:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İşte ALLAH'ın Adaleti
soyle
Bir zamanlar Orman kenarındaki kulubesinde tek başına yaşayan bir oduncu varmış. Bu adam yalnızlıktan sıkılır devamlı Allah'a dua edermiş "Allah'ım ne olur bana misafir gönder" diye. Bir gün öğleden sonra iki kişi gelmiş, bir tanesi ağır yaralıymış. Yaralı olanı kendi imkanlarıyla tedavi etmeye çalışmışlar ama başaramamışlar, adam geceye doğru ölmüş. Sabah cenazeyi gömmüşler. Diğer adam iki gün oduncunun yanında misafir kaldıktan sonra izin istemiş ve yola çıkmış. Uykusu gelince bir ağacın gölgesine uzanıp yatmış ve rüyasında ölen arkadaşını görmüş. Kendisine cennetten sesleniyormuş. Çok güzel bir köşkü ve etrafında huri kızları varmış. "Merhaba arkadaşım" demiş, "beni cennette gördüğün için şaşırdınmı? Bunun nasıl olduğunu merak ediyorsan gitte oduncuya sor" Adam dehşet içinde uyanmış ve oduncunun kulübesine geri dönmüş. "Rüyamda arkadaşımı gördüm, bana cennetten sesleniyordu, bu nasıl olabilir anlat" demiş. Oduncu da "bilmiyorum" demiş. Adam açıklamış "bak oduncu biz aslında iyi insanlar değiliz. Biz soyguncu ve katiliz, hayatımızı hırsızlık yapıp, insan öldürerek geçiririz, bizim cennete gitmemiz mümkün değil, arkadaşım nasıl cennete gittiğini senden öğrenmemi istedi. Anlat ne yaptın, bu nasıl oldu" Oduncu "Ben misafir göndermesi için devamlı Allah'a dua ederdim. Bana iki tane misafir gönderdi. Yaralı olan ölünce şöyle dua ettim. Allah'ım bana iki tane misafir gönderdin, birini yanına aldın, buradakine ben izzeti ikramda bulunacağım, oradakine de sen izzeti ikramda bulun
Ara
ozgur_yasarim
çok güzel paylaşımın için teşekkürler
Pessimist
çok güzel
tesekkürler
*TATLI BELA*
çok güzel gerçekten...
teşekkürler....

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kıssadan Hisse/ Herşey Allah’ın dilemesiyledir Pessimist 1 569 04-11-2022, Saat: 06:54 PM
Son Yorum: wildfang
  Allah'a ?nanMayanLara ?thaf OLunuR €BeRimSin 1 502 04-02-2022, Saat: 04:22 AM
Son Yorum: wildfang
  Allah(c.c.) nasıl misafir edilir? HÜDANUR 2 806 03-18-2009, Saat: 01:36 PM
Son Yorum: ufuk_can
  ALLAH(c.c) nasıl misafir edilir TutkuM 11 1,413 12-26-2008, Saat: 09:34 PM
Son Yorum: ѕαкℓı@мѕı@η
  Allah(c.c.)'ı bilir misin? HÜDANUR 3 752 09-27-2008, Saat: 12:28 AM
Son Yorum: Seyduna

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-14-2024, 02:14 AM