:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sonra sen geld?n
cadım_
'Anlamak' kelimesini s?zl?klerden ??kart?p elimle dokunaca??m kadar somut hale getirdi?in ve y?re?ime yerle?tirmeme yard?m etti?in i?in...

'Anlamak' ve 'anla??lman?n' en g?zel denilen sevi?meleri k?skand?rd???n? bildi?in ve bana da ??retti?in i?in... Durum ne olursa olsun, dilinde bu kadar g?zel bir '?zg?rl?k' ?ark?s?yla ya?ayabildi?in i?in... Senin i?in...

.....................

Bu, insan?n i?inde ya?at?p zamanla sevdi?i ve kendisine ?ok ac? verse de, neredeyse bedenine bir organ gibi ekledi?i, h?z?n do?uran t?m uzun soluklu duygular? yerle bir eden, k?sac?k bir hikayedir!

Sonra sen geldin.

Ya?ay?p gidiyordum... 'Ya?ay?p gitmek! ' Ne sa?ma! Bu fiili nedense, hayat?m?z?n s?k?c? oldu?unu, bir g?n?n di?erinden farkl? ge?medi?ini d???nd???m?zde kullan?r?z. Oysa tam tersi olmas? gerekmez mi? 'Ya?amak ve gitmek...' Ya??yorum, gidiyorum, yol al?yorum. O halde ??yle demeliyim: 'Ya??yordum ama gitmiyordum.' veya 'Gidiyordum ak?p zaman i?inde, kaybolmu? vaziyette, ancak ya?am?yordum.'

Bir a?k hikayesine boyanm??t? b?t?n mevsimlerim
Tuhafl??? yoktu yaz?n kazak giyip de
K???n denize giri?imin
Kaza??mda da a?k kokusu vard?
Ac?ma dokunan ve
Nas?l kokaca??n? ?a??ran
Yosunlarda da

Sonra sen geldin.

“Hadi gel, hayat? anlayal?m ve anlatal?m.' dedin. ?ok konu?tuk bu konuda, ?ok... Hem her duygunun tarifini almak istedin hem de hepsi hakk?nda, bildi?in ne varsa bana vermek. Seninle konu?tuk?a, kendime dair son derece basit ama yine de hi? ?zerinde durmad???m bir ?eyler oldu?unu g?rmek beni nas?l da ?a??rt?yordu.
'Ac?' konusunda ?ok konaklad?k...

Kanatt?k?a beni b?yle ac?
Ve sohbetler yetmeyince nefes almaya
A?lard?m
Yaralar?mdan ?iir yapard?m

Ac? bir annedir, durmadan h?z?n do?uran. Ahh, ben o h?z?nlerle bo?u?mak, az?c?k nefes alabilmek i?in ka? kitap okudum, ka? film izledim, ka? hayat belledim, bir bilseniz.

Yooo! Dostlar?ma haks?zl?k edemem ?imdi. Turuncuya boyal? g?ney ak?amlar?ndan, fesle?en kokulu bat? ikindilerinden, kuzeyin gri sabahlar?na kadar ka? sohbet vard?r y?re?imde daima saklayaca??m. Ahh, benim kelimelerle beyinlerinde tepindi?im dostlar?m... Nas?l da isterlerdi g?zlerimden yanaklar?ma d?kemedi?im g?l??leri g?rmeyi. Bence, dostlar daima 'g?lmek' ve 'g?l?msemek' aras?ndaki fark? bilirler, bu nedenle onlara arkada? de?il de 'dost' deriz zaten. Her sohbette y?re?imi yat?r?p masaya, son derece dikkatli ve zarif hareketlerle, ac? ve h?z?n do?uran par?alar?ma ula??r, ?zerini ?rterlerdi. ?yi hissederdim bir s?re. Apartmanlar?n ?zerinde u?u?an mart?lar? fark ederdim en az?ndan. Ancak sonra yine h?z?n... Y?zs?z h?z?n...

