:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vusLata Sürgündür GözLerim!
eRCi
Geceler kanıyor dudaklarımda yine..Sensizliğin önünde diz çökmüş ağlıyorum...Dilim lâl olmuş, yüreğim sus pus..Gözlerini arıyorum oysa...Gözyaşın diye süzülse yağmurlar, bulutları emeceğim sütten kesilmemiş bir bebek gibi...Bir bilsem dudaklarından düşen her kelimenin avuçlarında baharın gülümsedigini, kana kana soludugun nefesini alacagim ciğerlerime..Bir bilsem, içtigin sigara küllerin sevda dair oldugunu bir bilsem, yüregimin ayrılıklarda uyuyan gözlerimi küllerinle yıkayacağım...Sen uzak illerde ben ise senin nefesinde...

Bir kavuşsak seninle, yağmurlara dans etmeyi öğretecegiz değil mi ? Bir sarılsak delicesine, uçurumları yırtacağız ellerimizle..Kollarımız bir kavuşsa rüzgar bile gögüs kafeslerimizi üsütemez biliyorum...Gece hasretimizi yakıyor toprağın tatlı yalnızlıgında...Ben ise gözlerimi yüreğine kapatıp saçlarına uzanıyorum...Bir yan yana gelsek, ıslak çimenlerin üstüne boylu boyuna uzanıp bulutları takip edecek gözlerimiz..Gökkuşağından düşen umutları avuçlarımıza doldurup susuz topraklara bırakacağız.Ah bir kavuşsak seninle..

Kaç kez düşledim senin avuçlarında uyumayı, kaç kez iç geçirdim uzaklardan saçlarının omuzlarından süzülüp rüzgarla savaşını izlemeyi...Kaç kez iç geçirdim senin yanında mutlulukları solumayı, kaç kez zamanın icinde sadece senin rüyalarında yaşamayı..Yollarımız aynı vuslatın patikalarında buluşsa, gözlerimizden gözyaşı değil, güller yağacak vuslatın avuçlarına..Melek'ler gülümseyecek yetim cocukların düşlerine...

Ay, karanlıkları eliyorken gecenin; ben senin gözbebeklerine düşme telaşındayım...Garip bir telaş benimkisi.....Yastığa uzanmış kirpiklerine baharları serme telası...Ayak uçlarına ise yüreğimi...Avuç içlerinde bir cemre ıslaklığında düşmek bile ne içten duygu...Hasretinin karanlıgında gözlerimi kapatıyorum yine..Gözlerin icinde Cennetin en güzel ciceklerini hayal ediyorum... Düşlerimden kanatlanan yetim cocukların gülüşlerini hissediyorum dudaklarında..Bak gözlerim yine karanlıga kapalı..Seni düşlüyorum..Ağaçlarla yıldızlar fısıldaşıyor gecenin koynunda...Yakamozlar ise senin güzellğini kurak topraklara bırakmakta...Seni büyütüyorum tahta beşiklerin ağladığı yüreğimde...Büyüdükçe sevdan, acılarını sarıyorum umutlarımla...Baktığım her yerde saçların düşüyor avuçlarıma..Her başımı gökyüzüne kaldırdığımda her yıldız gözlerin oluyor içimde..Ne zaman iki dalda bir gonca görsem vuslatımız yanıyor ciğerlerimde...Ah seninle mutlulukları soluyorum...

"Toprak, uyanmış bahar sabahına.
Gece ise yıldızlarını seriyor karanlıklarına.
Fakir yüreğim seni solurken ,
Bedenim yanıyor küllenmiş acılarına..

Şimdi, sevme zamanı yarim..
Bir gülümse yeter ki ;
Güller dolsun avuçlarımıza..
Bir nefes al sevdamıza ki,
Göçmen kuşlar adımızı
Umutla yazsınlar güldesenli baharlarımıza..
MasaL_perisi
Teşekürler Erci
Güzel yüreğine mutluluk arkadaşım
..........................................................

"Düşlerim böyle dağınık değildi eskiden. Özlemlerim hiç bu kadar olmamıştı gün ışığına. Hasret hiç bu kadar büyümemişti.."
Ara
eRCi
Okuyan gözlerine sağlık MasaL_perisi teşekkürler....
EndLess
VusLata Sürgündür GözLerim..

Geceler kanıyor dudaklarımda yine..Sensizliğin önünde diz çökmüş ağlıyorum...Dilim lâl olmuş, yüreğim sus pus..Gözlerini arıyorum oysa...Gözyaşın diye süzülse yağmurlar, bulutları emeceğim sütten kesilmemiş bir bebek gibi...Bir bilsem dudaklarından düşen her kelimenin avuçlarında baharın gülümsedigini, kana kana soludugun nefesini alacagim ciğerlerime..Bir bilsem, içtigin sigara küllerin sevda dair oldugunu bir bilsem, yüregimin ayrılıklarda uyuyan gözlerimi küllerinle yıkayacağım...Sen uzak illerde ben ise senin nefesinde...

