:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okumay? Seviyorsan Oku BakaL?m :D
Son Noktam
R?zgar?n keman?n? ?ald??? ve ya?mur damlalar?n?n pencerene vurdu?u so?uk bir gecede yata??na uzan?p hayalini kurdu?un ve ke?ke dedi?in b?t?n g?zellikler senin olsun.. Beyaz bir g?vercin g?nderiyorum sana, Kanatlar?nda mutluluk y?re?inde sevgi ve ?evkat, Kar beyaz t?ylerinde kokun, Ve gagas?nda iyi geceler ?p?c??? Ona iyi bak. Yata??n? g?l yapraklar?yla, Hayallerini papatyalarla s?sledim ?zerini sevgimle ?rt?p kabuslar?n? da ben ald?m ki En tatl? r?yalar seninle olsun. R?yalar?n en g?zelini g?r?rken, Tanr?n?n seni korumak i?in g?nderdi?i Meleklerin kanatlar? ?yle b?y?k olsun ki En masum an?nda bile kimse sana zarar veremesin. ?yle insanlar tan?d?m, her biri g?kte bir y?ld?z gibi parl?yordu Oysa ben seni g?ne?im se?tim Ve bir g?ne? i?in binlerce y?ld?zdan vazge?tim. Hayallerin okyanuslar kadar b?y?kse Ve sen i?inde bir kum tanesi gibiysen Umudun sesini dinle ??indeki k?p?rt?n?n okyanuslardan b?y?k oldu?unu g?receksin. Sevgiler vard?r u?runda ?lmeye de?er, A?klar vard?r ?l?nceye kadar ya?amaya de?er, Ama ?yle insanlar vard?r ki Tanr?dan tapmaya de?er. Nehirler denizlere kar???r dalgalan?r f?rt?na olur durulur, Kalbimdeki kas?rga hi? dinmez benli?im senle erir b?t?nle?ir Ate? yanar k?llenir ama s?nmeyen bir ate? var senin ate?in !! Bir g?n bunal?r ?ok ?zlerse y?re?in beni, Bir y?ld?za tak?ls?n g?zlerin ??nk? ayn? ?zlemle ayn? y?ld?zda seni ar?yor olabilirim. Ufukta bir gemi g?rsem seni ta??yan, Mavi denize dalard?m geriye bakmadan U?suz bucaks?z mavilikte arard?m beni Taa ki beni sende bulana kadar. Ay y?ld?za mutluluk f?s?ldarken G?ky?z? sevincini yery?z? ile payla??rken Ben sana bir par?a mutluluk yolluyorum i?indeki umut ?i?ekleri hi? solmas?n diye Hani g?zler varya s?zleri anlat?r, Hani s?zler varya g?zleri aglat?r, Hani anlar varya de?eri ge? anla??l?r, Bir de a?k varya seni bana anlat?r.. Ba??n? g??s?me yaslad???nda tek bir d??man?m vard?r: Ge?ip giden zaman. Seni d???n?r , seni ?zlerim , Sevgilerin ?zlemlerin derinli?inde Ne olur k?r ?eytan?n baca??n? birkez beni hat?rla , Bir sonbahar serinli?inde.. Kalbimi k?rmak suya yaz? yazmak kadar zordur. Kalbimi d?zeltmek ise gece do?an g?ne?e dokunmaya benzer. Sen o suya yaz? yazd?n ?imdi g?ne?in do?mas?n? bekle. ?imdi daha iyi anl?yorum ki, Nefes almak de?ilmi?, ya?amak. Ate?lerde yanmak gibi bir ?ey, Seni severken,sensiz olmak... Sen en b?y?k sevgiyi hakedecek kadar m?kemmel , Herkesin sevmeyi haketmeyece?i kadar ?zelsin. Ya?amak gecenin t?m karanl???na ra?men, Bu?ulu bir cama g?ne?i ?izebilmektir. YA?AMAK D?RENMEKT?R ! A?lamak istiyorsan?z asla yapmay?n. ??nk?, bir yerlerde sadece sizin bir g?l???n?z i?in, Ya?ayan birileri mutlaka vard?r. E?er bir g?n a?k?n ?l?rse onu do?du?u yere g?m kalbine !! ?yle g?zeldin ki! Ama bir g?n anlad?m y?z?ndeki g?zelli?in ruhundan geldi?ini. ?yle g?zeldin ki! Anlad?m seni g?zel g?ren benim g?zlerimdi. Sevgimin g?zelli?iydi seni g?zelle?tiren. E?ilip g?zlerime bakt?: seni seyredebilirmiyim dedi usulcac?k. Sand?m eylemlerin, insanlar?n g?zlerimde ve y?z?mde oyna?mas?n? Seyredecek. "evet" dedim belli belirsiz. Yumdu g?zlerini. ?a??rd?m. Sonra anlad?m ki kalbinde seyrediyordu beni. Aynaya bak?nca kendimi de?il kocaman bir y?rek Ve o y?rekte ondan da b?y?k bir sen g?rd?m. Ya?mur vuruyorsa pencerene anla ki o zaman ben a?l?yorum. Ya?mur pencerene vururken ,benim g?zya?lar?m da kalbime vuruyor; T?pk? ya?mur gibi. Bana kalsa g?ky?z?ndeki t?m y?ld?zlar yerine b?t?n insanlara Senin g?zlerinde ??l?dayan bir ?ift y?ld?z? g?nderirdim. Ya durgun olmal? deniz ; ya durmal? ya da kudurmal?, Sonuna kadar saplanamayacaksa han?er k?n?n? da durmal? , Seven ?lene dek sevilmeyecekse ba?tan unutulmal?. Sen en b?y?k sevgiyi hakedecek kadar m?kemmel , Herkesin sevmeyi haketmeyece?i kadar ?zelsin. Sen d?nyaya s?rg?n bir meleksin Ve ben seni o kadar ?ok sevece?imki Bir daha cennetine d?nemeyeceksin! Ne seni unutmak gibi bir ?aba var y?re?imde, Nede a?k?m? k?r?kleyen bir r?zgar , Ne seni g?rmeden durabilecek kadar g??l?y?m, Ne de kaybetmeye dayanacak kalbim var. Sevgi bir y?ld?zd?r yan?p s?nen , Masmavi bir d??t?r g?ky?z?nde hi? ?lmeyen , Sevenlerin mumudur sevgi , Eriyip de hi? bitmeyen. E?er birg?n sevmek istersen ?nce kendini sev, Daha sonrada istersen beni, Ama beni; beni sever gibi de?il kendini sever gibi sevmelisin, ??nk? ben seni ?yle sevdim. Hayatta ?? ?eyi sevdim; seni, kalbimi, ?mit etmeyi... Seni sevdim, sensin diye, kalbimi sevdim, seni sevdi diye, ?mit etmeyi sevdim, Belki seversin diye... Birg?n biri ??k?pta g?ne?e ad?n? buzla yazarsa , Bilki o seni benden daha ?ok seviyor...
