:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pembe ?i?ekli Turkuaz Zarf(S?radan Bir Hikaye)
Emy
(SIRADAN B?R H?K?YE)
PEMBE ???EKL? TURKUAZ ZARF
K???k bir ?ehirde, s?radan yap?l? bir evin, s?radan bir gen? k?z?yd?m. Ve sen s?radan bir ?niversitenin, s?radan g?r?n?ml? bir ??rencisi. Ta ki o g?ne kadar!
Her ?ey t?pk?s?n?n ayn?s?yd? ya?anm?? g?nlerin. Sabah ayn? ?ekilde ?alan saatimin ayn? ?ekilde devrili?i! Ayn? h???mla odaya giren annem; ayn? tiz sesiyle uyand?rm??t? beni. Benzer maddeler ?n?mde; beyaz peynir, taze ekmek, ?ay, re?el, tereya??… Ayn? i?tahs?zl?k midemde. Gard?roptaki benzer k?yafetlerden birini ?zerime ge?iri?im ayn? hassasiyetle… Ayn? yollardan ge?erken ayn? kitap evine ula?makt? tek gayesi; h?zl? ad?mlar?ma y?n veren bedenimin!
Benzer hayat?m?n mutlu oldu?unu zannederken, bir farkl?l?k ?midi olmayan akl?m kitaplara yo?unla?m??ken; seziverdi seni y?re?im aniden! Kara ka?, kara g?z, uzun boy, i?ten g?l?mseyen bir ?ehre; belki her ?ey ?tekilerle benzerdi yine. Ama o g?zlerden g?zlerime yol alan 1000 voltluk elektrik, e?i benzeri bulunmayan bir yenilikti benim i?in.
Her ?ey o kadar basitti ki! Sen bir kitap sordun, ben y?re?imin ???l?klar?n? susturup b?t?n so?ukkanl?l???mla kitab? sana uzatt?m; sen de ?creti bana. ??te tam o an; ellerini ellerimde hissetti?im, as?r bitse banane diyebilece?im o an… Ayn? zamanda ba?lad? kalbimi kalbine, d???ms?z a?k ipli?iyle.
Sonraki saatler bir sarho?luktu! Tekrar g?rebilmenin o kar?? konulmaz iste?i zor ba?lad? gecemi g?nd?z?me. Art?k her ?ey bamba?kayd?!
Annem bir ku?u zarafetiyle yakla??p; ku? c?v?ldamalar?na ta? ??kar?r hassasiyetle yar?m kalm?? uykumdan uyand?rd? beni o sabah. Kahvalt? da bir ku? s?t? eksikmi? gibi g?r?nd? g?zlerime; midem hi? olmad??? kadar kabala?t? m? ne?.. K?yafetlerimin benzerlikleri dikkatimi ?ekti ilk defa ve hi? olmad??? kadar uzun bakt?m o g?n aynaya. Her g?n a??nd?rd???m asfalt yolun hemen kenar?nda duran koca g?vdeli, parlak ye?illi a?a? ilk kez merhaba dedi bana!
Kitap??da da her ?ey bamba?kayd?! Her kitab?n sayfalar?nda ben vard?m seven ve sen vard?n sevmesi beklenen. Alb?mlerin i? kapa??ndaki sevgi s?zc?klerinin bir muhatab? olu?u, onlar? ba?tan sona dinleme hissi uyand?rm??t? ilk defa.
??te her ?eyi b?ylesine de?i?tirebilen o tek dokunu?un hayali sarm??ken benli?imi, sen tekrar ??kageldin hayal evime! En sevdi?in sanat??n?n son alb?m?n? istedin benden. Her ne kadar titrese de y?re?im; yeg?ne g?revi hissettirmemekti sana bu bedenin. ?teki g?n bir daha belirdin e?ikte; kalem almayaym??. Sonra bir daha… Bir daha… Ve son g?n en sevdi?im rengi sorduktan sonra(turkuazd? en sevdi?im renk); pembe ?i?ekli turkuaz bir zarf isteyi?in vard? benden, y?z?n k?zara k?zara.
Acabalara gebe kalm??t? senden d???ncelerim! Acaba ?ok mu belli ettim hislerimi… Acaba itici mi geldi hareketlerim… Acaba kimdi o zarf?n sahibi… Acaba var m?yd? bir sahipli?in?.. G?nler acabalar?m? b?ylesine k?r?klerken; sensizlik isyan?md? art?k sevdi?im! Nerdeydin, neden gittin, belki de neden geldin! Bir daha seni g?rebilecek miyim?
Tan?mad???m bir beden, o ?ok tan?d?k pembe ?i?ekli turkuaz zarfla belirdi kap?da aniden. Ne benim sorgulamaya mecalim ne de onun cevaplamaya g?nl? yoktu ve bu her halimizden belli oluyordu. Zarf? s?k??t?rd??? ellerimin titriyor olmas? bir an duraksamas?na sebep oluyorken; g?l?msedi bana olduk?a i?ten! Belki de o anlaml? g?l???n?n verdi?i cesaretle g?zden kaybolur kaybolmaz y?rtt?m zarf?n ucundan. ??inde beyaz k???da yaz?lm?? ?u s?zler ald? beni bu d?nyadan:
‘Annem ben hen?z 7 ya?lar?ndayken insanlar?n kalbinin b?y?kl???n?n yumru?ununkine e? oldu?unu s?ylemi?ti. Bence gereksiz bu bilginin ?nemini o ilk dokunu?ta anlad?m! ?imdi soruyorum sana; narin ellerinin yapt??? hassas yumru?unu, koca ellerimde saklamak istiyorum desem ne dersin?’
Il?k bir Nisan ya?murunun ilk damlas? damlamay?verdi y?re?ime; hem de so?uktan rengi matla?m??, cismi kat?la?m??ken. ?yle bir his ki; ne ?imdi ne sonra ne de hi?bir zaman bir kalemle bir par?a k???d?n bulu?mas?nda anlat?lamaz ya da iki ?enenin muhabbetinde; ya?an?r ve anla??l?r!
??lg?nca bir d?rt?yle soka?a ko?up seni aramaya ba?lad???m? her hat?rlatt???nda yalanlasam da, ?yle oldu?unu ?ok iyi biliyorduk ikimizde. Ve… Seni g?rd?m; ge?en g?n sayende fark etti?im koca a?ac?n yapraklar?n?n alt?nda. Ko?tum… Hemen ?n?nde elimde turkuaz zarfla duruverdim ani bir frenle! O an d?nya d?nmekten vazge?ti; akrep yelkovan? kovalamaktan… G?zlerindeki karanl?k bo?ulmay? isteyebilece?im hatta delice istedi?im tek derinimdi art?k… Art?k ben sendim; sen de ben!
Ger?ek olamayacak kadar m?kemmeldi her ?ey. Sevgi s?zc?kleri tek muhabbetimiz; ellerimiz tek birlikteli?imizdi. Art?k sebebiydin sen; denizin e?siz kokusunu doyas?ya i?ime ?ekmemin, seher vakti g?ky?z?n? izlememin, k?r ?i?eklerini toplay?p odam? s?slememin... Her damlas?n?n seni de ?slat?yor olmas? ihtimali ya?murlar? sevdirmi?ti bana yeniden.
Ve bitti r?ya; bir ?mr? s??d?rabilecekken a?k?m?za hem de! Beni s?radanl?klardan kurtaran sen, ?ik?yet eder olmu?tun s?radanla?t???m?zdan! Bir bak???na nefesimden vazge?ebilecekken ben; yetinemedin sen sevgimle…
Hayat?ma giri?ini s??d?ramad???m bu sayfalar gidi?inle ?ks?z kald? ?imdi…
Sen bitirdin diyemedin hi?bir zaman; ??nk? ?ok iyi biliyordun bendeki seni yitirmemek ad?na bitirmi?tim her ?eyi…
Pembe ?i?ekli turkuaz zarf?n i?indeki beyaz k???da ?u c?mleleri ekliyorum son olarak:
‘Sen yumru?umu avu?lamay? istedi?in zaman benden; bir g?n avu?lanmak isteyece?ini d???nemedim y?re?inden! Y?re?in y?re?ime fazla geldi be g?zelim; ama her ?eyim oldu?un i?in ?ok te?ekk?r ederim!’
Ara
Firari Fırtına
Paylaşım ve konu içeriği bakımından tşk. ederim . Herşey gönlünüzce olsun . Sıradan bir hikaye olsada emek ortada ....

