:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevgililerin gözde çiçeği kırmızı gül
roket55
14 Şubat Sevgililer Günü'nde her biri ayrı anlam ifade eden çiçekler dile gelecek. Çiçekçiler, şimdiden yığınla sipariş alırken, aslan payını kırmızı gül ve orkide aldı.

24969.jpg

Her biri ayrı bir anlam ifade eden birbirinden güzel çiçekler, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde dile gelecek.

Çiçekçiler, 14 Şubat gelmeden sipariş almaya paşladılar bile. Siparişlerin 'aslan payını' ise kırmızı gül ve orkide aldı. Duyguları anlatmanın en zarif yolu olan çiçekler, yine değişmez hediye olarak çiçekçi dükkanlarındaki yerlerini aldı. Bu özel gün için verilen siparişlerde 'aslan payını' kırmızı gül ve orkide alıyor. Ankara Çiçekçiler Esnafı Odası Başkanı Emin Çimen, hazırlıklarının sürdüğünü söyledi. Her yıl çiçek sektöründe artan bir talebe yol açtığını ifade eden Çimen, "Bu yıl da patlama bekliyoruz" dedi.

HASTANELERE ÇİÇEK ALINMIYOR

Çiçekçilik sektörünün bazı sıkıntılar yaşadığını, bunların başında hastanelere çiçek alınmamasının geldiğini aktaran Çimen, "Kimi sıkıntılarımız mevcut. Ama, bizim iki özel günümüz var. Biri Sevgililer Günü, diğeri de Anneler Günü. O günler adeta bayrama dönüşüyor" diye konuştu. En çok kırmızı gül ve orkidenin rağbet gördüğünü dile getiren Çimen, kırmızı gül fiyatlarının 5-10, orkidenin ise kandil olarak alınması halinde 25-30, dal olarak hazırlandığında ise 100-150 YTL fiyatla satışa sunulduğunu kaydetti.

ÇİÇEKLER NE DİYOR?

# Kırmızı Gül: Seni seviyorum.

# Orkide: Çok güzel ve özelsin.

# Kırmızı Karanfil: Kalbimi kırdın.

# Akasya: Seni beğeniyorum

# Kırçıllı Karanfil: Üzgünüm, ama bitmek zorunda.

# Ardıç: Seni koruyacağım.

# Kaktüs: Aşkımız için zorluklara katlanmalıyız.

# Kırmızı Gül Goncası: Genç ve güzelsin.

# Çan Çiçeği: Aşkımıza sadakatle bağlıyım.

# Çin Gülü: Zarif ve güzelsin.

# Pembe Gül: Arkadaşımsın.

# Papatya: Temiz kalbin simgesi.
Ara
cadım_
hbr ıcın tskler
herkes sevdıgıne gül alsın
Smile
Ara
roket55
SAOL EVET HERKES SEVGILISINE GÜL ALSIN AMA GÜLDEN DAHA BÜYÜK HEDİYELERDE İSTEYENLERDE OLUYOR
Ara
CeYDa HaNDe KeSiM
Paylaşimin Icin Tesekkurler Arkadasim
Ara
ezoo20
Yok Canimcim Benimki Kirmizi Gül Değil:

PapatyaaaaaSmile

EMEÄžİNE SAÄžLIK
Ara
roket55
Senin Begeninde Cok Gusel papatyaaa

harika Bencede

Sagol Canimcim
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kırmızı Işıkta Geçtim, Cezam Neyse Vereyim ÐŽeşaren 0 245 09-29-2008, Saat: 07:35 AM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  Dünyanın En Büyük Çiceği w_ytx12 2 410 09-02-2007, Saat: 07:44 AM
Son Yorum: şampiyon_kickboxer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 01:24 AM