G?ky?z? y?ld?zlarla doluydu, ben hep seni d???n?rken. H?z?n y?ld?zlar? koydum adlar?n?, seni hat?rlat?yor diye. Ayn? onlar gibi sende benden ?ok uzaklardayd?n. g?z k?rpard?n uzaklardan sessizce. Bense hep seni bekledim, k?r?k kalbim, ya?l? g?zlerimle. Seviyorum sevmenin ac? verdi?ini Her sevenin sevilmedi?i bile bile ... Ama yine de bir umut ta??yorum Belki seven sevilir diye. Herzaman g?l, hayata g?l?c?k ?a?, g?lmeyi benimse, ??nk? senin bir g?l???n i?in, Koca d?nyada ya?ayan biri mutlaka biri vard?r. G?ne?in do?du?u yerde parlayan bir ???k g?r?rsen bilki senin i?in yanan kalbimdir. Bazen sana gayesiz, raslant?sal bakard?m... Sense ka??r?rd?n g?zlerini benden. Oysa , sana bakarken g?zlerinde kalbini g?r?rd?m. G?zlerin olmadan da kalbini g?rece?imden habersizdin. Ve hatta sana bakmadan seni hissetti?imi bilmezdin. Titrer durur ellerim yan?nda. V?cudum ?rpermeyle dolar. ???yorum ben yan?nda. ??nk? varl???n i?ime serinlik veriyor. ??im o kadar senle doldu ki... ?nsanlar seni g?zbebeklerimde g?r?rler diye bakmaya korkar oldum. G?rd???m en g?zel r?ya senin oldu?un, Duydu?um en derin sevgi senin eserin, G?rd???m en g?zel d?nya senin g?zlerin, Ve kurdu?um en g?zel hayal sensin. A?ka burun k?v?rmayin o ??l ortas?nda yemye?il bir bah?edir. O bah?eye lay?k bir bah??van olmak i?in, Her bitkinin s?rekli bak?ma ihtiyaci oldu?unu unutmay?n. Seni seviyorum diyebiliyorsam Bu sende b?t?n insanl??? , Bir anlamda b?t?n canl? olan her?eyi, Ve yine sende kendimi seviyorum demektir. G?l bah?esinde ge?se de ?mr?m , Senin ?st?ne g?l koklamam g?l?m! Seni koklamak olsa da ?l?m , ?nan u?runda ?lmeye de?ersin g?l?m. Sevmek sa?ak alt?na s???nan g??men ku?un, Kar tanecikleri aras?nda u?u?an beyaz t?y?n? g?rebilmektir. Ben seni d?n sevmedim ??nk? d?n bitti. Ben seni bug?n sevmedim ??nk? bug?n bitecek. Ben seni yar?n sevdim ??nk? yar?nlar hi? bitmeyecek. Mehtap sularda g?m??ten bir iz b?rak?rken, G?kte y?ld?zlar parl?yordu. Yaln?z kald???m g?nler ve geceler, Kalbim her yerde seni ar?yordu. Ya?am?n kayna?? sevgiyse e?er, Sevgi mutluluk, mutluluk payla?mak, Payla?mak dostluk, dostluk hat?rlanmak, Hat?rlanmak unutulmamaksa e?er, demekki sevilmi?iz. E?er birg?n bulusaca??m?z yere gelemezsem. D?nyan?n b?t?n renklerinden olu?an bir demet ?i?ek yapt?r.??nk? beni senden ay?racak olan tek kuvvet, ?l?m beni yakalam?? demektir. Sevmek seni seviyorum demek de?il..... Seni seviyorum derken titremektir.. Karl? bir ?am orman?nda nefes almak bahtiyarl???na benzer seni sevmek.. Y?z?n? al?yorum elime ya?am budur , Bir g?l?n ak?am? da budur Seninle do?mak yery?z?ne her sabah Ve silinmek seninle. Sen yollara y?r?rsen , ?i?ekler de y?r?r, ?a?ar?m g?l???n?n ard?ndan g?ne? do?mazsa, Bir ?ocuk kap?lar? k?r?p k?rlara ko?mazsa, Sen ufuk ?izgisinin d???ncesiyle ?zg?r, G?l??? ???k olupta y?z?me akan d??, Sen uzak k?y?lar?n adam?, Sen benim y?re?imde a?an g?ls?n. Sevgilim yalan s?ylersem sana, kopsun ve mahrum kals?n dilim Sana " SEN? SEV?YORUM" deme bahtiyarl???ndan sevgilim, Yalan yazarsam sana kurusun ve mahkum kals?n elim ,ok?ayabilmek saadetinden seni Sevgilim yalan s?ylerse sana g?zlerim iki damla g?zya?? gibi avu?lar?ma aks?nlar Ve g?remesinler seni birdaha. Bana geleceksen her?eyinle benim olarak gel. Bir emanet gibi geldikten sonra, Yan?mda olman?n ne anlam? kal?r ki. Ne oldu?umun ne yapaca??m?n hala fark?nda de?ilim, Ama seni sevmekle en do?rusunu yapt???m?n fark?nday?m. Nas?l uzaktaki y?ld?z parlak gelirse insana Uzakta oldu?un i?in tutkunum sana. Hani en g?zel a?klar imkans?z gelir ya insana, ?mkans?z oldu?un i?in a????m sana. Mutluluk bazen bir doruk kadar var?lmaz g??, Bazen bir gelincik kadar ?mr? k?sa, Bazen bir ?p?c?k kadar, Bazende bir veda gibi so?uktur. Sen hep s?cak kal.... Denizler sonsuzdur ama sevgim kadar de?il, G?ne? ?s?t?r ama senin kadar de?il, Herkes seni sever ama benim kadar de?il. ?zlemek g?zel ?eydir, ?zl?yorsa ?zlenen Beklemek g?zel seydir, gelecekse beklenen Sevmek g?zel seydir, seviyorsa sevilen... Benim sevgim, zaman ve uzakl?kla s?n?rl? de?ildir. Zaman? kald?r?nca ayn? anday?z. Uzakl??? kald?r?nca ayn? yerdeyiz. O zaman her an ve her yerde seninle birlikteyiz... Kalbim seni unutacak kadar hainse, Ellerim onu par?alayacak kadar asidir. Seni Sen oldu?un i?in de?il , Seni bende buldu?um i?in seviyorum . Yar? dalgal? olmamal? deniz ya tam durmal? yada tam kudurmal?, Yar? ?mit vermemeli sevgiye ya tam sevmeli yada ?ekip gitmeli, Ama tam sevmek en y?reklisi Sen beni de?il uzakl???m? sevdin, Sen beni bensiz sevmeyi se?tin, Ben varken bensizli?i se?tin. Bir yelkenli olsayd?m r?zgar?n s?r?kledi?i, Her limanda seni arard?m sana dokunmak ve Seni sonsuza kadar hissetmek i?in. S?k?nt? ?ekecek kadar g?c?m ac? ?ekecek kadar sabr?m kalmasada Seni sevecek kadar kalbim her zaman vard?r. Ad?n? g?ky?z?ne yazd?m bulutlar sildi Kumsala yazd?m dalgalar sildi En sonunda kalbime yazd?m kimse silemedi. Hayatta en g?zel ?eyler hep senin yoluna ??ks?n, Ama i?imden bir yerlerde sana ait zavall? kalbim ister ki, Bu g?zelliklerden birtaneside ben olay?m. Sevmek g?l? dikeni ile avu?lamakt?r, Kan i?erisinde kalsada yure?inle sevmektir. Dikenin hesab?n? g?lden soramazs?n. Dikeni var diye sevmemezlik yapamazs?n. Ne i?imde seni unutmak gibi bir his var Nede a?k?m? k?r?kleyen bir r?zgar Ne seni g?rmeyecek kadar g??l?y?m Ne de g?rmeye dayanacak kalbim var. Biraz buruk bir duygu y?klenirse y?re?ine, G?zlerin duman duman tak?l?rsa uzaklara, Kulaklar?n deli deli ??nlarsa, Bil ki biryerlerde ?zlenmi?sindir. Bir insan?n idaelleri olmal? sonsuzluk gibi, Bir insan?n ?zlemleri olmal? umutla a?an ?i?ekler gibi, Bir insan?n "B?RTANES?" olmal? "BENDEK?" "SEN" gibi D?nyadaki b?t?n a?a?lar kalem, Denizler m?rekkep olsa, Sana olan sevgimi yazamazlar. Sevgim sonsuz ama anlayana, A?k?m sonsuz ama ya?ayana, Dostlu?um ger?ek ama payla?ana, Dertlerim s?radan ama unutturabilene, Sen "Birtanemsin", her zaman da ?yle kalacaks?n. Yeniden do?du g?ne? d?nyaya, yeniden batacak karanl??a Ama sen bir kere do?dun kalbime hi?bir zaman batmayacaks?n. Tek seni d???n?yorum, d???nmeye de?ersin, Senin i?in ya??yorum ya?an?lacak birisin, Seni ?ok seviyorum sen buna de?ersin, Hep yan?nday?m her?eyimsin.. ?nsan? uyand???nda bin pi?man eden, Geriye d?nmek isteyip ama d?nemeyince ?aresizlikten delirten, Hayatta sadece bir kere g?r?lecek harika bir r?yas?n sen. Uyand???nda gecenin karanl???nda bir ???k ararsan Beni d???n ??nk? ben gecene ayd?nl?k, G?n?ne s?cakl?k sevgine kar??l?k vermek i?in seninleyim.. Mutlulu?un g?ky?z?nden d?k?len ya?mur damlalar? kadar bol olsun O kadar mutlu olki g?zlerindeki mutluluk Mutlulu?u arayan mutsuzlar?n umut ????? olsun.. Ne varsa arad???m bilki sende bulmu?um senden ?ncesi yoktu seninle var olmu?um sende b?t?n umutlar sende b?t?n ?zlemler beni sende arama ben art?k senin olmu?um. Bir gece titreyerek uyan?rsan Bilki resmini ?pt???m and?r Bir g?n ya?lar s?z?l?rse o g?zel g?zlerinden Bilki birtanem yoklu?undan ?ld???m and?r. 1000 y?l seni severim 1000 y?l benim olsan 1000 y?l daha isterim.. E?er bir g?n g?kten ya?mur yerine ta? ya?arsa ve g?ne? bat?p ebediyem hi? do?mazsa bil ki seni unuttum ve bir ba?kas?n? sevdim.. Someone misses you .Needs You Worries about you, Lonely without you Its love, I love you .... Kendimi k?r d???nd?m, k?t? oldum, Sa??r olsayd?m ne yapard?m bilmem, Birde dilsiz hissettim , kalbim s?zlad?, Sensiz olsam ne yapard?m dedim ve d???n?rken ?ld?m!! G?ne?in do?du?u da bir ger?ek batt??? da... Kalbimin att??? da bir ger?ek, g?n?n bitti?i de.. Ne ??kar t?m ger?ekleri saysak tek tek. Seni Seviyorum ya, iste o en b?y?k ger?ek
