:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alex'ten samimi itiraflar!
ѕqρα кJмя
5238_B_Alex036.jpg

Brezilyal? oyuncu, hakk?ndaki t?m ele?tirilere cevap verirken, Fenerbah?e'de kal?p kalmayaca??n? ve transferi hakk?nda t?m bilinmeyenleri a??klad?.

Alex, Anelka ile problem ya?amad???n? hatta kalmas?n? istedi?ini s?ylerken, Zico'nun ilk 11 tercihine kar??mad???n? sadece ilk zamanlar ge?mi? d?nemdeki antrenman bilgilerini verdi?ini s?yledi. ??te T?rk spor kamuoyunun en ?ok tart??t??? isim Alex de Souza'n?n a??klamalar?..

S?zlerine ilk yar? de?erlendirmesi yaparak ba?layan y?ld?z futbolcu, Cuma g?n? oynanan Ankarag?c? ma?? ve o ma?ta ya?anan tart??mal? penalt? pozisyonu ile ilgili a??klamalarda bulundu. Alex kendisini son zamanlarda yere att??? iddialar?n? "Benim hi? bir zaman rakip tak?m? ve hakemi kand?rmak gibi bir amac?m olamaz" diyerek cevap verdi.

"7 PUANLIK FARK ?K?NC? YARI ?NCES? B?Z?M ???N AVANTAJ"

"BEN?M H?? B?R ZAMAN RAK?P TAKIMI VE HAKEM? KANDIRMAK G?B? B?R AMACIM OLAMAZ"

Brezilyal? futbolcu "Bizim sezon ba??nda ?ok iyi bir ba?lang?? yapt???m?z s?ylenemez. Bu s?re?te ?ok iyi sonu?lar alamad?k. Belli bir adaptasyon s?reci ge?irdik. Bundan sonra ilk yar?n?n sonlar?na do?ru iyi ma?lar ??kard?k. ?u anda 7 puanl?k bir fark ile ilk yar?y? kapat?yoruz. ?kinci yar?ya ba?larken avantajl? bir sonu?. Ankarag?c? ma??ndaki penalt? pozisyonu ile ilgili olarak ma??n ard?ndan Ankarag?c? kalecisi ile konu?tum. Bana pozisyonun penalt? oldu?unu s?yledi. Zaten g?r?nt?ler de ?ok net g?z?k?yor. Benim hi? bir zaman rakip tak?m? ve hakemi kand?rmak gibi bir amac?m olamaz. Bazen darbeyi ald???n?zda oyuna devam edemeyebilirsiniz, d??ebilirsiniz. G?r?nt?ye bakt???m?zda a??k bir penalt?" dedi.

"UEFA KUPASI KAPILARININ B?ZE A?IK OLDU?UNU D???N?YORUM"

"BEN?M ?STAT?ST?KLER?ME BAKTI?INIZDA NELER YAPTI?IM G?R?LM?? OLUR"

Alex, Fenerbah?e'nin ve kendisinin Avrupa kupalar?nda istenen performans? sergileyememesi ile ilgili ??yle konu?tu: "Buraya geldi?im ilk sene Lyon'a kar?? daha olumlu bir sonu? ??karabilseydik o sene ?ampiyonlar Ligindeki kaderimiz daha farkl? olabilirdi. Zaragoza kar??s?nda da ayn? durum s?z konusu. Ge?en sene zor bir gruba d??t???m?ze inan?yorum. Ufak tefek detaylar bizim turu ge?memize sebep oldu Bu sene UEFA Kupas?n?n kap?lar? bize a??k oldu?unu d???n?yorum. Frankfurt'a kar?? onemli bir ma??m?z var. Kendi evimizdeyiz avantajl?y?z UEFA Kupas?nda yolumuza devam etlmek istiyoruz.?ok ?nemli bir ma?. E?er erken bir gol bulursak ben inanyorum ki ihtiyac?m?z olan skoru alaca??z. Benim ile ilgili ele?tirilere gelecek olursak, bu ele?tiriler her zaman oluyor. Benim istatistiklerime bakt???n?zda neler yapt???m g?r?lm?? olur. Ele?tiriler olacakt?r. Bunlar s?rekli olan ?eylerdir"

"OCAK AYINDA ?T?BAREN KONTRATIMIN YEN?LENMES? KONUSUNDA G?R??MELER BA?LAYACAK"

"?K? TARAF DA ?STED???NE G?RE B?RAZ ORTA YOL BULUNUP B?R KARAR ALINACA?INI D???N?YORUM"

