:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevmek Nedir??
ROSE
"sevmek ne demektir?" die merak edenlere...
sevmek inanmakt?r. sevmek ya?amakt?r. sevdi?ini kendisi gibi, kendisinden de ?ok duyumsamakt?r. sevmek sevdi?i olmakt?r. sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. iki ten, iki kalp, iki g?n?l yoktur sevgide. tek bir kalp olunur, tek bir y?rek olunur. sevmek, sevdi?iyle kalbini payla?makt?r ki tek kalp olunsun.

sevgide son yoktur. sevgiler hi? bir zaman son bulmazlar. biten sevgiler yoktur, bitmi? gibi g?r?nen sevgiler vard?r. vazge?i? de yoktur sevgide. ya?and?k?a ya?at?l?r sevilen. ama kimi zaman sevgili i?in kimi zamansa sevginin bir gere?i olarak saklan?r bu a?klar. vazge?i? yoktur, vazge?mi? gibi g?r?nmek vard?r o y?zden. sevmekte istemek yoktur. sevgilinin oldu?u yerde son bulur istekler. bir ?ey varsa istedi?in, bu senin i?in de?il, sevgili i?in istedi?indir. ondan onun ad?na istersin. onu daha sonsuz sevebilmek i?in istersin. sevme ?zg?rl???n? istersin, kabul edilmesini istersin. istersin ama bir g?n gelir bu istekler de son bulur. kendinden istersin art?k. sevgiliyi daha ?ok sevmek istersin kendinden. sonsuz k?lmak istersin. bu yolda sevgili olur mu, olmaz m? bunu sevgilinin iste?i belirler. sevmek sevgiliyi istememeyi ??renmektir. sevmek, sevgiliyi sevgili olmadan sevmektir. sevmek; sevmek istemektir.

sevmek, beklememektir. beklentilerin son buldu?u bir durakt?r o. ?yle ki t?m ger?ekler, t?m d?nya silinir gider. ne ondan anla??lmay? beklersin, ne onu anlamay?. ne onun gelmesini beklersin, ne onun leyla, mecnun olmas?n?. bekledi?in bir ?ey yoktur sevmeyi becermek d???nda.

sevmek, g?cenmemektir. sevmek sevgililerin hi? bir s?z?ne ?z?lmemeyi ??renmek demektir. sevgilinin ?l?m han?erine bile hay?r dememektir sevmek. onun vuru?una onun tokad?na al?nmamakt?r, sevgiliden gelen her hareketi ve her s?z? kabullenmektir. ihanetlere, hainliklere bile ?z?lmemektir. sevgiliden gelen ?l emrine bile ?l?r?m diyebilmektir. kendi elleriyle kalbini bir b??ak ucuna koymakt?r sevmek. sevmek ?lmektir.

sevmek, ?lmesini bilmektir. sevgili i?in ya?amakt?r. onun eli, kolu, g?z?, kalbi olmakt?r. ama art?k onun bir ?eyi olunmad??? bir zaman ?lmesini bilmektir!

sevmek, vermektir. sevmek sevdi?i i?in almas?n? bilmektir. almamaya yemin ederek vermektir. ama almalarda kurtaracaksa sevgiliyi, almas?n? bilmektir sevmek!

sevmek, t?kenmektir. sevmekten ?l?rken tekrar varolmakt?r o sevgiden. sevmek sevgilinin gel deyi?ine hay?r demektir. sevgilinin a?k?yla bo?u?urken, y?zerken o a?k denizinde sevgilinin uzanan eline hay?r demektir. sevgilinin bakan g?z?ne bakmamakt?r sevmek. a?layan g?zlere ?efkat ve tebess?mle yan?t verebilmektir.

sevmek, sevgili olmakt?r. sevgilinin y?z?ndeki g?l?c?k olmakt?r. onu ya?ama d?nd?recek bir damla su olmakt?r. sevmek sevgilinin liman? olmakt?r. sevmek sevdi?inin can? olmakt?r. onun ?l?m? isteyebilece?i can? olmakt?r.

