:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gitsem Diyorum
ezoo20
sağolasın birtanem beğenmene sevindim Smile
Ara
yaşamsensin
t3g934952ib.jpg

BEKLENTİSİZ SEVMEK

Aşklardan öyle çok şey bekler hale geldik ki, beklentilerimiz yerine gelmediğinde kendi kendimizi yiyip bitiriyoruz. Tabii aşkta bitiyor. Ondan sonra gelsin acılar gelsin gözyaşı...

Bir başara bilsek beklentisiz sevmeyi öyle özgür hissedeceğiz ki kendimizi... bir öğrenebilsek aşkımızın başkalarına bağımlı olmadan sadece kendimizin içinde yeşerdiğini... bir anlayabilsek, aşkın başkalarını değil kendimizi mutlu etmek için gerekli olduğunu...

Hiç beklentisiz sevdiniz mi? Yani bugün telefon etmedi demeden, şu an nerede acaba diye kendi kedinizi yemeden, yaş günümü hatırlayacak mı acaba diye bir beklenti içine girmeden... sevdiniz mi hiç?

Bitecekse biter

Onun, size ait bir mal olup olmadığını kabul edip onu özgür yaşama ile sevmeyi denediniz mi? Yanındaki erkek arkadaşına aldırmamayı öğrenip, ama aldırmıyormuş gibi yapmadan, gerçekten aldırmadan. ''Bitecekse biter, bunu ben değiştiremem, beni sevmeyi bırakmasını değiştiremeyeceğim gibi'' diye düşünün.

Onu yersiz kıskançlıklara boğmadan ve kendinizi yıpratmaktan vazgeçebildiniz mi hiç? Hiç beklemeden çalan bir kapıda onu karşınızda görmek ne güzeldir bilir misiniz? Beklemediğiniz bir anda hediye almak en sevdiğinizden... ve beklemeden gelen bir ' seni seviyorum' mesajının tadına varabildiniz mi hiç?

Siz istediğiniz için değil, o istiyor diye yapıldı mı tüm bunlar? Ve beklentisiz sevmenin tadına bakabildiniz mi hiç?

Sürprizlerle mutluluk

'' Bugün beni hatırlamadı'' yerine ''hiç beklemiyordum senin geleceğini'' diyebilmek ne güzeldir oysa... onu boğmadan, kendinizi boğmadan, sevebilmek ne güzeldir.. Sahiplenme duygusundan uzak, sevmenin sevilmenin tadına varabildiniz mi hiç? Yapılmamış davranışlar, söylenmemiş sevgi sözcükleri ile kendi kendimizi aşk çıkmazında kaybedeceğinize hiç beklenmeyen bir demet çiçekle mutlu oldunuz mu?

Beklentisiz sevin... Ben beklentisiz seviyorum... niye aranmadım diye düşünüp kendi kendinizi yiyeceğinize hiç beklenmedik bir ' seni özledim' mesajıyla aşkı yakalayın.

Beklentisiz sevin... Ben beklentisiz seviyorum. O sizin sevgiliniz olduğu için değil. Ona tapulu malınız gibi. Çantanız, arabanız gibi davranma hakkını olduğunu düşünmeden. Onu, sevdiğiniz, onun da sizin sevdiğiniz için sevin.

Yıllanmış şarap gibi

Sevgiye karışan beklenti denen illeti hemen silin aşkın ak sayfalarından.

Göreceksiniz ki, o zaman aşk başka bir güzel. Göreceksiniz ki, o zaman sevgili daha bir romantik. Göreceksiniz ki, o zaman sevmek ve sevilmenin damaklarda bıraktığı tat yıllanmış şarap gibi. Beklenti zevkine karışmadan bir başka döndürüyor insanın başını.

Ben beklentisiz seviyorum. Onun nerede olduğunu merak etmiyorum. ''Beni bugün neden aramadı?''diye geçirmiyorum içimden, aramadığı zamanlarda.

