:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Anket Başlığı: Siz nasıl isterseniz....
katılıyorum...
75.00%
3 75.00%
bence sacmalıyosun...
0%
0 0%
katılsamda ne yapabılırız kı...
25.00%
1 25.00%
kararsızım...
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 4 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ıkı genc kadın ogretmenın haberı
Destina_vbulletin3_import4576
lutfen sonuna kadar okuyun ;
Ağrı'daki o harabe okulda öğrencilerini kurtarmak uğruna yanan yirmili yaşlardaki iki genç kadın öğretmenin haberleri medyada ilgi görmedi.
Ne katil popstar yarışmacısı kadar...
Ne Hülya Avşar'ın yırtmacı kadar...
Ne taşfırın erkeğinin bıyıkları kadar...
*
O okulu bir televizyon kanalında, arka sıralardaki haberde gördüm.

Daha çok bir ağılı andırıyordu. Sıvası dökülmüş duvarlar, tahta bir kapı, camsız pencereler, akan bir tavan, sefil-perişan bir geleneksel küçük Anadolu okulu.

Liberaller özel okullara-kolejlere önem verdikleri için, gelen dinciler tarikat okulları ve Kuran kurslarına yöneldikleri için, hiçbir zaman sahip bulamamış bir zavallı okul.

Öyle okullarda okudum, ders sırasında soğuktan sızlamaya başlayan ayak parmaklarını ben bilirim.

Çocuklar üşümemek için sobayı yakm aya kalktılar,soba patladı.

İki öğretmen Aysun ile Burçin, çocuklar yanmasın diye sobayı dışarı atmak üzere kucakladılar ve yandılar.

Önceki gün Burçin öğretmen hastanede öldü, bu yazı yazıldığı sırada Aysun öğretmen ölüme direniyordu.
*
Böyle bir sıradan (!) olay.

Çocuklarınız koleje, bakımlı okullara gidebilir.

Yine de soğuk bir bakımsız sınıfı... Orada ayak parmakları soğuktan sızlayan çocukları...

Ve bir gün çocuklar yanmasın diye sobayı kucaklayacak kadar yüreğinde görev sevdası, analık duygusu ve en çok da yiğitlik olan o genç öğretmenleri eminim hissettiniz.

Duyarlı bir ülkede olsaydı onlar ''ulusal kahraman'' ilan edilir, niçin yandıkları tartışılırdı.

Ne yapacaksınız ki, değerlerini-duygularını ve kendini yitirmiş bir ülkede bu söz konusu değil.
*
Bunun hesabını gelmiş geçmiş, o otuz yıla damgasını vuranlardan, o dört yol çatına anıtmezarı yapılanlardan, o tarikat kolejlerine umut bağlayanlardan sormak bir yana...

İki öğretmen, topuğundan vurulan o İstanbul züppesi kadar bile yer almadı medyada.

Ne kim kimi becerdi haberleri kadar...

Ne yılbaşında en iyi nerede zıplanır haberleri kadar...

Çocukların ayak parmakları kadar sızlamıyor yürekleri...

Not: Vücudunun % 95'i yanık olan 26 yaşındaki Aysun öğretmen, tedavi gördüğü GATA'da dün vefat etmiştir. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlardan katılan olmamıştır.
Ara
pptya83
Liberaller özel okullara-kolejlere önem verdikleri için, gelen dinciler tarikat okulları ve Kuran kurslarına yöneldikleri için, hiçbir zaman sahip bulamamış bir zavallı okul.

Yukarıdaki habere tabiki derinden üzüldüm..Çok derin duygular hissettim. Maalesef uzun yıllardır çeşitli sebeplerle özellilkle de doğudaki okullarımızın çoğunun ihtiyaçlarına ulaşılamıyor.Dedim ya çok çeşitli sebeplerden dolayı (yetersiz ekonomi nufus fazlzlığı az gelişmişlik v.b)Durum böyle olunca bu üzücü olayın sorumlusu olarak dini değerlerine bağlı insanları sorumlu göstermenize üzüldüm doğrusu...
Ara
Destina_vbulletin3_import4576
dıncılere baglamıyorum ınan kı ........
ama bulundugum yerde sende olsan bana hak verırsın ınan kı...
umarım anlarsınız benı .....
kırdıysam ozur dılerım....
kalp kırmak kolaydır ıyı bır dost kazanmak zordur..
ozurler.........herskese bılmeden kırdıysam....
Ara
ZeNiTH
Son zamanlarda bu tür olaylar o kadar çok yaygınlaştıki .. Evde yiyecek ekmeği olmayan çocuktan , üstüne giyecek elbisesi olmayana kadar .. Hadi bunlar belki normal ama yanında masum gözlerle bakan bir insana , yemeği olmayan insana bakmayan insan sıfatında yaratık çok .. Barda bir gencin boğazının kesilmesi, ardından bir başkasının daha.. Bir hiç uğruna sönen bir yıldız İsmail Hakkı Sunat.. (Bizler yıldızını hiç söndürmeyecek olsak da..) Bazı yürekler unutmuyor bunu hep aklımızda ..

