:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV Kanallar?n?n zararlar? ...
Masal_yuzLu
2 artı aldında konuşmayı burayada yazsan neler dedin bizde bakalım. daha iyi olurdu.

Bu arada vaktim yok ben bu konuya uzun yazacam..
sevigler.
Ara
d€n!z kısı
esasli_01 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:futbol g?sterirlerse yararl? ama araya diziler girince i? bozuluyor.........Confusedmiley20:
futbolu hi? sewmezdim ama ge?enlerde izledim i?inde kezman olunca ba?ka oluyo yaw kezman?m benim :yikildim: :yikildim: art?k fb nin b?t?n ma?lar?n? izlerim:yikildim: :yikildim: :yikildim:
kayıp_gölgeler
bende uzun uzun yazmak isterdim ama vaktim yok, benim de rahats?zl?k duydu?um ve hassas oldu?um konulardan biri.Confusedmiley23:

Televizyon g?n?m?zde amac?n?n d???nda kullan?ld???ndan bence art?k zararl? bir ara?, insanlar? uyu?turuyur.Ben haftada bir defa tv izlerim o da 2 yada 3 saat evde i? yaparken genelde haber kanallar?n? a?ar?m di?er dizilermi? ,e?lence programlar?ym?? tamamen zaman kayb? benim vaktim k?ymetlidir. Hem vaktimizi ?ld?r?yoruz hem g?z?m?z? bozuyoruz hem beynimizi uyu?turuyoruz kendinize faydal? bir?ey yapmak istiyorsan?z arkada?lar kitap okuyun...Confusedmiley17: Confusedmiley38:
Ara
Firari Fırtına
Katılıyorum bu fikre , çok doğru .....

Sevg ...
bilgeis
tv kanallar? ya da ??yle diyelim kanallardaki programlar bazen toplum i?in k?t? model olabiliyor...baz? ,asl?nda ?evremizde g?rsek yad?rgayaca??m?z olaylar, kimi programlarda ?yle s?slenip sunuluyor ki bizlere, art?k normal bir durummu? gibi kar??l?yoruz o olay?.anlatam?yorum tam...art?k birs?r? ?irkeflik normal bir durummu? gibi alg?lat?lmaya ?al???l?yor.ve bunda da yer yer ba??r?l? olunuyor.yok hadi evlenelim, yok oran? buran? d?zeltelim, yok de?i? g?zelle? falan da falan.......asl?nda ?rneklerim ?ok da ?imdilik bu kadar yeter .......tv programlar?n? seyrederken se?iciyim.l?tfen herkes se?ici olsun.........
Firari Fırtına
Siz bunu başarabildiyseniz ne mutlu size ....
Masal_yuzLu
Tv denilince ekranı 37 .. 51 .. 70 .. 108.. Vs Vs..
Kutu şeklindeki bir cisim aklınıza Gelmemelii..

'' KANallar'' Tv.. PARA.. Reklam İlgi Gençlik Ve öz Değerler Etnik kültürler.. vs. vs AKLA GELMELİDİR...

Mesala Eskiden tv çıktığında Çerçevesi ahşap büyük bir kutu.. Ve çok pahalıydı..
Kimde tv varsa Hali vakti yerindeydi
Mesala bizim vardı O dönemde Maria diye bir dizi filmi vardı birde
iyi kötü çirkin ve Yalan rüzgarı vardı..
O dönemde tv'si olmuylanlar bizde toplanır oda ana Baba günü olur Smile..
Herkes bakar izler Ve ağlardıı..
Çok güzeldi o dönemler..

Tabi zaman geçtikçe.. Özel kannlar çıktı..
İlk özel kanal Yanılmıyorsam Star'dı..
Ve renki döneme geçildi..
artık tv bir lüks Değil di..
Tabi bunu kentlerde yaşayanlar için diyoruz.. Köylerde kırsalda yaşanlar için yine lüks. çünük köyde Tv Ya muhtarın evinde Yada köyün önde geleni ( zengininde ) olurdu..

işte renki döneme geçtik..
Geçmez olaydıkk..