Geleceğe dair hayallerimde yok zaten. Ben sevgiyi yaşıyorum. Onun yanımda olduğu anlar o kadar değerli, o kadar kıymetli ki. Gerçekleşmemiş ve gerçekleşmeyecek beklentilerle mahvetmiyoruz o anları. Beklentisiz sevmiyoruz. Sevmediğimiz için seviyoruz... Hayalsiz, geleceksiz, beklentisiz. Anlık seviyoruz.deneyin. Beklentisiz, sevmeyi deneyin bir gün. Beklentilerle boğduğunuz aşklarınıza acıyacaksınız...
Ara
ezoo20
frozenpl2.jpg

Gitgide aLisiyorum sana: hic bir aLiskanLik bu kadar güzeL oLamaz. ELLerin eLLerimden uzakta nasiL gücsüzüm biLemezsin. Yanimda oLdugun zamanLar sigara dumani gibi cigerLerime doLuyor, aLkoL gibi damarLarima yayiLiyorsun. Durmadan basim dönüyor verdigin hazdaN...

ALiskanLikLar daima korkutur beni: düsün ki ben yasamaya biLe aLiskin degiLim... Kendimi kendime aListiramadim yiLLardir fakat simdi sana aLisiyorum...

AListikca özLemim artiyor, daha yogunLasiyor. YaLniz icimde garip bir korku var. Sana tüm aLismaktan degiL seni kendime aListirmaktan korkuyorum. Bir gün sana simdi verdikLerimden daha güzeLini daha degerLisini verememekten korkuyorum. Bir gün ansizin öLmekten ve seni bana oLan aLiskanLiginLa yapayaLniz birakmaktan korkuyorum. Oysa ki her zaman ve günün her saatinde yaninda oLmaLiyim senin. Bana aLismis oLmaktan pismanLik duyacagin bir dakikan bile oLmamaLi. Bütün zamanLarini zamanLarimLa karistirip emsaLsiz bir zaman biLesiminde yasatmaLiyim seni. UykuLarda biLe ayni rüyayi görmeLiyiz. Her seyin ve her zevkin yarisi senin oLmaLi, yarisi benim...

"Bana aLis," demeyecegim. NasiL oLsa aLisacaksin bir gün. Simdi cirkinLigimde güzeLLikLer buLan o gözLerin o zaman en güzeLi görecek bende! ALiskanLiginLa, sevginLe yepyeni bir "ben" yaratacaksin benden!

iLk defa seviLmenin ürpertiLeri icindeyim inan. SevgimLe mukayese edebiLecegim tek seyi beni sevmende buLdum... Ömrümde kimse bana sevmenin gerekLiLigini ögretmedi. Kimseden sevgisini istemedim, verdiLer aLmadim. BenciLdim bir zamanLar hic sevmemis oLdugumu kendi kendime biraz da utanarak itiraf ediyorum. AsiL büyük sevgiyi seni sevmekte buLdum ve sevgim senin sevginLe degerLeniyor, ayri bir anLam kazaniyor...

Sevgin oLmasaydi degersiz bir cam parcasiydim. Sevginle bir aynayim simdi. Bana bakanLar bastan basa seni görecekLer icimde...

Bir zincirin iki haLkasiyiz seninLe anLiyor musun? Ayni kadehte karismis iki ickiyiz. iki keLimeyiz seninLe birbirini tamamLayan. Her yerde iki oLdugumuz icin bir bütün haLine geLiyoruz durmadan.

ALiskanLigim devamLi sana cekiyor beni. Durup durup dudakLarini öpmek geLiyor icimden. SacLarini oksamak geLiyor, eLLerini tutmak geLiyor... Kokunun tenime sindigini hissediyorum geceLeri. Teninin dudakLarimda eridigini hissediyorum. Seni kimse benim kadar benimLe bir bütün oLduguna inandiramaz...

Gitgide bu aLiskanLigin icinde kayboLdugumu görüyorum. Beni yasadigim zamanin disina cikariyorsun. Bir gün tarih öncesinde yasiyoruz bir gün buLutLarin üstünde. AciLmis bütün kuyuLarin derinLigi icimde seni buLdugum yer kadar derin degiL...