Bir kavuşsak seninle, yağmurlara dans etmeyi öğretecegiz değil mi ? Bir sarılsak delicesine, uçurumları yırtacağız ellerimizle..Kollarımız bir kavuşsa rüzgar bile gögüs kafeslerimizi üsütemez biliyorum...Gece hasretimizi yakıyor toprağın tatlı yalnızlıgında...Ben ise gözlerimi yüreğine kapatıp saçlarına uzanıyorum...Bir yan yana gelsek, ıslak çimenlerin üstüne boylu boyuna uzanıp bulutları takip edecek gözlerimiz..Gökkuşağından düşen umutları avuçlarımıza doldurup susuz topraklara bırakacağız.Ah bir kavuşsak seninle..

Kaç kez düşledim senin avuçlarında uyumayı, kaç kez iç geçirdim uzaklardan saçlarının omuzlarından süzülüp rüzgarla savaşını izlemeyi...Kaç kez iç geçirdim senin yanında mutlulukları solumayı, kaç kez zamanın icinde sadece senin rüyalarında yaşamayı..Yollarımız aynı vuslatın patikalarında buluşsa, gözlerimizden gözyaşı değil, güller yağacak vuslatın avuçlarına..Melek'ler gülümseyecek yetim cocukların düşlerine...

Ay, karanlıkları eliyorken gecenin; ben senin gözbebeklerine düşme telaşındayım...Garip bir telaş benimkisi.....Yastığa uzanmış kirpiklerine baharları serme telası...Ayak uçlarına ise yüreğimi...Avuç içlerinde bir cemre ıslaklığında düşmek bile ne içten duygu...Hasretinin karanlıgında gözlerimi kapatıyorum yine..Gözlerin icinde Cennetin en güzel ciceklerini hayal ediyorum... Düşlerimden kanatlanan yetim cocukların gülüşlerini hissediyorum dudaklarında..Bak gözlerim yine karanlıga kapalı..Seni düşlüyorum..Ağaçlarla yıldızlar fısıldaşıyor gecenin koynunda...Yakamozlar ise senin güzellğini kurak topraklara bırakmakta...Seni büyütüyorum tahta beşiklerin ağladığı yüreğimde...Büyüdükçe sevdan, acılarını sarıyorum umutlarımla...Baktığım her yerde saçların düşüyor avuçlarıma..Her başımı gökyüzüne kaldırdığımda her yıldız gözlerin oluyor içimde..Ne zaman iki dalda bir gonca görsem vuslatımız yanıyor ciğerlerimde...Ah seninle mutlulukları soluyorum...

"Toprak, uyanmış bahar sabahına..
Gece ise yıldızlarını seriyor karanlıklarına..
Fakir yüreğim seni solurken ,
Bedenim yanıyor küllenmiş acılarına.."

Şimdi, sevme zamanı yarim..
Bir gülümse yeter ki ;
Güller dolsun avuçlarımıza..
Bir nefes al sevdamıza ki,
Göçmen kuşlar adımızı
Umutla yazsınlar güldesenli baharlarımıza..
Ara
DarkLady
Teşekkürler çok hoştu...
Ara
EndLess
sagol yorumun ıcın dıddy
Ara
Melek06
tesekkürler..................
Ara
AsLı
yüregine saglık canım...
Ara
€BeRimSin
Yüreğine Sağlık ....
BeYaZ MaSaL
Derinden Sesleniş

Sevmek ama "seni seviyorum"diyememek nasıldır bilirmisin ?
Her zaman duygularını dile getirememek , içine atmak,
Gözlerinin derinliklerinde boğulup dudaklarını mühürlemek nasıldır bilirmisin ?

Artık bekleme ,mazide kaldı a o süslü sözler...
Ama mezara kadar unutulmayacak o masum gözler.
"Gözler kalbin aynasıdır"derler ama ben hiç inanmadım
Kalp ne kadar katıysa , gözlerde bi okadar masum sende anladım.

warning.gifsiir6gr0.jpg

Bin kere ölüp bir kere dirilememek nasıldır? demişmisindir acaba ?
Nerden diyeceksinki senin gibi vicdansız çıkmışmıdırda karşına!
Bir kere başını ellerinin arasına alıp,
"Ben nasıl bir insanım"diyebilecek özeleştiri sahibimisin acaba?

Sen bir kere bile gözlerini göstermeyecek olsanda,
Arkamdan beddualar yağdıracak olsanda,
Beni bu sessiz ve karanlık gecelerde yalnız bırakmış olsanda,
"Sana hayatında mutluluklar dilerim"diyecek kadar merhametliyim...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sensiz GünLerimde...GözLeRim Kan AğLaR... €BeRimSin 10 1,049 04-09-2022, Saat: 08:04 PM
Son Yorum: wildfang
  Gözlerim üşüyor.. acemhe 3 400 04-18-2011, Saat: 12:06 AM
Son Yorum: YasSmin
  yokluğunda kandırılmayı bekleyen bir çocuk misali gözlerim suskun prince 2 462 04-11-2011, Saat: 03:03 PM
Son Yorum: suskun prince
  Hasretimin Vuslata Dâvetiye Çıkardığı Bir Anda cyrano 2 383 04-11-2011, Saat: 10:04 AM
Son Yorum: history
  Gözlerim üşüyor.. acemhe 0 580 03-14-2011, Saat: 12:41 AM
Son Yorum: acemhe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 01:51 PM