:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firari Fırtına dan ..... !!!!!
Firari Fırtına
Hep derim yaşlandıkmı acaba diye kendi kendime ,

Evet evet yaşlandık . Yaşlandığımıza üzülmüyorumda geçen zamanların değerlerini bilmediğimize üzülüyorum genelde . Oluyor bazen ne diyelim . Eskilerde tüm dostlara ve sevenlere çok meşhur bir sorum vardı , hep sorardım . Kaç tane dünya var , ve dünya kaç gün ? Çoğu bunu anlayamazdı ilk etapda , sonrasında doğrular çorap söküğü gibi gelirdi . Buna sevinirdim , cevaplar yanlışda olsa düşünebilmek ve birşeyler diyebilmek önemliydi . Her kişi her konuyu bilecek diye bir şart yok du . Şimdilerde , bilende konuşuyor bilmeyende . Bilenleri bilenler için sorun yok ama bilmeyenlerin bilmediklerini bilmeyenler için sorun büyükdü . Büyük bir yanlış git gide büyüyordu . Büyüyor halen de .

Geçmiş özlenendir deriz ya , yada gelen gideni aratıyor . Geniş olmak lazım bu konuda , hemde çok geniş . Çünkü gelen kim ? Giden kim ? yada geçmiş neydide bu kadar özleniyor ? Bunları düşünebilmek , ölçmek , tartmak , doğruyu bulmak zor işdir . Zor işide her kişi beceremez biliyorsunuz . Ama öyle yürekliler vardırki aramızda , onlar zoru sevenlerdir , imkansıza inanmıyanlardır . Onlar pes etmeyi sevmeyen harbi yüreklerdir . Zaten sevgimizin ve saygımızın büyüdüğü noktada budur . Yanlışmıyım ? Olabilir ben böyle düşünüyorum .
Her kişinin böyle düşünmesi gerekir diye bir şart ta yok . Anlayış en büyük silahımızdır .

Duygusuz ,

Seni tanıdığım günden bu güne çok zaman geçti . Hep güzelliklerinle birşeyler vermeye çalışdın seven gönüllere , hakkın neydi ne oldu demiyeceğim , hakkın sevgi forumları arasında vazgeçilmez ve indirilemez bir liderlikdi . Lider olarakda
hala ayaktasın ve bizler bununla gurur duymaktayız . Burda gerek üyeler gerek ise yönetimin baş koyduğu bir düşünce vardı , Aile kavramı , sevenlerin duygulu duygusuzların mekanı ve aşkların en güzelinin yaşandığı çınar ağacı . Evet o ağaç duygusuzdu . Hani deriz ya yahuu şu ağaçların dili olsada konuşsa , İşte çınar ağacı ve işde dili . Dile gelen ne var ise sevgiden öte değildir dedi bize . Birliktelikler , paylaşımlar ve gülmeler . Herşeyiyle aslında dile geldi fakat anlayan anladı , anlamak istemeyen onun hep eksikliklerinden bahs etti . sorunmudur bu ? elbette değil . Çünkü o biliyorduki , her kişiyi mutlu etmek gerçekden zor . Mutlu olan kişiler , burda huzur bulan kişiler belliydi , onlar birer yürek yolcusu ve seven gönüllerdi . Mutlu olmayanlar ise
Bu çınar ağacının tılsımını yakalayamayandır , sevgiyi , paylaşımı , karşılıklı hoşgörüyü bilemeyenlerdir .

Bir garip aşık Tolga ,

Evet forumun ve sitenin Admini . O herne kadar bu adminliğini yada sahiplendiği duygusuzu , tüm duygusuz üyelere bahş ettiysede o garip bir aşık ve tam bir duygusuz . Bir gün olsun o sahiplenmenin mutluluğunu bile dile getirmeyen bu adam , şimdilerde hala şunu yüreğinde yaşıyor . Duygusuz duygulu üyelerindir ve öylede kalacak . Bu adamı bir bakıma anlamak gerçekden çok zor , Çünkü bunu ben arada bir yaşadım . Onun bir ekol olan cümlesi vardı , derdi ki ; Duygusuz yaşamalı , o yaşarsa sevenlerde yaşar ,
o yaşarsa yüreklerde yaşar . O bitermi ? aslaa bitmez . Neden diye sorudum , neden bitmez ? Onun cevabı şu oldu bana ; Duygusuz sadece benim değil , Tüm yüreklerindir . ( Buyurun burdan yakın , bu büyük söz e daha bir ek söz gerekmez ) . Tolga nın varlığının pek şu sıralar burda olmadığı dönemlerde , yaşananlara bakalım .