"BEN?M KAFAMIN KARA?TI?I H?? B?R ZAMAN OLMADI"

"BANA BA?KA KUL?PLERDEN TEKL?F GELD???NDE FB'DE MUTLUYUM CEVABININ VERD?M"

Alex De Souza en ?ok merak edilen konuya da a??kl?k getirdi ve sezon sonu Fenerbah?e'de kal?p kalmayaca?? konusunda ?ok net konu?tu. Tecr?beli futbolcu "Ba?kan?m?zla bir g?r??mem oldu. Ocak ay?nda itibaren kontrat?m?n yenilenmesi konusunda g?r??meler ba?layacak. Bunu pozitif olarak de?erlendirebiliriz. Ba?kan?m?z bana benimle devam etmek istedi?ini s?yledi. Bende devam etmek istiyorum. ?ki tarafta istedi?ine g?re biraz orta yol bulunup bir karar al?naca??n? d???n?yorum" ?eklinde konu?tu. Alex tekliflier kar??s?nda kafan?n kar??t??? oldu mu sorusuna ise "Benim kafam?n kar??t??? hi? bir zaman olmad?. O a??klamalarda s?yledi?im sezon sonuna uzun bir s?re oldu?u ne olaca??n? bilmedi?imi s?yledim. ?imdi de bilmiyorum. Ocak ay?nda g?r??meler ba?layacak. ?ki tarafta istekli. Bir sonu? ??kacak. Bildi?imi tek ?ey var kontrat?m bitecek ve yenilemek istiyorum. Tabii ki Brezilya kul?pleri ile kontak halindeyim. Cruzeiro, Palmeiras'ta iyi ge?mi?im var. Onlar bana b?yle bir teklif ile geldi?i zaman verdi?im cevap Fenerbah?e'de mutluyum oldu. Futbol hayat?mla burada devam etmek istedi?imi, Avrupa Futbolunda tercihim Fenerbah?e'den yana. Her ne kadar teklifler gelse de onlara verdi?im tek cevap burada mutlu oldu?um" diye konu?tu.

"ANELKA KALSAYDI BU SENE TAKIMA ?OK FAZLA ?EYLER VEREB?L?RD?. KE?KE TAKIMDA KALSAYDI"

"B?R GRUP OLU?TURDU?UMUZ VE BU GRUBA K?MSEY? ALMADI?IMIZ DO?RU DE??L"

Alex ?zellikle ge?en sezon g?ndeme gelen tak?mdaki Brezilyal? oyuncular?n hakimiyeti ve Anelka ile herhangi bir problem ya?ay?p ya?amad??? konusuna da a??kl?k getirdi. Alex "Anelka ile hi? problemim olmad?. Anelka benim hayat?mda izledi?im en kaliteli ve yetenekli futbolculardan biriydi. O kalsayd? bu sene tak?ma ?ok fazla ?eyler verebilirdi. Onunla problemim olmad?. Tak?m?m?zda Brezilyal? oyuncular?n oldu?u do?rudur. Ben Appiah ve Kezman ile ?ok iyi anla??yorum. Onlar Brezilyal? de?il. Bir grup olu?turdu?umuz ve bu gruba kimseyi almad???m?z do?ru de?il. Burada Fenerbah?e'nin ??karlar? s?z konusu. Tabii ki Brezilyal? arkada?lar?m?zla daha fazla birlikteyiz. Ayn? dili konu?uyoruz. B?yle bir grubun oldu?u do?ru de?il. Anelka ile ben iyi anla??yordum. Ke?ke Fenerbah?e'de kalsayd? Fenerbah?e i?in beraber m?cadele etseydik" dedi.

"ALDI?IM PARADADN MEMNUNUM"

"APP?AH VE KEZMAN'NIN NE KADAR KAZANDIKLARINI B?LM?YORUM VE B?LMEK DE ?STEM?YORUM"

Alex tak?mdaki baz? oyuncular?n kendisinden daha fazla para kazanmas?n?n kendisini rahats?z edip etmedi?ini sorusuna ise g?lerek "Bu ger?ekten ?ok sa?ma bir ?ey. Ben Appiah'?n ne kadar kazand???n? bilmiyorum ve bilmekte istemiyorum. Kezman'?n da ne kadar kazand???n? bilmiyorum ve bilmek istemiyorum. Olcan ve Kerim'in de ne kadar kazand???n? bilmiyorum ve bilmek istemiyorum. Ben Fenerbah?e'ye geldi?im andan itibaren kazand???m miktardan mutluyum. ?nan?yor ki Kezman ve Appiah'ta mutludur ald??? paradan. Gen? futbolcularda kendilerini geli?tirip daha y?ksek paralar almak i?in ?al??acaklard?r. Benim ald???m miktar konusunda hi?bir mutsuzlu?um yok" dedi.

