:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Babaanne Maceraları
tuti
*Ailecek oturmu? Televole’yi izliyorduk. Konu?tu?u iddia edilen bir muhabbet ku?unun g?r?nt?leri ?brahim Tatl?ses’in “Aramam sormam bir daha” ?ark?s? e?li?inde veriliyordu. Babaannem bir s?re ?oke olmu? vaziyette seyretti. Sonra da anneme d?n?p ?u yorumu yapt?: “Ay bu ku? ayn? ?brahim Tatl?ses gibi s?yl?yor k?zzzz!”

*Babaanemin tuhaf bir tak?nt?s? vard?. Saatler ileri al?naca?? zaman o saate kadar bekler, gece tam 01:00’da ileri al?rd?. Keza geri alma g?n? geldi?inde de ayn? ?eyi yapard?. Normalde ?ok erken uyurdu ama y?lda iki kez s?rf bu sebepten geceyi beklerdi. Bir keresinde, “Babaanne saati ?nceden de ileri alabilirsin. Bo?una uykusuz kalma” demi?tim. Cevap: “O?lum zaman? kand?ramazs?n!” Evet, gayet felsefi bir laf gibi duruyor. Ama ne anlama geldi?ini anlayan olduysa bana da s?ylebilir mi l?tfen?

*Teflon tavalar?n yeni ??kt??? d?nemdi. Babaannem bir g?n bize gelmi?. Annem de k?sa bir s?reli?ine kom?uya kadar gitmi?. Babaannem mutfakta teflon tencereyi g?r?nce, “Bu k?z?n hi? b?yle kirli tenceresi olmazd?. Nas?l da yanm??!” diyerek bula??k teliyle yanm?? (!) ya?lar? bir g?zel kaz?m??! Evimize giren ilk teflon tencere evden b?ylece “temizlenerek” ??km??t?.

*Televizyonda film izlerken ?p??en bir ?ift g?r?nce babaannem hemen ba??n? ?evirip, “Sanki ?pecek ba?ka yer bulamam?? gibi a?z?ndan ?p?yo. Yonan’?n bebesi” derdi! (Yonan dedi?i de Yunan!)

*Eurovision ?ark? Yar??mas?’na T?rkiye ad?na Athena’n?n kat?ld??? seneydi. Bizimkiler ?ark? s?ylerken babaannem Athena’n?n solisti G?khan’a do?ru parma??n? sallay?p, “?nsan m?samereye y?kan?p da ??kar. Ne o kollar?n?n kiri ?yle?” demi?ti! “Babaanne onlar d?vme” desek gece boyu s?recek bir a??klamalar zincirine gerek olaca?? i?in, “Hakl?s?n babaneee” demekle yetinmi?tik.

*Babaannem “kargo”ya “karga” derdi. D?zeltmeye ?al??an oldu?unda da, “Karga i?te. U?up getiriyor. Kargo ne demek ki?” diyerek k?zard?. ?ok da mant?ks?z de?il asl?nda.

*Babaannem Yalan R?zgar? dizisinin hayran?yd?. Amerika’da g?sterilen bir b?l?m?n? kaydedip ona g?t?rm??t?m. Ayn? b?l?m T?rkiye’de y?llar sonra yay?nlanaca??ndan olaylar geli?mi?ti. ?ocuk olanlar b?y?m??, hatta evlenmi?ti. Diziden ayr?lanlar da olmu?tu. Babaannem diziyi seyrederken ben de konu?malar? ?evirdim. Bitti?inde y?z?ndeki ?a?k?nl??? g?rmeniz laz?md?. Ama as?l bomba ertesi g?n patlam??t?: “O?lum sen beni kand?rd?n. A? televizyonu bak. Her ?ey yerli yerinde!”

*Lisedeyken odam?n duvar?nda dev bir Jim Morrison posteri vard?. Bir g?n babaannem postere bakt? bakt? ve aile i?inde nesilden nesile aktar?lacak c?mleyi kurdu: “O?lum aslan gibi day?lar?n var. Elalemin kem?ik suratl? heriflerinin resmini asaca??na onlar?n resmini assana duvar?na!

(Al?nt?d?r).
Ara
€BeRimSin
Babanne işteBig Grin Eskilerin kadını:yikildim:
*TATLI BELA*
s?per....:yikildim:
~N@rcicegi~
Emeklerine saglik, guzeldi
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Babaanne MaceraLarı ... kanatsı@z_meleq 0 352 05-22-2009, Saat: 08:48 PM