sevmek, yang?n olmakt?r. yanmakt?r, kor olmakt?r. da? olmakt?r, evren olmakt?r. her ?ey olmakt?r, hi? olmakt?r. alev olup girmektir g?n?llere. sevmek y?r?mektir g?n?llerde.

sevmek g?venmektir. sevmek onaylanmakt?r. sevmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yak?n olmakt?r. sevmek, ?ok ?telerde olsa bile, ya?amak ve yak?n olmakt?r sevgiliye.

sevmek, sevgiliyi bir beyaz g?vercin gibi avu?lar?na al?p ok?amak ve y?re?ine bast?r?p korumakt?r. ama sevgiliyi daha g?zel ufuklar bekliyorsa onu sal?vermektir. onun, u?suz bucaks?z g?ky?z?nde kanat ??rp??lar?ndan sonsuz haz duymakt?r. onun kendisinden uzakla?mas?na ?z?lmek de?il, ger?e?e u?mas?na, hakikate yakla?mas?na sevinmektir... "beni b?rak?p nereye gidiyorsun" demek de?il, "gitti?in yerlerde dualar?mla seni koruyaca??m" diyebilmektir.

"sevmek; aci ?ekmektir, payla?maktir..."
Ara
MasaL_perisi
Teşekürler rosecim...Smile
Ben bilmem sevmek nedir....yüreğim bilir...Smile
Güzel yüreğine mutluluk bitanem.
Güllere hep gülmek yakışır...Smile
Ara
ROSE
teşekkür ederim perim..sende hep gül melek perim....SmileSmileSmile senin kanatlarını ben görüyorum peri...Smile
Ara
MasaL_perisi
Teşekürler bitanem...Hep mutlu ol olur mu arkadaşım...Herkese ve kendine inat mutluğu hiç bırakma bebeğimSmile
Ara
ROSE
MasaL_perisi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Te?ek?rler bitanem...Hep mutlu ol olur mu arkada??m...Herkese ve kendine inat mutlu?u hi? b?rakma bebe?imSmile
sa?ol can?m perim benim..EM?N OL H?? BIRAKMICAM BU G?ZEL MUTLULU?U SENden de eksik olamas?n sevgiler perim...
Ara
MasaL_perisi
Teşekürler rosecim...Smile
Ara
ROSE
Rİca Ederİm Perİm..
Ara
eRCi
Bilirim mesafeler uzakl?klar g?zdedir Sevgi a?k,muhabbet ?zdedir Ke?keler bo?vermi?likler s?zdedir Hayk?ramad???m her avaz k?zdedir A?k?nla sevindir Benim y?re?im sendir Te?ekk?rlerr rose y?re?inden sevgiler eksik olmas?nnn....
ROSE
eRCi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bilirim mesafeler uzakl?klar g?zdedir Sevgi a?k,muhabbet ?zdedir Ke?keler bo?vermi?likler s?zdedir Hayk?ramad???m her avaz k?zdedir A?k?nla sevindir Benim y?re?im sendir Te?ekk?rlerr rose y?re?inden sevgiler eksik olmas?nnn....
BEN TE?EKK?R EDER?M G?ZEL D???NCELER?N ???N ..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Korktuğun şey nedir...... eRCi 4 484 04-14-2022, Saat: 10:01 AM
Son Yorum: wildfang
  bir ütopyadır SENİ SEVMEK......(01:15) CeYDa HaNDe KeSiM 13 716 04-13-2022, Saat: 12:17 PM
  Sence Aşk Nedir? Gulguzeliii 5 598 04-13-2022, Saat: 02:28 AM
  Seni Sevmek İstemiyorum Artık ... Mızmız_Prenses 3 397 04-12-2022, Saat: 04:02 PM
  A?k nedir ? Y?zlerce ki?iden a?k nedir in cevab? sizde yazabilirsiniz sizce a?k nedir peri kızı 5 560 04-12-2022, Saat: 07:45 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 02:45 PM