:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...Ku?lar...
tuti
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bu Aralar Hep?m?zde B? Tatsizlik Var Karde??m Konu?alim Tab? Karde??m Tarti?maya De?er B?r Konu ?syanb?tmez ?nde Yorumlarini Beklerd?m....

Karde?im benimki tats?zl?ktan ?ok ?u aralar foruma zaman ay?rma sorunum var...

Ger?i daha hali haz?rda bulunan tart??ma konumuza bile zaman ay?ram?yoruz hepimiz ama neyse...Wink

Ama ilerleyen g?nlerde ?syanbitmezinde yorumlar?n? al?r. Tart???r?z...
Ara
YARGIÇ
KardeŞİm TartiŞamadiĞimiz Konularimiza Bende ŞaŞirmiyo DeĞİlİm İŞte Bu Bana Garİp Gelİyor DedİĞİm Gİbİ Bİzİm AÇik Yorumlu Ve DÜzeylİ TartiŞmalarimizi ÖzlÜyorum İsyanbİtmez KardeŞİmİnde Katilimlari Ve Tabİkİ Emy Nİnde KardeŞİm BİrkaÇ GÜne Kadar HerŞey Toparlanir Dİye DÜŞÜnÜyorum......
Ara
YARGIÇ
evet kardeşim çok düşündükten sonra konuya tekrar dönme gereği hissettim açlıkla özgürlük bir arada olabilir mi diye sormuştun?

burada ifade etmek istediğin açlık konusunda senden bir cevap isteyeceğim
ben açlığa iki farklı taraftan bakılması gerektiği kanaatindeyim

1 nci herkes tarafından bilinen fiziki açlık
2 ncisi ise yine herkes tarafından bilinen ama görülemeyen manevi açlık
burada bu soruyu sorarken ben sana hep manevi açıdan bakarak cevap vermeye çalıştım ama konu biraz karıştı ve aç kaldı diye düşünüyorum

senden ricam bu konuda soruyu hangi tarafından bakarak sorduğunu açıklamandır sana buna göre bir cevap vermek istiyorum cevabını bekliyorum....
Ara
tuti
Fiziki açlık kardeşim...
Ara
YARGIÇ
tamam kardeşim bu konuya dönmek istiyorum eğer bugün vaktin varsa
Ara
tuti
Kardeşim bilgisayarda işlerim var...
Forum açık olacak...
Fırsat buldukça konuya dönerim senin için...
Ara
YARGIÇ
saol kardeşim

evet bu konuda kendime göre naçizane başlamak istiyorum.....

özgürlüğün tarifi imkansız güzelliğini ve ne ifade ettiğini anlatmaya çalışmak benim için çok zor.zaten onun değerini ifade etmeye güç yetmez diye düşünüyorum.açlık ise çoğu zaman başlı başına bir felaket olmuş yıllarca insanlar bu yüzden hayatlarını kaybetmişlerdir.açlık ve özgürlüğü bir terazinin iki kefesine koyup düşündüğün zaman acaba hangisi daha ağır basıyor benim için özgürlük kardeşim.özgürlük bende daha ağır basıyor belki bu asi ruhumdan belkide kişisel tercihlerimden kaynaklanıyor.ama her halükarda özgürlük derim en bilineninden 20.yüzyıl başlarına dönmek istiyorum ben yani bizim vatanımızın özgürlük mücadelesine,orada çok yokluklar sefaletler çekildi ancak özgürlükten ödün vermemek içindi herşey,dökülen kanlar,uykusuz gözler,doymayan karınlar ama hep hep bir amaç içindi mücadele özgürlük.evet kardeşim bütün bunlara dayanarak özgürlük ve açlık beraber olur diyorum ve son bir söz daha eklemek istiyorum.

karnı tok sırtı pek bi köpek olacağına aç gezen başı dik bir kurt ol daha iyidir.
demiş eskiler.....
Ara
CariSmaBoY
18d7f996cf92bf7f2fd633649dff6d6e.jpg

aaaaa ku?u'ya bak bale yap?o SmileBig Grin (ku?u balesi dedikleri bu olsa gerek Smile)
tuti
"Ekonomik ?zg?rl??? olmayan bir millet hi?bir zaman ?zg?r olamaz".

...M. Kemal Atat?rk...

Karde?im benim yorumum biraz gecikebilir...
Ama zaten bu s?z her?eyi ?zetliyor...
Ara
YARGIÇ
kardeşim söz güzel bir söz ama ekonomik özgürlük sence nasıl elde edilebilir esaretle mi yoksa özgürlükle mi?
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 06:59 PM