Yoo sanmayınki olayları yazıp çizeceğim . Olay adı üstünde olaydır , olmuş bitmiş . Bizim işimiz olan olaylarla değil , varolan gönüllerledir . Giden demiyorum dikkat ediniz lütfen , varolan gönüller diyorum . Çünkü gitmeleri duygusuz bu şekilde kabul eylemiyor .

Sıra bende ... ( Ben firari fırtına )

Gerek gitmiş gibi görünen tüm gönüller , gerek ise kalan ama yok gibi görünen tüm gönüller . Aranızda elbetteki fikirlerimi ve düşünce tarzımı sevmeyenler onaylamıyanlarda vardır . Buna inanın saygı duyuyorum . Her kişi her düşünceyi kabul eylemek zorunda değil elbette . Yinede ben bir firari gönlün eseri fırtına misali konuya bir açıklık kazandırayım .

Sizlerden küçük küçük ricalarım var . Lütfen beni kırmayın olurmu ? ( Sizlere güveniyorum )

1 - Bir daha hiç bir bulunduğunuz ortama ailem demeyin .
2 - Bir daha forum ortamlarında sizden büyükde olsa kimseye abim canım kanım demeyin .
3 - Bir daha sanal olan bu ve buna benzer durumlarda ben duygusuzu çok seviyorum vs.. demeyin .
4 - Bir daha paylaşılan her konuya aaa tam beni anlatmış teşekkürler demeyin .
5 - Bir daha duygusuz gibi yerlerde burası benim ikinci evim demeyin .
6 - Bir daha forumda tanıdığın kişileri ben onsuz olamam demeyin .
7 - Bir daha forumlarda birileri giderse , aa o gitmiş bende giderim deyin .
8 - Bir daha büyük forumlarda gezinmeyin , o forumlar liderdir , siz yönetimi hep karalayın .
9 - Bir daha forum içerisinde sevdiğiniz var ise , ona hitaplarda bulunmayın .

Son olarak , Kaldıramıyacağınız yükün altına girmeyin .

Şimdi gelelim duygusuz olan duygulu gönüllere ............. Yönetim .

Yaklaşık bir yıldır burdayım , ve beni bilen bilirki ( bu arada reklam yapayım ) çok forumlarda bulunan bir kişiyim . Şunu çok rahat söyleyebilirimki , hemen hemen her forumun ( özelliklede sevgi forumları arasında ) , anlayışlarını ,
paylaşımlarını ve nereye kadar yol alacaklarını bilirim . Hatta amaçlar ve para kazanma uğraşlarıda vardır forumlarda . Evet , yanlış duymadınız . Sevgi forumu diye cirit atan fakat sadece amacı reklam ve bir paylaşım arşivi kurmak olan çok forum var . Hatta onlar için üyeler , en son düşünecekleri kişilerdir . Şimdi bunları sizlere tek tek anlatmak isterdim fakat inanın değmez . Ben size duygusuzda olanları anlatacağım . Yani yönetimi .

Bakınız ,

Bu forumda olan yönetim kadrosundaki kişileri ele alalım . Hemde tek tek .....

Tolga : Bu beyefendiyi anlatmaya gerek yok sanırım . O tam anlamıyla bir duygusuz ve yürekli seven bir gönüldür .

Mesut : Yüreğindekileri yazıya dökemeyen , çok becereksiz bir duygusuzdur . Oysa onun yüreği bir mangala eş değerdir . Yüreğindekileri dile getirebilse yada yazabilse , o tam bir gönül adamı ve tartışmasız bir duygusuzdur . Bunu
becerebilecekmi ? elbette becerecek . İleride bunu göreceğiz .

Süleyman : Yüreğindeki aşk ile yana dursun . Onunda dile gelmeyen duyguları hislerim arasındadır . Şuan burda yok demiyorum . Yada forumu bırakdı yine demiyorum . Çünkü bu güzel değer , forumu bıraksada bırakmasada bizler için önemli değil O hala burda ve olmayada devam edecek . Sırt çevirmiş olması , düşünülemez bile .