Ara
Son Noktam
BEN? SANA KAVU?TIRACAK TEK ?EY?N ?L?M OLDU?UNU B?LSEYD?M, AZRA?L?N GELMES?N? BEKLEMEZD?M. BUG?N? YA?IYORSAM E?ER, GELECEK G?ZEL G?NLER?N SEN? GET?RECE??NE ?NANDI?IM ???ND?R. BEN SENDE ?MKANSIZLIKLARINI SEVD?M. FAKAT ASLA UMUTSUZLUKLARINI DE??L. B?RG?N B?R? ?IKIPTA B?R ?IRPIDA G?NE?E ADINI BUZLA YAZARSA B?LK? O SEN? BENDEN DAHA ?OK SEV?YORDUR. BA?INI G??S?ME YASLADI?INDA TEK B?R D??MANIM VARDIR. GE??P G?DEN ZAMAN... Duygular vard?r anlat?lmayan sevgiler vard?r kelimelere s??mayan bak??lar vard?r insan? a?latan insanlar vard?r ki asla unutulmayan,i?te sende onlardans?n!!! Yaprak d?ken gen?li?imin sat?r aralar?nda alt? k?rm?z?yla ?izilmi? ve t?rnak i?ine al?nm?? suskunlu?umun ba? harflerisin. KARANLIK GECEDE ?NEML? DE??LD?R YILDIZLARI G?RMEK, G?ND?ZLER? YILDIZLARI G?REB?LMEK MAR?FET, A?IK OLMAK ?NEML? DE??L, B?R ?M?R BOYU SEVEB?LMEK MAR?FET Seni y?ld?zlara benzetiyorum y?ld?zlar kadar parlak,y?ld?zlar kadar ula??lmas? zorsun ama y?ld?zlar milyonlarca sen bitanesin Senin i?in yazd???m ?iirlerin birinde bir m?srada gizlenen bir kelime olsam ve Sen ?iiri okurken beni s?yledi?inde tatl? dudaklar?na konan ?p?c?k olsam. A?k dudaklarda kahkaha de?il, g?zlerdeki ya?t?r. Maksat sevgi u?runda ?lmek de?il, u?runda ?lecek sevgili bulmakt?r... Seni d???n?r , seni ?zlerim , sevgilerin ?zlemlerin derinli?inde ne olur k?r ?eytan?n baca??n? birkez beni hat?rla , bir sonbahar serinli?inde... Seni , senden uzakta , sensiz ,seninle ya??yorum. Sokakta bir k?z g?rd?m tak?ld? g?zlerim g?zlerine, A????m zannetti beni kendine, Halbuki ne bilsin, Benziyordu G?ZLERI G?ZLERINE. Bir silah?m olsayd?, bir silah?m ... Yoksullu?u ?aka??ndan, Kaybetmeyi kalbinden, ve sensizli?i aln?n?n tam ortas?ndan vururdum. Dostlar ?rmak gibidir, kiminin suyu az, kiminin ?ok... Kiminde ellerin ?slan?r yaln?zca kiminde ruhun y?kan?r boydan boya. Hayatta ?? ?eyi sevdim; Seni, kalbimi, ?mit etmeyi...Seni sevdim, sensin diye, Kalbimi sevdim, seni sevdi diye, ?mit etmeyi sevdim, belki seversin diye... Kalbim seni unutacak kadar adi ise ellerim onu parcalayacak kadal asildir. Seni seviyorum derken hi? yalan s?ylemedim, yalan s?ylerken hi? seni seviyorum demedim!!! Sert r?zgarlar karanl?k geceleri severmi? , aynen benim seni sevdigim gibi. Hayat ve ya?ad?klar?n? bir okyanus gibi d???n.... ??lg?n ve deli dalgalara isteyerek girmezsin... Durgun sular kendini belli etmez ve ne zaman co?aca??n? sen bilemezsin." Ger?ek dostlar y?ld?zlara benzerler , karanl?k ??k?nce ilk onlar g?z?k?rler. Biz birbirimize d?nm?? iki ayna gibiyiz. ??imizde binlerce olsada g?r?nt?m?z biz sadece birbirimizi g?r?r?z... A?k bir g?le benzer ?i?ek k?sm?nda a?k?n sonsuzlu?unu ya?ars?n ,diken k?sm?nda ise sonsuz ac?lar? ya?ars?n. Bulutlar ya?masa da ya?mur y?kl?d?r sevmesini hissetmesini bilene seni akl?ma d???ren yer?ekimi de?il ;yalanc? y?ld?zlar ?yle uzaks?n ki; ?flesem soguyacaksin....sarilsam okyanus TANRININ BANA VERDIGI EN KUTSAL HEDIYE SEVGI DOLU BIR KALP; YALNIZ, BUNUN BANA ACI VERECEGINI HIC HESABA KATMAMIS OLSA GEREK Sevmek bir bak?ma zaman?n? vermektir, zaman aralar?n? doldurmak de?il, sabahlar? birlikte uyanmakt?r ve yelin sessizli?ini gecenin gizemini bak??a bak??a duyumsamakt?r sonra birbirinin damarlar?nda bir kavurgan kan gibi dolanmakt?r... yasamda sava?lar? her zaman g??l? olanlar kazanmaz eninde sonunda kazanan kazanabilecegine inanand?r EGER B?RG?N BULUSACA?IMIZ YERE GELEMEZSEM. D?NYANIN B?T?N RENKLER?NDEN OLU?AN B?R DEMET .???EK YAPTIR. ??NK? BEN? SENDEN AYIRACAK OLAN TEK KUVVET ?L?M BEN? YAKALAMI? DEMEKT?R. Sevmek Seni Seviyorum Demek De?il..... Seni Seviyorum Derken Titremektir SEN?BEN?M KADAR SEVENLER SANA BEN?M KADAR HASRET KALSIN!!! BIR D?SMANI AFFETMEK,BIR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR Her hat?rlay?? evvelinde unutmay? saklar bilir misin?Ve bilir misin ben seni bir dem olsun UNUTMADIM!....( ?z?nde soyluluk yoksa insan?n ta? da giyse soysuzdur !!! Bana d?n?m? geri getirin, ben size yar?nlar?m? vereyim ?L?MDEN DE??LDE ?L?MLERDEN KORKARIM,??NK? ?LK?NDE BEN VARIM,?K?NC?S?NDE SEVD?KLER?M Bilir misin geceler ne kadar uzun gelir bekleyenlere, hele o beklenenler vazge?ilmezlerdense.. Umuda kur?un s?ksa da ?l?m, Unutma Umuda kur?un i?lemez G?L?M Ne zaman ??ller deniz denizler ??l olursa,g?ne? do?may? unutup ay ?imene d??erse,da?larda nil?fer ?amlarda g?l biterse,i?te o zaman seni unutup ba?kas?n? SEVER?M! Sevmek sa?ak alt?na s???nan g??men ku?un kar tanecikleri aras?nda u?u?an beyaz t?y?n? g?rebilmektir KAHREDER G?ZLER?N?N O MASUM BAKI?LARI KARA MELEK. Evlilikte ba?ar? yaln?z aranan ki?iyi bulmakta de?il ayn? zamanda aranan ki?i olmakt?r. Seni sevmek ac?lar?n en b?y??? olsa gerek,seni d???n?rken g?zya?? d?kmek ya?anabilecek en b?y?k sevin? demek. Ya?mur, mutlulu?uma g?lge d???rmek i?in ya??yorsan ald?rm?yorum. Niyetin beni ?slatmaksa ben zaten a?l?yorum Seninle bir pergelin iki ayr? kollar? gibiyiz ne kadar d?nersen d?n yine ayn? yerde kar??la?aca??z Seni bulmaktan ?ok aramak isterim seni sevmeden ?nce anlamak isterim, seni bir ?m?r boyu bitirmek de?il sana hep yeniden ba?lamak isterim Bana unut dediler seni unuttum;Ama seni de?il, bana seni unut diyenleri G?zlerin g?kte olsayd?, y?ld?zlarda senin y?z?nde utand?r?rd? y?ld?zlar? yanaklar?n?n parlakl??? T?pk? g?n ?????n?n kandili utand?rd??? gibi geldi?in zaman bo?luk dolduran de?il, gitti?in zaman yeri doldurulamayan ol. Sen d?nyaya s?rg?n bir meleksin ve ben seni o kadar ?ok sevece?im ki bir daha cennetine d?nemeyeceksin! Dal R?zgar? Affetmi?tir, ama k?r?lm??t?r bir kere BIR ?EY? SEVMEN?N YOLU, ONUN KAYBOLAB?LECE??N? B?LMEKT?R. Ger?e?i insanlar?n ?l??leri ile de?il, insanlar? ger?e?in ?l??leri ile tan? ..! G?zlerin konu?tu?u dil her yerde ayn?d?r ..! Gelecek, umut sahipleri i?in vaadler ile doludur ..! Yery?z?ndeki hi? bir uzakl?k, d?n kadar uzak de?ildir ..! S?cak kalpli ol ki, Vicdanlar d???ncelerine buyur etsin.! ?nsan vard?r zaman? kendi hesab?na yontar, insan da vard?r bir ya?am boyu zaman onu yontar ..! Kalbin tik taklar? do?umla ba?lam?? ?l?m bestesinin m?r?lt?lar?d?r.! ?ok yumurta ve civcivleriniz varsa, sak?n hepsini bir sepete koymay?n ..! Anlams?z h?rs, aslan? fare yapan bir kapand?r.! ?nsan a??k oldu?u ?eyin kollar?nda can verir. .! Eline gecen her f?rsatta ?evrene tohum sa?; vars?n bir ba?kas? hasat etsin bir bahar mevsiminde ..! Bebek uyurken, cicek tomurcukken, erkek dusunurken, kadin soyunurken guzeldir. Herzaman do?ruyu s?yle.. Ne dedi?ini hat?rlamak zorunda kalmazs?n diyorlar ki ??kmazm?? bu r?ya...sen kim,ben kimmi?im g?ya..." y?ksek tepelerde hem kartala hem de y?lana rastlan?r...ama birisi oraya u?arak di?eri ise s?r?nerek gelmi?tir. Yoklu?unda b?y?tt?m bu sevday?,bunu varl???na ba???l?yorum ya hi? gelmeseydin.. geli?inle zuhur etmeseydin i?imde ya gitmeseydin yada giderken g?t?rseydin i?imdeki seni de Bug?n ?st?ne bast???n ?imenler, yarin topra??n?n ?zerinde bitecek. Ta?? delen suyun g?c? de?il damlalar?n s?reklili?idir. insan sahte para yapar ama daha ?ok para sahte insan yapar...
