:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PARİS,SENİ SEVİYORUM ( Paris, je t'aime ) 5 haziran
CReATuRE
Paris_iloveyou.jpg

Orjinal Adı: Paris, je t'aime

Yönetmenler: Claudia Ossard, Emmanuel Benbihy, Olivier Assayas, Frederic Auburtin, Gerard Depardieu, Gurinder Chadha, Sylvain Chomet, Joel-Ethan Coen, Isabel Coixet, Wes Craven, Alfonso Cuaron, Christopher Doyle, Richard La Gravenese, Vincenzo Natali, Alexander Payne, Bruno Podalydes, Walter Salles, Daniela Thomas, Oliver Schmitz, Nobuhiro Suwa, Tom Tykwer, Gus Van Sant
Oyuncular: Natalie Portman, Fanny Ardant, Elijah Wood, Nick Nolte, Juliette Binoche

Tür: Romantik
Süre: 120 Dk.
Yapım: 2006 - Fransa

Gösterim tarihi: 30 Mart 2007

Bitiş tarihi : 5 haziran 2007

Editörün Notu: Paris’te aşk her yerdedir. Barlarda, kafelerde, Eyfel Kulesi’nin altında, metroda hep aşk vardır. Bu filmde değişik film yönetmenlerinin gözüyle göreceksiniz Paris’i.

Konu: Paris, seni seviyorum için çok sayıda uluslararası yönetmenden Paris’te geçen romantik bir hikaye anlatmaları istendi. Projeye katılan tüm yönetmenler, Paris’in zengin sinematografik tarihine rağmen, geriye bakmaktansa, Paris’i bugünkü haliyle, beyaz perdeye hiç taşınmamış yönleriyle aktarmayı yeğlediler. Bu nedenle “Paris, seni seviyorum” farklı sosyal sınıflar, kuşaklar, kültürler ve atmosferlerin karışımı. Her yönetmenin, kentin çeşitli yerlerinde geçen farklı yaşam kesitleri sunduğu sevinç, ayrılık, beklenmedik garip rastlantılar ve her şeyden çok aşka dair hikayelerden oluşan, çiçek dürbünü (kalediaskop) gibi bir film. Natalie Portman, Fanny Ardant, Elijah Wood, Nick Nolte, Juliette Binoche ve Steve Buschemi gibi, ünlü uluslararası oyuncularla ‘Paris, seni seviyorum’da Paris’i yeniden keşfedecek; dünyanın bu en romantik şehrine yeniden sevdalanacaksınız.

Paris_iloveyou04.jpg

Paris_iloveyou06.jpg

Paris_iloveyou03.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ALTIN ÇİÇEÄžİN LANETİ ( Curse of the Golden Flower )1 haziran CReATuRE 1 354 04-14-2022, Saat: 09:48 PM
Son Yorum: wildfang
  KİRLİ SIRLAR ( The Good Shepherd ) 9 haziran CReATuRE 1 435 04-14-2022, Saat: 09:36 PM
  23 NUMARA ( The Number 23 ) 1 haziran CReATuRE 1 469 04-14-2022, Saat: 05:36 AM
  UMUDUNU KAYBETME ( The Pursuit of Happyness ) 1 haziran CReATuRE 1 659 04-14-2022, Saat: 05:34 AM
  APOKALİPTO ( Apocalypto ) 1 haziran CReATuRE 1 358 04-14-2022, Saat: 03:42 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-24-2024, 05:59 PM