:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
site yönetiminin dikkatine
zerrinpulat
sayın site yöneticileri ve sayın üyeler

sitenizi, yazmış olduğum bir yazı dizisini arama motorlarından birinde taratırken gördüm. temmuz-ağustos 2006 tarihi itibariyle "firari kelimeler" başlığıyla yazdığım ve "firari kelimeler" yazı dizimin ilki olan bu yazımın siteniz içersisinde başka bir üyenin adıyla ve yazımin sonundaki bir cümlemin başlık haline getirilerek (gitme. bir terk edişe daha dayanmaz ömrün)yayınlanmış olduğunu görmek doğrusu beni çok şaşırttı ve çok üzdü.

yazımı site içersinde aşk mektupları adlı bölüm çersinde yayınlayan tatlı_cadı adlı üyenizin, kendisine ait olmayan bir yazıyı kendisininmiş gibi yayınlamış olduğunu düşünmek istemediğimden ortada bir bilgi eksikliğinin var olduğunu düşünmek istiyorum.

sizlerde takdir edersiniz ki burası bir sanal alem ve burada insanların ürettiklerini koruması belli yaptırımlarla sağlanamıyor malesef. bizler birşeyler yazarken, üretirken, üretmeye çalışırken ve bu ürettiklerimizi bu dünya içersinde başka insanlarla paylaşmaya çalışırken, emeğimizi korumak adına sadece paylaştığımız insanların sağduyularına ve adalet duygularına güveniyoruz...

yazmak bence bir emek işi ve bu anlamda kim olursa olsun, iyi veya kötü nasıl yazıyor olursa olsun yazana ve yazdıklarına saygı duymak gerekiyor. bu saygının başında da, paylaştığımız eserin, hiç olmazsa, kime ait olduğunu belirtmek geliyor.

bundan hareketle; sitenizde tatlı_cadı rumuzlu üyeniz tarafından "gitme. bir terk edişe daha dayanmaz ömrün" başlığı altında yayınlanan yazının şahsıma ait olduğunu belirtir bu konuda gerekenin yapılmasını siz değerli yöneticilerden ve üyelerden rica ederim.

bu yazı çeşitli edebiyat dergilerinde daha önce yayınlanmış olup bunu her yerde ve her şekilde ispata da hazır olduğumu belirtmek isterim.

saygılarımla...

Zerrin Pulat.
Ara
CReATuRE
Öncelikle duyarlılığınız için tşk ederim...Haklısınız bir konu eger başka bir yerden alınıyorsa ve bunda başkasının emeği varsa konunun altına ALINTIDIR veya kime ait olduğu yazılmalıdır...en kısa zamanda bu yanlışlık düzeltilecektir....

TEŞEKKÜRLER....
MorciveT
Bu konu ile kesinlikle ilgilenileceğim... Bu sizin en doğal hakkınız, ilginiz içinde teşekkürederim... Gereken yapılacaktır, gönlünüz rahat olsun...
Ara
MasaL_perisi
Ben yönetimde değilim arkadaşım ama tatlı cadıyı tanıdımız için yazma gereği duydum
Öncelikle güzel yazınız için sonsuz teşekürler boylece fırsatım da oldu okumak için. Yüreğinizdeki ilham perileri ve mutluluk asla sizi terketmemesi dileklerimle
Orda baktım ve tatlı cadının oyle bir idda da bulunmadı kendisine ait olduğuna dair yazı
O bölümde zaten hemen hemen bütün yazılar alıntıdır herkesin tarafından biliniyor. Sadece zanederim ki o nerden bulduysa bu yazını o adla yayınladı burda ve isminiz yoktu diye alıntı yazmak ta gözden kaçmıştır
Yoksa bizim minik cadı boyle bir şey yapacak bir üyemiz değil asla...Smile

Bu arada da size bir kez daha teşekürlerimi sunuyorum ve aramızda yineden görmek isterdik doğrusu.
Kişisel makale bölümünde yazılarınızı yayınlarsanız orda şahsa ait yazılar hemen hemen bir iki tane alıntı karışmış da olabilir ama genelde hepsi yazanlara ait olduğunu biliyoruz.
Sevgi ve sağlıcakla kalın arkadaşım
Bilgilendirdiniz için tekrardan teşekürler...Smile
Ara
€BeRimSin
Sizin Bu Siteminizi Duyarlıkla karşılıyorum ama;
Burada Tatlı cadı Üyemiz Kendi Aşk mektubu gibi yazmamıştır..
Sadece Yaptığı Paylaşmaktır..

