:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevmek B?r Yerdek? Sabah Gal?ba
eRCi
'Sevmek bir yerdeki sabah galiba. Beni bir t?rl? oraya g?t?rmediler'

Sevgiyi ba?kalar?ndan bekleyen bir insan?n duygular?n? anlat?yordu bu dizeler..

Her sevginin ba?lang?c?, insan ya?am?nda g?ne?in do?du?u and?r elbette. Oysa, ?aba harcamadan, birilerinin kendisini sevmesini bekleyenler ba?ar?l? olamazlar hi?bir zaman... Ne saz? konu?tururlar, ne neyi ?flerler, ne de ?iire var?r dilleri...

?nsanin bir ?m?r boyu pe?inden ko?tu?u sevmek nedir peki? Y?re?in bir ba?kas? i?in ?arpmas? m?? Suyun y?z?nde, yapraklar?n? a??r a??r a?an bir nil?fer mi yoksa? G?? mevsimi, yaral? e?ini kanatlar?yla ?rterek ?l?m? bekleyen yaban kazlar?n?n vefas? m?? Ya da kayay? delen tomurcu?un direnci mi sevmek? Kan ve g?zya??ndan olu?mu? bir d?nyan?n ortas?nda bile, insan? insanla kucakla?t?ran duygu mu?

Ya sevilmek?
Bir ba?kas?n?n bak??lar?ndan biricik oldu?unu anlamak m? sevilmek? Y?r?rken ba?? biraz daha dik, dudak k?vr?mlar?n? u?ar?, ad?mlar? hafif k?lan, sevilmek mi yoksa? Sesin, s?cac?k bir ho?g?r?ye b?r?nmesi, b?t?n canl?lara y?nelik sevecenlik, artan co?ku, sevilmekten mi hep?

Ya nedir sevmemek?
K???k hesaplarla ?l??p bi?mek midir kar??dakini? Hoyrat bir r?zg?r?n, ?zenle dizilmi? saks?lar? devirmesi mi? Dalgan?n sald?rmas? m?, ad? ?zlem olan bir kay??a? Kopar?p bir ?i?e?i yakaya takmak m? yoksa? Kekli?i kafese kapatmak m?, siyah ?rt?ler alt?nda ?rkek do?as?z b?rak?p, avlarda tuzak olarak kullanmak m? sevmemek? Canl?y? soyuna nank?r k?lmak, sonra insanl?k dersi vermek mi yoksa? Bir yudum su uzatmaktan ??enmek mi sevmemek? G?l?msemekten ka??nmak, ok?aman?n ince k?y?lar?na inmemek mi asla?

Sevilmemek nas?l bir duygu peki?
Yavru kedileri bo?mak m? oyun diye? Kal?n topuklu ?izmelerle ezmek mi ba?aklar? ya da ?ocuklar?? Nedir hi? sevilmemek? Bir ??l?n ortas?nda durmadan susamak m?? Kap?lar? dinlemek mi binbir korkuyla? Para biriktirmek mi a? karn?na? ?kseler, pusatlar yapmak dallar? ok gibi sivriltmek mi? Yaz g?nleri ate?ler yakmak m? kocaman bir ?ehrin ortas?nda? ?l?m? izlemek mi keyifle? Nedir sevilmemek? Ne kadar yabanc?la?t?r?r insan? insana?

Havada u?u?an bir s?zc?k m?d?r sevgi? Sezilir mi, tutulur mu, g?r?l?r m?? Nas?l bilinir varl???? Yaln?zca yoklu?unda m? anla??l?r tad??

?nce kendini tan?makla ba?lar sevgi. Kendini onarmakla ba?lar... ?nsan?n, insan olma bilincini, akl?yla, y?re?iyle duymas?yla ba?lar... Do?an?n ve ya?am?n bir par?as? oldu?unu anlamas?yla.. . Ya?am benim i?in var. Su benim temizli?im. Ben suyu en uzak dallara ta??mal?y?m... Sonra insan var... Do?an?n en g?zel ?r?n?... ?? bin y?lda aya?a kalkmay? ??renen ve beni bug?ne haz?rlayan insan... ?lmek ilmek ?r?len k?lt?r?m?n ilk halkas?... Bir insana duyulan sevgiyle ba?layan ya?am...

Peki nedir sevgi?
Birlikte bir g?l??? uzatmak, ac?y? payla??p azaltmak belki de. Ayn? duaya el kald?rmak. Dokunmak biraz. Kan?n, damarlardan ak???n? h?zland?rarak duymak insan?n s?cakl???n?... Ayn? anda g?rebilmek bir ?im?ek ?ak?m?n?... Oca?? birlikte ?flemek ?s?nmak i?in... ?nsan olman?n o eksikli?ini g?zelli?ini sezebilmek kar??l?kl?. Tamamlayabilmek birbirini...

Bir t?rl? ?nleyemedi?imiz o ses: 'benim onurlanaca??m kadar ?nemli ama benden bir ad?m geri...' diyorsa e?er, o sesi susturabilmek. ..

Koltuklara, hal?lara, kristallere, markalara g?sterdi?in ?zenin ?ok fazlas?n? g?sterebilmek bir insana... Duygular?n?, d???ncelerini anlamaya ?al??mak. ?zlemlerini aramak birlikte...

Benim ol ama benden ba??ms?z bireyli?ini de koru. Oldu?un gibi kal ama ?o?als?n, zenginle?sin i?inin erdemi... Seni ilk sevdi?im g?n gibi s?rd?r ki?ili?ini ama durmadan geli?elim birlikte... Birlikteliktir sevgi... Kimsenin kimseyi kullanmad???... Kimsenin kimseye h?kmetmedi?i.. . Kimsenin kimseyi m?lkiyetine ge?irmedi?i...

?nce beni bekle duraklarda, sonra bekleyeni olmayan b?t?n yolcular?... ?nce benim i?in bir ?ark? s?yle, sonra b?t?n sa??rlar duysun sesini... Beni sev! ?yle sev ki, b?t?n insanl??? kucaklas?n sevgin...

Stinq
cok tesekkurler cok guzeldi.ellerine saglık
Ara
gurbetci
cok cok güzeldi arkadasim yüregine saglik...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bir ütopyadır SENİ SEVMEK......(01:15) CeYDa HaNDe KeSiM 13 724 04-13-2022, Saat: 12:17 PM
Son Yorum: wildfang
  Seni Sevmek İstemiyorum Artık ... Mızmız_Prenses 3 404 04-12-2022, Saat: 04:02 PM
  Beklentisiz Sevmek... ! MorciveT 15 596 04-11-2022, Saat: 04:07 AM
  Beni Sevmek... MasaL_perisi 16 709 04-08-2022, Saat: 08:00 AM
  Seni Sevmek mscxcs 3 348 04-07-2022, Saat: 10:19 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 07:11 AM