:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okuyun HayaT?n?zda D€?i?Tirm€niz G€r€k€n ?ir?€yL€r OLa?ilir;
€BeRimSin
fee2402bf5.jpg
Allah’?n sevgili kullar?ndan biri bir r?ya g?r?r; r?yas?nda kendisine ??yle denir: “Sabah olunca, kar??na ilk ??kan? ye, ikinci ??kan? sakla, ???nc? ??kan?n dile?ini kabul et, d?rd?nc? geleni ?zme, be?inciden de ka?!”
Sabah oldu; d??ar? ??kt?. Yola koyulup gitti. Kar??s?na bir da? ??kt?. Bu koca da?? g?r?nce ?a??rd?. Kendi kendine ??yle dedi: Rabbim bana bunu yememi emretti. Sonra ??yle dedi: Rabbim bana g?c?m?n yetmeyece?i bir ?eyi emretmez. Onu yemeye karar verdi. Da?a do?ru y?r?d?. Yakla?t?k?a da? k???ld?. Tam yakla?t??? zaman koca da? bir lokmaya d?n??m??t?. Onu tutup yedi, baldan tatl? buldu. Allah’a hamdetti, y?r?y?p gitti. Kar??s?na alt?ndan bir le?en ??kt?. ??yle dedi: Rabbim, bunu da saklamam? emretti. Bir ?ukur kazd?, onu g?md?. Y?r?d?, az gittikten sonra d?n?p bakt?. Le?en toprak y?z?ne ??km??t?. Geri d?nd?, tekrar g?md?. Biraz gitti; bakt? ki, yine ??km?? bir daha g?md?, yine toprak ?st?ne ??kt?. Kendi kendine, “Ben emredileni yapt?m.” diyerek b?rak?p gitti. Kar??s?na bir ku? ??kt?. Pe?inden bir ?ahin onu koval?yordu. Ku? ona ??yle dedi: “Ey Allah’?n sevgili kulu, beni sakla. Bana yard?m et.” Onu ald?. Koynuna saklad?. Pe?inden ?ahin geldi; ??yle dedi: “Ey Allah’?n sevgili kulu, ben a??m. Sabahtan beri de bu ku?un pe?indeyim. Onu yakalamak istiyorum. K?smetime engel olma. Kendi kendine ??yle dedi: “???nc?n?n dile?ini yapmam emri verildi, yapt?m. D?rd?nc?y? ?zmemem emredildi. ?imdi ne yapaca??m? Bu i?e ?a?t?. Sonra b??ak ald?; kendi uylu?undan bir par?a et kesti, ?ahine att?; o da kap?p ka?t?. Daha sonra ku?u sald?. Bundan sonra, y?r?y?p gitti. Kokmu? bir le? g?rd?. Onu da b?rak?p ka?t?. Ak?am olunca ?u duay? yapt?: “Ya Rabbi, emrini yerine getirdim. Bu i?lerin manas? ne ise bana bildir.” Daha sonra, r?yas?nda ??yle anlat?ld?: “Birinci g?r?p yedi?in ?fkedir. ?nce koca bir da? gibi g?r?l?r; sab?rla ?fke yutulursa, baldan tatl? olur. ?kincisi iyi amelindir. Ne kadar saklarsan sakla; yine meydana ??kar. ???nc?s?, sana b?rak?lan bir emanettir, ona h?yanet etme. D?rd?nc?s? ?udur: Bir insan?n sana bir dile?i ula??rsa, onu yerine getir; isterse sana l?z?m olan bir ?ey olsun. Be?incisi g?ybettir. ?nsanlar?n g?ybetini edenlerden ka?. ??phesiz her ?eyi bilen Allah’t?r.”
d€n!z kısı
paylaşımın için tşklerConfusedmiley32:
happy yeliz
teşekkürler paylaştığın için SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Ara
PaPaTYa_PReNSeS
: ?Birinci g?r?p yedi?in ?fkedir. ?nce koca bir da? gibi g?r?l?r; sab?rla ?fke yutulursa, baldan tatl? olur. ?kincisi iyi amelindir. Ne kadar saklarsan sakla; yine meydana ??kar. ???nc?s?, sana b?rak?lan bir emanettir, ona h?yanet etme. D?rd?nc?s? ?udur: Bir insan?n sana bir dile?i ula??rsa, onu yerine getir; isterse sana l?z?m olan bir ?ey olsun. Be?incisi g?ybettir. ?nsanlar?n g?ybetini edenlerden ka?. ??phesiz her ?eyi bilen Allah?t?r.?
walla ?ok g?zEL bir te?bih olmu? ALLAH RAZI OLSUN ?ok ho?uma gitti
Ara
Pessimist
teşekkürler
*TATLI BELA*
çok güzel bir paylaşım tşklr hasan.......
hulleci
tşkler arkadaşım..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sağlıklı bir hayat için Pessimist 3 590 04-10-2022, Saat: 09:48 PM
Son Yorum: wildfang
  Hz. Mevlana Hayat? ve Eserleri eRCi 3 562 04-06-2022, Saat: 08:12 AM
  AH bu HAYAT €BeRimSin 9 755 04-06-2022, Saat: 07:32 AM
  Sevgili Peygamberimizin Ayr?nt?l? Bir ?ekilde Hayat?!!! eRCi 20 1,080 04-06-2022, Saat: 02:29 AM
  Peygamber Efendimizin Hayat?ndan.. _kardelen_ 7 766 04-04-2022, Saat: 09:32 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 02:15 AM