?NSANLAR AYA BENZER ??NK? K?MSEYE G?STERMED?KLER? B?R KARANLIK Y?ZLER? DAHA VARDIR. BUG?N SEN?N ???N B?R BA?KASINI TERKEDEN YARIN B?R BA?KASI ???N SEN? TERKEDER. Bana hayat? 2 ?ey sevdirir;A?K ve ?ZG?RL?K... A?k?m i?in can?m? bile veririm...ama ?zg?rl???m i?in a?k?m? da feda ederim!! sen giderken birlikte a?lam??t?k. ?imdi ya?mur ya??yorsa ?ehre bilki ben seni d???n?yorum yoklu?unda g?zya??m? ya?murla payla??yorum ya?mur sana ya??yor ben sana a?l?yorum. ?nsan ya dosttur sana ya d??man;ya hi? yokmu?sun gibi unutulursun ya da bir an olsun ??kmazs?n ak?ldan A?k d?nyan?n en tatl? mutlu?uyla en derin ac?s?ndan yarat?lm??t?r K?MSEYE G?NL?M? VERMEDiM i?inde Seni G?R?RLER Diye... K?MSEN?N G?NL?N? almad?m i?inde SEN? G?R?R?M Diye....... ?n?mden gitme,seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme,yol g?steremeyebilirim. Yan?mda y?r? ve yaln?zca dostum kal. Bir g?n cehennemde kar??la??r?z seninle;sen kalp h?rs?z? oldu?un i?in,ben tanr?y? b?rak?p sana tapt???m i?in... uzun ve sensiz bir geceden ??kt?m.yorulmu? r?yalara ast?m resmini.her sabah soyledim G?n??i?in silemedi?i ismini SEVMEK B?R ?HT?YA?SA,SEVD???N? S?YLEMEK NEDEN SU? OLSUN.. B?R G?N YA?MURA YAKALANIRSAN BENDEN KA?TI?IN G?B? YA?MURDANDA KA?.??NK?:BULUTLARIN ARKASINDA KAYBOLAN A?KI ???N A?LAYAN BEN?M SEVEREK YA?AMAK,HAYATTAK? EN B?Y?K MEYDAN OKUMADIR bunca ?ilenin sonu de?ilmi bir avu? toprak olmak ama ?lmekten yana korkum yok tek korkum unutulmak Allah?m beni ?yle bir sonbahar ayaz? ?ld?r ki , sevdi?im mezar?ma koyacak tek bir g?l bile bulamazs?n... A?k?m? da?lara yazacakt?m a?k?mdan b?y?k da? bulamad?m.. sensizli?in karanl?k gibi ??kece?i d?nyamda bana ayd?nl??? unutturmayacak k???c?k bir pencere b?rak Ben ne A?klar ya?ad?m ne vedalar ettim,ne k?zg?n ??llerinde y?r?d?m a?k?n,Senin kor dudaklar?n v?z gelir G?zelim... ?zg?rl?k d??lerde de?il ,kendi kendimize y?kseltti?imiz ?itlerin ard?ndad?r kula bela gelmez,Hak yazmadikca ;Hak bela vermez,kul azmadikca .. UZANIP TUTSAM EL?N? SEVSEM Y?NE H?? B?TMEYECEKM??CES?NE AMA R?YA ?M?? TOPRAK DEG?L AMA KADER SEN? BENDEN ALAN! Sen Beni,Benim Seni Sevdi?im Kadar Sevseydin;Benim Seni, Senin Beni Sevdi?in Kadar Sevdi?imi A N L A R D I N G?ne?i Kaybettin diye g?zlerini kapat?rsan y?ld?zlar?da kaybedersin beni kaybetti?in gibi ?i?eklerin en g?zeli g?l,g?llerin en g?zeli sen..?i?eklerden g?l? g?llerden seni seviyorum aglama!gozler?ne yas degmes?n.gul!dudaklar?ndan tebessum eks?lmes?n.sev!kalb?nden yer?m s?l?nmes?n.unutma ,sen sadece ben?ms?n.... SEN? BU DUNYADA 10 K??? SEV?YORSA BUNLARDAN B?R? BEN?M E?ER SEN? BU DUNYADA 5 K??? SEV?YORSA Y?NE BUNLARDAN B?R? BEN?M E?ER BU D?NYADA SEN? 1 K??? SEV?YORSA BU KES?N BEN?M E?ER BU D?NYADA SEN? K?MSE SEVM?YORSA B?LK? BEN ?LM???M Seni sevmek g?zel ?ey, ?mitli ?ey, d?nyan?n en g?zel sesinden, en g?zel ?ark?y? dinlemek gibi bir?ey,ama art?k ben ?ark? dinlemek de?il,?ark? s?ylemek istiyorum Seni Sevdi?imi D???Nd?k?e ?lmeyi Diliyorum Tanr?dan... Her Seferinde Kalbim Ba?ka Bir ?syan ??kar?yor... Elimde Olsa Kalbimi Yerinden S?ker Ayaklar?mla ?i?nerdim... Ama Elimde De?il Ne Seni Sevmemek Nede Kalbimi S?k?p ?i?neye Bilmek... Yapabildi?im Tek ?ey SeNi SeVeBiLMeK.. O G?N BU G?N? B?LSEYD?M, BU G?N O G?N? YA?AMAK ?STEMEZD?M ?? HARF? YAN YANA GET?RM??LER GEN?LER?N BA?INA DERT ETM??LER (A?K) Konu?mas?n? biliyorsan konu?, ilham als?nlar. Konu?mas?n? bilmiyorsan sus adam sans?nlar DENEND?KTEN SONRA DOST ED?ND?KLER?N? BA?RINA BAS AMA HER ?LK TANI?TI?INLA DOST OLMA. son buldu?u yerde sevgiler, ac?lar ba?lar h?z?nler...ne kadar ?ok sevmi?se insan, o kadar ac? ?eker BEN SOSYETENIN SUSLU TASLARI UZERINDE DANS ETMESINI BILMEM AMA YARALI YUREGIMLE DELIKANLI GIBI SEVMESINI BILIRIM d?nya 3 g?nl?kt?r.D?n, bug?n ve yar?n .d?n gecti, yar?n?n gelece?i belli de?il, ?yleyse bugunun k?ymetini bil Ya?amak i?in bir sebep demi?ti.Deniz demi?tim.?ld? demi?ti.Bense mavili?i kastetmi?tim BiR CoCuK G?L?S?NDe, R?ZGaR?N eN CaPK?N ?P?S?NDe, yaGMuRuN HeR SaC?Na D?S?S?NDe BeNi HaT?RLa.... ZORU BA?ARIRIM!?MKANSIZ B?RAZ ZAMANIMI ALIR D?n gecti, b?gunu d???n?yorum, yar?n var? m??Gencl?g?ne g?venme ?lenler hep ihtiyar m?? Onun unutamad???n hayali, sigarandan derin bir nefes ?ekmi?cesine dolar i?ine. SEVMEK ne imi? bir g?n anlars?n. ?a??rtm?yor dostun kahpeli?i Elimi s?karken s?rt?ma saplad??? b??ak Kaybolan ?mitlere ba?lanmamal?s?n Do?acak ?mitleri hen?z kaybetmedik ki. D?n ak?am yine seni d???nd?m bir?ey t?kand? bo?az?ma a?layamad?m ?l?mm? yoksa sensizlikmi korkuttu ay?rt edemedim ??nk? fark? yoktu "?L?M SENS?ZL?KSE SENS?ZL?K ZATEN ?L?MD? Sen hi?; bugulanmis cama seni seviyorum yazip harflerin arasindan disariyi seyrederek kar tanelerine sevdiginin hayallerinin suslettin mi D?n yine y?ld?zlarda seni arad?m. Ama hi? biri senin olacak kadar parlak de?ildi.Senin g?zelli?ini hi?birinde bulamad?m.Ay ?????nda seni arad?m g?remedim.Oysa her bakt???m yerde sen vard?n. G?zlerimi