıneSmilepaylasım ıcın saool
Ara
pamuk_prenses
elleine sağlık çok güzel olmuş devamını beklioruz
Ara
*melis*
inş. beyenmenize sevindim
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 05:44 AM