:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SeCcAdEnIn fErYaD?:(((
yagmuryurekl!m
Uyku;bir ?e?it ?l?m halidir faniye,ta ki uyanana kadar.Uyan?kl?k ya?amakla alakal?,yeni bir g?n yeni bir do?u? ve belki yeni bir umut eksi?i olana,bilene.
Yine b?yle bir uyku hali anlataca??m?z.G?n ???mam?? sabah yak?nd?r…
Yorgunlu?un verdi?i a??rl?kla hemen uykuya dalm??t?.Bir iniltiyle uyand? adam.Etraf halen karanl?kt?. ?niltiyi r?ya g?rd???ne yordu. Dudaklar? susuzluktan ?atl?yordu, ?yle susam??t?. I??klar? yakmadan mutfa?a gidip suyunu i?ti ve yata??na d?nd?. Tam uyumak ?zereyken, ayn? inleme sesi tekrar kulaklar?n? t?rmalamaya ba?lad?. Ama r?yam?yd? uyan?k m?yd? fark?nda de?ildi. Sesin geldi?i y?ne do?ruldu. O an r?yada oldu?una iyice emin oldu. ??nk? duydu?u sesin sahibi evin tek seccadesiydi.
Adam ?a??rd? ve korkulu bir sesle
-?nleyen sen miydin?
-Evet dedi seccade
-Ni?in a?l?yorsun?
Seccade yine i?e i?leyen bir sesle:
- Seni uykundan uyand?ran susuzlu?unu, doyuncaya kadar, su i?erek giderdin. Oysa benim susuzlu?umu giderecek kimsem yok!
- Nas?l susars?n, sen canl? bile de?ilsin dedi adam.
Seccade:
- Benim ihtiyac?mda bir nevi sudur ama i?ti?in de?il. Benim susuzlu?umu ancak t?vbekar kullar?n g?zya?lar? giderir.
- Anlamad?m dedi adam merakl? g?zlerle seccadeye
- A?lar?m ??nk? Allah’?n kullar?; kabrinin ayd?nl??a ula?mas?n?, karanl?klarda kalmamay?, o kutlu g?nde ayd?n olmay? isterler. ?sterler de bu vakitte kalk?p iki rekat tehecc?t namaz? k?lmazlar. Hep bakar?m sana, bir g?nde kalk?p ??k?r i?in iki rekat namaz k?lmazs?n.
-Beni rahat b?rak deyip d?nd? adam.
Seccade devam etti.
- Ey Allah’?n kulu; bak i?te sabah namaz?n?n vakti geldi. Ezanlar; namaz uykudan hay?rl?d?r diye sesleniyor. Ah sabah namaz? , ah bu sabah namaz? ! Namazlar aras?nda m?stesnad?r. Hem kalbe hem de ruha hayat veren bir iksirdir o . Yetmiyor mu ? gece g?nd?z d?nya i?in ko?u?turdu?un , Aziz ve Kahhar olan Allah’?n ?a?r?s?na neden icabet etmezsin!!!
Adam iyice s?k?larak:
-Ey seccadem, beni rahat b?rak . G?nd?z yeterince yoruluyorum, biraz daha uyuyay?m deyip yata??n s?cakl???na b?rakt? kendini.
- Seccade y?lmadan adam? uyarmaya ve uyutmamaya u?ra??yordu.
- Demek ki sen d?nyaya ahretten daha ?ok ?nem veriyorsun.
Adam iyice ?fkelendi:
-Yeter art?k l?tfen konu?ma diye ba??rd?.
Seccade bu ??k???n kar??s?nda ?nce sustu. Daha sonra sesini iyice al?altarak ;
-Ah o fecir vaktindeki adamlar, ah o fecir vaktindeki adamlar dedi. Sen O nurlu peygamberin bu vakit i?in neler s?yledi?ini bilmez misin. “Her kim ki g?ne? do?madan ve batmadan evvel namazlar?n? eda ederse ate?e girmeyecek”, “ Ve yine O g?zel insan “Kim ?u iki namaz? (sabah - ikindi veya sabah - yats?) k?larsa cennete gider.” Ve nihayet “M?naf?klara en a??r gelen namaz sabah ve yats? namaz?d?r. Onlar ki o iki namazdaki ecri bilselerdi s?r?ne s?r?ne giderlerdi…”
Bunun ?zerine adam yata??ndan do?rulup;
-Hakl?s?n sabah namaz? ger?ekten ?nemli dedi..
Seccade:
-?yleyse kalk ve namaz k?l dedi.-Yar?n in?allah , mutlaka kalkaca??m ama bug?n ?ok yorgunum dedi adam.
Seccade son bir ?mitle ;
-Ki?i Salih amellerin ne kadar b?y?k ecri oldu?unu idrak edemezse t?m zamanlarda bu ameller zor gelir. Sorun uyumaksa, kabir de uykudan ?ok ne var! Gel s?z?m? dinle Ey Allah’?n Kulu!
Bu andan sonra adamda tek kelime duyulmad?. Seccade de bir s?re sessiz kald?. Adam uykuya devam etti.
Ama heyhat! Adam ?mr?ndeki en uzun uykuyu dalm??t? bile. Seccadenin son s?zlerini duyamad?. O an seccade adam?n ?ld???n? anlay?nca k?s?k bir sesle ?unlar? s?yl?yordu.
-Ey t?vbesini yar?na erteleyen, bilir misin yar?na ??kabilece?ini !!!
?l?m pusuda hep, biz d?nya i?in g?nah i?lerken. S?resi de k?s?tl?. G?n gelip atar, fark?nda olmadan
Ara
kayıp_gölgeler
teşekkürler paylaşımın için en büyük hatamız değil mi ayrın diye diye ibadetleri ertelemek..
Ara
PaPaTYa_PReNSeS
Sad allah raz? olsun arkada??m
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 05:43 PM