:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sigara ??meyelim .....!!!!
toxique_lierre&b.b.k
Duyqusuz_Boy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ne Yaz?kki Cevap Bulamayacaks?n ??nk? Art?k FiRTiNa_G?N?L Yohq Sad
neden ki:confused: gitti demek bihabersizSad
Ara
Son Noktam
Tanışma Bölümünde yAyıNLadı
Ara
toxique_lierre&b.b.k
Duyqusuz_Boy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tan??ma B?l?m?nde yAy?NLad?
ben bulamadim Sad cunku aklim karisik..tsk
Ara
albani
Yaw sigarayı bırakmak kolay olsaydı zaten kimse içmezdiki!!!!

Ben 22 sene içtim ve bıraktım;arada bir çok seferler bıraktım ama sonra yine başlamıştım,ama 4 sene önce bu defa kesin kararlıydım(bazı sağlık sorunlarıda oldu) yoksa o beni bırakacaktı!!!böylece bırakmış oldum,ama kafayı yedim tamamen beyinden bitirmek için!!!!

Zira sigaradaki uyuşturucu(bağımlılık)yapan etken maddeler,diğer tüm madde
bağımlılarında olduğu gibi beyine yerleşip gitmek bilmiyor vesselam!!!!

İşte bütün mesele orada,aslında siz istemiyorsunuz bu illeti ama elinizde değil,istem dışı "yak bir tane daha" hesabı aynen gidiyor!!!!!!!!!

Yaw ben hele akşamları olup,şöyle TV nin karşısında helede maç varsa!!!!
öldüm öldüm gittim be,şöyle bir tane yaksam diyordum,püfür püfür filan!!

Yani kolay olmuyor,ama birde olay beyinden bittimi zaten mesele yok,artık yanımda fosur fosur içselerde banamısın demem,yani canım artık çekmiyor,dolayısıyla bırakın bu illeti,zaten hem keseye hemde sağlığa acaip
zararlı,kaç para yaw bir paket malum "yabancı sigara"!!!!!

Selamlar
Ara
crazy_carsma
bırakında yine zam geliomuş sigara ulen nerden alıştık şu dalga ya amma bozuyo insanı varya harbi yandık zam gelirse bizim sigara 5 ytl olcak evdekiler isyan..Big GrinBig GrinBig Grin
Ara
peri kızı
ENN IYIISII BIRAKMAYINNN LENNNNNNN DIYOMUSMMM HEMNNN BIRAKINN AAAAAAAA SAGLIKK BUU Wink
Ara
Firari Fırtına
Varlığı bir dert , yokluğu başka bir dert ...
Firari Fırtına
İçeyin içmeyin ...Smile
Firari Fırtına
İçmeyin yahuuuuu
Emy
AVUNTU ÇÖLLERİNDEKİ KÜLDEN KALELER

Avuntular… İnsanların en zor zamanlarında, kendilerini kolayca ve çabucak kaptırdıkları bir oyun. Belki de bir örümcek ağı hareket ettikçe dolanılan ya da bir bataklık, çırpındıkça batılan. Ama hayır! Aslında severek izlediğimiz filmin kötü sonla bitmesi olsa gerek.

Sigara tüketiciliği de zor zamanlarımızda Hızır gibi yetişe (!) avuntularımızdan biri. Ne büyük rahatlık ve kolaylık sağlıyor insana, tütünü ciğerlerine kadar çekip doyasıya üflemek. Ciğerlerinize dolan hatta zamanla yerini beğenmeyip, tüm vücudunuzu ele geçirecek olan en iyi arkadaşınızdır o. Düşünsenize… Sevgilinizden ayrıldınız, bir yakınınız öldü, meteliksiz kaldınız daha da basiti birileriyle tartıştınız. Ama üzülmeyin! Sakın ‘hayat bu! deyip bir pay da çıkarmayın kendinize. Ne gerek var tüm bunlara, sigaranızı son nefesine kadar içinize çekmek varken. 1, 2, 3……, 5….., 10, paketler…Belki biraz madden zorluğa gireceksiniz, biraz da ömrünüzü kısaltacaksınız ama değer (!). Kötü günde yalnızlığınızı paylaşsın da, iyi günde paylaşılacak bir yalnızlıkta bırakmayıversin size.

Avuntuların en zararsızıdır o. Nefes darlığı, kokan bir nefes, kansere sunulan davetiye, kalbe verilen yıkıcı zararlar, akciğer ve bronş hastalıkları… Ama sizlere bunları yapmaz değil mi, avuntu bulduğunuz dostunuz!

Avuntu çöllerindeki külden kalelerin geçilmesi yıkılmasından da zor gelir insana. Hem nice kum fırtınaları yıkamamışken, nice yüce yürekliler geçememişken kimin haddine ona savaş açmayı düşünmek.

Sigarayı bırakmak ve yeni hayatınıza ‘HOŞGELDİN’ diyebilmek için beklemeye gelemeyen beklenilenlerden vazgeçmelisiniz.

O gün; son sahnelerin verdiği telaşa rağmen, SON’un kapınıza dayanmış olduğu gerçeği dank edecek kafanıza. Pişmanlıklar, korkular etrafınızı sarıverecek son demlerinizde. Ölmektense tercih ettiğiniz kötü günler, güzellikleri düşlediğiniz o günler kadar hayal olacak.

Keşkelerinizin susmak bilmeyen çığlıkları, kulak zarlarınızı yırtarcasına yükselecek. Tüm bunlar bir yana; bir cana kıyanlara olduğu gibi sonsuz mutluluğun kapıları da açılmamak üzere kapanıverecek suratınıza! Savrulan küllerinizi kim toplayacak?

İşte bu benim sigara tiryakiliği ve sigara tiryakileri için düşüncelerim. Ben en sevdiğim 3 kişinin bırakmasını sağladım; yani o kadar da zor değil. Siz de kendinizi seviyorsanız kendinize daha sevdikleriniz varsa kendinizden onlara bıraktırın bence tez elden.

Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara 30 hastalığa öncülük ediyor Pessimist 7 422 04-11-2022, Saat: 09:28 AM
Son Yorum: wildfang
  Sigara egzozdan 10 kat zararlı MaSaL 0 459 09-04-2010, Saat: 02:34 PM
Son Yorum: MaSaL
  Öksürüğün en büyük nedeni sigara MaSaL 0 473 09-04-2010, Saat: 02:33 PM
  Ne kadar sigara bağımlısısınız? MaSaL 0 580 08-26-2010, Saat: 09:12 PM
  Gizlenen sigara gerçeği nedir? MaSaL 0 438 03-27-2010, Saat: 12:48 AM