:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nilüfer/Karar Verdim
ciciKIS
niluferkararverdim6hdeo2.jpg
Karar Verdim
Müzik Şirketi : Seyhan Müzik
Yayın Tarihi : 2006
Tür : pop

Şarkı Listesi
1. Karar Verdim
2. Aşk
3. Hoşuna Gider mi
4. Unutmuyor Sevdan
5. Hayalime Bırak
6. Hüzün
7. Kaderin Oyunu
8. Ansızın
9. Ucuz Atlattım
10. Kolaycısın
11. İlk Göz Ağrısı

Albüm Hakkında

Nilüfer bir başyapıt ile yeniden karşınızda. Albüm Nilüfer' in geride bıraktığı 33 yılın en güzel birikimi.

Bu albümdeki en önemli ayrıcalık sanatçının yorumcu kimliğinin yanı sıra söz ve müzik yazarı kimliği ile de yepyeni bir Nilüfer olarak karşınıza çıkması. Otuz üç yıl içinde günümüzde hala çok sevilen '' Erkekler Ağlamaz" sözü - müziği kendisine ait olan ve yalnızca sözlerini yazdığı ''Olmadı Yar", Kavak Yelleri '' gibi az sayıda şarkıya imza atan Nilüfer yıllar sonra bu albümde altı yepyeni şarkıyla karşımıza çıkıyor.

Albüme adını veren '' Karar Verdim '' de bir Nilüfer şarkısı. Bunun dışında albümde yer alan "Hoşuna Gider mi","Aşk","Kolaycısın","Karar Verdim","İlk Göz Ağrısı ve "Ansızın" yine söz ve müziğiyle sanatçının imzasını taşıyor.

Hazırlık aşaması tam onbeş ay süren albüm büyük bir özenle ve titizlikle oluşturuldu. Yaylı kayıtların tümü Prag'da çek kemancılarla gerçekleştirildi. Mastering çalışması ise Londra'da yapıldı. Sanatçı hem Prag'da hem de Londra'da ki çalışmalar içinde başından sonuna kadar yer aldı. Bu albümdeki Nilüfer ilklerinden biri de projede yapımcı olarak imzasının bulunması. Nilüfer Prodüksiyon - Seyhan Müzik ortak yapımı olan albümün prodüktörlüğünü Nilüfer, müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü Ozan Çolakoğlu, müzik danışmanlığını Nilüfer' in ilk prodüktörü ve eski dostu Nino Varon yaptı.

Ünlü müzisyen Buğra Uğur' da tek şarkıyla aranjör olarak imza attı. Albümde Nilüfer' in imzasını taşıyan altı şarkısının dışında iki Adnan Ergil, bir Şehrazat, bir Bülent Özdemir, bir Onur Mete şarkısı ayrıca Şehrazat ve Sude Bilge Demir' e ait birer şarkı sözü bulunuyor.

Her biri insanın içine dokunan, sımsıcak bir öykü taşıyan taşıyan şarkıların isimleri ise şunlar; Ansızın, Aşk, Hayalime Bırak, Hoşuna Gider mi, Hüzün, İlk Göz Ağrısı, Kaderin Oyunu, Karar Verdim, Ucuz Atlattım, Unutmuyor Sevdan ve Kolaycısın.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  dervisten benim hayatım dinleyın karar verın gökhan_72 2 516 04-11-2022, Saat: 10:04 AM
Son Yorum: wildfang
  ...::: Nilüfer / Nilüfer İle 12 Düet / 2o11 :::... MaSaL 1 492 03-01-2011, Saat: 12:34 PM
Son Yorum: sıla
  Nilüfer Yeni Albümü - Sen Beni Tanımamışsın CaNaT 0 641 06-16-2008, Saat: 09:41 AM
Son Yorum: CaNaT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 06:08 AM