:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ger?ek Bir Peri Masal? ...
Firari Fırtına
Ger?ek Bir Peri Masal?

Moses Mendelssohn hi? yak???kl? bir adam de?ildi. ?ok k?sa boyunun olmas?n?n yan? s?ra, ?ok garip bir de kamburu vard?. Moses Mendelssohn, g?n?n birinde Hamburg`da ya?ayan bir i?adam?n? ziyarete gitti.

??adam?n?n, Frumtje ad?nda ?ok g?zel bir k?z? vard?. Moses, bu g?zel k?za umutsuz bir a?kla tutuldu. Fakat g?zel k?z onun ?irkin g?r?nt?s?nden ?rkm??t?. O nedenle, de?il onun sevgisine kar??l?k vermek, y?z?ne bile bakmak istemiyordu.

Ayr?lma zaman? geldi?inde Moses, g?zel k?z?n ?st kattaki odas?na ??kt? ve t?m cesaretini toplayarak onunla son kez konu?ma giri?iminde bulundu. K?z?n g?zelli?i ?ylesine ola?an?st?yd? ki, bir an i?in onun cennetten geldi?ini bile d???nd?.

Fakat k?z?n, ba??n? kald?r?p da y?z?ne bakmamaktaki direnci, Moses` i ?ok ?zd?.G??l?kle ba?arabildi?i konu?mas? s?ras?nda ?irkin a??k, bu g?zel k?za bir soru sordu: “Evliliklerin kutsal bir ?zelli?i oldu?una inan?r misiniz?” dedi.

“Elbette” diyerek yan?tlad? g?zel k?z ve g?zlerini yine kald?rmay?p Moses`in y?z?ne yine bakmadan, kendi de ona bir soru sordu: “Peki ya siz?” dedi. “Siz inan?r misiniz buna?”

Moses bir an bile duraksamad?: “Evet,ben de inan?r?m” dedi ve ekledi: “Biliyor musunuz? Her erkek ?ocu?u do?du?unda Tanr?, onun evlenece?i k?z? belirlermi?.Benim do?umumda da,benim evlenece?im k?z belirlenmi? ve bana `Senin karin kambur olacak` demi?. O zaman ben bir istekte bulunmu?um Tanri`dan.

`Tanr?m, kambur bir kad?n bir trajedi olur. L?tfen onun kamburlu?unu bana ver ve onu g?zel bir kad?n yap` demi?im.” Moses` in bu s?zlerinden sonra Frumtje g?zlerini yerden kald?rd?, onun g?zlerinin i?ine bakt? ve elini uzat?p, Moses` in elini tuttu.Ve daha sonra da onun, sevgili e?i oldu.

Bu anlatt???m?z bir “peri masal?” de?il, ?nl? Alman besteci Mendelssohn`un b?y?kbabas? ile b?y?kannesinin evlenmelerinin hikayesidir.

.
Firari Fırtına
Pericikler okudumu aceb ???
MasaL_perisi
Okudum arkadaşım...Smile
Ve bu gerçekten de gerçek bir Masal dan öte...
Günümüzde acaba boyle bir istekte bulunacak insanlar kalmış mıdır...

Teşekürler Fırtına...
Ara
Firari Fırtına
Böyle perili masaları es geçmeyelim ... Periler hayatın bir parçası olmaya başladı gibi gibi Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  D?rt Mevsim Masal? .. F?rt?na G?n?L den ... Firari Fırtına 2 410 04-04-2022, Saat: 03:03 AM
Son Yorum: wildfang
  ??te bu Masal, o masal... eRCi 1 333 04-03-2022, Saat: 12:10 PM
Son Yorum: wildfang
  Bana Bir Masal Anlat BABA İçinde BEŞİKTAŞ Olsun............. GCLRNFNS 0 544 01-01-2008, Saat: 02:14 PM
Son Yorum: GCLRNFNS
  Masal MasaL_perisi 0 374 10-14-2006, Saat: 07:26 PM
Son Yorum: MasaL_perisi
  peri k?z? ile ?oban hikayesi ! p£r!k!z! 6 723 09-29-2006, Saat: 05:09 PM
Son Yorum: w00w

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 12:29 AM