:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gitme Demeyi Öğrendiğim Gün Geç Kalmıştım....
ROSE
GiTTiN...
Oysa geldigin gün gidecegini biliyordum.
Hazirdim gidisine. Kaçak zamanlari yasiyorduk.
Zaman bitecek ve sen gidecektin.
Bense gidisinin ertesi günü hayatima kaldigim yerden devam edecektim.
DEVAM EDEMEDIM...
3cec64f7d80625a5c42ec8c06342cbcb1.jpg
Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karsılaşırlar
Aşk kendinden emin bir şekilde sorar;

-Ben senden daha samimi ve daha cana yakınım

Sen niye varsın ki bu dünyada?

Arkadaşlık cevap verir:

-"Sen gittikten sonra bıraktığın gözyaşlarını silmek için...."
a545092dd5f79cc9ff305d3ebc1c79d4.jpg

Gitme ruhum... Sen yokken hicran düşer bu şehre
Gitme sevgim... Sen yokken tutsak düşerim bir isyan gecesine
Ölürüm..... Sen yokken.....

GİTME DEMEYi ÖGRENDiGiM GÜN GEC KALMISTIM
Ara
ROSE
Gitme diyorum yıldızlara

Zamana direnmek değil midir yaşamak?

Yılların acımasızlığına direnmek..

Gitme diyorum mavi bulutlara...

Umudun rengi oluyor gözlerim,

Yaşamak için bir umut..

Gitme diyorum sonsuzluğa...

Sevgi tüketmek değildir,

Yokluğunda çoğalmaktır,

Gitme diyorum sana çaresizim..

Elim gözüm bağlı yürüyorum

Bir kutup yıldızı yolların..

Gitme diyorum...üşüyorum...
Ara
MasaL_perisi
Gitme kal bu şehirde </B>
Gitme kal bu şehirde benimle paylaş yaşamı, birazdan toplanacak çöplerin içine atalım yalnızlığımı eksik olan yarılarımızı tamamlayalım. Yeniden şekillendirelim bu şehrin arka sokaklarını iyiliğini ve temizliğini bulaştıralım onlara. Sen den uzakta bu gece yüreğim binlerce parçaya bölünüyor ve her bir parça milyon kere parçalanıyor gecenin karanlığında tam ortasında. Ne olursa şimdi olacak gerisi ötesi yok artık.
Saatler gece yarısını çoktan geçti birazdan sabah ezanları haykıracak ulu çınarlar gibi yükselen minarelerden ve sensiz bir benin olduğu şehrin üstünde.
Gecenin tam ortasında bir yürek haykırıyorsa susmalı evren hiçbir ses bir yürekten daha anlamlı ve derin konuşamaz bu saatlerde.
Gitme kal bu şehirde ne olur, neler olacak bir bilsen gidişinle konuşturtmazsın beni böyle uzun uzun.
Kavgalar olmayacak artık bu şehirde, insan onuru ayaklar altına düşmeyecek, açlıktan ölmeyecek hiçbir çocuk, bombalar patlamayacak ansızın gün ortasında artık, gitme kal güzellikler seninle varolacak bu şehirde.
Çıtırtılarını dinle yitirilmekte olan bahar akşamlarının. Bir kadının çığlığı yükselecek birazdan beyoğlunun arka sokaklarından, bir genç kızın umutları beş paraya satılacak karanlık pis odalarda, bir erkek olabildiğince rezilleşecek gecenin yarısında, bir ana çaresizlikten sokak lambalarının aydınlıklarında mendil açacak, gitme kal bak neler olacak sensiz yaşadığım bu şehirde.
Katlanabilirim sanıyordum gidişine zaten yoktun ki yanımda ve elinde olsa kalacağını bildiğim için izin vermiştim istemeyerek ama pişmanım,yanılmışım, geri dön sensiz yaşanmıyor bu şehirde.
Şimdi uzaklarda bensiz bir yerlerde başka gönüllerdesin ama ben hüküm sürmekteyim senin gönül sarayında biliyorum.
Gece bütün verdiğim sözlerden geri döndürecek kadar deli akmakta yüreğime, reddediyorum sensiz bir hayatı ve hesap soruyorum seni benden ayıran kaderimden. Bana birileri bir şeyler söylemek zorunda gecenin gözü kara, damarlarımda deli bir kızın kanı dolanmakta ve her türlü felakete müsaitim bu gece. En dipsiz kuyulardayım bu gece sensiz, en deli hayaller düşlerimde, ve korkuyorum bu gece ilk defa sokaktaki serseriden gecedeki bilinmezden değil bu gece kendimden korkuyorum.
Erciyes geri istiyorum sevdiğimi senden duyuyormusun. İstersen buzlu tepelerinde yatarım günler geceler boyu ama geri ver sevdiğimi bana. Erir buzun kalmaz hükmün ağlatma beni geri ver sevdiğimi bana.
Dinle sevdiceğim sen dinle beni. Yüreğinin kapılarını arala biz seninle konuşmadan anlaşırdık sadece beni hisset bu gece.

