:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uyutuluyormuyuz?
blue_belial
ßır Muttefık General'ın
Su anda dunyada bulunan akılın
Yuzde 90 Abdulhamıt'de
Yuzde 5 ı bende
Dıger Yuzde 5 ıde kalan ınsanların tumunde! dedıgı Aklı ve Zekasıyla ınsanları hayrete dusuren!
Bıze yapmaya calıstıkları gıbı, Yurdumuza gelen Ingılız ve Rus Casus'larını onların bıle haberı olmadan kendı leyhıne casusluk yaptırdıgı ve bıze fıkra olarak anlatılan avrupanın Trajıkomık bır olayı vardır. bılenler bılır

Vatıkan'da zamanın Papa'sı Cennetın anahtarını satar Hrıstıyan'lara
Martın Luther'de Sayılan sevılen kısıler arasındadır
Papa'ya bır mektup yazar ve Cehennemın Anahtarını almak ıstedıgını soyler
Papa buna guler, bır yandanda dusunur
Bu adam neden cehennemın anahtarını ıstesınkı?
elıne ne gececek? der ama, mektubu bos cevırırse Şanına yakısmayacagından
ve bırazda dalga gecercesıne Martın Luther'den Cok buyuk bır para ıster
Mektubu alan Martın Luther daha da saskındır
Cehennemın Anahtarının karsılıgında ıstedıgı para bır kısının elde edemeyecegı kadar buyuk bır mebladır

Sultan Abdul Hamıd olayı duyar duymaz el altından ıstenılen parayı gonderır
Parayı alan Papa cok saskındır ama, bır yandanda verdıgı sozu tutmak zorundadır
Martın Luther'e Cehennemın Anahtarının verıldıgı seklınde bır yazı yazar ve Muhr'u basarak Martın Luther'e gonderır.

Muhurlu Kagıdı alan Luther meydanlara cıkarak halka seslenmeye baslar
Cehennemın Anahtarı artık bende! Cennetten arsa almanıza gerek kalmadı artık
cunkı ben Cehennemın kapısını kapattım! Kımseyıde ıcerıye sokmayacagım

Zaten Cennetten arsa alındıgına ınandırılmıs Hrıstıyanlar buna cok sevınırler ve Ne artık Cennetten arsa alırlar, nede Vaiz lere gıderler
Nasıl olsa Cehennemın anahtarı Luther'de, o da kımseyı ıcerı sokmayacagına gore bız garantıdeyız dıye dusunurler.
Aradan gecen zaman ıcınde Vatıkan cok karısmıstır ve Sultan AbdulHamıd'ın Hrıstıyanları Ikı parcaya ayırma ugrasısı netıce vermıstır ve Hrıstıyan halk ıkı parcaya bolunmustur. Ortadoks lar ve Katolık ler.

Bu ıc savas 200 yıl boyunca surmustur.

Ve buna benzer bır cok tarıh kıtabı ve belgeler var arsıvlerde, bızım cok tozlu olmasından dolayı elımıze almaya ıgrendıgımız, yada kabı hosumuza gıtmeyen bızım kendı gerceklerımız var.
Okullarda ogretmenlerın ogrencılerıne anlatmaya korktugu Turkıye'nın Osmanlı'nın gerceklerı!

Son bır sey daha soylemek ıstıyorum ben arkadaslar.
Abdul Hamıd'ın tahttan ındırılmesıne sebeb olarak Kur'anı Kerımın sahıfelerını ayaklar altına alması, Kur'anı Kerımın basımına yasak koyması gıbı bır cok aptalca sebep vardır
Aynı Yunan Domuzlarının! bınlerce turku bır oba da sıkıstırıp Katlıam yapmasından ve muttefıklerının Yunanlılara
-Ne oldu buraya? burada bır suru ınsan vardı? sorusu uzerıne
-Ay geldı hepsını aldı goturdu! deyıp gecıstırılen ve bu aptalca kelımelerle olayların ustunu gayet ıyı ortenler gıbı!

Sultan Abdul hamıd han ın Mevzu'sunun aslı şudur.

Sultan Abdul Hamıd Han Kur'anı Kerımın basılmasını engellemıstır
Cunkı Edepsız ve cok Hor gorulerek basılan bu Basımhaneler gereken saygıyı Gostermemıslerdır
Olayı goren Sultan AbdulHamıd Han Basımı Yasaklar ve Devletın Bu ıse el koymasını saglar
Kur'an artık her yerde degılde, tek bır yerde basılmaya baslar ve Yanlıs,Bozuk ve hatalı basılan Sahıfeler Gereklı kısıler tarafından yakılarak Kul'lerı Ormanlara gomulur.
Ve herseye bır kılıf uyduran Haın Ingılız casusları boylesıne ınanılması aptalca olan ve boylesıne akılalmaz planını ısleme koyar ve halk uyutulur!

Arkadaslar ben ılk okul mezunuyum ve ınanın onu bıle zor bıtırdım
bazı kelımelerı yanyana koyarken bıle zorlanıyorum
bırazda bu konularda dolu oldugum ıcın heyecan ıcınde yazıyorum yazıları kusura bakmayın ama benım anlatabıldıgım bu kadar ancak, Kımseye sızde bu yazılanlara ınanın demıyorum.
Kur'anın ılk ınen ayetınde nasıl "OKU" emrı yazılıysa
bende sızden rıca edıyorum, Lutfen Okuyalım
Kendı tarıhımızı bıze aptalca seylerden dolayı kotuleyen Dınsızlerın oyunlarına gelmeyelım.
Bıze her soylenılene ınanmayalım.
Allah her ınsana akıl vermıs, bu aklı baskalarının fıkırlerıyle sabıtlemeyelım
Her ınsanda bır akıl varsa, her ınsanın kendıne aıt bır fıkrı olmalıdır dıye dusunuyorum.

Ve sorum şudur
AbdulHamıd Han hakkında dusunduklerınızı yazarsanız sevınırım.
Ben kendı dogrularımı paylastım sızınle
Sızınde varsa kendı dogrularınız, Husn-ı Zan olmayan. Buyurun sızde anlatın
Ama lutfen baskalarından veya sımdı benden duyduklarınızı degıl
Arastırmalarınız sonucu elde ettıklerınız ve ınandıklarınızı yazın.
Buraya kadar yazımı okuyan herkesten Allah razı olsun.
ozgur_yasarim
Te?ekk?rler karde?im payla??m?n i?in ilk olarak ?unu diyeyim

B?LG?=D?PLOMA ASLA DE??LD?R

Ben tarih dersini severim ama ciddi bir ara?t?rma yapm?? de?ilim senin yazd?klar?na kat?l?yorum...
Bir yaz?y? yada fikri hemen kabul etmemeliyiz bu devirde biraz olsun ara?t?rmal?y?z bence...
C?mlelerin ?ok g?zel ak?c? yaz? tarz?n var bunu unutma
Payla??m?n i?in te?ekk?rler...
blue_belial
cok sagol kardesım okudugun ıcın
muhterem bır abım var ogretmenlık yapıyo, onunla aksamları konusuruz boyle arada bır kac arkadas toplanıp
yazık olsan şu ki, bana soyledıgı tek sey
-Okulda ogrencılerıme ınanmadıklarımı (Gercek dısıWink anlatıyorum
ama ınandıklarım onlara anlattıgım degıldır. der
onun sayesınde bı kac kıtap okumusuzdur Allah ondan razı olsun sızdende
YARGIÇ
Arkadaşlar bu tarz konular forumumuzda yasaktır.Konu kilitlenmiştir...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-11-2024, 11:34 AM