:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B€n S€nd€ Bu K€ntin €ylülünü S€vdim...
ROSE
Göz kırpmadan sabahı bekleyişim, karaltılardan hep güzel anlamlar çıkarışım ve senin geçtiğin yollardan geçişim nedendir.

Nisan yağmurlarının kızıl topraklarla buluşmasındaki ilahi ahengi bozmamak için susuşum, benliğimin karanlık yönlerini örtmek için nedensiz kaçışlarım, gençliğimiz gül kızıllığı…

Akşam üstlerinde hep seni bekleyişim, sana olan sevgimi küçük puntularla yazılmış gürültüsüz nağmeleriydi sadece.
Gecenin zifiri karanlığında senin hayalinle yürürken uzattığım yollar gibi düşlerimi de uzatıyorum. Geriye iz bırakmadan. Sokak da yürürken gür bir ışığın şavkını yüzümde hissettim ve karanlığı dağıtmasını bekledim. Ama karanlığı dağıtan gül ışığının şavkı değil onu daha da anlamsızlaştıran bir aydınlık vardı.

Hayalinle yürürken etrafımızda rengarenk cıvıl cıvıl leylaklar, karanfiller, papatyalar, kırmızı güller açıyordu. Bazı günler sonsuz gül bahçesinde yalnız başıma ağlarken gözlerimin ıslaklığına hayalinin dokunmasını istemedim hiç.

Seni gözyaşlarımın kırılganlığıyla yıpratmak istemiyorum. Ancak sende benimle beraber ağlıyordun. Çünkü senin olmadığın yerde ne olmadığımı bilmiyorum.

Ben bu kentin susuşlarını sevdim.
Denize düşen ayın şatafatlı görüntüsünü sevdim.

Bu kentin hangi sokağını adımlasam senin yüzün, kaldırımlarda senin sevdanı adımladım. Baharında acılarına, yazında ağrılarına yürüdüm.

Ben sende bu kenti çok sevdim. Haziranda geldin sen bu kente ben eylülün avuçlarında bıraktım seni...

Sonbaharına yakışırdı en çok mahsun bakışların….
Eylülünde tutuldum, eylülünde tutul istedim sevdaya.
Sararan yapraklarında yeni sevdalar yeşert istedim. Eylül kaçaklarına kapını aç istedim.

Ben sende bu kentin eylülünü sevdim.

Hiç bilmediğin bu kentte gülerdin sen, bir başka açardı gözlerinde üç karanfil. Türküsünü bir başka söylerdi gözlerin. Ben sende öğrendim. Suretin düşerdi denize her gece. Yok olacaksın diye hiç dokunmadım.

Uzaktın bana!

Bir kent uçurumuydun. Ben sende bu kentin uçurumlarını sevdim. Sorgusuz, sualsiz yürüdüğümüz maydanları, çıkmaz sokaklarında sakladığımız anıları, özgürlük için ödediğimiz ağır bedelleri ben sende bu kentin zorlu duraklarını sevdim.

Ulaşılmaz derdim hep. Kentin uzak semtleri gibi uzaktan sevdim.Aynı dildendi türkülerimiz, başka dillerin yalnızlığı düştü payıma. Yaşadım. Kendim diye tanımladığım her şey sendin.

Ben sende tanımladım kendimi. Bu kentte yalnızlığımda sendin, bir kentin enkazı gibi yalnız kalışımı ben sende sevdim. Bu kentte sana dair ne varsa ben sende bu kenti çok sevdim….

kime sorulacağını bilmeden cümleler biriktiriyorum. Niçin yazdığımı bilmeden. Seherler biriktirdim sevgiliye ulaşabilir miyim diye ve dostlar biriktirdim dosta ulaşabilirim diye.

