:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G?zya?lar?n? Sakla ??inde..(SAH?B?NE)
eRCi
"Ac?ya her rastlad???nda, de?i?tir yolunu
Korkuya cesaretli g?l??ler serpi?tir
Hayat merdivenlerinde sen de birg?n,
Oynars?n bebe?im sevda oyununu.."

Ne zaman sevdaya tutulsan yanars?n, ac?r can?n ac?n?n ?elik kanatlar?nda. Yar?nlara, ?zlemlere, inad?na y?r?y???n ba?lar, nice baharlar uzan?r ?n?nde ve nice g?ne?ler do?ar ba? ucunda. Doyumsuz g?zellikleri vard?r hayat?n, d???ncelerin renk verir onlara. Korkuya cesaretli g?l??ler savurup, gecelerin bitmez ?yk?s?nde yar?nlar? d???n?rs?n..

Asmada ?z?m, ?z?mde ?arap tad? vard?r oysa. G??s?ndeki ate?, y?re?indeki sevgi ve dilindeki ?ark?larla ?ylesine ya?ars?n hayat?. G?l???n, durmadan kopar?lan papatya fal?, oynars?n y?re?ini titreten her ritimde. Aynalarda g?r?nmez sevgi, g?vercinler ?zg?r olmal?, kafesini i?inde ta??r b?lb?l, iki y?zl? bir ac?d?r anlayaca??n a?k..

G?ne? koy istersen bu ?iirin ad?n?. G?ne?, her g?n do?maya mecburdur ??nki. ??indeki ???klar? gizleme, uza??nda dur aldan??lar?n. Karanl?k sokaklara dalma, ekme?ini suya ban?p ye, doygun ya?amak i?in. Sorularla dur ya?am merdivenlerinde, g??s?zl??? sil defterinden ve ?fkelerin g?zlerine s?rmeler ?ek, korkmadan..

?iirden ?iire ko?an ?u ?ekirge y?re?imde, geceleri oturup kendimi dinlerim. Rengini bulamadan denize kar???r ?rmaklar?m benim. Kervanlar ge?er her gece i?imin ??llerinden. Duygular?m?n a??nd?rd??? yollarda ku?kuyla y?r?r?m. Sevdalar ?alar ara s?ra kap?m?, h?zn?m kafesine girer, s?zlerim alevlenir, bahar ya?murlar? ya?ar ?zerime..

Susay?p a?ka, ac?n?n memesine yap??ma. Benim elini ?pt???m t?m sevdalardan bir tutam k?l kald? geriye. ?hanet, a?kla beraber gelir, onunla gider bir zaman sonra. Bu yalan kalabal?kta, ku?lar?n kanatlar?n? ok?ayabilirsen, mavi denizlerde kendini g?rebilirsen, a?abilirsen t?m pusular?, ?ukurlardan da atlars?n. Herg?n yeniden s?na sevgini, herg?n art?lar?ndan eksiler ?ret. ??inin mavi g?l???ne kulak ver ve uzak dur yalanlardan..

T?m bunlardan sonra a?layay?m deme sak?n. G?sterme g?zya??n? dostuna, d??man?na. E?me ba??n? yere. G??s?ndeki okyanus sevdalar? bo?a harcama. Solu?unun gizemli kabart?lar?yla meydan oku hayata. D??lerini t?kma demir parmakl?klara..

Ne ?ektiysem, ?u y?re?imden ?ektim k?????m.. Sevdik?e var olan insanlardan?m anlayaca??n. Y?z?m?n tra?a hasret ?izgilerinde ge?mi?i birka? kareye s?k??t?r?p a?ka dokunmak i?in ?ok ko?tum. Gecenin yaln?zl?k sunan karart?lar?nda ayd?nl??? arad?m. Ve her sevdada yaln?zl??a yakalanmamak i?in ?nce ben ka?t?m. Masum yasaklardan, bahanesiz yalanlardan, aldan??lardan ve sorgulardan hep uzak kald?m. Bazen bombo? bir kald?r?m, bazen de y?ld?zl? bir g?ky?z? oldum. Yand?m, yak?ld?m, ?rmak olup ?a?lad?m, y?re?imin her kilometresine sevdan?n ad?n? kaz?d?m..

G?zlerini i?ime ?evirdi?inde yitik bir a?k r?yas?n? uyand?r?rs?n uykusundan. ??imdeki ?ocuklar ko?ar parklara. F??k?nlar?m sa?lar?na dolan?r ve y?re?inin kutsal limanlar?na demir atar gemilerim. Korkular?na gem vurmay? denemek i?in ?ok k???k, sevday? reddetmeyecek kadar b?y?ks?n. Ac?lar, ya?and?k?a g?zel, sevdalar k?rg?nl?klarla anlaml?d?r. ??indeki ?i?eklerin dal u?lar?yla tutun baharlara. O baharlarda yeniden do? ve a? g??s?n? yeni sevdalara. Birg?n, kutsal y?re?inde f?rt?nalar dinince s?zlerimi anlar, ?mr?n?n sayfalar?nda isimsiz bir ?iir olurum... (SeNiN ???N)
CeYDa HaNDe KeSiM
çok romantiksin cnm Smileyüreğine sağlık teşekkürlerrrrrrrrrrr Sen bitanesin
Ara
riukeen
yüreğine sağlık paylastığın için teşekkürler
Ara
eRCi
teşekkürler...
eRCi
...........
ROSE

ZATEN NE ?EK?YORSAK HEP Y?REK D?L?NDEN ?EKMED?K M? ..ACIMIZ SEVG?M?ZDE ???M?ZDE HEP B? PAR?A B?Y?R B?Y?R DURUR.EN ?OK SEVG?YE A?TIM Y?RE??M? BENDE,AKAN G?ZYA?LARIM ?SE ZATEN HEP ARKAMDAN GELD? SESS?ZCE A?LADIM BAZEN BA?IRMAK ?STED?M AMA DUYULMADI SES?M ..???M?Z?N ACIYAN YANI HEP KANAR DURUR B?YLE..

Y?RE??N? SEN HEP G?ZEL SAKLAK? ONU ELLERDEN B?LE KISKANK? K?MSE DOKUNAMASIN VE K?MSE ?NC?TEMES?N...

?OK G?ZEL B? YAZI HAR?KA ?OK BE?END?M ..Y?RE??NE SA?LIK ERC?...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendine Sakla Yaralarını... ROSE 22 869 04-11-2022, Saat: 04:29 PM
Son Yorum: wildfang
  ??inde Sen Olan Her?eyi Sevdim .. ROSE 7 353 04-04-2022, Saat: 09:34 PM
  Mevsimi Geldi?inde MasaL_perisi 13 534 04-04-2022, Saat: 08:06 PM
  ........Kelebek Kanad? ?nceli?inde Sevd?m Sen?....... >As!_M€L€q< 1 377 04-02-2022, Saat: 01:34 PM
  DuygusaLL???m? Sefere ??kard?m, Beni Ar?yorum ALemin ??inde Yine ... Stinq 2 255 04-02-2022, Saat: 06:43 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 07:35 PM