:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soylesene...Senin ?smin ne Renk?
MasaL_perisi
...t?m ???klar?n? s?nd?rd?m g?zlerimde ?ehrin!

Siyah?n? ?ekmi?tim ??-be? n?betlerinin kar?? k?y?ya, hemen hemen her gece yapar?m bunu. G?n? teslim ettik?e d?ne, pembeleri solar ?ocuklu?umun. Dibinde k?r?lganl?klar?yla birikir, yaln?zl???m?n cam askerleri.

As?l? kal?r g?zlerim y?ld?zlara... kayd?k?a bilirim ki, izinde yald?zlan?p da??l?r bir ?aresizin daha sessiz harfleri.

B?y?d?k?e, beyaz d??ler b?rakt? i?imdeki ?ocuk. A??ld?k?a sa?lar?n?n ?rg?s?, k?r d???m oldu heveslerim. T?m inand?klar?m soluksuz!

Kalpten ya?mur damlalar? ve isminle g?kku?a??n? ?izmi?tim beyaz ka??tlara! Topra?a d??t?k?e ?slak renkleri, ?iirler a?ard? y?re?imin arka bah?esinde.... rengarenk olurdu ya?am.

Oysa ?imdi !

Katili oldum papatyalar?n. Her yapra??nda ayr?l???n kan izleri kirletti mavi d?? tarlam?. Sular ?ekildi g?zlerimden. Sere serpe ?l? ?i?ekler.

Teninin ate?ine dald?r?p kirpiklerimi, resmini ?izerdim k?z?l dokunu?lar?n?n. Sen mi yanard?n bende, yoksa ben mi k?l olurdum teninde bilmiyorum. Renkleri yoktu bedenlerin, duvardaki sevi?melerde.

??rendim ki, renk k?r?ym?? a?k!

ne hayalleri beyaz,
d??leri pembe..
ne umutlar? mavi,
huzuru ye?il!
arzular? da k?rm?z? de?ilmi? ki!
beyazda ba?lay?p siyahta bitermi? a?k...
belki de bu y?zdendir,
an?lardaki foto?raflar?n ?abuk solmas?...

Babam?n kuca??nda oturdu?um zamanlar ne oldu?unu bilmedi?im her ?eye – “baba mu ne? mu ne? mu? mu? ...” ve hangi rengi sorarlarsa sorsunlar, hepsine – “layvicert” derdim. layvicert sa?l? k?z, layvicert ayakkab?, layvicert elma ?ekeri... tad?n? ald?k?a k?zard? dilim, ayaklar?m tozland?, layvicert sa?lar?n? boyad?m bebeklerimin banyo dolab?ndaki ?ama??r suyuyla ve... bak?yorum da bilmedi?im ne kadar az ?ey kalm?? ya?anm??l?klarda.

Renkler, bana bak?n! b?y?yorum siz i? i?e girdik?e... alacan?zda yine de tutunuyorum hayata.

Sezen’in sar? odalar?nda h?z?n ?ark?lar?n? yak?yorum mum diplerinde... seni d???n?yorum, yine ?zledim!... yine, yine, yine!

Sen ki sak?ncal? sevdam, sen ki yasakl?m. B?y?memin en a??r cezas?s?n belki de,... raz?y?m. Sus!
?ocuk ol yan?mda, ???l?klar?m zaten senden de, benden de b?y?k. Hayk?rmayaca??m ad?n?. Dokuz bo?um yutkunarak koklamal?y?m tenindeki yasak ?i?ekleri ve uyumal?y?m.

...uyumal?y?m da,
Ka??nc? uykusuzlu?umday?m, bilmiyorum!

Karanl?k, eflatun ?al?n? ??karmaya ba?lad? el ele dola?t???m?z sahilde. Ard?n s?ra k?r?lan ???klar? toplad? ellerim g?m?? tepsiye. Yald?z yald?z yaln?zl?k, y?ld?z y?ld?zd? gece... ve bittim.

Siyahla beyaz?n fark? olmad??? saatlerde, k?rm?z? kost?m?n? ??kar?p a?k?n, efkar?m? t?ts?lemek i?in yakt?m karanl???. Eski bir tangonun ritmiyle, d?rt duvar?n dipsiz k??elerinde a??n? ?r?yorum yaln?zl???n... An ile an?lar aras?nda, her defas?nda, bir ?ncekini unutup ba?ka s?zler yaz?yorum bu m?ziklere.... a?k ?ark?lar?m, ?iirlerim ve suskun hayalin kald? bende.

M?lteci kamp?ndaki ?l?mle ?zg?rl?k aras? ?izgide s?k??andan fark?m yok asl?nda. ?izgiyi ge?erse ?l?m, ge?ersem sensizlik... kal?rsa i?kence, kal?rsam da sensizlik. ?kisi de ?l?m be... yoklu?un ?l?m.