ALiskanLik kozasini ören bir ipekböcegi gibi gitgide tamamLiyor bizi. Korkunc bir yangin basLadi yürekLerimizde. ÖzLem, kiskancLik, arzu, ne varsa icimizde hepsi birden bire tutustu. Hic bir su bu atesi söndüremez artik. Bu yangin biz birer kor haLine geLinceye kadar sürecek.
Önce bakisLarimiz aListi birbirine...
En mutLu oLdugumuz yerde en gücLü oLacagiz seninLe...

love4vv9.jpg

GeCMiSTeKi TüM ALiSKaNLiKLaRiN BaNa ALiSMaNi ÖNLeYeMeZ ARTiK...
Ara
yaşamsensin
1152181262310vk8.jpg

...Gitme!!!...

Git... Yüzüme öyle bakma git. Hiç durma, bir gidenin bir daha dönemeyeceği kapı orada git. Hiç birşey açıklamak zorunda degilsin...Giderken söyleyecek söz bulamaz insanlar. Sen bahanelerinin arkasına sığınanlardan olma, git.....

(Oysa daha doyamadım sana. Kokunu yeterince çekemedim içime... Yapacağımız ne kadar cok şey vardı... Neler planlamıştık... Simdi ne yapacağım ben? Nasıl duracağım ayakta? "KaL" desem kalır mısın yar? Nasıl istiyorum yalan bile olsa "Bu gidiş sadece zorunluluktan, bekle beni döneceğim" demeni..)

Her aşk biter sende git. Hem zaten biteceği baştan belli bir aşktı bizimkisi.. Sen gitmesen belki birgün ben gidecektim. Herkes kendi tercihini yaşar ve sen tercihini yaptın. Rahat ol, git. Aklın kalmasın burada. Dramatik vedaların kahramanı olmayalım, git.....

(Benim aklım sende kalacak.. Sadece aklım değil yüreğimde. Bitmezdi bizim aşkımız. Asla terketmezdim seni. Benliğimi, varliğimi, hayatimi adamıştım ben bu aşka. Beni tercih etmeni isterdim benimle yaşam! anı isterdim. Şimdi kimi yada neyi seçtiğinin ne önemi var artık.. Ağlayacağım ardından kahretsin ağlayacağım.....)

İstersen dost olabiliriz, haberleşebiliriz biribirimizle.. Mutlu olmanı isterdim. Sen mutluluğu hakeden bir insansın. Elbette bende mutlu olacağım, merak etme git. Hayatımıza başkaları girecek ve biz belki de yaşadıklarımızı bir süre sonra hatırlamayacağız bile, git. Hangi yara kabuk bağlamamışki bugüne kadar? Hangi ateş sönmemiş ki? Yapman gerekeni yap, git.....

(Sensiz mutlu olabilirmiyim ben yar??Unutabilirmiyim bu kadar kolay?? Yaşadığımız onca şeyi silebilirmiyim??Mümkün degil seni içimden koparıp atmak mümkün değil. Biliyorum hiç bir ilaç iyileştirmeyecek senin açtığın yarayı. Senin yaktığın sevda ateşi hiç bir zaman sönmeyecek. Senin mutlu olmanı istediğimde yalan. Mutlu olma yar benim gibi sende mutlu olma. Belki o zaman yeniden dönersin bana.....)

Haydi zaman geçiyor artık, git. Hem neden suratın aşık?? Sevinmelisin gittiğine. Aslında sana teşekkür etmeliyim.! Beni bu aşkın yükünü taşımaktan kurtardığın için. Rahatladım biliyor musun? Bende kalan birkaç parça eşyanı da gönderirim ardından. Fırsat buldukca ararım seni, git.....

(Gitme benim güzel sevdiğim, gitme..! Beni bu aptal dünyada bir başıma bırakıp gitme.! Gidipte yüreğimi öldürme! İçim acıyor kalbim sıkışıyor... Ben asıl sensizliğin yükünü tasıyamam gitme..! Ne olur...GİTME.....!)
Ara
ezoo20
200602061237tattoowx0.jpg