kapatt?m, seni d???nd?m seninle oldum. Beni hissettinmi sevgilim ... Seni b?t?n kalbimle seViyorum insanin hayat?ndan daha de?erli bir?eyi yoksa,hayat?n?n da de?eri yoktur Kad?n dedi?in ?STANBUL gibi olmal? Fethi zor Fatihi bir tane olmal? G?TME B?RAZ DAHA KAL YANIMDA SEN? DOYASIYA SEYRETMEK ?ST?YORUM ?APKIN TEBESS?M?N OLSUN DUDAKLARINDA O HAL?NLE BENDE KAL ?ST?YORUM" Ac?mak sevgi de?ildir,?st?nl???n kabul?d?r. Ho?g?r? sevgi de?idir, istemedi?ine katlanmakt?r. Ba??ml?l?k sevgi de?ildir, gereksinimin kar??lanmas?d?r. Sevgi de?er vermesini bilmektir. Sevgi ya?ama hakk?n? kabul etmektir. Sevgi varolmaktan k?van? duymakt?r. Sevgi e?itli?in duyumsanmas?d?r ISSIZ B?R KALDIRIM TA?I OLSAM VEYA GER? ALAMAYACAGIM TEK B?R NEFES OLSAM YADA G?ZLER?NDE B?R DAMLA YA? BEN? S?LER GECERM?YD?N YOKSA SEN? SEV?YORUM DEY?P BEN? AFFEDERM?YD?N ASKI ARAMAKLA BULAMASSIN FAKAT O SENI BULDU?UN DA KACIP SAKLANAMASSIN.BU HUYUNDAN DOLAYI ASKI KIM ANLADIK? SEN ANLAYASIN.. g?l? ?ylesine sevmelisin ki; soranlara dikeni yok diyebilmelisin KISA B?R ?YK?D?R HAYAT U?RUNA UPUZUN ACILAR ?EKT???M?Z KISA B?R T?RK?D?R B?R KEZ DAHA S?YLEMEK ???N DEL?RD???M?Z...! Ke?ke da?larda gelincik olsayd?m da, ok?amas?n? bilen avu?lar?n?n i?in de solsayd?m HAYATTA EN ACI ?EY MERHABA D?YEREK B?RLE?EN ELLER?N ELVEDA D?YEREK AYRILMASIDIR. bazen sert bir r?zgar esebilir.o zaman boynunu e?mekten utanma.Yeniden ba??n? kald?raca??n? yaln?zca r?zgar?n ge?mesini bekledi?ini d???n B?L?YORSUN BEN SANA DE??L BANA DEN?ZLER?N SONU KADAR UZAK OLAN O PARLAK VE ULA?ILASI ZOR OLAN G?ZLER?NE A?I?IM Bir a?k? payla?mak i?in ?ok ge?,bir payla??ma a??k olmak i?inse erken.Bir sevda yerimden vurdu zaman.?imdi sana s?ylenecek tek bir c?mle;bende sana yetecek kadar ben kalmad?.. HER R?ZGARLA SALLANIRSAN OTLAR G?B?,DA?LAR KADAR OLSANDA B?R OTA DE?MEZS?NSmile ?nsanlar g?l?mseyerek mutsuzluklar?n? hem gizlemesini hemde biraz yenmesini ??renirler! AYRILIKTA SEVDAYA DAH?L,??NK? AYRILANLAR HALAAA SEVDALI. G?zlerdeki g?zya?? olmasayd? kalpte g?kku?a?? ??kmazd?Smile R?ZGARIN KEMANINI ?ALDI?I VE DAMLALARIN CAMA VURDU?U SO?UK B?R GECEDE YATA?INA UZANIP HAYAL?N? KURUP KE?KE DED???N T?M G?ZELL?KLER SEN?N OLSUN.. B?R G?N BENDEN AYRILIRSAN, BENDE SEN?NLE GELEB?L?RM?Y?M Bir yudum zehir olsan, bir an bile d???nmeden seni i?erdim, s?rf seninle bir olmak ve seni i?imde hissetmek i?in. Agladiginda g?zlerinden akan yas olmak isterdim,yanaklar?n? ?pmek i?in. G?ne? her sabah do?uyor ben ise sensiz herg?n biraz daha bat?yorum. Ben al???lm?? ?eyler sevmem, bilirsin. Ya?amaksa diledi?im gibi ya?amal?y?m Sevmekse g?nl?mce sevmeliyim. Kendi ellerimle yazmal?y?m al?nyaz?m? ?lmekse istedi?im anda ?lmeliyim...! sevgilim bilki senden uzak ne g?zellikleri avutur beni bu ?ehrin, nede y?ld?zl? ak?amlar?!... ?zlemin bir nehir olmu? YARAR G?DER ???MDEK? DA?LARI!... Yaln?z a???a ??kan ????? g?rebiliyorsan, yaln?z s?ylenen s?z? duyabiliyorsan, Ne g?rebiliyorsun Ne de duyabiliyorsun... ELLER?N? ?EKME ELLER?MDEN, SEN?NLE ?O?ALIYOR MUTLULU?UM! PIRILTILAR EKS?LMES?N G?ZLER?NDEN, YA?ADI?IMI SEN?NLE ANLIYORUM! A?KIMIZ ?K? G?ZL?KL?N?N ?P??ME ?ABASIYDI G?ZL?KLER? ?IKARTMAK H?? AKLIMIZA GELMED?!! KA?ITTAN DA?LAR YAPTIM, M?REKKEPTEN DEN?ZLER YAPTIM, HER YERE ADINI YAZDIM. HER YERE ADINI YAZINCA SEN? SEVD???M? SANDIN. BEN SEN? SEVMED?M, SANA TAPTIM SeNi SeViYoRuM KeLiMeSiNi SaNa ?eNDeN ?a$Ka KiMSe DeMeSiN YaLN?Z ?aNa SaKLa DuDaKLaR?N? SeNi ?eNDeN ?a$Ka KiMSe ?PMeSiN Ne oLuR HeR SeVeN SeViLSe SaNKi ?u D?NYaDa a$KTaN G?ZeL Ne VaRKi GeL KoLLaR?mA ?YLe SaR?LKi KiMSeNiN ??ZMeYe G?C? YeTMeSiN!!!... G?L?N D?KENL? OLDU?UNDAN ??KAYET EDECE??NE;D?KENLER ???NDE B?R G?L YARATILDI?INI G?R?P,D???N?P,??KRETMEL?Y?Z.. Bir k?z?n en g?zel ?eyizi,?p?lmemi? dudaklar? ve ?al?nmam?? kalbidir. ke?ke benim kalbimle sevebilsen seni belki anlars?n i?imdeki seni ve beni... neden bu kadar zor seni sevmek ve bulamamak,dokunmak istedik?e uzakla?mak,d???nd?k?e unutmak,Neden bu kadar zor seni sevdi?i halde s?yleyememek, hep bir ?eyler gizlemek,sana sahip olaca??m yerde seni KAYBETMEK bir g?n k?rlarda gezerken eline bir papatya al ve seviyor sevmiyor yapmaya ba?la.seviyor ??karsa inan ama sevmiyor ??karsa inanma. ??nk? o sadece bir PAPATYA Karamsar olmak zor de?il, zor olan ??lg?n bir f?rt?nadan sonra g?kku?a?? gibi g?l?mseyebilmektir Her limana u?ra ama; Demir atma Sen en b?y?k sevgiyi hakedecek kadar m?kemmel ama herkesin sevmeyi hakedemeyecegi kadar ?zelsin! Beraber A?lamaktaki tatl?l?k kadar hi? bir?ey kalpleri birbirine ba?lamaz. mecalsiz kollar?ma istiyorum kucaklamak o sonsuz mavili?i g?nl?m? yelken yapaca??m nefesimi r?zgar mart?lar?n kanatlar?na asaca??m yaln?zl???m? onlarla ??rp?n?p da??ls?n diye ?sl?k calaca??m r?zgar?n ???l???na e?... HER?EY AKIP G?D?YOR,?NSAN AYNI SUDA ?K? KEZ YIKANAMIYOR HAYATIN EN GUZEL ANI HER?EYDEN VAZGE?T???N?Z ZAMAN S?Z? HAYATA BA?LIYAN B?R? OLDU?UNU D???ND???N?Z ANDIR...
