:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ses bombası
CeYDa HaNDe KeSiM
Ses Bombasi
[SIZE=2]Sadece darbe ile patlayan bir madde : NI3. Yapimi da oldukca kolay. Iste gerekli malzemeler :

1. Derisik Amonyak (NH3) cözeltisi (Malum, amonyak gaz bir maddedir NŞA`da. Ve ticari olarak yaklasik %20 lik sulu cözelti olarak satilir.Cok kötü koktugunu bilmeyen yoktur herhalde.)
2. Iyot (I2)
3. Kücük bir beher (En az 20 mL`lik)
4. Filtre Kagidi
5. Huni

2-3 gram iyot beher icine konur ve üzerine yaklasik 15 mL amonyak cözeltisi ilave edilir ve karistirilir.(Miktarlarin cok hassas olmasi gerekmiyor. Mesela 20 mL amonyak koydum diye üzülmeyin.). Bu islem sonucunda, elinizde koyu renkli bir cözelti elde edersiniz. Icinde de koyu renkli katilar görünür. Iste o katilar, cözelti icinde cok masum dururlar ama siz onlari bir de kuru iken görün. Bundan sonra tek yapacaginiz sey, bu katilari, filtre kagidi ve huni yardimiyla süzmeniz olacaktir. Süzdükten sonra filtre kagidinda kalan katilar, NI3 olarak bilinen, suda oldukca kararli ama kuru iken en ufak bir fiziksel darbe ile bile patlayan bir maddedir. Filtre kagidini huniden aldiktan sonra, kurutmak icin herhangi bir yere birakin.

Ama sunu hatirlatma isterim ki, kuruduktan sonra tasimak pek de mümkün olmayacagi icin bunu düsünüp, nereye koyacaksaniz, ya da her ne yapacaksaniz, islakken yapmanizdir. Kurudugu zaman, esen rüzgardan bile etkilenip gürültülü bir sekilde patlayan bir maddedir. Patlama sirasinda, fiziksel herhangi bir sorun yasamazsiniz.(Kendimden biliyorum, elimdeki plastik bir kapakla, iyi kurusun diye karistiriken, patlamisti ve elime hicbirsey olmadi ki su an bunlari yazabiliyorum.Smile). Sadece, kulaginizda siddetli bir uguldama duyarsiniz, patlamananin siddetine göre. Size önerim, islakken, bu maddeyi, selebantlarin üzerine koyup yapistirin. Böylece darbelere karsi daha dayanikli hale getirebilirsiniz. Kurudugunda da tasimaniza olanak saglar bir parca, cünkü garanti veremeyecegim bu konuda size. Cok iyi kurudugunda, patlamasi icin bir rüzgar bile yeterken, hafif islakken bile, üzerine fil oturtsaniz bile hicbirsey olmaz ya da cok hafif cit pit sesleri duyarsiniz. Ayni sesi kücük parcalarin patlamasi sirasinda da duyarsiniz. Bu ses çıt pıt diye de bilinen, muhtelif mahalle bakkallarindan satilan çatapatlara cok benzer.

NI3 patladiginda N2 ve I2 olusturur. I2 yi mor renkli buhar olarak görebilirsiniz patlama aninda. Yerde de mor renkkli iz birakmaktadir ama merak etmeyin, o iz bir süre sonra iyotun süblimlesmesi sonucu ortadan kaybolur.

Simdiden kolay gelsin. Iyi eglenceler. :yikildim:

[/SIZE]
Ara
>As!_M€L€q<
kıssss delii bajummm ne bu şimdiii hıhBig GrinBig GrinBig Grin
saolll datlımm Big GrinBig Grin
CeYDa HaNDe KeSiM
:yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim::yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: valla bajum biz kimyacılar böleyiz arada patlamalara ihtiyacımız oluyo zevkineSmile siz neden yaparsınız bilemem orası size kalmış datlumSmile:yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim:
Ara
MasaL_perisi
Ne yaptın sen arkadaşım...SmileSmileSmile
Duygusuzu mu dağıtmaya karar verdin
Ypma allah aşkına ben ne yaparım sonra sizsiz...Smile
Sağır edcen hepimizi...Smile))))))))
Ara
CeYDa HaNDe KeSiM
MasaL_perisi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ne yaptın sen arkadaşım...SmileSmileSmile
Duygusuzu mu dağıtmaya karar verdin
Ypma allah aşkına ben ne yaparım sonra sizsiz...Smile
Sağır edcen hepimizi...Smile))))))))
yok ya zararsız bir deney bu sadece gürültü çıkarıyo merak etme bende sızsız yapamam:k:
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 09:32 PM