:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pakize sudan'in dilinden...
***Suclu***
INTERNETTEN KIZ BAKAN DEKAN...
Bir kad?n, bir erke?i evlenme vaadiyle kand?rm??!

Bu konudaki "kand?rma" malumunuz, bek?retin evlenmeden bozulmas? anlam?na gelir daha ?ok. Fakat erke?in bozulacak bir yeri olmad???ndan, kad?n da ne yaps?n, eylemi adamdan para s?zd?rmak suretiyle ger?ekle?tirmi?.

Art?k ne dediyse...

"Gelinlik al?cam" m? dedi...

Ger?i 135 bin YTL'ye bir stadyum dolusu gelin gelinliklendirilirdi...

Her neyse i?te, adam, 135 bin YTL'yi vermi?. Hem de kad?n? hi? g?rmeden. ?nternette tan??m??, ?etle?mi?ler, o kadar.

Evet, ge?ti?imiz hafta gazetelerde okudu?unuz bir haberden bahsediyorum. Erciyes ?niversitesi Eczac?l?k Fak?ltesi Dekan?'n?n ba??na gelenlerden.

Asl?nda "ba??na gelen" demek yanl??. ?nsan?n ba??na beklenmedik ?ey gelir. Oysa ?et arkada?l??? yaparken nelerle kar??la??ld???n? duyuyoruz. Can?ndan olan var. Dekan bunlar? bilmiyor olamaz. Bilmese bile tahmin edebilir. "Yalan dolan i?in internet kadar m?mbit toprak yok!"

Yani dekan i?in k?saca "aranm??" denilebilir.

* * *

Gelelim i?in bizi ilgilendiren taraf?na.

Ma?dur beyefendi mahalle bakkal? olsa, aranm??, aranmam?? ?nemli de?il. Fakat "dekan" deyince...

Bilmiyorum, ben baz? makamlar? ?ok b?y?t?yorum galiba g?z?mde. O makamlara gelinceye kadar, insanlar?n birtak?m ak?l s?navlar?ndan ge?ti?ini d???n?yorum.

Bu hadiseye "Adamca??z herkesi kendi gibi d?r?st zannetmi?" ?eklinde bir yorum getirebilirsiniz. Fakat bu devirde c?mle ?lemi d?r?st bellemek ak?ll? adam harc? m?d?r bilmiyorum.

Sonra internetten evlenecek k?z bakmak... Yine oradan evlenecek erkek arayan kad?n? adam yerine koymak... Ben bu i?lere hastal?kl? bir durum olarak bak?yorum, kimsenin g?c?ne gitmesin.

* * *

O 135 bin YTL'yi kad?na anas?n?n ak s?t? gibi helal etmek laz?m asl?nda. Koskoca dekand?r kand?rabildi?i. ?stelik hayatta her ?eyin bir bedeli vard?r. Bu paran?n da dekan i?in neyin bedeli oldu?unu ise ben s?ylemeyeyim, siz tahmin edin.

Ayr?ca kad?n bana sempatik de geldi bir yandan.

Neden derseniz 135 bin YTL'yi al?p butiklere falan ko?mak yerine 8 bilgisayar, 1 cep bilgisayar?, kamera, 2 dijital foto?raf makinesi, data bank, 2 webcam, e olacak o kadar bir de p?rlanta y?z?k alm??.

Asl?nda kad?n, dekan i?in evlilik a??s?ndan bi?ilmi? kaftan say?labilirdi. Bu gidi?le ?m?r boyu doland?r?lmas? olas? kocas?n? zek?s? ve tecr?besiyle ba?ka doland?r?c?lardan korurdu!
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-23-2024, 10:30 AM