:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
çifte standart olmasın (kilitlenen konuya)
isyanbitmez
p£r!k!z! Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bende bir zamanlar görevliydim kendini bilmez bir arkadaşın yaptıgı laflardan dolayı görevden uzaklaştım..

p£r!k!z! kimmiş bu kendini bilmez arkadaş. Belki kendini biliyordur.

SeRHaT
ırgalamıyoo yerine ilgilendirmiyor ifadesini seçsen sanırım daha hoş olurdu.

hem tanımadığın bir insan hakkında bu söylediklerin çok çirkin tanısan böyle
konuşmazdın neye uyuz oldun kıskançlık mı bu?

uyuz olmak için bir ifade yetiyor bazen. carpadiem ya ben senden uyuz olacam ama tanımıyom ki SmileSmile gibi ifadeler kullanmıyoruz hayatta. sonra sen de arkadaşı tanımadığın için tanısa nasıl konuşacağını bilemeyebilirsin.

mod olana laf diyemessiniz o burda huzuru korumakla görevli hele de süper mod sa...

ben bizzat huzuru bozan mod. larda gördüm. bunu SeRHaT için söylemiyorum. Kendini bilmez biri de demiyeceğim çünkü kendini gayet iyi bilir.
mod olması yanlış yapmaması anlamına gelmez. eğer öyle olsaydı sen ya da başka bir mod sürekli olarak mod olarak kalırdı. görevi ne olursa olsun herkes hata yapabilir. bunu göstermekte yanlış değildir.

ve eklemek istiyorum serhat arkadaşımızdan bir özür dilemeni bekliyorum biliyorum ki yani umuyorum sen kötü düşünceli bir insan değilsin giderek gözümüzde küçülme rica ederim sana yakışmıyor lütfen..

carpadiem bu yaklaşım yanlış olmuş. Özür dilemeyebilir. Yaptığının doğru olduğunu düşünebilir (doğru olmasa da) karşı taraf. eğer bunu yapmazsa gözünüzde küçüleceğini söylemek hoş bir yaklaşım değil.

Arkadaslar bırakınn Herkes Yorum yapmakda ozgur.. Arkadas benı sevmıyo olabılır uyuz olabılır... cıfte SITANDART yaptıgımı dusunebılır... Bızı bılen bılıyo bızı seven sevıyo gerısını bosverın....

oldu mu şimdi SeRHaT sizi bilen ve sevenler dışında da bir hayat var. Onları bu kadar çabuk dışarda bırakmak doğru olur mu? mesela sizi bilmek ve sevmek isteyenler var SmileSmile onlara bunu çok görmeyin......
Aslında
p£r!k!z!'na daha söylenecek şeyler var ama. gerek yok.....

carpediem
uyuz olmak için bir ifade yetiyor bazen. carpadiem ya ben senden uyuz olacam ama tanımıyom ki SmileSmile gibi ifadeler kullanmıyoruz hayatta. sonra sen de arkadaşı tanımadığın için tanısa nasıl konuşacağını bilemeyebilirsin.

dikkat ettiysen ben tekrar söylüyorum burada kimseyi yermiyorum
sadece ismi geçen arkadaşa herşeyi güzel bir dille anlatmaya çalıştım ben de hata yapmış olabilirim ama bir yanlış yapılmış aramıza yeni katılan bir üyeye üstelik bayan sen x takımlısın arkadaş burada yerin olmaz sen x takımlısın kalıcı olamasın gibi
çirkin ithamlarda bulunup ortamdan soğutmak ve tartışmaya girmek çok çirkin bir davranış biçimidir ve üstelik şimdi senin bu konuyu açman tekrar belki bilmeden yeni bir tartışmanın körükleyicisi olacaktır. Biz bu konunun kapanmasını için uğraşırken herşeyi tatlıya bağlamak isterken senin burada tekrar konuyu açman ve tetiklemen olmadı isyanbitmez....
CReATuRE
bence burada bir çifte standart olmaz olamaz...burası herkese açık bir aile formudur...takımmış kızmış erkekmiş şehirmiş bunların ayrımı olmadığını sanıyorum....
gökhan_72
ben o konuyukapadım serhat kardes gercekten de yınede ozur dılıyorum ben artık kabahat aramıyom kımsede sadece konusmak ıstedım olanları anlamak ıstedım sızde yeterınce bılgılndırdınız sag olun allah razı olsun artık gerek yok uzatmaya saygılar...
Ara
isyanbitmez
carpediem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

dikkat ettiysen ben tekrar söylüyorum burada kimseyi yermiyorum
sadece ismi geçen arkadaşa herşeyi güzel bir dille anlatmaya çalıştım ben de hata yapmış olabilirim ama bir yanlış yapılmış aramıza yeni katılan bir üyeye üstelik bayan sen x takımlısın arkadaş burada yerin olmaz sen x takımlısın kalıcı olamasın gibi
çirkin ithamlarda bulunup ortamdan soğutmak ve tartışmaya girmek çok çirkin bir davranış biçimidir ve üstelik şimdi senin bu konuyu açman tekrar belki bilmeden yeni bir tartışmanın körükleyicisi olacaktır. Biz bu konunun kapanmasını için uğraşırken herşeyi tatlıya bağlamak isterken senin burada tekrar konuyu açman ve tetiklemen olmadı isyanbitmez....