"DAUM VE Z?CO'NUN D???NCELER? FARKLI"

Alex ge?en sezon beraber ?al??t?klar? Daum'un ve ?u anki teknik direkt?rleri Zico'nun farkl? d???nceleri oldu?unu ifade ederek "Daum ve Zico farl? k?lt?rlerden gelmi? insanlar farkl? d???nceleri var. Biri Alman biri Brezilyal?. ?ki hocan?n da kendine ?zg? disiplinleri var. Biz futbolcular?n yapmas? gereken ?ey onlar?n istediklerini sahada yapmak. Ba?ar?ya ula?mak i?in onlar?n isteklerini sahaya yans?tmam?z gerek" diye konu?tu..

DURAN TOP A?IKLAMASI..
Alex De Souza bu sene duran toplar? olumlu de?erlendirememesi ile ilgili "Duran toplarda bahsetmek gerekirse bu d?nem i?inde 4-5 tane frikik vard?. Bunlar s?rekli ?al??t???m yerlerden yakalanan pozisyonlard?. Vigo ma??nda penalt? ka??rd?m. Daha ?ok ?al???rsam bundan sonrakileri gol yapabilirim. ?al??maya devam edece?im. Bunlar beni y?ld?rmaz. Bu ?al??man?n sonucunda golleri ataca??m" dedi.

"MARCO G?B? B?R H?KAYEM OLSAYDI, T?RK M?LL? TAKIMI FORMASINI KES?N OLARAK KABUL EDERD?M"

Marco Aurelio'nun T?rk milli tak?m formas? giymesini normal kar??layan Alex, "Benim hikayemde Marco gibi olsayd? bende T?rk Milli Tak?m formas? giymeyi kabul ederdim" dedi. Alex "E?er hikayem Marco gibi olsayd? kesin olarak kabul ederdim. Marco Brezilya futbolda de?il de daha ?ok T?rk futbolunda yer edindi?i i?in e?er Marco'ya benzer bir ge?mi?im olsayd? kesinlikle kabul ederim" dedi.

"2002 D?NYA KUPASI KADROSUNA SE??LEMEMEK BEN? ?OK ?ZM??T?"

"BREZ?LYA M?LL? TAKIM KADROSUNA BUG?NE KADAR HALA NEDEN ALINMADI?IMI HALA B?LEM?YORUM. BU DA AYRI B?R G?ZEM OLARAK BENDE YER?N? KORUYOR"

Alex, Brezilya milli tak?m?na se?ilememesinin kendisini ?u anda ?zmedi?ini ifade ederek "Bug?n itibariyle ?z?lm?yorum. A??k?as? 2002 D?nya Kupas? kadrosunda yer alamamak beni ?ok ?zm??t?. ??nk? elemelerin hepsinde oynam??t?m. Tak?ma b?y?k katk?m olmu?tu. Kesinlikle o d?nem milli tak?mda olaca??m? d???n?yordum. O zaman ki teknik direkt?r?m beni tan?d???n? d???n?yorum. Bug?ne kadar hala neden al?nmad???m? hala bilemiyorum. Buda ayr? bir gizem olarak bende yerini koruyor. Brezilya futbol uzak olanlar i?in anlamas? zordur. Baz? ?eylerin sebebini bilemezsiniz. Ben de bilemiyorum. ?u an i?in ?z?lm?yorum Ama o d?nem ?ok ?z?lm??t?m" ?eklinde konu?tu.

"SEZON BA?I TEKN?K KADROYA GE?M?? ANTREMAN PROGRAMLARI HAKKINDA B?LG? VERD?M"

Alex medyada ??kan kadroyu Alex yap?yor haberleri i?inse "Benim teknik heyet ile g?r??memde daha ?nce nas?l ?al??t???m?z hakk?nda bilgiler verdim. Ama oyuncular hakk?nda bilgiler vermedim. Antrenman sistemi hakk?nda bilgi verdim. Futbolcular i?in de?il. Tak?m?n nas?l kurulaca?? hakk?nda de?il" diyerek bu iddialar?n do?ru olmad???n s?yledi.