Forum da baya bir kişi Ben de olarak diğer taraftan aldığımız güzel şiirleri Yazıları vs..Burada paylaşıyoruz...
Orada yazmamıştır ki benim mektubun diye...
Sizin bu Öfkenizi anlayamadım...
Ve Diğer Forumlara da aynısını yaptınız mı...

Çünkü Arama motorundan baktım arattım baya baya bi sitelerde sizin bu aşk mektubunuzu gördüm...

Sadece Sizin yazınızı okuyup beğenmiş ki bizlerle paylaşmış...

http://www.duygusuz.com/forum/showthread.php/gitme-bir-terk-9366.html
tatlı_cadı
yha ßen kaç seneden ßeri ßurdayım ve ßöLe ßi$y ßa$ıma iLk kes qeLio =)
nese ßana kısmı$sınız ama ßende ßa$ka ßi forumdan aLdım ve ßa$Lık ßöyLeyDi ßana kısmayın lütfen!
ayrıca ßurdakiLerin çoqu aLıntı ve nerdeyse hiçßirinde aLıntı yazmıyor (yazanLara ßi$y demiyorum tabii) qeneLde "aLıntı" yazardım ama unutmu$um..
hakLısınız haksızsınız demiyorum ama ßenim suçum deiL ßende nerde okuduysam ßöLe
Ara
€BeRimSin
Tam 6 Sitede Aynı Başlıkla Aynı Mektup var ...
tatlı_cadı
€zBeRimSin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sizin Bu Siteminizi Duyarlıkla karşılıyorum ama;
Burada Tatlı cadı Üyemiz Kendi Aşk mektubu gibi yazmamıştır..
Sadece Yaptığı Paylaşmaktır..

Forum da baya bir kişi Ben de olarak diğer taraftan aldığımız güzel şiirleri Yazıları vs..Burada paylaşıyoruz...
Orada yazmamıştır ki benim mektubun diye...
Sizin bu Öfkenizi anlayamadım...
Ve Diğer Forumlara da aynısını yaptınız mı...

Çünkü Arama motorundan baktım arattım baya baya bi sitelerde sizin bu aşk mektubunuzu gördüm...

Sadece Sizin yazınızı okuyup beğenmiş ki bizlerle paylaşmış...

http://www.duygusuz.com/forum/showthread...-9366.html

abijm sana ßurda katıLıyorum ßen sadece ßa$ka ßi yerden aLdım ama bunu söLemicektim..

DİGER FORUMLARDA DA BÖLE YAPTINIZ MI ?

hem kendi yazım oLsaydı ßen muhakak KİŞİSEL MAKALELER ßöLümüne açardım...
Ara
CReATuRE
nurdan zaten kimse seni suçlu bulmuyor merak etme seninde dediğin gibi bir çok konu alıntı ama hiçbirinde yazmıyor...o yüzden kafanı takma sende...

WinkWinkWinkWink

herkes senin ne olduğunu biliyor...bu olay bir tesadüftür....üzülme olur mu ?
tatlı_cadı
üzüLmüyorum abijm sadece ßi payLa$ım ßu kdr oLur mu onu dü$ünüyorum...
her$eye cevabım var söLesinLer ne söLücekLerse
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Site kasıyor Hayat_Bu 10 1,367 04-16-2009, Saat: 07:04 PM
Son Yorum: PesmisT GirL
  Yönetim'in Dikkatine Yenemuko 9 1,060 03-24-2008, Saat: 09:34 PM
Son Yorum: chatlaq
  Yönetimin Dikkatine sevdaliyurek_52 0 524 03-08-2008, Saat: 09:40 PM
Son Yorum: sevdaliyurek_52
  Yönetimin dikkatine *Asİ-yÜrEk* 1 468 02-10-2008, Saat: 09:56 PM
Son Yorum: MorciveT