:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Düşündün Mü?:.........
ÇiLeK

animation2wn8.gif

Düşündün mü hiç arkanda neler bıraktığını. Neler

eksilttiğini kendinden. Ruhunun kirlendiğini hiç düşünebildin mi? Yaşarken aşkları umarsızca her aşkın senden bir parça götürdüğünü ve günden güne eridiğini fark edebildin mi acaba. Onur denen erdemden uzaklaştığını kimi zaman, kimi zamanda insanlığından bir parça yitirdiğini hissettiğin oldumu hiç. Düşün bence artık zaman senin için düşünme zamanıdır. Yaşadığın aşkları tart içinde her gelenin giderken senden neler götürdüğünü ve neler bıraktığını düşün. Düşün sana dokunan ellerin ruhunu nasıl kirlettiğini. Verdiğin tavizlerin nasıl onurunu erittiğini düşün bence artık. Kutsaldır dokunuşlar kutsaldır öpüşler gelip geçicidir diye düşünme düşün seni öpen her dudağın seni nasıl kirlettiğini seni nasıl eksilttiğini. Her defasında umarsızca ettiğin değerli sevgi sözcüklerini düşün kaç kişiye hak etmediği halde canım dediğini ve her değişinde kendi canını nasıl küçümsediğini düşün. Sevginin kutsallığını hiçe sayışını düşün. Hesapsızca tuttuğun elleri sarıldığın bedenleri düşün. Aşk oyunlarını nasıl basite alıpta sonunu düşünmeden onurunu ruhunu düşünmeden nasıl oynadığını hatırla içinde. Tamamen kirletmeden düşleri başla düşünmeye. Düşünme zamanıdır artık sende ağlama zamanıdır yaptıklarına ve pişman olma zamanıdır harcadığın nice aşklara. Sende sen tükenmek üzere kendini yitirdiğin aşkları bir düşün. Yüreğin kirlenmiş ruhun paslanmış bedenin temiz olsa ne çare bırak bedenini düşünmeyi ruhunu kurtarmayı düşün beddualardan. Yüreğinde kalan onur parçalarını yeşertmeyi düşün yeniden. Düşün ki kurtar kendini onursuz yaşamaktan artık. Senin için akan gözyaşları varken ardında mutlu olamazsın unutma kırdığın kalpleri düşün yıkıp gittiğin hayatları uğruna harcanan ömürleri düşün. Af dile Allahtan ruhunun kirlerinden arınmayı dile. Eskilerden af dile girdiğin ve çıktığın tüm yüreklerden af dile bağışlanmayı iste. Unutma bir üzüntünün üzerine mutluluk kuramazsın senin için ağlayan yürekler varken sende mutlu olamazsın. Yaptığın yanlışlar için yalvar Allaha belki af edilirsin arınırsın ruhunun kirinden. Temizle bedenini dokunan ellerden akan göz yaşlarından. Nice aşklar devirdi aşk yüzsüzü yüreğin şimdi hiçbir şey olmamış gibi yeni bir aşka başlama düşünme beyaz gelinliği hiçbir şey olmamış gibi giymeyi. Önce arın günahlarından hatalarından ruhunu temizle. Bir düşün ben neler yaptım bana neler yaptılar diye sonra SEN SEN OL SADECE SEN OL… Sadece sendeki gerçek seni göster insanlara o zaman görürsün anca ne kadar değerli olacağını o zaman anlarsın anca gerçekten sevilecek biri olup olmadığını. Ruhunu daha fazla kirletme yaptığın hatalarla gün gelir taşımaz olur ruhunu bedenin. Ne kadar saklamaya çalışsan da ruhunun kirini vicdanın bilir yaptığın yanlışları yüreğin acı çeker saklarken gerçek yüzünü ellerden. Gün gelir görünürse ruhunun pası ve terk edilirsen yalnızlığa o zaman anlarsın sendeki gerçek seni sevemeyeceğini herkesin o zaman anlarsın yitirdiğin ama önemsiz gördüğün değerleri işte o zaman anlarsın ne demek istediğimi…
SEN SEN OL SADECE SEN GİBİ OL…
Ara
Sevda RenGi
tşkler emeğine sağlık
Ara
ÇiLeK
Ben Tşk Ederim Okudugun Için...
Ara
eRCi
Git..icon_exclaim.gif Yüzüme öyle bakma,git! Hiç durma,bi gidenin 1 daha asla giremiceği kapı orda,git! Hiç1şey açıklamak zorunda değilsin. Giderken söylicek şey bulamaz iNsanlar. Sen bahanelerin arkasına sığınanlardan olma,git!icon_exclaim.gif
TEŞEKKÜRLER HİLAL YÜREÄžİNE SAÄžLIK.....
derdo
çook güsel olmuşş hilal yüreğine sağlıkk
ÇiLeK
eRCi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Git..icon_exclaim.gif Yüzüme öyle bakma,git! Hiç durma,bi gidenin 1 daha asla giremiceği kapı orda,git! Hiç1şey açıklamak zorunda değilsin. Giderken söylicek şey bulamaz iNsanlar. Sen bahanelerin arkasına sığınanlardan olma,git!icon_exclaim.gif
TEŞEKKÜRLER HİLAL YÜREÄžİNE SAÄžLIK.....

BEN TŞK EDERİM ERDEM OKUDUGN VE BÖYLE GÜZEL YORUM YAPTIGIN İÇİN..
HER ŞEY GÖNLÜNCE OLSUNSmile
Ara
ÇiLeK
derdo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:çook güsel olmuşş hilal yüreğine sağlıkk

BEGENDİGİNE SEVİNDİM SEFA..
YÜREGİNDEN MUTLULUK HİÇ EKSİK OLMASINSmile
Ara
MasaL_perisi
Şimdilik acaba Çileğimiz nerelerde diye düşündüm...Smile

Teşekürler arkadaşım..Yüreğine mutluluk...Smile
Ara
Masal_yuzLu