:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G?zlerin
Stinq
G?zlerin, ya?mur g?zlerin... Katil, dikenli tel, karabasan g?zlerin... ?rkek, a?lamakl? ve ka?ak g?zlerin... Bana yasak g?zlerin... B?y?l?, giz dolu g?zlerin... Bu?ulu g?zlerin; d??g?c?m, ?zg?rl???m... G?zlerin ?l?m?m ve g?zlerin i?in adam ?ld?r?r?m! G?zlerin olmasa her gece ???r?m. Toprak m? renk verdi g?zlerine, yoksa yosun mu diye sormak ?ok anlams?z. ??nk? toprak da yosun da h?rs?z!

Ben yine g?zlerin diye ba?layaca??m. Zaten ya?am?ma g?zlerin diyerek ba?lad?m! Sevincim, ?z?nt?m, korkum, karabasan?m, kolum, baca??m sakat; g?zlerini d??lemezsem. D??lerim i?in k?zma bana, ?aresizim. G?zlerin ezberimde. Y?llard?r varl???n? bilmeden bak???n? ve teninin kokusunu hissettim; itiraf ediyorum, sen bilmeden seninle sevi?tim. Seninle sevi?tim diyorum. Hakl?s?n, okuma bunlar?. Kald?r at, t?k?r ?zerine, beni lanetle; ama y?re?imi ne yapacaks?n? Sende o g?zler durduk?a; ?aresiz benim olacaks?n! ?stemiyorsan kendi g?zlerini oyacaks?n! Ama... Yapma. G?zlerin; d??lerimle karde?, d??lerim sad?k, ama g?zlerin; kalle? g?zlerin, ?iirlere yeterli g?zlerin, binlerce sayfa dolusu ?iir etmeli.

Umursama beni ve s?ylediklerimi! Ben b?yleyim. Olur olmad?k ?eyleri d??ler, olur olmad?k d??lerimi i?lerim ka??tlara. En olmad?k d??ler birg?n ger?ek olur. Zaten d??ler de ger?ekle?meleri i?in kurulur. Bu y?zden ?ok d??leyenlerden korkulur. Benden hep korkarlar. Benden de?il d??lerimden. Asl?nda sen de kork! Hay?r, korkma! Korkmamal?s?n. ??nk? sen benim en narin, en k?r?lgan, en ?zendi?im taraf?ms?n. Sen benim yarat?c?l???m, can damar?ms?n. Nas?l keserim can damar?m?? Zaten sen benim ac?lardan ?alabildi?im tek mutlulu?umsun! Evet, ?ylesin. Ama benim olmal?s?n! Benim ol! Yoksa ka?aca??m bu kentten, kurtulaca??m bu insanlardan. Sana yalvar?yorum. Yalvarm?yorum! Sen bilmezsin eksikli?i, yar?ml???, karanl?kta kalmay?... Sen bilir misin ba?ka tenlerde tek bir teni aramay??

Sen bilir misin? Bilmezsin; bo?az?nda de?il, y?re?inde koca bir d???mle a?lamay?? Sustum, konu?muyorum. Sessizlik g?zel, sessizlik ac? dolu... Sensizli?i sessizli?e f?s?ldasam olur mu? Kimseye duyurmadan anlatsam, benden ba?kas? bilmese sana hissettiklerimi. Beni de?il, g?lgemi de?il, d??lerimi sev bari. Tamam, ?zleme beni, isteme, hissetme... Korkma, ben hep yan?nday?m, ama ben senin de?ilim. Olamam zaten. Hak etmiyorum. Senin i?in ne yapt?m ki, hayalini kurmaktan ba?ka? Unutma ki en zorudur hayal kurmak. ?nan en zorudur yoklu?unda seni yaratmak, seninle olmak, dokunmak, teninin kokusunu duymak, sevi?mek... Tamam... Sustum... Bak yine hayalini kurdum.

"Seni istemiyorum" dedin; sustum. "?zg?n?m" dedin, sustum. "Konu?sana" dedin, sustum. Sustun... Sustum, bak yine g?zlerini okuyorum. Sus derken beni istiyorlar, konu?ma derken sensiz olamam diyorlar...

Ben senin ?zg?rl???n?m. Ben senin k?sk?nl???n?m. Yapamad?klar?n?m. Korkma! Hayk?r, a?la! Yok, yok, a?lama! Senin a?lamana dayanamam ve beni sevmemeni anlayamam. Koca bir ya?am? sana adayamam. Adar?m... Evet, i?te sana emanet uyduruk ya?am?m. ?stemez misin? ?stemek zorundas?n ve sen beni anlamal?s?n, anlamak zorundas?n! Bunun i?in vars?n. G?zlerin bana bakmak i?in var. Affet beni hayallerim...

Sabaha kadar uzar g?zlerin diye bitirece?im yine, ak kanatl? bir ku?un kanat ??rp??? gibi ahenkli ve g?ndo?umu kadar ?ss?z ve bir papatyadan k?r?lgan ve yo?un bulutlar kadar a?lamakl? ve Tanr? kadar tap?las? ve damardaki kandan s?cak ve bir yaz esintisi kadar huzur verici ve en sevilen an?lara e?de?er ve y?llarca mahzende bekletilmi? ?arap gibi ?zel ve en derinlerde bulunmay? bekleyen deniz kabuklar?ndan de?erli ve bir ?l? kadar sessiz ve deniz kokusu kadar e?siz ve bir o kadar da bensiz g?zlerini hayalleyece?im ben. Senin g?zlerini hayallerken kendimi ?ld?rece?im...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  son s?zlerin bunlar m? olcakt??? crazy_carsma 6 581 04-10-2022, Saat: 09:26 PM
Son Yorum: wildfang
  son s?zlerin bunlar m? olcakt??? crazy_carsma 2 456 04-10-2022, Saat: 09:09 PM
  son s?zlerin bunlar m? olcakt??? crazy_carsma 2 488 04-10-2022, Saat: 08:51 PM
  Her Saniye g?zlerin biraz daha uzaklas?yor benden Stinq 3 405 04-06-2022, Saat: 07:33 PM
  G?zlerin Cennetimin Tek I??g?yd? Stinq 2 435 04-04-2022, Saat: 03:13 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 03:04 PM