:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevdiği için 40 Gün ALLAH dedi
soyle
bir şehirde şehrin bi köyünde bir çoban varmış akşam eve giderken bir kız görmüş ve aşık olmuşş takip etmiş saraya girmiş kız vee aşık olduğunu nası söliceğini bilemiyormuşşş aradan bi kaç gün geçiyoo çoban arkadaşı ile sürüyü eve bırakıpp kulübelerine gidiyolar aşık çobanın arkadaşı ben yemeği hazırlıyom diyo sonra aşık çoban da kaya parçasına oturupp düşünmeye başlamışşş sonra bir yaşlı adam geliyo ve aşık çobana sesleniyo çoban o kadar dalmışki duymuyo yaşlı adamı sonra diyer arkadaşı dışarı çıkıyo soruyoo buyrun bey amca diyo ben açık bana yemek verirmisinizz diyo bu yaşlı adam padişah ın danıştayı imiş... yaşlı adam aşık çobanın derdini soruyo neden orda öle oturuyo diye sonra aşık oldu padişah ın kızıda diye sölüyoo sonra yaşlı adam sölüyo ben padişah ın danıştayı yım benii bi yukarlarda bi kulübeye sakladı ben diyene kadar burdan çıkma dedi padişahh çok seviyorduk bir birimizii bende orda beklıyom sonra yaşı adam aşık çobanı çağırıyorr sonra diyorki sen o kızı seviyorsan sana bişi diyecem diyo bunu yaparsan isteğine ulaşacaksın diyo ney söyle diyo benim kulübenin üstünde bir mağara var orda 40 gün ALLAH diye zikredeceksin diyo sonra isteğine ulaşacaksın diyo vee oda kabul ediyo..Gidiyolar mağaraya ve aşık çoban başlıyoo zikretmeye ve bu haber kısa sürede yayılıyoo...işte yukarıda bir mağarada bir adam varmış ALLAH ALLAH deyip duruyor diye fln bu adam da bir keramet var fln.. sonra padişah da duyuyo bu olayı ve danıştayı nı çağırıyo çağırın bu adamı bana diyo yaşlı adamla birlikte gidiyolar mağaraya çıkmıyoo aşık çoban sonra 40 gün doluyoo vee padişahh mağara ben gidicem diyo vee arkasından şehirdeki herkez geliyo aşık çoban 40. günüde ALLAH ALLAH diye tamamladıktan sonra padişahh sana şunu veriyom gel benle diyo yok kabul etmiyo sonra yaşlı adam diyo ki kızınızla evlendirin belki kabul eder diyo ve söylüyo padişah kızım senin olsun diyo gel benle diyo ama aşık çoban yine kabul etmiyo....ve çoban arkadaşı dayanamayıpp aşık çobana gidiyo ve aklın başındamı senin diyo sen burda o kız için 40 gün ALLAH dedin diyo şimdi de kabul etmiyorsun diyo...Evet ben 40 gün bu kız için ALLAH dedim ve isteğime ulaştım diyo eğer bu isteği ALLAH ın rızasına ulaşmak için ALLAH deseydim diyo....Ve ALLAH ALLAH demeye devammm ediyoo...

sigpic40209_2.gif
Ara
ÐŽeşaren
cok tesekkürLer arkadas payLasimin icin sagoLasin
Ara
€stapitipiti
konu cok güsel ...ama bi eleştiri yapmam gerekirse anlatım bıraz bozuk...
tekrar teşekkürler....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kıssadan Hisse/ Herşey Allah’ın dilemesiyledir Pessimist 1 558 04-11-2022, Saat: 06:54 PM
Son Yorum: wildfang
  Allah'a ?nanMayanLara ?thaf OLunuR €BeRimSin 1 491 04-02-2022, Saat: 04:22 AM
Son Yorum: wildfang
  Ölümüm için fon müziği isterim! Hasretiim 0 424 09-02-2010, Saat: 08:06 PM
Son Yorum: Hasretiim
  Allah(c.c.) nasıl misafir edilir? HÜDANUR 2 799 03-18-2009, Saat: 01:36 PM
Son Yorum: ufuk_can
  ALLAH(c.c) nasıl misafir edilir TutkuM 11 1,392 12-26-2008, Saat: 09:34 PM
Son Yorum: ѕαкℓı@мѕı@η

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 10:52 PM