G?zya??m utanga? boynunun inciden kolyesi olsun,,Her damla vefas?z teninde bir veda busesi olsun,,?sterim sen de ben gibi yan ?mr?ne hep a?la,,Hep a?la,,Bu benden son dua, bu benden ayr?l?k hediyesi olsun.. Aramas?n onu g?zler O ?imdi asker O kadar ?fke doluyumki sana anlatamam.Seni bin par?aya b?lsemde h?rs?m? alamam.Ya seveceksin yada sevmeyeceksin.Ama ?unu unutma asla seveni ?zmeyeceksin Her Delikanl?n?n Bir K?z Arkada?? Olur Ama ;Her K?z?n Bir Delikanl? Arkada?? Olmaz !!! ASK, Sevgilinin ?arp?k bacaklar?n? d?z g?rme enayiligidir... insanin hayat?ndan daha de?erli bir?eyi yoksa,hayat?n?n da de?eri yoktur iki g?n?l bir olunca samanl?g? polis basarSmile) Ya?am bir satran? oyunu ise , oyundan sonra ?ah'ta Piyon'da hep ayn? kutuya konuyor ise , nedir bu b?y?kl?k sevdas? ? ... Hayat yoku?unu t?rman?rken, kar??la?t???n?z insanlara iyi davran?n ??nk? ini?te yine onlarla kar??la?acaks?n?z!!! Hayat yolunda ??plak ayak y?r?me hayal k?r?klar? aya??na batabilir. Haysiyetli bir adam deli gibi a??k olabilir ama,ahmak gibi a??k olmas? caiz de?ildir. A?k bir tiyatroya benzer, en zor rol? bana verdiler! ?nce sev, sonra unut dediler... Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim! Sen sensizli?in ac?s?n? nereden bileceksin sen hi? sensiz kalmad?n ki! B?RG?N B?R R?ZGAR ESERSE ORALARA SANA OLAN SEVG?M? FISILDARSA KULA?INA UNUTMA SENDE O R?ZGARLA BANA B?R TUTAM SEVG? YOLLA. SEN ?ATLAYAN DUDAKLARIMA B?R DAMLA SU ???MDEK? YA?AMA TUTKUSU AVU?LARIMA D??EN KARTANES?, SEN! SEVG?L?M, SEVD???M, TAPTI?IM, HER?EY?MS?N...... SEN? NE KADAR SEVD???M? B?LMEK ?STERSEN G?KY?Z?NDEN D??ENYA?MUR DAMLACIKLARINI TEK TEK TUTMAYA ?ALI? TUTAMADI?IN HER DAMLA SEN? SEVD???M?N ?SPATIDIR. Seni unutmay? d???nd?m bu gece. Bir sigaran?n ?st?ne ad?n? yazdim. Sigara bitti?inde unutacakt?m seni. Duman duman atacakt?m,seni i?imden. R?zgar savuracakt?, kullerini fakat...Seni unutmay? d???n?rken. Nerden bilebilirdim ki. Seni her nefeste i?ime ?ekti?imi! BIRAKIP G?TT?N BEN? SEN? UNUTTUM SANMA ZAMAN ALI?MAYI ??RET?R BELK? AMA UNUTMAYI ASLA!.. Ne seni unutacak kadar zaman ge?ecek Nede ge?en zaman seni unutmaya yetecek B?rak?p gitsemde unuturum sanma bu kalp sensiz hep ac? ?ekecek.. MUTLULUGUNG?KY?Z?NDEN D?K?LEN BAHAR YAGMURLARI KADAR BOL OLSUN G?ZLER?NDEK? MUTLULUK ?SE:MUTLULUGU ARAYANLIRIN"UMUT" I?IGI OLSUN. Yagmuru ?zleyen topraklar gibi, r?zgar? bekleyen yapraklar gibi,sevgiye susam?? dudaklar gibi delicesine ?zledim seni.. AKLIMDA OLDU?UNUN YARISI KADAR YANIMDA OLSAYDIN H?? SENS?Z KALMAZDIM G?zlerim yasli,icimde bir sizi,yarim benden ayri,kapim kapali anahtari sakli, biri yarimde digeri paspasin altinda... A?k, onu ne kadar sevdigini anlatabilse, onu her g?rd???nde kar??s?nda hi?bir?ey hissetmeyen sala?? oynamayacak belki... kapatt?m kalbimi senden ba?kas?na benim i?in birtek sen vars?n kim ne derse desin ald?rmam yan?mda hep sen sen olacaks?n Sevmeden sevilmeden bu hayat yasanmazki,kalplerdeki heyecan sebepsiz baslamazki, sen olmassa,yanimda avutamam kendimi,d?rt kitaba dil olsam anlatamam derdimi... BANA BIR SARKI S?YLE ICINDE HUZUN OLSUN BASINA KUSLAR KONSUN SONUNDA GURBET OLSUN YARE DOYMAMAK OLSUN BANA BIR SARKI S?YLE.. NiYETiM ACiZANE-i TAC?Z ETMEK DEGiL BiLAK?S EFKAR-I UMUMUDE NACiZANE BiR ASK TEKLiFiDiR VERECEGiNiZ HER M?SPET CEVAP HARABE-i Y?REGiMiN DERMANI OLACAKTIR Gayem Zat?alinizi Taciz Etmek De?il, Efkar? Umumiyede Muhabbet Kurmakt?r.Cevab? Musbetiniz Kalbi Hazalimi Tamiri Temin Edeceginden Desti Muhabbetinize Talibim HAN? S?ZLER VARDIR G?ZLER? A?LATIR.HAN? G?ZLER VARDIR S?ZLER? ANLATIR.HAN? ANILAR VARDIR DE?ER? GE? ANLA?ILIR.B?RDE A?K VARDIR O DA SEN? ANLATIR... Hayatta kimse i?in a?lanmaz! Zaten a?lanmaya de?er insan a?latmaz! E?er bir g?n a?larsan, ba??n? dik tut ki g?z ya?lar?n a?lad???n insan kadar al?almas?n... senin g?zya??n olmak isterdim!g?zlerinde do?up,yanaklar?nda ya?ay?p,dudaklar?nda ?lmek i?in! sen ne bir g?l ne bir buse ne de bir gelinciksin sen eri?ilemeyecek kadar y?ksek bir da??n kopar?lamayan k?r?i?e?isin .. Ben seni hi? sevmedim ki okulda bana ?smarlad???n tostu sevdim ket?ap? sevdim kolam?n son f?rt?n? sevdim Ben seni hi? sevmedim ki kantinciyi sevdim Eceviti bile senden ?ok sevdim.. Bayley's kadar tatl?,Tequila kadar ?arp?c?, kanyak kadar s?cak, ?ampanya kadar ?zel, kokteyl kadar karma??ks?n...seni seviyorum BEN K? AS? S?Z D?NLEMEZ,HAKSIZLI?A BOYUN E?MEZ.SEN?N ???N HEMDE KA? KEZ,YA?LAR D?KT?M ?NANMADIN...... SON DEFA ESMEDEN DEN?ZLER?ME EY! DEL? FIRTINA BA?RIMI YAKMA NEREYE G?DERSEN BEN?DE G?T?R BU SAH?LDE BEN? YALNIZ BIRAKMA d??mezse d??mesin yakam?zdan ?l?m bizimde d?nyam?za sabah olacak g?l?m o g?zel g?l???ne bir kur?un s?ksada ?l?m unutma umuda kur?un i?lemez g?l?m sensiz kald???mda etraf sanki bir ??l nereye gitsem yoksun bulam?yorum hi?bi?ey yok...ne senden bi hat?ra ne ba?ka ?ey....hayk?r?yorum ama sadece ben duyuyorum beyaz bir incisin sen ,bilmem ne cicisin sen,sana can?m diyemem,can?m?n i?isin sen... SEN G?ZLER?MDE B?R RENK,KULAKLARIMDA B?R SES,VE ???MDE B?R NEFES OLARAK KALACAKSIN SEN? O KADAR ?OK SEVECE??MK? BENS?Z G?NLER?N? YOK SAYACAKSIN SEN? SEVD???M? H?? S?YLEMEYECE??M G?ZLER?ME BAKIP ANLAYACAKSIN. DEN?Z DALGASIZ OLMAZ G?N?L SEVDASIZ OLMAZ YAR? G?ZEL OLANIN BA?I BELASIZ OLMAZ.. DOST BAZEN M?N?K B?R KU? BAZEN VAR OLMAYAN SEVG?L?,K?M? ZAMAN SAKSIDA B?R ???EKT?R, AMA ASIL DOST SEN? SENDEN ?OK SEVEND?R NE OLUR! BEN'? BOMBO? B?R