:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
virusden kurtulma yontemi anlatim bakin
soyle
SpyWare denilen zararl? dosya(lar) PC'nize gelince ?o?u zaman icon tray(ekran?n sa? alt k??esinde saatin oldu?u k?s?mda) bir X i?areti ??kar ve SpyWare'in PC'nize bula?t??? s?ylenir. Ayr?ca arkaplan resminiz de bir t?r mesaj yaz?s?na d?n???r ve bunu de?i?tiremezsiniz. Bunun ??z?m? i?inse size SpySheriff ad?nda bir program?n yard?m edebilece?i s?ylenir ve bu program bilgisayar?n?za y?klenir. Zararl? dosyalar? silmek i?inse program? sat?n alman?z gerekti?i s?ylenir. Bu tabiki bir kand?rmad?r. Tek ?arenin format atmak oldu?unu sanmay?n. ?imdi bu SpySheriff i?in ?ok basit bir ??z?m verece?im:

?nce bu dosyay? indirin:

http://www.hemenpaylas.com/download/1270...m.exe.html

Dosyay? a??n, kendisini smitRem adl? bir dosyaya extract edecek

stremdj9.png

Bu i?lemin ard?ndan program? hen?z ?al??t?rmay?n.

?imdi ewido anti-malware indirin ve update edin ama tarama ba?latmay?n dikkat edin buna!!!

http://www.hemenpaylas.com/download/1270...c.exe.html

Daha sonra ise bunu indirin, yine update edin ama tarama yapt?rmay?n

http://updates.ls-servers.com/public/defs.zip

?imdi bilgisayar?n?z? ba?tan ba?lat?n ama G?venli Mod'a ge?in. Bunu yapmak i?in bilgisayar a??l?rken Windows logosu ??kmadan ?nce F8 tu?una s?rekli bas?n. ??kan men?den G?venli Mod'u se?in (en ?stteki olabilir).
?imdi bilgisayar?n?z a??lacak ama internetle ba?lant?n?z olmayacak ve ekran?n k??elerinde G?venli Mod yazacak. E?er bu ger?ekle?mediyse G?venli Mod'da a?may? tekrar deneyin. ?imdi ilk y?kledi?imiz program?n extract edildi?i smitRem adl? klas?r? bulun ve "RunThis.bat" adl? dosyay? ?al??t?r?n.

185fc5.png

Program ba?lad???nda tarama s?reci ba?layana kadar bir tu?a bas?n

doshv9.png

Tarama sona erdi?inde Disk Temizleme ba?layacak. Bu i?lem s?ras?nda kasan?zda yanan ????? kontrol ediniz. E?er ???k yan?yorsa Disk Temizleme devam etmektedir. Tak?ld???n? d???n?p kapatmay?n.

clearcm4.png

Bunu da bitirdikten sonra ewido veya Ad-Aware programlar?yla "Full Scan" yani "Tam Tarama" ba?lat?n. Biraz zaman alabilir ama sorununuz kalkacakt?r. ?sterseniz ikisi ile de Tarama yap?n ama buna genelde gerek kalm?yor.

SpyWare'siz g?nler dilerim... umarim yardimci olmusumdur Smile

emeesayg5xy7gf5by1dn.gif
Ara
albani
Bilgi için teşekkürler,böyle bir spyware bir ara banada bulaşmıştı,müthiş sinir bozucu bir şey,nasıl kaldırdım şimdi unuttum ama bayağı başımı ağrıtmıştı!!

Ancak bu yukarıda anlatılanları doğrusu pek anlamadım yada bana zor geldi,ama mutlaka faydası vardır böyle durumlarda.
Selamlar
Ara
soyle
bak bu cok kolay dir spyware kurtulmaninn %100 cozumudur anlamicak bisey yok ordaki dosyalari indriceksin orda 2 tane spyware avcisi var onlari taratmadan update[guncelleme]yapcaksin sonra bilgisayri yeniden baslatcaksin windows yaziyi cikmadan siyah ekrandayken f8 bascaksin cıkan konsolda guvenli modu secceksin orda stream deene dosyayı kurcaksın ve sarı klasor acilcak masaustunde streem diye orda run this bat i 2 kere tikla acilan yerde surekli enter de biraz tarama yapinca disk temizleniyor die bi konsol cikcak bekle ve sonra tekrar yeniden baslat ve sonra spyware ler ile bi de tarama yaptir kurtul bu kadar resimde bile anlatim Smile anlamassan sole
Ara
albani
Denemek lazım ama ben PC den fazla çakmam vede kurcalamam pek,aslında
hiç bulaşmaması bazı şeylerin,ama buda pek mümkün olamıyor.
Selamlar
Ara
soyle
bak en kalite yani sana soleyim adi duyulmamistir ama en iyi ad avare burda var bak ewido indir tarat digerlerinde farki gorceksin yani en iyi ad avare savunucu bu
Ara
£mr£
iyi paylasım tşk ler...
Ara
soyle
onemli diil
Ara
YARGIÇ
teşekkürler kardeşim yararlı insan toplum adamı eline sağlık bu güzel bilgiler için...........
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adobe PhotoShop CS2 9.0(RESİMLİ ANLATIM)KAÇMAZ BU PAYLAŞIM:) experiance 3 1,389 04-10-2022, Saat: 03:47 PM
Son Yorum: wildfang
  Windows 7 Nasıl Kurulur - Windows 7 Resimli Anlatım MaSaL 0 1,324 01-24-2011, Saat: 11:59 PM
Son Yorum: MaSaL
  Adsl Bağlantısıyla Server Kurmak (Resimli Anlatım) MaSaL 0 1,256 10-01-2010, Saat: 03:04 PM
  Explorer Giriş Sayfası Kilitlendi?Resimli Anlatım. MaSaL 0 847 08-25-2010, Saat: 09:06 PM
  Microsoft Windows Vista ultimate kurulumu resimli anlatım. *Asİ-yÜrEk* 3 811 07-21-2008, Saat: 06:18 PM
Son Yorum: *Asİ-yÜrEk*

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 08:18 PM