Bakt???m yerlerde g?zlerim
Bazen ?yle uzun kal?rd?
?nanmazs?n?z ama
Bakt???m yerler s?k?l?rd?

Sonra sen geldin.

Geldin ve: “Hele ?u y?k?n?n biraz?n? bana ver.” dedin. ?a??rd?m ??nk? g?r?n??e g?re senin y?k?n?n benimkinden fazlas? vard? ama eksi?i yoktu. Sen anlat?rken fark ettim ki i?inde bir yerlerde bu y?klerle ba?a ??kmak i?in ?zel e?itimli bir par?an vard?. Bu par?a, y?k?n niteli?ini ya da niceli?ini, y?rekte en hafif duracak hale getirebiliyordu ger?ekten.

Konu?urken bir yandan da y?re?imin en tozlanm?? ve uzun s?redir de yan?na hi? u?ranmam?? par?as?n? koydun masaya. “Bak,” dedin 'bunlar hayat dostu par?alar. ?imdi bunlar? ?yle g?zel temizleyece?iz ki bir daha can?n i?indeki par?alara dokunmak istedi?inde ve h?zne giderken, bunlar?n ???lt?s?na tak?lacaks?n. Tak?lacaks?n ki h?z?n do?uran ac? par?alar? koyuvereceksin yerinde tozlanmaya. B?ylece de zamanla a??rl?klar?, olmas? gerekti?i kadar olacak. Oysa sen ha bire parlat?p parlat?p durmadan onlara bak?yordun ?nceden ve bu da onlar? oldu?undan a??r hale getiriyordu. Oysa tam tersini de yapabiliriz hepimiz. I??ldayan par?a daima daha a??rd?r. Gel, hayat dostu par?alar? ???ldatal?m durmadan.”

Sen geldin
Kelimelerini ?ekere bat?rarak
Sen geldin
Bakt???n yerlerde ?i?ekler b?rakarak

Ac?ya ve h?zne gere?inden ?ok y?z vermemeli insan. Ben art?k h?zn? i?imde ?i?manlatmamay?, ba?ar?yorum galiba. Ge?en g?n ne g?rd?m dersiniz? Me?er ne kadar yak???yormu? mart?lar denizin ?zerine! Hikaye bu kadar...

Merak edeceksiniz belki, bu de?i?iklikleri sa?layan dostum kimdi? Diyelim ki, k?rk ya??n? ge?mi? veya otuzuna gelmemi? bir adamd?, seksen ya??nda bir ihtiyar, hep otuzunda ya?ayan bir kad?nd? ya da d?rt ya??nda bir ?ocuk; hem hepsiydi, hem hi?biri de?ildi. Ne fark eder ki? Bir can’d?.

Can?m?n i?i de?il
??imin can? olup da
Sen
Geldin
?stelik
A?k da
De?ildin
..............................
Ho? geldin Confusedmiley27:
Ara
MasaL_perisi
Teşekürler cadım....)
Ara
TuaNa
süper on numara daha aklıma bişiy gelmio tebrikler...
Ara
ManyaX_GirL
güsell bşi olmuş..
yüreine sağlıkk cadım..
paylaşım için tşkkrlrr...
Ara
bilgeis
sağolasın.......güzeldi...
eRCi
teşekkürler emeğine sağlık...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geceden Sonra Güneşten Önce Bir yer... ÇiLeK 3 321 04-10-2022, Saat: 04:15 AM
Son Yorum: wildfang
  S€ni YaÄžmuRdan Sonra S€v€c€Äžim.... €BeRimSin 3 327 04-10-2022, Saat: 02:17 AM
  HO?GELD?N ......(SaHiBiNe) eRCi 3 395 04-07-2022, Saat: 01:40 AM
  Y?llar sonra bir g?n?n?z b?yle olsun ister miydiniz? PaPaTYa_PReNSeS 3 274 04-06-2022, Saat: 01:27 AM
  ?nce ya?ay?p sonra ?l?r m?s?n benimle? eRCi 2 268 04-05-2022, Saat: 04:49 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 11:37 PM