KADEH G?B? BIRAKIP G?TME' BEN SEN OLMU?UM ARTIK;BEN? BANA BENZETME.... Ben sensiz ge?en g?nlerime yanarken, belki sen bensizli?e sevineceksin.. Ama ?unu unutmaki birtanem; birg?n sen de SEVECEKS?N Dostluk terazimde en ag?r y?rektin sen, s?namak i?indi diger kefeye baskalar?n? koymam.ama ben? hakl? c?kard?n sen.Toz kondurmad?g?m NAZLI ??CEK kimbilir hangi ak?am g?ne?le beraber bende s?nece?im kimbilir hangi ellerden son suyumu i?ece?im belki g?remeden ?lece?im fakat yinede seni 'EBED?YEN SEVECE??M' B?L?YORDUM SEN? SEV?YORUM DERKEN YEN? B?R ALFABE KE?FETT???M?,K?MSEN?N OKUMA YAZMA B?LMED??? B?R KENTTE... K?MS?N SEN?YA?AMAK ?STEY?PDE YA?AYAMADI?IM UMUTLARIMSIN.FARKINDA OLMADAN YILLARDIR BEKLED???MS?N BELK?DE...K?MS?N SEN?SEN BEN?M SEVD???MS?N SEVD???M? S?YLEYEB?LD???MS?N... Sen ask nedir bilmezsin Beni sevmedin ki.Agla,aglayabildigin kadar,Butun guzellikler sende Ask bendedir. GOZLERIN GOZLERIMDE, ELLERIN ELLERIMDE, KALBIN ICIMDE, RUHUN BEDENIMDE OLDUGU SURECE SENI SONSUZA KADAR SEVECEGIM. D?NYADA ?K? RENK G?L OLSUN B?R? KIRMIZI B?R? BEYAZ E?ER BEN? UNUTURSAN KIRMIZILAR SOLSUN, E?ER SEN? UNUTURSAM BEYAZ KEFEN?M OLSUN. zaman hi? de?i?meyen temposuyla s?r?klerken suskunluklar? yaln?zl??a,bilmeni istiyorum;ya?am ile ?l?m aras?ndaki tek fark sensin G?ZLER?NDEN YA? YER?NE YAKUTLAR ELMASLAR PIRLANTALAR D?K?LECE??N? B?LSEM DE YEM?N EDER?M ASLA A?LATMAM SEN? Al han?eri vur kalbime,kalbim kana bulans?n.Ama fazla derine inme.??nk? orda sen vars?n... GECEY? DEN?Z TUTMU?, KALB?M? HASRET, HANG? SULARDA AYAK ?ZLER?N, HANG? KAPTANIN SEY?R DEFTER?NDE KALMI? G?ZLER?N B?L?NMEYENE DUYULAN A?K,B?RHAZ?NE G?B?,SEN? BULMAKTAN KORKUYORUM,SEN YOKKEN SANA OLAN A?K?M ,SEN VARKEN B?TER D?YE KORKUYORUM,BELK? SEN? SEVMEKTEN KORKUYORUM,BELK? BEN? SEVMEYECEG?NDEN,EN DEGERL? HAZ?NEMS?N BEN?M SEN? BULMAKTAN KORKUYORUM,BULDUGUMDA A?KIM B?TER D?YE Sen hep beni baskalariyla kiskandirmaya calisdin.Hedefinede ulastin, ben sevgisiz sende Hedefsiz kaldin.. bulutlar kapatsada ay ?????n? gunes hep do?acaktir kalpsiz insanlar durdursada vucudumu kalbim hep sende kalacaktir NERON ASKI ICIN ROMAYI YAKTI.AMA CABUK SONDU!BEN SENIN ICIN GUNESI YAKTIM.VE HALA YANIYOR benim kalbimi k?rmak suya yaz? yazmaya benzer...k?r?lan kalbimi onarmak gece g?ne?in do?mas?n? beklemek gibidir...sen suya yaz? yazand?n,?imdi gece g?ne?in do?mas?n? bekle!!!! SEN? SEVMEK G?NAHSA G?L?M BIRAKTA ALLAH KATINDA B?R ?M?R BOYU G?NAHKAR KALAYIM Sen bir ?mre m?savi sonu gelmeyen ?ark?, Sen testimde y?llanm?? ?arap,alevlenmi? meysin, Sen yakamda son ?i?ek, kadehimde son rak?, Sen bir hi?sin..., Fakat benim i?in her?eysin Seni Benim Kadar Seven Varsa Sana Benim Kadar Hasret Kals?n... SES?N DEGD???NDE Y?REG?ME Y?REG?M T?TR?YORSA AVU?LARINDA VE ...... HER KAPAYI?TA G?ZLER?M? ???YEN BAKI?LARIM ISINIYORSA BAKI?LARINDA TEK ?AREM FISILDAMAKSA EGER AVAZIM ?IKTIGI KADAR FISILDAYACAGIM SEN? SEV?YORUM SEN? SEV?YORUM SEN? SEV?YORUM... SEN? SEV?YORUM... SEN? SEV?YORUM.. SEN? SEV?YORUM. SEN KALIN KAFALISINDIR 1 DEFADA ANLAMAZSIN D?YE 3 KERE YAZIYORUM AKLINDA ?Y? YER ETS?N D?YE seni sevdim sevili ba??m belada seni d???n?rken uyuya kald?m helada. ha.ha.ha.ha seninle kazand???m ya?ama g?c?n?; seni unutmak i?in harc?yorum sevgi den?z?n?n sonu yok gibidir ucsuz bucaks?z olsada,sonsuza kadar seninle asmak isterim ve pusulam?n ustune tek b?r sey yaz?yorum "SENI SEVIYORUM" SEN DEPREM G?B? G?RD?N G?NL?ME FAY HATTI ??ZD?N Y?RE??ME ENKAZLAR BIRAKTIN ?ZER?MDE KALB?MDEK? ART?ILAR HALA DEVAM ETMEKTE(A?KIM)SEN? ?OK ?ZLED?M.... sevmek hayat?n ta kendisidir.bedeli onu onsuz sevmek bile olsa... hangi ruh seni duydu benim kadar derinden.hangi g?n?lde yand?n b?yle bir yang?nla sen.ya benim g?zlerimdir seni bamba?ka g?ren ya herkesin g?zleri k?r Denizlerden Kalem Bulutlardan Kag?t Yapt?m Belkide Bin Defa Seni Seviyorum Yazd?m.Aptal!Sende Inand?n.Ben Seni Sevmedim Sana Tapt?m... Bu dunyada bircok insan var kimi mutlu, kimi mutsuz, kimi agliyor, kimi guluyor. ama tum mutluluk ve guzelliklere lay?k bir kisi var; o da su anda mesaj?m? okuyor G?l?ms?n kurutamam seni Sularda c?r?temem seni Yillarca gormesemde Yine unutamam seni engin denizlerde bir su damlas? olmak ya da u?suz bucaks?z sahillerde bir kum tanesi olmak ama en g?zeli milyonlarca insan i?inde sana vurgun olmak... yaln?zl???mda seni b?y?tt?k?e kalabal?kla?aca??m .. sen kendi kalabal???nda hep yaln?z olacaks?n .. yaln?z?m sensiz yada seninle yaln?z?m a?ks?z yada a?k?nla yaln?z?m ve seninim her?eye ra?men t?m benli?imle Aksamlari yataga girmeden ?nce g?ky?z?nde parlayan bir yildiza el salla. Bakarsin sevdiginde onu izliyordur ?l? bir y?lan gibi yat?yordu aram?zda yorgun kirli ve umutsuz ge?mi?im oysa bilmedi?in bir?ey vard? sevgilim BEN SENDE B?T?N A?KLARIMI TEM?ZE ?EKT?M... Hergun birbirini g?rmenin tadi baska,ayrilip kavusmanin tadi baska Gecmis dert icin yakinmak, yeni dert edinmektir.(Shakespear) bira ?i?esiyle sar???n?n ortak ?zelli?i nedir cevap=ikisininde boyun k?sm?ndan yukar?s? bo?tur ?l?m nereden,nas?l gelirse gelsin sonunda zafer ???l?klar?m?z at?lacaksa;?erefli bir ya?am i?in ho? geldi sefa geldi... ??karken ak?tmad???n ter, inerken g?zya?? olur