Ama aşklar, aşklar biriktirmiyorum. Ve korkuyorum kalbimin kanamasından artık ve korkular biriktiriyorum sevgilere dair aşk mektupları alıyorum… mektuplar gönderiyorum sevgiliye ama biriktiriyorum, biriktiriyorum içimde vuslatı, ayrılığı, mutluluğu ve hüznü. Kentin arka sokakları da içimde. Ah! Böyle nereye gidilir. “Hangi kentin kapısından girebilirim”

Yar gözlerinden yapılma kentin bulvarlarından girebilir miyim şehre?

Bilirsin ki senden gayri kimsem yok...
Ara
ROSE
''''''''''''''''Ulaşılmaz derdim hep. Kentin uzak semtleri gibi uzaktan sevdim..''''''''
Ara
Elfida
ROSE hakikaten helal sana .. yakmis kavurmusun ortaligi, bu ne yazidir ya..

Tskler :A: :A: :A:
Ara
ALBAY_CAT
Yerle yeksan, ıslak saçlı, kem gözlü,
Kavim göçlerinden bu yana ağlayan
Ve durmadan
Cep kanyağı yakıcılığında ezgiler
Çalan, çaldıran, yakalatan
Adı bende gizli bir kadındı İstanbul

Şehre bir yağmur yağdı
Ben ağladım

Sevilirken ayrılmak mı kaldı Bizanstan
Yalan dolan yoktu gözlerde sadece ses
Verilen sözler birdi edilen yeminler sıfır
Eşyalar alındı fotoğraflar söküldü
yerlerinden
Bir aşkın izlerini yok edecek yeni bir aşk
sipariş edildi yeniden

Bir şehre yağmur yağdı
Ben ağladım

Kim daha çok yalan söndürdü çay
bardaklarında
Hangisi talandı demli öpücüklerin
Ve buğularda yitirilen kimin adıydı
Bir aşktan diğerine kaç saate gidiliyordu
Soyulur muydu kabuğu hayatın
Yoksa bütün vitamini kabuğunda mıydı?

Yağmur şehre bir yağdı
Ben ağladım

Ben ençok seni götürdüm giderken
Aklımın nakliyesiydi asıl yoran taşıyıcıları
Yardan düşmüştüm yaralarım yardan armağandı
Ben sevmeyi beceremedim belki de sevilmeyi
Benim sevmeye engel evcil acılarım vardı

Ben yağmur ağladım bir şehre yağdı
Ben şehre ağladım bir yağmur yağdı
Ben bir ağladım şehre yağmur yağdı

Ben...
Yağmur...
Ağladım...

YILMAZ ERDOÄžAN
emeğine yüreğine sağlık ROSE
Ara
ROSE
teşekkür ederim .....

Albay bu arada sana ayrıca teşekkür ederim bu güzel harika şiiri burda paylaştığın için biliyorum bunu süperdir ......Smileyüreğin dert görmesin .
Ara
ALBAY_CAT
1551434lgsp8zd5.jpg

1263941lgnq5aj5.jpg

Sevgi, sözlüklerde “insanı bir şeye ya da bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu” olarak tanımlanırsa da, bu tanımın yetersiz ve yüzeysel olduğunu söyleyen birçok yazar, sevginin tam anlamıyla tanımlanamayacağını düşünmektedir.

Sevgi denildiğinde genellikle akla ilk önce, iki karşı cins arasındaki duygusal çekim gelmekteyse de, aslında sevgi, yöneldiği hedefe (sevgiliye duyulan sevgi, Allah sevgisi, vatan sevgisi, ebeveyne duyulan sevgi, çocuğa duyulan sevgi vs.) ve biçimlerine bağlı olarak büyük bir çeşitlilik göstermektedir. Şefkat, merhamet ve fedakarlık sevginin farklı kılıklardaki yansımalarıdır
Ara
ROSE
çok çok teşekkürlerimi ederim ....Smile

sağolasın ..gönlünce olsun herşey ..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  HayaTı S€ninL€ S€vdim..... €BeRimSin 1 371 04-09-2022, Saat: 11:44 AM
Son Yorum: wildfang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 03:01 PM