Rüyaları gerçekleştirmenin tek yolu uyanmaktır... Aklım donuk..
Harflerim karışık..
Hecelerim düzensiz..
Kelimelerim yoğun,anlatılmaz ama anlam/lı... Kafam karışık,yazmak istiyorum karışıklığımı.. Kaçıyor kalemim,benden ve karışıklığımdan.. Kelimelerim,harflerim dilimde..
Kalemim elimde kayboluyor..
Anlamadığım bi neden/den...
Neler oluyor bilmiyor,anlamıyorum...!
Ara
yaşamsensin
yalnzlk2ng8mw0.gif

yağma be yağmur. ıçim üşüyor. islatma toprakları. attığım her adım daha da ağırlaşıyor. kokun sinmesin çiçeklere. çoktan unuttum içime derin bir nefes çekmeyi. çoktan unuttum ardından görünen gökkuşağının renklerini. serinletmeye çalışma boşuna içimi. ıstesen de beceremezsin yorulma boşuna.
yağma yağmur. çek git yoluna
esme be rüzgar. uğulduyor kulaklarım. takatim yok itme beni. titriyor bacaklarım. bilmem hangi melodidir fısıldadığın. duymuyorum. uzun zaman oldu işitmiyorum hiçbir sesi. çek elini eteğini dalların üzerinden. eğme boynunu. koparma yapraklarını. bırak her biten ot her yeşeren yaprak yerinde güzel. çalma! yerinden yurdundan etme hiç birini. kimseler yok işte sokaklarda. issız her yer senin şansına
esme rüzgar. çek git yoluna.
geçme be zaman. sabrım bitiyor. dur olduğun yerde. her şey uzaklaşıyor. unutturma bana çektiklerimi. unutturma özlemiyle divane ettiklerini. alışmaya çalışmadım hiç. vazgeçmeye çalışmadım. henüz çok taze yaram. bırak kanasın. bir gün dönmez biliyorum. bekletme boşuna.
geçme zaman. çek git yoluna.
akma be gözyaşım. yüreğim yanıyor. değmez bir vefasız için heder olmana. eğer gözyaşım fayda etseydi ona gider miydi ardına bile bakmadan uzaklara. kıyamadığı kopamadığı onsuz yapamadığıydım hani? yazık. ne boş sevmişim meğer. ne boş yanmışım. sanma bu benim ilk aldanışım.

bakma gözlerime
çoktan perde indi üstlerine
bakarsam dayanamam ağlarım
sarılma ne olur
böyle bir şefkat fazla bana
hep isterim sonra, alışırım
sevme be güzelim beni.
gönül sayfamı çoktan kapadım
dokunma sakın bana.
yüreğim yaralı.
seninde canını acıtırım....
Ara
yaşamsensin
seninyokluun5zo.jpg
Ara
ezoo20
emeğine sağık canımcım
Ara
ezoo20
Globen_Herz_mit_Rose.gif

bu kışta üşüyorum.
kimbilir kaç kış daha üşüyeceğim.
sana yanacağım bu yazda.
ve kim bilir kaç yaz daha.
kaç bahar seni açacak bütün çiçekler,
senden uçacak bütün böcekler.
arılar seni koyacak kovanlarına,
kaç ülke gezecek seni göçmen kuşlar...
ama sen hep umut çiçeğim olacaksın.
yaşayacağız yaşlanacağız seninle.
sürekli değişen dünyamda değişmeyecek tek gerçeğim olacaksın ömür boyu.
Ara
ezoo20
sg16et.gif
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gitme Diyorum Az Daha Kalırmısın ? ROSE 18 1,166 04-13-2022, Saat: 05:33 AM
Son Yorum: wildfang
  Bir Gidiş Olmalı Diyorum..Bir Gidiş... YasSmin 0 563 06-22-2011, Saat: 04:50 PM
Son Yorum: YasSmin
  Seni seviyorum diyorum sürekli, ama artık içimden.. acemhe 1 567 03-30-2011, Saat: 11:37 AM
Son Yorum: history
  Seni bu kadar severken bu ayrılık niye diyorum. history 0 343 11-13-2010, Saat: 11:08 PM
Son Yorum: history
  Seni seviyorum diyorum sürekli ama artık içimden.. SeRDİD 0 278 04-16-2010, Saat: 09:12 AM
Son Yorum: SeRDİD

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-21-2024, 05:09 AM