Alıntı:[b]Tiyatrocu İsmail Hakkı Sunat, yazlık komşusu İhsan Özgen'e gürültü tartışması sonunda kurusıkı tabanca çekti. Bunun üzerine evindeki bulundurma ruhsatlı tabancasını alan Özgen, Sunat'a 10 el ateş etti. Sunat'a sekiz kurşun isabet etti
[/b]

İnsanların özellikle ruhlarına saldırıda bulunan kapkaççılar.. Cinnet geçiren gurbetçinin eşini ve eşinin ailesini katletmesi.. Ailelerin yavrularını yıkamak için çamaşır makinesine atmaları, bir başkasının, Sılacığın öldüresiye dövülmesi.. Banliyö trenlerinde insanların kahrolası bir telefon için hayatını kaybetmesi ya da yaralı sürdürmesi.. Dört yaşında bir bebeğin başka bir bebeği, yedi yaşında bir çocuğun dokuz yaşındaki arkadaşını öldürmesi.. Stadyumda gencecik bir hayatın Beşiktaş bayrağıyla toprağa verilmesi.. Bir polis memurunun o dünyalar güzeli 4 aylık eşini tanınmaz hale getirmesi.. Taciz, tecavüz davalarını inanın saymak istemiyorum, belki de en acılarından biri çünkü..
Tüm bunlar belki kişisel vakalar olarak görülebilir, ama bence toplumsal ve bizde eksik olan bir şeyler var.. Varın siz buna eğitimsizlik deyin, işsizlik deyin, vicdansızlık deyin.. Varın siz buna duyarsızlık deyin, ilgisizlik deyin, koltuk sevdası deyin ..
pptya83
kasıt yoksa tamamdır kardeşim.Bazen toplumsal olaylar sadece bir gurub insanın üstüne yıkılmaya çalışılıyor.Oysa hepimizin eksikliği var, sorumluluğu var,Önemli olan elimizden geldiğince üzerimize düşeni yapabilmek.İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına misali..
Ara
pptya83
ben teşekkur edrım
Ara
ZeNiTH
Bence Tek Şey Bencillik , Bu Olayların Yaşanmasında ..
Bilgisizlik veya Eğitimsizlik , Veya Dolduruş ..
Akıllı Olan Bi Toplum Zaten Yapmaz Bunu , Ve Yaşanmaz Bu Tip Olaylar ..
Hani Bi Söz Vardır ..
Kasada Bi Tane Çürük Elma Varsa , Diğerleri de Çürür Veya Kokutur diye ..
Aradaki Sömürgeci Beyinler , Düşünemeyen BAzı Beyinleri Yıkadığı İçin Kapkaç , Duyarsızlık , Görmezden Gelme Gibi Durumlar Ortaya Çıkıyor Zaten ..
Herkes Karşısındakini , Karşısındakinin Yerine Koysa , Her zaman gerektiği yerde gerektiği gibi davranılır zaten ..
Biz veya onlar gibi durum yok , hepimiziz ve bir aradayız ..
pptya83
bız veya onlar yok hepimiz varız..
Ben de yukarıda' hepimiz' derken bunu kasteddim.Sadece Turkıyede değil dünyada hepimiz varız.Tabii hepimizin farklı farklı tercihleri olabilir ama insan olarak hepimiz biriZ. Her bir birey diğerine saygı göstermeli bence.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tvde Kadın Programları nasıl? PrinceSs 6 406 04-09-2022, Saat: 10:37 PM
Son Yorum: wildfang
  Kadin-erkek E??t M? ?!!!? isyanbitmez 122 3,753 10-06-2006, Saat: 01:02 AM
Son Yorum: mefux

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 03:17 AM