"T?RK?YE'DE EN BE?END???M FUTBOLCU ARDA TURAN"

Alex'in T?rkiye'de en be?endi?in futbolcu kim sorusuna verdi?i cevap ise ?ok netti "Galatasarayl? Arda Turan"

"T?RK FUTBOLUNUN POZ?T?F YANI HERKES?N Y?REKTEN FUTBOLA BA?LI OLMASI"

2004 y?l?nda bu yana T?rkiye'de bulunan Alex De Souza peki T?rk futbolu i?in ne d???n?yor. Alex "T?rk futbolunun pozitif yan?n? herkesin y?rekten futbola ba?l? olmas?n? s?yleyebiliriz. Negatif y?n olarak gen? futbolcular?n fazla forma ?ans? bulamamas?n? g?sterebiliriz. G?ney Amerika'da gen? futbolcular ?ok daha fazla ?ans buluyor. Ayrupa T?rkiye'de seyirciler ma??n tansiyonundan dolay? ma?a ?ok fazla m?dahale edebiliyorlar bunu eksi bir y?n olarak s?yleyebilirim" ifadelerini kulland?.

"VOLKAN BALLI'YA DE?V?D'?N ?SM?N? VERD?M. BEN?M BURADA KATKIM VOLKAN BALLI BANA SORDU?UNDA DE?V?D'?N ?SM?N? VERMEM OLDU"

Alex, Deivid De Souza'n?n transferinde rol oynay?p oynamad??? sorusuna ise ?u cevab? verdi. "Marcio Nobre Be?ikta?'a transfer oldu?unda Brezilya'dayd?m. Bunu Brezilya'dayken ??rendim. Menajerimiz Volkan Ball? Nobre'nin yerine Fenerbah?e'ye gelmekten mutluluk duyacak Brezilyal? futbolcu olup olmad???n? sordu bana. Bende Deivid'in ismini verdim. Fakat daha sonra Ricardo Oliviera'n?n ismi ortaya at?ld?. Daha farkl? futbolcular?n ismi ge?ti. Sonra tekrardan Deivid'de karar k?l?nd?. Benim burada katk?m Volkan Ball? bana sordu?unda Deivid'in ismini vermem oldu. Fakat Deivid hala adaptasyon s?reci ge?iriyor. Bizim Brezilya'da tan?d???m?z Deivid de?il. Bu s?reci en iyi ?ekilde atlat?p bize katk? yapacak. ?al??malar?na devam edip bize bildi?imiz Deivid'i izletece?ini d???n?yorum"

"UFAK TAKIMLARA KAR?I OYNAMAK BELK? DE DAHA ?NEML?D?R. ?AMP?YONLUK YOLUNDA BU MA?LAR S?Z?N YOLUNUZA TA? KOYAB?L?R"

Alex, Galatasaray - Fenerbah?e rekabetinde ekstra motivasyonun normal oldu?un ancak di?er tak?mla ile yap?lan ma?lar?n ?ampiyonluk yolunda bazen daha ?nemli oldu?unu s?yledi. Alex "100 senelik bir hikaye. Bu ma?larda ekstra bir motivasyonun olmas? gayet normal. Ufak tak?mlara kar?? oynamak belki de daha ?nemlidir. ?ampiyonluk yolunda bu ma? sizin yolunuza ta? koyabilir. Bizim ge?en sene kaybetti?imiz puanlara bakt???m?zda kendi evimizde Rize'ye kar?? ald???m?z beraberlik belki de bizim ?ampiyonlu?umuzu etkilemi? olabilir" yorumunu yapt?.

"?STANBUL'DA YA?AMAKTAN DOLAYI MUTLUYUM"

Alex De Souza r?portaj?n son b?l?m?nde ise ?stanbul'daki ya?ant?s?ndan bahsetti. Alex "Hayat?m yolunda ailem ve ben buraya al??t?k. Sanki Brezilya'da gibi ya??yoruz. K?z?m okula al??t?. ?ok iyi arkada?l?klar?m var. Bizim i?in burada hi?bir sorun yok" diyerek s?zlerini tamamlad?.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  "Alex akıllı ve zeki bir futbolcu" Ñ•qρα кJмя 1 373 04-12-2022, Saat: 06:56 PM
Son Yorum: wildfang
  Cruzeiro'dan Alex a??klamas?! Ñ•qρα кJмя 1 346 04-02-2022, Saat: 04:21 PM
  Alex: "Teklifler ald?m" Ñ•qρα кJмя 1 242 04-02-2022, Saat: 04:19 PM
  Ceyhun ve Alex kap??acak Ñ•qρα кJмя 1 315 04-02-2022, Saat: 04:18 PM
  Alex'ten derbi a??klamas?! Ñ•qρα кJмя 1 288 04-01-2022, Saat: 09:55 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 10:34 PM