Zaman geçtikçe Tv bir Haber alma Ve güncel konuları izleme dışına çıktı...
artık ticarete oldu Kanallar çoğaldı Ve Rekabet oldu.
Rekabet iyidir.. ama rekabet eğer çıkar üstüne kuruluysa işte ozaman Vah Halimize..
Neyse uzatmiyalım. zaten herkes burayı biliyor.. Ben yinede Yazayım dedim işte..

son 7-8 yıll Tv kanalarının güncelliğini konuşalım.

Mesala ilk tv konusunu nerde bozuldu ilk Tv insan yaşamını gizlilik ilkesini göz ardı eden '' BİRİ BİZİ GÖZETLİYOR (DİKİZLİYOR ) '' idi..
Artık okul okuyan Geçnlik hep bir ağızdan izledikleri kişileri anlatıyordu..
...
sonra ona benzer bir çok program başladı...
onu geçtik..
Bu sefer Devlet içinde Devlet görüşünü savunan kişiler DİZİLER ÇEVİRDİ mankenlerle..
Buda yine bir kaos yaptı..
ONUDa geçelim... düzgün bir şey izliyelim dedik. Bu sefer İNANCIMIZ KULANILARAK '' sır kapısı.. sır evi.. 7. his.. '' gibi yararlı olduğunu düşündüğümüz Aksine ilahi bir faydası olmuyan YİNE ÇIKAR AMAÇLI olduğu apaçık olan böyle programlar çıktı..

Hadi onuda Geçelimm..

ŞİMDİ İSE BENİ DELİ EDEN YENİ DİZİLER...
İZLERKEN NEFRET ETTİĞİM '' bizi rezil eden BİZLE YAKINDAN UZAKTAN İLGİSİ OLMUYAN.. YÖNETMENLERİ İSTANBULDA VS VS batı ŞEHİRLERİNDE YAŞIYLANLARIN YAZDIĞI.. DİZİLER '''..

SILA.. KÖPRÜ... başka vardı şimdi aklıma gelmiyor.. Sinirden..

Ben Mardinliyim MİDYAT bizim diğer bir ilçemiz.. ORDA NE AĞA VAR NEDE PAŞA..
BİDE ÖYLE SİLAHLAR HİÇ YOK?..
TÜRKİYE BURASI.. SİLAHLA KİM GEZER!!.. DEVLETİMİZ NİÇİN VAR??
ALLAH aşkına NE oluyor..

BU KADAR VAHŞİ BİR ŞEKİLDE BİZİ NEDEN ANLATIYORSUNUZ ??
BU ÖFKENİZ KİME NİYEE...
SILA '' töreyi konu almış '' MARDİNE ÖYLE BİR ŞEY YOKK
doğuda HİÇ YOK...

EN NEFRET ETTİĞİM VE SAÇMA OLDUĞU kadar..
Rezil olan dizi KÖPRÜ..
ÖYLE ŞEYMİ OLUR..
BİZDE TC.. NİN vatandaşıyız.. doğuyu böyle KÖTÜLEME karalama HAKKINIZYOK!!...

NEYSE BEN çok konuştum..
aslında

MEDYAMIZ DA satılık..... MEDYA DEDİĞİN DEMOKRATİK VE İLKESİZ..
ÖZGÜR OLMALI..ama NERDE??
Ara
happy yeliz
valla saol ellerine sağlıkk bende yazmak isterdim ama sen erken davrandın SmileSmileSmileSmileemeğine sağlık SmileSmile
Ara
hulleci
emin tşk ederim yorumun için gerçektende bizi öyle tanıtıyolar. seni rencide etmek istemem amaBig GrinBig Grin sölicemBig Grin biliyom bu yazıyı yazarken cebinde 750 ykr vardı yoksa bu kadar kısa yazmazdın senBig GrinBig Grin
Ara
Masal_yuzLu
Alıntı:emin tşk ederim yorumun için gerçektende bizi öyle tanıtıyolar. seni rencide etmek istemem amaBig GrinBig Grin sölicemBig Grin biliyom bu yazıyı yazarken cebinde 750 ykr vardı yoksa bu kadar kısa yazmazdın senBig Grin

sonra kırmızı başlıklı kız gelir..
nine niye kulakların büyük Big Grin
seni daha iyi duyayım diye Big Grin

cebimde akrep olur para olduğunu görmedim Big Grin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 08:01 AM