Sevg ...
Emy
Çok teşekkür ederim ilgin için; ilk denemem zatenSmile
Ara
Firari Fırtına
İlk denemeniz böyleyse , sonu emin olun çok ama çok muhteşem olacakdır . Bu konuda başarılar diler , bu ve buna benzer paylaşımlarınızı bizlerden esirgememeniz dileklerimle .

Sevg ...
buse38
OKURKEN BEN? ?OK TUHAF B? DUYGU SARDI PAYLA?IMIN ???N ?OK SAOL ..........DAHA DA G?ZEL PAYLA?IMLARINI BEKL?YORUM Smile
Ara
Emy
Çok sağolun beni yüreklendirdiğiniz için..Benim de yazarken çok tuhaf bi duygu sardı içimi ne tevaffuksa artıkSmile
Ara
buse38
konu içerigindendir heralde canım gerçekten çok güseldi
Ara
Firari Fırtına
Eeee daha ne duruyorsunuz ...Bekliyoruz walla ...Smile
buse38
F?rT?na G?N?L Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Eeee daha ne duruyorsunuz ...Bekliyoruz walla ...Smile
ne bekliyosun yeni konularm? Big Grin eger bana diyosan hen?z yazacak bi?ey bulamad?m yani d?zg?n bi?ey yazmak istiyorumtabi bana diyosan Cool
Ara
Firari Fırtına
İkinizede söylüyorum . Ama inanıyorumki sizin vardır yazacak bişeyleriniz . Yazın lütfen Smile Okuyalım not verelim size ... Emy zaten yazmaya karar vermiş ve yazıyor zaten . Onunda yazılarını ve paylaşımlarını bekliyoruz forum olarak .

Sevg ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  hikaye uyduralım.. esra_55 3 1,526 04-13-2022, Saat: 11:57 PM
Son Yorum: wildfang
  Gizemli Hikaye PrinceSs 8 702 04-06-2022, Saat: 03:36 PM
Son Yorum: wildfang
  Hikaye uydurmaca (1 varmış 2 olmuş) €BeRimSin 33 4,418 01-02-2011, Saat: 06:43 PM
Son Yorum: MasumSerseri
  aqlayacaqım ya bu nasıl hikaye... !! sı@marı@k cansuu 47 3,324 06-01-2009, Saat: 12:07 AM
Son Yorum: Son Noktam
  hikaye.....dinleyerek uyuyun theropoda 6 925 07-12-2008, Saat: 07:09 PM
Son Yorum: nazarboncuqu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-25-2024, 03:28 PM