Serhat : Bu adam gerçekden duygusuzların en kralı . Kral a laf edilirmi , edilmez ...

Yılmaz : Duygusuz doğmuş sanki , sakinliği , anlayışlı olması , konulara bütünleşmesi bir harika . Onunda yüreği mangal gibi fakat oda beceriksiz . Keşke tam olarak yüreğini dökebilseydi , işte o zaman akan sular dururdu .

Rose : Fazlasıyla hoş görülü ve olgunluğuyla dikkat çeken acemi bir şair . O en sevilen yüreklerde yaşıyor zaten .

Erdem : Yani erci . Gerek paylaşımları gerek ise yüreğiyle , sevginin en üst mevkisine tırmanan biri . Ki bunu başaracak Çünkü ondaki yürek , diğer forumlardaki yönetici olan 100 yüreğe bedel . O vazgeçilmezdir .

Aziz : Pek tanıyor sayılmam ama , olgun ve yürekli bir duygusuz diyebilirim . Yanılıyormuyum ? Kesinlikle hayır .

Evet neden bunları dile getirdik . Bayram değil seyran değil , enişdem niye öptü beni . ( Öpsün canım ne olacak ) ......

Şahsım adına , Bu güne kadar duygusuzda geçirdiğim en güzel günleri bu yukarıdaki yönetimdeki bulunan doatlar sayesinde geçirdim . Burda mutlu oldum , onlar da bu mutluluğumu ikiye katladılar , burda güldüm , onlarda güldü , inanın burda ağladım onlarda ağladı . Bazende küçük bir kaç hatam oldu , bunu düzeltmeme yardımcı oldular . Yıkıcı değil , yapıcı oldular . Bazende
kendilerinin hatalarını yakaladım , hemen gereken düzenlemeyi yaptılar . İnsandır , Hatasız kul olmaz dimi . Bu kişiler şunu çok iyi biliyorlarki , forumda onların mantığı ; yapıcı olarak forum genel aile birliğini korumak ve yücetmekdi . Ama bazen yanlış anlaşıldılar , sonrasında yanlış anlayanlar gerçeği gördü ve oda anladı .

Nereye eyy güzel insanlar !!!

Ardı ardına başlıklar gördüm forumda . Elveda , Ben gidiyorum , Bende gidiyorum , İşte ben yokum vs....vs..... Ailem denilen yer olarak nitelenen mekan yani duygusuz bu şekilde ayrılıklara vesile olmuş . Buna saygı duymak lazım , kişi gidebilir , gelebilir . Bu kişinin kendisini bağlar . Lakin gitti gibi görünen ama hala forumda yönetimi eleştiren paylaşımları görmem
üzüldüm açıkcası . Şimdi soruyorum tüm gönüllere , Yöentimi beğenmedin , ayrılma kararı aldın gittin . Daha ne konu açıyorsununda yönetimi eleştiriyorsun , neyin peşindesin desem ayıp olur dimi . Demiyorum zaten . Şunu anlayamadım gerçekden , Beğenmediğin bir unsur için gidiyorsun ama hala burdasın yani beğenmediğin yerdesin . Bunuda desem yine ayıp olur . Demiyorum zaten . Sadece bu bağlamda bir şeylerin düşünülmesi lazım diyorum .

Bakınız , Rose yi hepiniz tanırsınız . Ben diyorum ki rose burdan giderse bende giderim . İyi hoş . buraya kadar herşey yolunda . Peki rose nereye gidiyor ? işte burda bir çıkmaz sokak var . Hadi biryer buldu diyelim gitti . Ben nereye gidecem . ? işte buda tartışılır .

Bakınız , eRCi yide hepiniz biliyorsunuz . Yani erdem . Erdem forumu bırakıyormuş , ok. Ben diyorum ki erdem bırakırsa bende bırakırım . Güzel . Erdem komple forum hayatına son verdi , bunu yaptı . Ya ben .. Ben forumları seviyorum . Ben ne yapcam ?

Şimdi rose ve erci örneklerinde bulunan çıkmazlar bariz ortadadır . Onları burda tanıdım , burda sevdim . Ama onlar için ben bu foruma gelmedim . Onlar içinde bu forumdan gitmem . En mantıklı olan olgu budur zaten . Evet bir noktada dost dostu satmaza getirirsek olayı durum değişir . Ama nereye kadar , zor durum .

