:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
''Bana g?nah etmedi?in bir a??zla dua et !!!''
_kardelen_
Bana g?nah etmedi?in bir a??zla dua et!”

Cenab-? Hakk; “Ey Musa! Bana g?nah etmedi?in, k?t? s?z s?ylemedi?in bir a??zla dua et, s???n!” buyurdu..Hz. Musa; “Benim ?yle bir a?z?m yok.” Dedi.. Hakk da buyurdu ki; “?yle ise bize ba?kalar?n?n a?z? ile dua et!” ??nk? sen, ba?kas?n?n a?z?yla g?nah i?lemedi?in i?in o a??z senin i?in temizdir, g?nahs?zd?r.?yle hareket et ki, ba?kalar?n?n a?z? gece g?nd?z sana dua etsin.Sen, ba?ka birinin a?z? ile k?t? s?z s?ylemedi?in, g?naha girmedi?in i?in o ba?ka birinin ?z?r dileyen ve dua eden a?z? yok mu, i?te o a??z senin i?in g?nah etmedi?in a??zd?r.”

Peygamber Efendimiz: “G?nah i?lemedi?iniz dillerle dua ediniz!” buyurmu?tur. Ashab; “Bize b?yle diller lutfet ey Allah’?n Res?l?!” demi?ler.Peygamberimiz de buyurmu? ki; “Baz?n?z baz?n?za dua etsin. ??nk? sen, onun diliyle k?t? s?z s?ylemedin; o da senin dilinle g?naha girmedi.” Buyurmu?tur.

Ki?inin yan?nda bulunmayan m?’min karde?ine dua etmesi, Allah’?n makbulu olur, ba?ucunda bu i?e memur edilmi? melek o karde?ine dua ettik?e; “Amin!” der. “Sana da dua etti?in gibi olsun!” ve “Karde?in karde?e guyab?nda duas? reddedilmez!” ve “?ki dua vard?r ki, reddedilmez; o dua edenlerle Allah aras?nda bir perde yoktur; Biri, zul?m g?ren ki?inin duas?, ?b?r? de m?’minin karde?ine g?yab?nda etti?i dua.”

Hadisleri yukar?daki beyitin anla??lmas?na yard?mc? olur.

Yahut da kendi a?z?n? g?nahtan, k?t? s?zlerden ar?t, temizle;

Ruhunu g?nah y?k?nden kurtar, ?evik hale getir.

Mesnevi // 180- 185
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ya resuLaLLah!bana tavsiye et! ÐŽeşaren 5 661 04-10-2022, Saat: 06:31 PM
Son Yorum: wildfang
  Dua Edemiyorum Ben Bana Hasretiim 3 391 02-12-2011, Saat: 09:46 PM
Son Yorum: history
  Hasbi Rabbi CelallAllah:(Benim Rabbim Bana Yeter): *Asİ-yÜrEk* 2 611 06-10-2008, Saat: 08:58 PM
Son Yorum: *Asİ-yÜrEk*
  Allah'ım beni bana bırakma HÜDANUR 5 523 04-19-2008, Saat: 01:32 PM
Son Yorum: HÜDANUR

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 09:16 AM