:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D?rt Mevsim Masal? .. F?rt?na G?n?L den ...
Firari Fırtına
D?RT MEVS?M MASALI

Bir zamanlar Toprak Ana, evinde yaln?z ya??yormu?. Yaln?z ya?amak zormu?, bu y?zden can? ?ok s?k?l?yormu?. Bir g?n kalkm??, g?k kral?na misafirli?e gitmi?. Saray?n kap?s?na var?nca, g?r?lt?ler, pat?rt?lar duymu?. Kap?daki n?bet?iye, “bunlar?n ne oldu?unu” sormu?.

N?bet?i:
― Ne olacak, demi?. Mevsim karde?lerin g?r?lt?s?. ?kisi k?z, ikisi o?lan d?rt yaramaz ?ocuk var. Kavga edip duruyorlar.

Toprak Ana :
― Onlar? bana g?nderin, demi?. Ben yaln?z?m, biraz da benimle otursunlar.

N?bet?i Toprak Anan?n iste?ini krala s?ylemi?. Kral da “Peki” demi?. Toprak Ana bunun ?zerine evine d?nm??, mevsim karde?leri beklemeye ba?lam??.

?nce en k???k karde? gelmi?. Pembe, beyaz sa?l?, g?zel bir ?ocukmu?. Toprak Anaya :
― Benim ad?m ?lkbahar, demi?. Size ufak bir arma?an getirdim.

?lkbahar, ?antas?n? a?m??, ?antas?ndan tomurcuklanm?? dallar, renk renk ?i?ek demetleri, c?v?l c?v?l ?t??en ku?lar ??karm??.

?ok ge?meden ikinci karde? gelmi?. Tombul, k?rm?z? yanakl? bir k?zm??. Ad? da Yaz’m??. Karde?ine :
― Haydi ?ekil bakal?m, bak, ben geldim, demi?. Sonra po da ?antas?ndan ?ilek, kiraz, ?eftali, erik gibi meyveler ??karm??, bunlar? Toprak Anaya sunmu?.

Derken ???nc? karde? gelmi?. Sar? sapsar? bir ?ocukmu?. Toprak Ana’ya :
― Ben sonbahar?m demi?. Yaln?zl???, sessizli?i ?ok severim, demi?. Sonra da ku?lar? kovmu?, her yeri sar?ya boyam??. Ortal??a bir sessizlik ??km??. Tam bu s?rada d?rd?nc? karde? gelmi?. ?i?ekleri, meyveleri da??tm??, cebinden beyaz bir su ??karm??, bu suyla her yeri beyaza boyam??. Bir yandan da :

― Benim ad?m k??, benim ad?m k?? diye ba??r?yormu?.

D?rt karde? de Toprak Anan?n evinden gitmek istememi?. Kavgaya tutu?mu?lar. Ortal?k alt ?st olmu?. Toprak Ana k?zm?? :
― Beni dinleyin, demi?. Ya s?rayla gelin, evimde ??er ay misafir kal?n, ya da ?ekilip gidin. Hepinizi birlikte istemiyorum.

― Bunun ?zerine mevsim karde?ler d???nm??ler. Aralar?nda anla??p Toprak Anaya, “peki” demi?ler. ??te o g?nden beri s?rayla geliyor, Toprak Anada ??er ay misafir kal?yorlar.

Sevg ...

Al?nt?d?r ...
Firari Fırtına
Sen benim ,

Hem yazımsın hem kışım
Hem baharımsın hem aşım ...

Sevg ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ger?ek Bir Peri Masal? ... Firari Fırtına 4 449 04-04-2022, Saat: 03:08 AM
Son Yorum: wildfang
  ??te bu Masal, o masal... eRCi 1 333 04-03-2022, Saat: 12:10 PM
Son Yorum: wildfang
  Bana Bir Masal Anlat BABA İçinde BEŞİKTAŞ Olsun............. GCLRNFNS 0 544 01-01-2008, Saat: 02:14 PM
Son Yorum: GCLRNFNS
  Masal MasaL_perisi 0 374 10-14-2006, Saat: 07:26 PM
Son Yorum: MasaL_perisi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 01:34 AM