:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Se?ilmi?ler :)
ZeNiTH
Isimsiz Sevgiler

Bize sevmesini öğretmediler sevgili,bize hep sevgiyi saklamasını öğrettiler.Hep bekletmeyi.,.hep ertelemeyi...bu yüzden biz kiminle birlikteysek bir diğerini ama hep uzakta olanı özledik,hiç dinmedi doyumsuzluğumuz,biz hep uzaktakini sevdik sevgili...yanımızdakini değil,odamızın duvarının arkasındakini değil,birşeyler paylaştığımızı değil,uzaklardakini,ulaşamadığımız kadar uzaklardakini sevdik...Yanımızdakileri kırıp geçirdik,incitip üzdük de, hep ulaşamadıklarımıza sakladık söyleyemediğimiz o güzel sözleri...
Özlediğimiz sevgiden delice korktuk biz sevgili. Sevmek bizim için sınırlarımızdan hiç çıkmamaktı. Kendi sınırlarımızda sevmek hep kapana kısılmaktı.Bu korku yüzünden hep karşımızdaki insanların sevgisini eksik bulduk,küçümsedik onların sevgisini,yeni heyecanlar arama isteği vardı.Bir kişide takılı kalmak ne kadar basit diyorduk. Gözümüz hep uçan kuşlardaydı.Yüksek dağların en tepesinden bakıyorduk insanlara biz. Sorun bizdeydi sevgili. Sevgiye inançsız olan bizdik...Bir insan bizi sevmeye başladığında,yenildiğinde sevgimize;ondan uzaklaşır, nasıl da tiksinirdik sevgilerinden biz. Ama bizden biraz uzaklaşmaya görsünler onları yana yakıla nasıl da arardık. Çünkü biz sevilmeye alışmıştık, hatırlasana nasıl da ihtiyaç duyardık seslerine, kokularına. Kaybolmuştuk dağıttığımız sevgilerde. Kim bizi seviyordu, biz kimi seviyorduk. Sınırlar erir, karışırdı herşey. Öksüz sahipsiz bir sevgimiz vardı ama onu kime vereceğimizi şaşırdık. İnanırlardı bize,inanırlardı o öksüz, sahipsiz, başıboş sevgimize. Çünkü çevremizdeki herkes o kadar hasretti ki sevgiye...Çünkü onlar da bizim gibi sınırlar içinde büyümüşlerdi. açılamıyorlardı,kendilerini tanıyamadan çıkamazlardı, sınırdan izinsiz çıkış yoktu bize,sevgiye geçit yoktu.Kaç zamandır kendimizi kandırdık sevgili. Kimi sevenler şarkılarda yaşatır sevdiğini,kimi eski cüzdanındaki eski, soluk bir resimde, kimi ise hayallerle süslediği sınırlı dünyasında anlatacak çok şeyleri yoktur.Çok olan sadece çektikleri acılardır sınırlı dünyalarında.Bunu bilirler sevgili,ama kıramazlar zincirleri.
Aşkı,sevmeyi,sevilmeyi kendimizi adamayı o kadar çok özlemişken,aynı zamanda ikiyüzlülükte içimize işlemişti.Kendimden biliyorum,gözümüzde hayatımızın zerre kadar önemi yoktu.Gerektiğinde hayatımızı hiçe sayacak kadar kahraman ama bir o kadar da yalancı ve riyakardık sevgili.
Patlayıcı bir madde gibi taşırdık sevgileri.Kaygı dolu,ürküntü dolu bir sır gibi taşırdık sevgileri.Okuduğumuz yoksulluk romanlarında,gözyaşlarıyla seyrettiğimiz filmlerde anlatılan kahramanların hayatlarından daha berbattı hayatımız aslında.Ama kendimize duymadığımız şefkati onlara duyardık...Birbirimize ne kadar ne kadar üzüldüğümüzü gösteremediğimizden,birbirimizin derdine yeterince eğilemediğimiz için bu filmlerdeki kahramanların hayatlarına ağlardık doyasıya....
Aslında birbirimizi çok sevmek istiyorduk,ama nedense çok utanıyorduk bundan ve hep erteliyorduk.Yürürken sokakta karanlıklar eşlik ederdi yalnızlığımıza.Sokağın sonunda o gökyüzünün yalancılığı bizi de vururdu kaybolan o sahipsiz aşklarıda...
Biliyormusun bugüne kadar hep seviyormuşum gibi yaptım ben.Aslında onları tanımıyordum ben,ama yinede ihtiyacım vardı sevgilerine .Bağışlasınlar beni ve unutmasınlar,onlar adına onlardan daha çok acı çektim ben...
Bir tek seni tanıyorum aslında ben...Bir tek seni...
Dinliyorum anlat hadi...Demek sonsuza dek kaçıyormuş insan kendisinden.
ZeNiTH
Dokunmak

Yavaş yavaş artık insanların birbirleriyle konuşmaya bile tahammül edemediği bir yerde yaşamaya başladık. Ne büyük bir acı aslında. Halbuki biz insanların birbirimize ne kadar ihtiyacımız var,biliyor musunuz?