Lütfen bu yazdıklarımdan doğruyu bulmaya çalışın . Sakın ola yanlış anlamayın beni . Ben kimseye yavv kararın yanlış gitme gel demiyorum . Ben sadece uyku halidir diyorum ve düşünün diyorum . Sonrasında kişi dedimya gider - kalır bu onu bağlar . Bende bir kaç defa veda ettim gittim . bana gitme diyende oldu , git diyende oldu . Ne değişdi . Ben kendi kararımı pc başında klavyem ile kendim verdim . Rose gelip benim pc de geri dönmedi . Erci de gelip reelde bana yalvarmadı ..

Şimdi konuyu değiştirelim .....

Biliyorsunuz bizler sevginin var olduğu yerlerde nefes alabiliyoruz . Aşk için yaşam şart ise , Sevgi içinde emeğin şart olduğu bu hayatta bizlerin tek isteği yüreklerde sevgi olsun , kimse kırılmasın ve kimseler üzülmesin oldu . Bunu başarabildikmi evet başardık . Çünkü giden üye gönüller olsun herkes dahil burdaki mutluluklarını hep dile getirdiler . Demek oluyorki mutluyuz . Mutlu olunan bir yolun bahtı açık ve serindir . Ne yoruluruz o yolda , nede terleriz . Çok önemli bir noktayı atlamayınız lütfen , aramızda hala 18 yaş altı bulunan üye dostlarımız var , onlara iyi birer örnek olmak yürek görevimizdir . Dahası yeni üyelerim var . Onlar burayı severek üye oluyorlar , ilk görüntü biliyorsunuz unutulmaz . Onun için ters olan hiç bir görüntü vermeyelim . Biz sadece bize yani duygusuza yakışan hal ve hareketlerde bulunalım . Gerçekden fitmek isteyen ve giden gitmişdir zaten , ama kalanlar arasında hala yönetime olan eleştiri filan falan olaylarına soyunmayalım . Bizler insanız , bizler birer gönülüz . Bizler birer yeşeren ağacız , solmayalım soldurmaya kalkanlarıda engelleyelim .

Son olarak ,

Yönetimde bulunan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi iletirim . Böylesine kalite bir ortam yaratmak adına çalışmalarına ve katkılarından ötürü . Yönetim olarak başarılısınız . Her ne kadar bazen üyeler arası eleştiri sahibiysenizde , sizler in emekleri tartışılmaz . Bu yol ne yolu ? Sevgi yolu . Yolunuz ve bahtınız açık olsun diyorum . Sizler bu yolda böylesine sağlam adımlarla ilerlediğiniz müddetcede , şahsım adına firari fırtına hep sizlerle olacakdır . Çünkü ben sizleri sevdim , çünkü ben duygusuzu sevdim , çünkü ben burdaki gönülleri sevdim . Hata olabilir . Hatasız kul olmaz kardeşim . Yıkıcı değil yapıcı olalım derim ben .

Yönetimle her ne derdi olan kim varsada ona şunu söylemek isterim . Git başka forumlarda bu kadar kalite bir yönetimin daha güzelini bul , söz veriyorum sana ben senle oraya gelirim . inan bana duygusuzu bırakırım . Söz bir Allah bir .. Lakin bulamayacağının garantisini veririm size . Çünkü bulsaydım ben bulurdum ve çokdan giderdim . Onun için de yönetime lütfen biraz daha anlayışlı yaklaşalım , sevelim saygı duyalım .

Burdan ayrılan üyelerede son sözüm şudur :

Kişi 24 saat 365 gün nette olacak değildir . Elbet bir gün hepimiz bırakacağız forumu net i . Ama bırakma sebeblerimiz arasında bariz anlaşılır takdire şahan bir sebeb şart olsun . O böyle dedi , bu bunu yapmadı , şu beni kıskandı , o bana asıldı vs... gibi durumlarda zaten kalite aranmadığı gibi anlaşılır bir sebeb niteliğide taşımaksızın yanlışdır diyorum . O gitti bende giderim mantığı zaten hepden yanlış ve kayda değer değildir .