Başka elleri tutmasın ellerin, başka gözlere dalmasın bal rengi gözlerin, ve daim olsun saltanatım yüreğinde dinle beni yalnızca beni dinle, bu gece senin olan yüreğim parçalanıyor yokluğunda duyuyormusun.
alıntı

............................................................
Teşekürler ROSEMMM..Wink
Yüreğin hep Onula kalması dileğimle..Smile
Ara
ROSE
MasaL_perisi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Gitme kal bu şehirde </B>

Gitme kal bu şehirde benimle paylaş yaşamı, birazdan toplanacak çöplerin içine atalım yalnızlığımı eksik olan yarılarımızı tamamlayalım. Yeniden şekillendirelim bu şehrin arka sokaklarını iyiliğini ve temizliğini bulaştıralım onlara. Sen den uzakta bu gece yüreğim binlerce parçaya bölünüyor ve her bir parça milyon kere parçalanıyor gecenin karanlığında tam ortasında. Ne olursa şimdi olacak gerisi ötesi yok artık.

Saatler gece yarısını çoktan geçti birazdan sabah ezanları haykıracak ulu çınarlar gibi yükselen minarelerden ve sensiz bir benin olduğu şehrin üstünde.
Gecenin tam ortasında bir yürek haykırıyorsa susmalı evren hiçbir ses bir yürekten daha anlamlı ve derin konuşamaz bu saatlerde.
Gitme kal bu şehirde ne olur, neler olacak bir bilsen gidişinle konuşturtmazsın beni böyle uzun uzun.
Kavgalar olmayacak artık bu şehirde, insan onuru ayaklar altına düşmeyecek, açlıktan ölmeyecek hiçbir çocuk, bombalar patlamayacak ansızın gün ortasında artık, gitme kal güzellikler seninle varolacak bu şehirde.
Çıtırtılarını dinle yitirilmekte olan bahar akşamlarının. Bir kadının çığlığı yükselecek birazdan beyoğlunun arka sokaklarından, bir genç kızın umutları beş paraya satılacak karanlık pis odalarda, bir erkek olabildiğince rezilleşecek gecenin yarısında, bir ana çaresizlikten sokak lambalarının aydınlıklarında mendil açacak, gitme kal bak neler olacak sensiz yaşadığım bu şehirde.
Katlanabilirim sanıyordum gidişine zaten yoktun ki yanımda ve elinde olsa kalacağını bildiğim için izin vermiştim istemeyerek ama pişmanım,yanılmışım, geri dön sensiz yaşanmıyor bu şehirde.
Şimdi uzaklarda bensiz bir yerlerde başka gönüllerdesin ama ben hüküm sürmekteyim senin gönül sarayında biliyorum.
Gece bütün verdiğim sözlerden geri döndürecek kadar deli akmakta yüreğime, reddediyorum sensiz bir hayatı ve hesap soruyorum seni benden ayıran kaderimden. Bana birileri bir şeyler söylemek zorunda gecenin gözü kara, damarlarımda deli bir kızın kanı dolanmakta ve her türlü felakete müsaitim bu gece. En dipsiz kuyulardayım bu gece sensiz, en deli hayaller düşlerimde, ve korkuyorum bu gece ilk defa sokaktaki serseriden gecedeki bilinmezden değil bu gece kendimden korkuyorum.
Erciyes geri istiyorum sevdiğimi senden duyuyormusun. İstersen buzlu tepelerinde yatarım günler geceler boyu ama geri ver sevdiğimi bana. Erir buzun kalmaz hükmün ağlatma beni geri ver sevdiğimi bana.
Dinle sevdiceğim sen dinle beni. Yüreğinin kapılarını arala biz seninle konuşmadan anlaşırdık sadece beni hisset bu gece.

