:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tigana'dan ?ok s?zler!
eRCi
Kupadaki 3-0'l?k ma?lubiyet sonras? Tigana'dan ?ok a??klama! Be?ikta? ekonomik krizde mi?

Be?ikta? Teknik Direkt?r? Jean Tigana; bu sabah tatile ??kt?. L?G TV'de Atakan Kurt imzal? habere g?re "10 g?n futbol konu?may? kendime yasaklad?m" diyen Tigana, kendine yasak koymadan ?nce ise y?netimi yayl?m ate?e tuttu ve d?n???ne kadar ?ok konu?ulacak a??klamalar yapt?.
"PARA YOK D?S?PL?N YOK!"
Gen?lerbirli?i ma??ndan 3 - 0'l?k yenilgiyle ayr?lan Be?ikta?, Esenbo?a Havaalan?'ndayd?, kafile u?a?? bekliyordu. Tigana; yan?ndaki Lig TV'den Atakan Kurt, Vatan Gazetesi'nden Kartal Yi?it ve Be?ikta? TV'den ?zg?r Sancar ile ma??n de?erlendirmesini yapmaya ba?lad?. O s?rada "Ma? 2 - 0 olduktan sonra tak?m oyun disiplininden koptu. Neden?" sorusuna dinleyenleri ve s?zlerini terc?me eden Sinan Serhatl?o?lu'nu da ?a??rtan bir yan?t verdi: "Oyun disiplini var m?yd? ki; 1 - 0 olmadan ?nce de kopmu?tuk. Akl?m?z hi? bir zaman sahada olmad?. ?imdi size soruyorum; 20 ma?t?r para alamayan bir tak?mda oyun disiplini nas?l olur? Ma?a hi? motive olamad?k ki... "
"BREZ?LYALILAR GER? D?NMEYEB?L?R"
Tigana; tak?mdaki Brezilyal? futbolcular i?in de ilgin? bir iddiada bulundu: "Tekrar ediyorum; futbolcular?m? ma?a motive edemiyorum. Brezilyal? oyuncular bana tatilden sonra geri d?nmeyebileceklerini s?ylediler. Paralar? ?denmezse bir daha T?rkiye'ye gelmeyebilirler.Bu tak?m nas?l ma?? kazans?n. "
"PARA YOK.TRANSFER? NASIL YAPALIM?"
Kafile Esenbo?a'da u?a?a bindikten sonra Tigana'n?n ele?tirileri devam etti. Frans?z teknik adam, "Transfer yapacak m?s?n?z" sorusunu da ??yle yan?tlad?: "20 ma?t?r paralar?n ?denmedi?i bir kul?pte nas?l transfer yapal?m .S?zlerim ?ok iyi anla??lm?yor galiba para yok, paran?n olmad??? bir tak?mda transfer olmaz.Ama bedava gelecek bir futbolcu varsa onu bilemem."
"Y?NET?C?YLE SABAHA KADAR PAZARLIK YAPTILAR!"
Tigana; tak?m?n neden motive olamamas?n? bir de ?rnekle a??klad?:
"Ma?tan bir g?n ?nce futbolcular?m?n saat 22' de yata?? girmeleri gerekiyor ama sabaha kar?? 02'ye kadar ikinci ba?kan Murat Aksu ile para pazarl??? yapan,paralar?n neden ?denmedi?ini soran oyuncular?m var. Evet; size soruyorum bu ?artlarda nas?l ma?a motive olunur,nas?l galip gelinir."
"FUTBOL KONU?MAYACA?IM!"
Esenbo?a'dan Atat?rk Havaliman?'na kadar 40 dakikal?k s?re i?inde ele?tirilerini s?rd?ren Tigana, u?ak ini?e ge?ti?i s?rada son olarak ?unlar? s?yledi: "Beyin olarak ?ok yoruldum ve y?prand?m. ?stanbul'a her?eyden ar?nm?? sa?lam bir kafayla gelmek istiyorsam 10 g?n boyunca futbolun f'sinden bile bahsetmemem laz?m. ?u dakikadan itibaren futboldan kopuyorum.10 g?n bana futbol yasak.
Yasak; u?a??n piste inmesiyle ba?lad? ve Tigana daha sonra konu?mad?. Tatil i?in Fransa'ya giden Tigana'n?n oradan da do?du?u ?lke olan Mali'ye ge?erek yoksullara yard?m kampanyas?na kat?laca?? belirtildi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  G?zler Frankfurt ma??na ?evrildi Ñ•qρα кJмя 1 269 04-03-2022, Saat: 06:17 PM
Son Yorum: wildfang
  Fenerbah?e'de y?zler g?l?yor Ñ•qρα кJмя 0 312 11-04-2006, Saat: 06:07 PM
Son Yorum: ѕqρα кJмя

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 10:38 PM