carpediem önce suçlayıcı ifadelerini geri çek biraz düşün bakalım. ben x takımını tutan bayan hakkındaki konuyla ilgili ne yorum yaptım ki? o tartışmanın körükleyicisi olayım? Benim sorunum konunun kapatılma şekli ile ilgili idi. biraz daha dikkat edersen görebilirsin. madem ki göremedin ben açmaya çalışayım konuyu.

ilk olarak p£r!k!z!'nın suçlamalarına hedef olmuşum gördüm ona cevap verdim. peki sen bir üye için "kendini bilmez bir arkadaş" sözüne neden hiç ses çıkarmadın mesela. Ben buna cevap verebilirim. Konu kapanmış ne yapayım? Arkamızdan söylenenlere bir çift sözümüz olur bizimde.

ikinci olarak SeRHaT'ın kullandığı ırgalamak ifadesi yanlış olmuş. Bunun yerine ilgilendirmek fiilinin kullanılması daha uygun olurdu bunu söyledim. hani tutup şu da söylenebilirdi. ben senin dediklerini kaale almıyorum bu da bir şekilde aynı anlama gelirdi ama önemli olan en doğru ifade. "ırgalamıyoo.." dediğinde karşı taraf için güzel bir dille anlatmaya çalışma ifadesinden uzaklaşıyoruz gibi sen ne dersin?
(seninkileri atlıyorum)

üçüncü olarak p£r!k!z!'nın söylediğinin yanlış olduğunu belirttim ve kendi yorumumu yaptım. Yani mod değil admin'e de laf dersin. Yanlış yapmak onların da hakkı.

dördüncü olarak yine SeRHaT'ın kullandığı gerisini boş verin sözü. Şimdi sen söyle carpadiem bu şikayeti açan üye için dışlayıcı bir yaklaşım olmadı mı? bu mu her şeyi tatlıya bağlama anlayışın. tamam belki gökhan_72 buna bir itirazı olmamış olabilir ama buna devam etmemeniz gerekir. Bu başka bir gün benim başıma ya da başka birinin başına gelebilir. O güne gelmeden yapılan yanlışı düzeltmemiz daha uygun olacağını düşündüğüm için yazdım.

Şimdi sana ve kullandığın ifadelere gelelim kimseyi yermeyen, güzel bir dille anlatmaya çalışan, tatlıya bağlamaya çalışan ifadelere.

hala sana yakışmayan tutum içerisindesin ve giderek çirkinleşiyorsun hiç hoş değil duygusal yaklaşıyorsun konuya...

(alıntılar kişi ve kurumlardan arındırılmıştır) SmileSmile

işe şu boyuttan bak ilk olarak kişi kendisine yakışan tutumu bilir. sen kendisine değil siteye yakışmayan tutumu yüzünden oluşmuş bir olayın içindesin. uyarılarını bunun üzerinden yapmalısın. Giderek çirkinleşiyorsun yerine biraz daha sakin olmaya çalışalım denilebilir ya da doğru olmayan bir yolda ilerliyorsun da denilebilir. kullanılan ifadeler karşı tarafı tahrik edici olmamalı eğer istediğimiz tatlıya bağlamak ve güzel bir dille anlatmaya çalışmaksa...

hem tanımadığın bir insan hakkında bu söylediklerin çok çirkin tanısan böyle
konuşmazdın neye uyuz oldun kıskançlık mı bu?

şimdi şöyle bir soru olur mu carpediem "kıskançlık mı bu?" ? bu soru çok kötü bir soru karşı tarafın kullandığı hoş olmayan ifadeyi tekrarlamakta kötü ("uyuz") seninde tanımadığın bir insan hakkında öngörü de bulunman güzel değil. tanısa yine böyle konuşabilir. sen tanırsın konuşmazsın bunu bilebilirsin ancak. bu cümle başlı başına suçlayıcı bir cümle ve senin saydığın sıfatlardan uzak. yine dediğim gibi olumsuzu kullanmak yerine olumlunun karşıtı kullanılmalı mesela şunun gibi "söylediklerin çok çirkin" yerine söylediklerin pek hoş değil gibi bir ifade tercih edilebilir.

ve eklemek istiyorum serhat arkadaşımızdan bir özür dilemeni bekliyorum biliyorum ki yani umuyorum sen kötü düşünceli bir insan değilsin giderek gözümüzde küçülme rica ederim sana yakışmıyor lütfen...

vaktim yok sen kendi hatalarını bul bu cümle de yok ben bulamam dersen ben vaktim olunca dönerim.