...Bir insana dokunulduğunda, onun kanındaki hemoglobin önemli ölçüde artar. Hemoglobin, kanın oksijeni kalp ve beyni de içermek üzere bedenin tüm organlarını götüren bölümüdür. Kandaki hemoglobin oranının artışı tüm bedeni güçlendirir. Hastalıkların bedene girişini önler ve iyileşmelerini hızlandırır^^

Ne yazıktır, hemen hemen hiç dikkatimizi çekmiyor ama bizler bir birlerimize giderek daha az dokunuyor ve sürekli aramıza mesafe koyuyoruz. Böylece fiziksel temas yokluğu insanlarımız arasında duygusal uzaklığı sokuyor. Çağdaş kent yaşamı sanki insanlara duygusal bir zırh giydirmiş , kadife yumuşaklığındaki ellerine de demir eldiven taktırmıştır. Böylece kendimizi tuzağa düşmüş ve en yakınlarımıza karşı yabancılaşmış gibi duyumsuyoruz.

Bunu lütfen unutmayın ve sevdiklerinize değer verip birbirinize sarılın. Yavaş yavaş unutulan bu değeri yaşatmak adına...
ZeNiTH
senvaryaa6vq.gif

Sen bilinmezlerin sevgilisi,
Bense umutların bekçisi.

Sen gökyüzünün mavi elbisesi,
Bense kara bulutların meskeni.

Sen yeryüzünün yemyeşili,
Bense çorak tarlaların gebesi.

Sen denizlerin enginliği,
Bense boş yatakların bekleyeni.

Sen nehirlerin hoş serinliği,
Bense kurak toprakların çaresizliği.

Sen yaşamın ta(!) kendisi,
Bense bekleyen yaşanası her şeyi.

[SIZE=3]Sen var ya sen ?
!
[/SIZE]
ZeNiTH
Kayboldum....! ....Bulunamıyorum....!

Güvenmemek acı veriyordu önceleri..
Oysa;
sevgime öyle güveniyordum ki..!
Hiç korkmadım kendimden,
kolay kolay yitirmezdim sevgilerimi..
Sevdalarım;
sanki ilk doğduğumdaki
beşik kertmelerimdi...!
İlk onunla,
dokunmadan,
konuşmadan başlamış gibiydi...
Her sevgime böyle başladım.
Bir önceki gibi ilk!
Fakat yaşadığım hayal kırırklıkları
ihanetleri,
yalanları
hep bir önceki sevdanın devamıydı...
Aynı senaryolarla çekilmiş,
farklı jönlerin oynadığı filmler gibi...!
.....sevgilerimmi benzerdi.....?
.....sevdiklerimmi?
Artık güven beklemiyorum.
Çünkü güvenilmemesi gerektiğini anlıyorum..
Sevgiyide aramıyorum
sevilmeyide....
yalnızca;
kendimi arıyorum
kaybuldum
bulunamıyorum....!
ZeNiTH
ads305z2ss.jpg
ZeNiTH
Koşulsuzcasına Seviyorum

Ben seni koşulsuz
şartsız
kayıtsızca
karşılıksızca sevdim...
Geleceğini bilmeden
gideceğini hiç düşünmeden
karşılığı bile olmadan
rüyamda bile görmeden
varlığını bile bilmeden
öylecesine
beklentisizcesine sevdim…
Sevdikce daha çok sevdim
daha çok sevdikce sevdalandım
sevdalandıkca seni istedim
arzu ettim gerçek olmanı
bana gelmeni
beni sevmeni
beni sarmanı
beni hiç ama hiç bırakmamanı istedim...
ben seni koşulsuzca
sınırsızca
karşılıksızca
beklentisizce sevdim...

Şimdi;
var olmanı
gelmeni
beni sevmeni istiyorum...
Adın dilimden düşmesin
tadın dudaklarımdan gitmesin
varlığın içimden çıkmasın
ayrılık hiç gelmesin istiyorum…

İşte;
Ben seni böylesine
delirmişcesine
ve
koşulsuzcasına seviyorum…!

.......peki, ya SEN....! ?

PaPaTYa_PReNSeS
harika olmu? eme?ine sa?l?k Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaln?zl?k korkaklara g?re de?ilmi? anlad?m.. tatlı_cadı 0 345 08-11-2006, Saat: 01:43 PM
Son Yorum: tatlı_cadı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 07:27 PM