Başka elleri tutmasın ellerin, başka gözlere dalmasın bal rengi gözlerin, ve daim olsun saltanatım yüreğinde dinle beni yalnızca beni dinle, bu gece senin olan yüreğim parçalanıyor yokluğunda duyuyormusun.

alıntı

............................................................
Teşekürler ROSEMMM..Wink
Yüreğin hep Onula kalması dileğimle..Smile
TEŞEKKÜRLER PERİMMMMMMMMMMSmileSmileSmile
AMİN İNŞALLAH PERİM....
SAYFAMA BÖYLE GÜZEL ANLAM DOLU SÖZLERİ PAYLAŞTIÄžIN İÇİN AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM ..SÖZLERİNİN HEPSİ BENİM İÇİN AYRI AYRI ÖNEMLİ SEN BİL PERİM ..Smile
Ara
ÇiLeK
Gitme diyorum sonsuzluğa...

Sevgi tüketmek değildir,

Yokluğunda çoğalmaktır

0152.jpg
yüreginden mutluluk hiç eksik olmasın roseSmile
Ara
ROSE
ÇiLeK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Gitme diyorum sonsuzluğa...

Sevgi tüketmek değildir,

Yokluğunda çoğalmaktır

0152.jpg
yüreginden mutluluk hiç eksik olmasın roseSmile
TEŞEKKÜR EDERİM HİLAL..SAÄžOL CANIM ARKADAŞIM...Smile
SENİNDE YÜREÄžİNİ MUTLULUKTAN BAŞKA KAPILAR ÇALMASIN ..
Ara
eRCi
Gitmemeliydim..
Dün gece tüm sokaklarını dolaştım kentin
Yürüdükçe ıslandım her kaldırımında
Yağmur değildi sanki saçlarıma yağan
Hücrelerim değildi sanki içten içe sızlayan
Bildiğim; yüreğimdi acılarına yağmur gibi ağlayan
Her köşe başındaki sokak lambasında aradım kendimi
Seni ise gökteki yıldızlarda...
Uzattım ellerimi erişemedim sana

Sustum bir an; şehrin kalabağına ses verdim
Bir uğultu, sanki sesini duyar gibi oluyordum
Bir sağıma bir soluma bakıyordum
Ümitlendim bir an.
Aradığım ;
Senden bir sesti ölümün suskunluğuna
Bir ışıktı gözlerinden karanlığıma süzülen
Ama yoktu; ne bir ses ne bir ışık
Tüm ümitlerimi kaybederken yavaş yavaş
Yıldırım düştü gözlerime gözlerinden,
Anladım ki ;
Bedenimin tüm damarlarında atıyorsa sevgin
Yaşamak için tek sebebim ;
Acılarımıza inat gülümseyen gözlerin ise.
Pes etmemeliyim ayrılığa.
Gitmemeliyim ölüm kokan karanlığa...

Yüreğinden sevgilerin
hiç gitmemesi dileğimle
Teşekkürler..
rose
ROSE
eRCi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Gitmemeliydim..

Dün gece tüm sokaklarını dolaştım kentin
Yürüdükçe ıslandım her kaldırımında
Yağmur değildi sanki saçlarıma yağan
Hücrelerim değildi sanki içten içe sızlayan
Bildiğim; yüreğimdi acılarına yağmur gibi ağlayan
Her köşe başındaki sokak lambasında aradım kendimi
Seni ise gökteki yıldızlarda...
Uzattım ellerimi erişemedim sana

Sustum bir an; şehrin kalabağına ses verdim
Bir uğultu, sanki sesini duyar gibi oluyordum
Bir sağıma bir soluma bakıyordum
Ümitlendim bir an.
Aradığım ;
Senden bir sesti ölümün suskunluğuna
Bir ışıktı gözlerinden karanlığıma süzülen
Ama yoktu; ne bir ses ne bir ışık
Tüm ümitlerimi kaybederken yavaş yavaş
Yıldırım düştü gözlerime gözlerinden,
Anladım ki ;
Bedenimin tüm damarlarında atıyorsa sevgin
Yaşamak için tek sebebim ;
Acılarımıza inat gülümseyen gözlerin ise.
Pes etmemeliyim ayrılığa.
Gitmemeliyim ölüm kokan karanlığa...

Yüreğinden sevgilerin
hiç gitmemesi dileğimle
Teşekkürler..

rose
BEN TEŞEKKÜR EDERİM BU GÜZEL SÖZLER İÇİN ..Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gitme Diyorum Az Daha Kalırmısın ? ROSE 18 1,119 04-13-2022, Saat: 05:33 AM
Son Yorum: wildfang