Şimdi carpediem geçmiş geçmişte kalırsa sadece hiçbir faydası olmaz doğruyu günümüze taşıyıp yanlışımızdan kurtulmaya çalışmalıyız. Ben kimseyi savunmuyorum gökhan_72'nin yaptıklarını doğru buldum demedim. kendi görüşümü ifade ediyorum sadece. yaklaşım biçiminizde ve kullandığınız ifadelerde gördüğüm hataları söyledim. (p£r!k!z! ayrı bir konu.)
ne tartışma körüklemek ne de tartışma tetiklemek gibi bir amacım yok. bu şekilde beni suçlamaya da hakkın yok. biraz daha dikkatli ol............

isyanbitmez
SeRHaT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:,

İSYANBİTMEZ Takdır edersinki Insanın Aklına Bazen Dogru seyler gelmıyebılıyo.. O an o kelımeyı bıle zor buldum...

Evet bizi bilmeyenlerde var haklısın ama Karsımda Sana uyuz oluyorum Denılıyo.. Ve ne ıcın oldugunu Dahı bılmıyorum.. Olaya cok sogukkanlı yaklastım Bukadarıda Hosgorulsun artık.. Bende ınsanım Super Mod Olmam Hata yapmıcam Anlamına Gelmez.. Ama Sizlerce bi yanlisim var ise GOKHAN_72 Adli arkadasimizdan ozur dılerım..

Sevg.

elbette SeRHat insanın her hali birbirine uymayabilir. ben sadece hoş durmadığını düşündüm. seni böyle ifadelerle görmemiştim; görünce şaşırdım belki bilmediğim bir durum vardır Smile

işte ben de bunu dedim herkes hata yapar bu insan olmanın değişmez kaderi. mod veya diğerleriyle alakası yok. tatlıya bağlanmasına sevindim. teşekkürler hepinize...
Leader
Kilitlenen konudaki sorun ve bu konudaki sorunlar çözüldü mü ?
CariSmaBoY
GÜzel bi tartışma olmuş seviyenizden ödün vermediğiniz için tşk ederim...

Ama şöle bi durum var mazi çok kalabalık eğer hepsini acarsak bir sürü tartışma konusu olacaktır... Biz önümüze bakalım daha ileriye gitmek için. Gerçi bu tartışmalar bizi geriye değil aksine ileri götürüyor ama kişisel durumları hatta geçmişteki kişisel durumları tekrar gündeme taşımayalım...

Bu konu taraflar arasında kapanmıştır zaten... Yanlış anlama isyanbitmez sana taraflar içinde değilsin demiyorum aksine seni çok iyi tanıyorum... Olaylar içinde eksiklik gördüğün zaman müdahaleni çok iyi yaparsın...

Tartışmada kullanılan kelimeler yanlış ama şu da vardır ki karşı tarafın rencide etmesi sonucu sölenmiş bi sözdür bu... Serhat kardeşim gayet soğuk kanlı ve nazik olmaya çalışmış... bir iki kelimesi onu bu konulara sevk etmiş ama bunlar o anda olabilecek şeyler... Serhat taktir ettiğim kişilerden biridir...

Şimdi sizlerden istediğim diğer bi deyişle ricam konuyu daha fazla dallandırmadan sonlandırmanız...

Aslında biliyorum sonlanmayacağını ya..... Smile
isyanbitmez lafım sana; eleştirilerini çok beğeniyorum. Bunları okurken bile keyif alıyorum emin ol ama tatlıya bağlayın hadi kardeşlerimm Wink

Saygılar...
gökhan_72
evet konu tatlıya baglan dı herkese tesekkur edıyorum sorunlarımızı dınledıgını gusel bı sekılde cevap verdıgınız ıcın saygılar
Ara
isyanbitmez
Anlayışınız için teşekkürler CariSmaBoY, SeRHaT, gökhan_72

CariSmaBoY geçmişteki kişisel durumları tekrar gündeme getirmek gibi bir hevesim hiç olmadı sadece bana söylenen söze cevap hakkımı kullandım ki yine söylenilen ifadenin üzerinde durmadım. doğru olmayan bir ifade olsa bile. bu duruma çok önem vermediğimi de belirttim zaten. sadece cevap hakkıydı benim için.

Diğerleri de dediğin gibi bir eksiklik, hata, yanlış adına ne dediğimiz o kadar önemli değil doğru bulmadıklarımı belirttim. Karşımdakiler de anlayışlı olduklarından bence olay tatlıya bağlanmıştır. benim tarafımda. tekrar teşekkürler ilginize.....

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  cifte sıtandart olmasın gökhan_72 22 1,856 04-09-2022, Saat: 11:16 AM
Son Yorum: wildfang
  fon müziği için çifte standart acemhe 19 2,471 10-03-2010, Saat: 01:02 PM
Son Yorum: MaNeSiA
  Tolga Bak Bu Konuya RomantiK_Genç 1 1,047 06-12-2008, Saat: 12:34 PM
Son Yorum: Leader

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 01:13 AM