...uzak ?lkelerde olmak isterdim ?imdi, hi? bilmedi?im insanlar aras?nda, avaz?m ??kt??? kadar ba??rmak seni sevdi?imi... kimsenin anlamad??? dilde. Sonra h?rs?z bir r?zgar y?r?tmeli sesimi, sabaha kar?? pencerenden i?eri b?rakmal?... unuttu?un ninnileri m?r?ldanmal?y?m sana g?ne?in s?zlayan ?????nda. Bug?n g??s?mde uyan?r m?s?n? sa?lar?mdan toplar m?s?n y?ld?zlar??

Ne ?ok ?ey s??d?rd?m ismine. Ne ?ok sevda, ?zlem ve onca kavga. Her ?ey sensin asl?nda. Ah bu ?ehir, bu sahil... her parma??n?n dokunu?u dipsiz kuyular a?ar da atar beni maviye. Sa?lar?m?n dalgas?nda havalan?r beyaz kelebekler. Tut, tut ki bahar sende kals?n, ben sende.

Sabaha ??k?yorum d??lerin yorgun renkleriyle. Yine yar?m kalm?? ?iirler var yar?na, yine sen dolu yapraklar? d?kecek zaman. Birikeceksin bende.

Karanl?k gibi sarsam seni. Serilsem, sar?lsam, sevi?sem dizelerle, ?yle bir ?iir yazsam ki, hani o herkesin yaz?p da yetmedi?i seni seviyorum’lar var ya, o bile ?a??rs?n. O kadar ?ok kulland?k ki asl?nda, ondan m? yetmiyor sanki?

Kirpik alt?ndaki kimsesiz sahillere b?rak?yorum ya?lar?m?. Esen onca mavisin bende, onca umut. Ah! bir de ??kmaza gitmese yollar. Hani akan sular?n toplansa co?rafyam?n bakir kuyular?nda... konu?am?yorum!

Yorgunum!

T?m sesleri kesildi, sesini kula??mda hissetti?imde.
Bak! bir geldin arapsa??na d?nd? d??lerim. Ben al??k?n de?ilim ki -seni seviyorum- diyen adamlar?n ger?ekli?ine! Sen ger?e?imsin! belki de burada yan?lt?yor beni a?k.

Haf?za kayd?mda ne varsa sildim, kim varsa zaten kendini sildi gitti?inde. ?imdi kayd?n? tutuyorum ?p??lerinin ve f?s?ldad???n ?iirlerin. S?nd?rd?n ?ehrin t?m ???klar?n?, g?z kapaklar?mda! ...??te ?imdi yan?mdas?n. Bak, ?ekilirken gece, portakal ?i?ekleri koktu g?ne?. Duyuyor musun?

Renklerim, d??lerim yorgun
Beyazdan ?ald?m gecemi
S?ylesene, senin ismin ne renkti?..
t?m ???klar?n? s?nd?rd?m g?zlerimde ?ehrin!

...Karanl?ktay?m.

Arzu Alt?n?i?ek
Ara
blue_belial
portakal çiçekleri koktu güneş. Duyuyor musun?

mukemmel saol paylasım ıcın
MasaL_perisi
Teşekürler...Smile
Biraz uzun okunmayabilir ama okuyan olursa sever diye düşündüm...Smile
Ara
blue_belial
kendılerı kaybeder valla, ama başını okuyon sonuna kadar gelır mutlaka
akıcı bı yazı. tkr saol guzel paylasım ıcın
MasaL_perisi
Ben teşekür ediyorum...Smile
Ara
ROSE
TE?EKK?RLER PER?M Y?RE??NE SA?LIK ?OK G?ZEL B? YAZI...
As?l? kal?r g?zlerim y?ld?zlara... kayd?k?a bilirim ki, izinde yald?zlan?p da??l?r bir ?aresizin daha sessiz harfleri.

??rendim ki, renk k?r?ym?? a?k!

S?ZLER ?OK G?ZEL PER?M AZ KALDI HEPS?N? OKUYACA?IM B?RAZ UZUN AMA OLSUN G?ZEL PER?M...
Ara
MasaL_perisi
Ben teşekür ediyorum rosecimmmmSmile
Ara
ROSE
R?CA EDER?M PER?M....Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Senin Tarifin Yok Ki!! Sevgilim senem albayrak 12 822 04-14-2022, Saat: 09:13 PM
Son Yorum: wildfang
  GeL Dermisin bana (SeNiN İçİn) eRCi 9 834 04-14-2022, Saat: 06:58 PM
  Masal_perisi Senin Için Sadece Bu.. ROSE 42 1,577 04-13-2022, Saat: 02:52 AM
  ..::Senin elinden gelen Tek bir PaPaTYa...:: PaPaTYa_PReNSeS 4 403 04-13-2022, Saat: 01:34 AM
  BiLirim üşür eLLerin şimdi senin...!! eRCi 5 475 04-12-2022, Saat: 10:55 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 01:13 AM