:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sil bastan
cadım_
M?cadele, azim, inat, diren?, umut…
Bu aralar bu duygularla i?li-d??l? ya?arken...
Yolumda d??e kalka y?r?rken…
Olumsuz ?eyler ?st ?ste gelmi?ken…
Ama inatla ya?amaya devam ederken…
Hayat?n y?k?n? omuzlar?mda hissetmi?ken…
Bu y?klerin alt?nda ezilmemeye ?al???rken…

Sevdiklerim, kalbime ald?klar?m gitti?inde, yaralar?m kanarken…
De?er verdi?im insanlar (hele hele ?ok sevdiklerim) beni ?a??rt?rken…
Beni k?ranlara, beni ?zenlere ‘susarak’ sessiz kalarak cevap verirken…

??ini a?kla yapan insanlar?n ald??? i?ler ac?s? kar??l??a bakakal?rken…
?retmenin, ?al??man?n hazz?n? anlamay?p, bu mutlulu?u ya?amayanlara, bu mutlulu?u anlatmak i?in ?abalarken…

Ya?ad???m ?lkenin ve insanlar?n ya?ad??? dramlara i?im ac?rken…

Sevginin ?ok ?eyi de?i?tirdi?ini g?remeyenlere kalbim da?lan?rken…
A?k?n d?nyay? g?zelle?tirdi?ini fark edemeyenleri g?rd???mde sol yan?mda bir ?eyler koparken…

D?nem d?nem hepimizin ya?ad??? ?eylerdir yukar?daki sayd?klar?m?n hepsi ya da bir ka??.

Umutsuzlu?a kap?l?r?z ?nce, yukar?daki bu durumlardan biriyle ya da bir ka??yla kar??la?t???m?zda, akabinde k?sa ya da uzun bir zaman dilimi sonras?nda toparlan?r ve kald???m?z yerden devam ederiz yolumuza.

??imiz, kalbimiz ger?ekten ac?r o anlarda. Hayat dizginleri ele alm??ken…

Kendime hakim olmasam… T?m bunlar? ya?ad???m hayata kar?? verece?im cevap ?ok ac? olur ama sessiz, sakin durarak cevap veriyorum.

Ama ?yle bir an geliyor ki… Bu sefer avaz avaz cevap verece?im diyorum. Ama bir bak?yorum ki yine “Sus” demi?im kendime her defas?nda.

??te cevap verece?im dedi?im o anlarda beni susturan hep yeni bir ?eyler oldu. Mesela, yeni bir kitap, yeni bir ?ark?, yeni bir film, yeni a?m?? bir g?l, yeni bir hayal, yeni tan???lan bir arkada??n telefondaki sesi, yeni bir a?k, yeni bir parf?m, yeni bir yaz?ya ba?lamak…

Tam da bunalm??ken…

Ama “Bu kez olmad?, olmayacak’” diye kendime seslenirken… Yukar?daki sayd?klar?m? g?rd???m ve umudumun t?kenmek ?zere oldu?u, “Sen kazand?n ey hayat” demeye ve yelkenleri suya indirmeye haz?rland???m bir anda… Bir ?ey oldu ve o an durdum.

Sustum.

Yenilmedim bu kez de…

Son anda…

Evet yine yenilmedim ve sustum, susarak cevap verdim hayata.

Neden? Nas?l? Ne oldu?

Merak ediyorsunuz de?il mi?

Yeni bir ?ey buldum, yine hayata galip geldi?im.

Yeni y?l!

Yepyeni, p?r?l p?r?l, i?inde nice umut, g?zellik saklayan, heyecan veren, s?rprizler planlayan, kalbinizi, sizi, hayat?n?z? ba?tan a?a??ya yenilemeye haz?r bir yenilik, yeni y?l. ??inizdeki tomurcuk… Yeni g?nler, yeni bir hayat, yeni bir sayfa…

Ac?s?yla, tatl?s?yla, h?zn?yle, sevinciyle ya?ad???m?z koca bir y?l? daha devirdi?imiz ?u g?nlerde, yukarda sayd???m, ya?ad???m umutsuzluklar?, olumsuzluklar? bir anda yerle bir etti gelen yeni y?l. D??lerimi ?i?ek a?t?rd?, umutlar?m? ye?ertti, i?imin ???klar?n? yakt?, ya?ama ba?lad? beni. Yeni bir a?k gibi…

Gecenin sabaha, k???n bahara, goncan?n g?le d?nd???n? d???nerek…

Siz de kendinizi mutsuz hissediyorsan?z, umutsuzsan?z, hayat maratonunda yorulduysan?z, bir ?eylerden ?midinizi kestiyseniz bu g?nlerde…

Her ?eyi b?rak?n bir kenara. Kendinize yeni bir ?ey alarak ba?lay?n yeni y?la, yeni g?nlere. Mesela, ?ok k???k de olsa yeni bir e?ya ya da kendinize yeni bir ‘ben’ hediye ederek...

Bak?n nas?l da de?i?ecek, nas?l da g?zelle?ecek her ?ey.

Gelen yeni y?l ve ya?ayaca??n?z hayat sizin. Ba?kas?n?n de?il. Bu hayat sizin…

Bu y?zden… Varsa bir amac?n?z, varsa yapmak istedikleriniz, varsa gidecek bir yolunuz…

Bir an ?nce…
Hadi…
Gelen yeni y?lla hayat?n?za yeni bir ?eyler katmaya, yeniden ba?lamaya…
?natla...
A?kla...

al?nt?
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Baştan SevmeLisin beni... _AL0n3_ 1 337 04-09-2009, Saat: 10:36 PM
Son Yorum: gülay
  BaştaN SevmelisiN Beni. . Yorgun Yürek 6 654 09-05-2008, Saat: 05:53 PM
Son Yorum: Yorgun Yürek
  Vazgeçmeyi Baştan Kabullenmiştim... son 2 450 01-20-2008, Saat: 04:01 AM
Son Yorum: son