:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M?thi? Bir Cevap..
soyle
Bir g?n S?leyman peygamber (a.s)bir karincaya bir yillik yiyeceginin miktarini sorar.Karinca da,"Bir bugday tanesi yerim " diye cevap verir.
Cevabin dogru olup olmadigini kontrol etmek isteyen S?leyman peygamber (a.s) Karincayi bir siseye koyar yaninada bir bugday tanesini koyarak hava alacak sekilde siseyi kapatir.Ondan sonrada bir yiL bekler.M?ddeti dolunca siseyi actiginda birde bakarki, karinca bugday tanesinin yarisini yemis, yarisinida birakmis.Kendi kendine meraklanir .Acaba neden yemedi ?

Bunun ?zerine Hz. S?leyman (a.s) karincaya bugday tanesini tamamen neden yemedigini sorar.

Karinca da,"Daha ?nce benim yiyecegimi y?ce Allah (c.c) verirdi.ben O`na g?venerek bir bugday tanesini tamam olarak yerdim,c?nk? O beni asla unutmaz ve ihmal etmezdi.Fakat bu isi sen ?st?ne alinca dogrusu nihayet bu aciz bir Insandir diye sana pek g?venemedim.Belki beni unutup yiyecegimi ihmal edebilirsin.O y?zdende bir yillik yiyecegimin yarisini yiyerek, diger yarisinida ertesi yila biraktim" diye cevap verir..

emeesayg5xy7gf5by1dn.gif
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sen Sor O Cevap Versin.! kanatsı@z_meleq 1 1,127 10-02-2009, Saat: 03:04 AM
Son Yorum: SEHİTLER_OLMEZ
  Bariş Mançonun Fransiz Spikere Verdiği Müthiş Cevap AfrâsyâB 3 553 09-05-2007, Saat: 09:17 PM
Son Yorum: AfrâsyâB

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-16-2024, 05:45 PM