:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ARTHUR VE GÖRÜNMEZLER (Arthur and the Minimoys)
CReATuRE

poster.jpg

Türü :
Animasyon
Ülke :
ABD / Fransa
Süresi ve Yapım Yılı : 105 dakika - 2006
Yönetmeni : Luc Besson
Oyuncular : Freddie HighmorePenny BalfourMia Farrow
Madonna (ses)
Senaryo : Luc Besson
Müzik : Eric Serra
Görüntü Yönetmeni: Thierry Arbogast

Filmin Konusu : Elflerin dünyasına giren küçük bir çocuğun hikayesi

Minimoylar gerçekten var olamazlar değil mi? Yoksa olabilirler mi?

On yaşındaki melek yüzlü, fırça saçlı, çilli suratlı sevimli Arthur’un dedesi 4 yıl önce ortadan kaybolmuştur. Ondan kalan tek iz, Afrika kabilelerine ait hikayelerin olduğu bir not defteridir. Defterdeki hikayeler arasında, Minimoylar adında minyatür küçük insanları anlatan hikayeler de bulunmaktadır.

Dedesinin hikayesindeki gizli mesajı anlamaya çalışan küçük Arthur, hayalinde bile canlandıramayacağı kadar vahşi maceraların kapısını aralamak üzeredir. Çalınan hazineyi ortaya çıkarmak için üç gün içinde bir yol bulmalı, şeytani bir büyücüye karşı koymalı, sivrisineklerin sırtındaki savaşçıları yenmeli ve özgür ruhlu bir prensesin kalbini fethetmelidir.

Tüm bunlar imkansız gibi görünse de, Arthur küçük kahramanların çok büyük işler başarabileceğine inanmaktadır.

Patrice ve Celine Garcia tarafından yaratılan, “Arthur & The Minimoys”, “Arthur & The Forbidden City”, “Maltazard’s Revenge” ve “Arthur & The War Of The Two Wolrds” serisinin 34 ile çevrilen ilk iki romanından perdeye uyarlanan “Arthur ve Görünmezler”i Luc Besson yönetmiş. Filmde Arthur’u Freddie Highmore, Arthur’un annesini Penny Balfour, büyükannesini ise Mia Farrow canlandırmış. David Bowie Maltazard’ı, Snoop Dogg Max’ı, Madonna ise Prenses Selenia’yı seslendirmiş.

Hikayenin yaratıcılarından Celine Garcia, Arthur’un hikayesinin başlangıç noktasını şöyle anlatıyor: “Arthur’un hikayesinde kendi çocukluk anılarımdan, babamın bana anlattığı çocukluk anılarından ve sekiz yaşındaki oğlumun çocukluğundan yola çıkmıştım. Yani üç jenerasyonun çocuklarının hayatları Arthur’un macerasına temel oluşturuyor. Üstelik kendi büyükbabamın da hayatından ve karakterinden –ki ben onunla hiç karşılaşmadım- faydalandım. Büyükbabam bir gazeteciydi. Tüm dünyayı gezmiş ve çok hareketli bir yaşam sürmüştü. Hikayedeki Arthur’un büyükbabası bu karakterden doğdu.”

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kral arthur [Turkce] soyle 3 652 04-12-2022, Saat: 08:46 AM
Son Yorum: wildfang
  Kral Arthur - Türkce soyle 0 533 08-13-2006, Saat: 04:07 PM
Son Yorum: soyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 10:25 PM