Duygusuzu duygusuz yapan değerler vardır . Bu yönetime bağlı bişey değildir , üyelerede bağlı değildir . Duygusuz zaten tek yürek de olsa duygusuzdur . Kalan güzel yürekli gönüllere şunu demek istiyorum , sadece bundan sonrasını seyredin . Giden güzel yürekli gönüller ise 3 ay sonra lütfen misafir olarakda olsa bir bakın foruma . Görecekleriniz duygusuzun ta kendisi olacakdır . Bu yolda baş koymalar başladı , bitmeyecekde .

Bunu isterimki hep beraber yapalım . ( işte burda bir davet var ) ......

Kalın sağlıcakla ....

Sevg ...

Yazan : Firari Fırıtna
Ara
Masal_yuzLu
Smile güzel yüreğine sağlıkSmile

ama şimdi Tavuk mu demiş olduk Smile

Hoş geldin
Ara
ÇiLeK
yazdıgın her cümle çook dogru tşklerr firari fırtınaa....
yüregine ve emegine saglıkkk
Ara
Firari Fırtına
Masal_yüzLü Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Smile güzel yüreğine sağlıkSmile

ama şimdi Tavuk mu demiş olduk Smile

Hoş geldin

Sevgili Emin ,

Özellikle senden bu konu üzerine uzun ve içtenlikle anlatılan bir yorum bekliyorum . Dök yüreğini , yürek görsünler . Bırak artık tavuk yada başka işleri . Oldumu güzel güzel kardeşim . Şimdiden tşk.ler. .

Sevg ...
Ara
Firari Fırtına
ÇiLeK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yazdıgın her cümle çook dogru tşklerr firari fırtınaa....
yüregine ve emegine saglıkkk

Sevgili Hilal ,

Amaçlarımız arasında , görünmeyen yada görünmesi engellenen değerleride açığa vurmak vardır yüreklerimizde . Bu gerçek olan değerler zaten apaçık ortada , Lakin nedendir anlamadım gizlemeye çalışıyorlar yada işlerine gelmiyorlar . Artık bunları geçtik , Önümüzde yol uzun ve güzel . Bu yolda geride kalan hiç bir şey için üzülme yada kırılmalar olmayacak . Önümüze bakacağız .

Katılım için sonsuz teşekkürler .

Sevg ...
Ara
ÇiLeK
Mutlu_q Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sevgili Hilal ,

Amaçlarımız arasında , görünmeyen yada görünmesi engellenen değerleride açığa vurmak vardır yüreklerimizde . Bu gerçek olan değerler zaten apaçık ortada , Lakin nedendir anlamadım gizlemeye çalışıyorlar yada işlerine gelmiyorlar . Artık bunları geçtik , Önümüzde yol uzun ve güzel . Bu yolda geride kalan hiç bir şey için üzülme yada kırılmalar olmayacak . Önümüze bakacağız .

Katılım için sonsuz teşekkürler .

Sevg ...

Haklısın fırtına önümüzde uzun ve güzel,bu yolda geride kalann hiç bişey için üzülme yada kırılmalar olmayacak önümüze bakacagız..
bu güzel sözlerin için tekrardan tşkler fırtına...
saygılarım ve sevgilerimle
Ara
gULSHEn
süper bi açıklama doğru söze ne denirki Wink Smile
Ara
Firari Fırtına
ÇiLeK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Haklısın fırtına önümüzde uzun ve güzel,bu yolda geride kalann hiç bişey için üzülme yada kırılmalar olmayacak önümüze bakacagız..
bu güzel sözlerin için tekrardan tşkler fırtına...
saygılarım ve sevgilerimle

Bu duyarlılık için sonsuz teşekkürlerimi sunarım . İsteğimizde zaten duyarlılıkdır . Görüp es geçmek değil . Harikasınız . Yüreğinizle varsınız bu yetiyor bizlere ..

Sevg ...
Ara
Firari Fırtına
gULSHEn Adlı Kullanıcıdan Alıntı:süper bi açıklama doğru söze ne denirki Wink Smile

Çok Teşekkürler ....

Sevg ...
Ara
Qetesh
[COLOR="Purple"]böyle bişey olacağını hiç tahmin etmiyordum...
ne diyebilirimki...
[/COLOR]
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-13-2024, 03:51 AM