BIR GUL OLMAK ISTERDIM, DALIMDAN KOPTUGUM AN YALNIZ SENIN ICIN KOPAYIM VE YALNIZ SENIN AVUCLARINDA SOLAYIM.. bir dost yuzu gorme ihtiyaci hissettiginde basini cevir ve gokyuzune bak gunduzleri bulutlarin geceleri yildizlarin arasindan sana gulumsuyor olacagim G?LLER BAH?ES?NDE GE?SEDE ?MR?M SENDEN BA?KASINI TANIMAZ G?NL?M SEN?N YOLUNDA OLSADA ?L?M SEN?N ???N ?LMEYE DE?ER BE G?L?M bir solucan der?s?n?n ?slatt?g? topraga kar?san b?r bocek y?reg?ndek? kan?n savrulup yukselerek y?ld?z oldugu gokyuzu kadar cok sev?yorum sen?... Sen y?ld?zlar alt?nda uyurken s?cak yata??nda, kimdi san?yorsun y?re?ini ????a bo?mak i?in ??rp?nan? ben kadere celme takm?s , kader?n yer?ne kend? dusmus adam?m..... SEVMEKTEN KORKMAYIN, SEVDIK?E D?NYANIZ RENKLENECEK, YALNIZLIK NEDIR BILMEYECEKSINIZ… MUTLULUK BANKASININ SAGLIK VE GUZELLIK SUBESINDEKI 2004 NOLU HESABINIZA 365 GUN DAHA SEVGI YATIRILMI?TIR.G?NL?N?ZCE KULLANMANIZI DILERIZ BEN K?RP?KLER?NDE B?R NEM TANES?Y?M,G?ZLER?NDE B?R G?ZYASI DAMLASI,SAKIN UYNMA G?ZLER?N? SAKIN A?MA ??NK? O G?ZLER?N ???NE ?K?NC? KEZ G?RMEYE HAZIR DE??L?M... Sevmek ?lmektir bence, Bende sevmi?tim ?lmeden ?nce.. ne zamanki sagir bir ressam yere dusen kristal bir gulun cikardigi sesin resmini cizecek,sana sevgimde o o an bitecek B?R BAKIP G?ZLER?ME HER SEY? ANLARSIN YA BEN?MLE KEDERLEN?R BEN?MLE A?LARSIN YA ?U KARANLIKLAR UMRUMDA DE??L BATMAYAN G?NE? G?B? ???MDE SEN VARSIN Y?k?nt?lar alt?ndan ??k?p ben seni sevdimse, kimse y?kamaz sevgimi, depremler de... Seni tanimadan ?nce yalnizligi;Seni tanidikten sonra varolmayi;Sensiz kalinca yok olmayi ?grendim. YAZIN KAVRULAN SICAGINDA AY GECEN?N KARANLI?INA G?LGE D???RD??? ZAMAN Y?Z?NDE SONSUZ B?R TEBESS?M G?NL?NDE SEVG?LER?N EN Y?CES?YLE MUTLU OL. RAHATSIZ OLUYORSAN BAKISLARIMDAN,KAPATIRIM G?ZLERIMI,BIRDAHA ACMAM!VARLIGIMDAN RAHATSIZ OLUYORSAN,?LD?R?R?M KENDIMI,BIRDAHA CIKMAM KARSINA!EGER SENI RAHATSIZ EDEN "SEVGIMSE",?ZG?N?M,BUNA ENGEL OLAMAM!!! Sevmek uykuda O'nu say?klamakt?r.Sevmek O varken Ben demeyi unutmakt?r.Sevmek O yokken zindan? tatmakt?r. AKLIMA GELMEZDI B?YLESI BIR SEVDA. NASIL OLDUYSA ASIGIM BEN SANA. SAGIMDA SOLUMDA HERZAMAN YANIMDA... BASKA BIR S?Z?M YOK, TEK SEN VARSIN CANIMDA ?nCe d??t???Mde KaLKmaY? ??ReNdiM.SonRa aLeVe doKuNdu?uMda aC?Y?...SeVmeYi ??ReNdiM SeviLMeYi..SonRa TeRKediLip bekLemeyi..SayeNde uNuTuLMay? da ??ReNdiM..heR ?eYi ??ReNdiM de yaLn?z uNutMaY? ??ReNeMeDim Karanl?k ayd?nl?ktan,yalan do?rudan ka?ar. G?ne? yaln?z do?sa da etrafa ???k sa?ar. ?z?lme do?rular?n kaderidir yaln?zl?k,kargalar S?R?YLE ama kartallar YALNIZ UCAR! a?k?m?z ?ekerden, sevgimiz tuzdan, evimiz ate?ten... bir g?n ne oldu biliyormusun ? Ya?mur ya?d?. Hakiki arkada?l?k s?hatten farks?zd?r,k?ymeti ancak elden gittikten sonra anla??l?r. ?yi olmak kolayd?r zor olan adil olmak Beraber a?lamaktaki tatl?l?k kadar hi?bir?ey kalpleri birbirine ba?lamaz. Kaplumba?aya dikkat et.Ancak kafas?n? ??kar?p risk ald???nda ilerliyebiliyor. Ne olurdu bir yapra??n daha olsa!Bak sevmiyor i?te beni hain papatya!. Sen benim hayat?mda oldu?un s?rece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakipti..??nk? sen benim i?in daima tektin. Sen bir g?ne?sin ekvatorda, bense kutuplarda bir y?ld?z.Asla birle?emeyecek iki ?eydi varl???m?z ?nsan gitmesi gereken yere y?re?iyle beraber gitmelidir. Yoksa gitti?i yerde bar?namaz Aski reddetmek,g?nesin batisini g?rmekten ?z?nt? duydu?un i?in do?usunu izlemekten zevk almayi reddetmeye benzer. Herg?n birbirini g?rmenin tad? ba?ka,ayr?l?p kavu?man?n tad? ba?ka. En tatl? bal?n bile fazlas?n?n tad? bile b?kk?nl?k verir. K???k ?eylere gere?inden ?ok ?nem verenler,elinden b?y?k i? gelmeyenlerdir. Hi? kimse ba?ar? merdivenlerini elleri cebinde t?rmanmam??t?r. Ben gelmedim Dava i?in, benim i?im Sevgi i?in D???n?yorumda, D???ncelerin En g?zeli, Senin Beni D???n?p D???nmedi?ini D???n?rken, D???nd???n? D???nmek Olsa Gerek Diye D???N?YORUM Uzakl?klar k???k sevgileri yok eder b?y?kleri ise y?celtir t?pk? r?zgar?n mumu s?nd?r?p ate?i y?kseltti?i gibi Ben seni se?tim sen benim i?in yalan d?nyadaki tek ger?eksin Sevgiliyi aylarca g?remeyen a???a, sevgili i?in akan g?zya?? bile g?zeldir R?zgar alabildi?ine h?r??n, ya?mur alabildi?ine inat??, y?re?in onlara inat sanki bir liman...T?pk? g?zlerindeki huzur gibi. ?nsanlar bir k?rm?z? g?l pe?inde ko?arken, ayaklar? alt?nda ezilen papatyalar? g?rmezler!!! Ask gunah olmayacak kadar masum,kole olmayacak kadar ozgur,unutulmayacak kadar derin,umulmayacak kadar yak?n,tek ba??na yasanmayacak kadar tak?md?r. nice insanlar g?rd?m ?stlerinde elbise yok...nice elbiseler g?rd?m i?lerinde insan yok Hayat kazanmay? ??rendik ama Ya?amay? ??renemedik. Hayat?m?za y?llar? katt?k ama y?llara hayat katamad?k. En s?rekli a?k kar??l??? olmayan a?kt?r. A?k?n ilk solu?u mant???n son solu?udur. ?al??mak hayat,d???nmek ???kt?r Sana nas?l davran?lmas?n? istersen sende ba?kalar?na ?yle davran fakat ilk iyi davran??? sen yap. Yumu?ak olma ezilirsin sert olma k?r?l?rs?n. Ge?mi? dert i?in yak?nmak ,yeni dert edinmektir. E?er herkes dost sand??? kimselerin birde kendi arkas??ndan s?ylemi? olduklar?n? duysayd?,d?nyada dost kalmazd?. D?nyada Payla??ld?k?a b?y?yen tek ?ey sevgidir.Haydi o zaman payla?al?m. A??k olmak olabildi?im en g?zel ?eydi Umuda kur?un s?ksa da ?l?m, Umuda kur?un i?lemez G?L?M Beraber a?lamaktaki tatl?l?k kadar hi?bir ?ey kalbleri birbirine ba?lamaz. Evlenmek kafese benzer i?indekiler ??kmak i?in,d??ardakiler girmek i?in u?ra??r. G?ler y?zle s?ylenen bir yalan? bir anda yuttu?umuz halde ac? ger?e?i ancak damla damla yutar?z. Silgi kullanmadan resim ?izme sanat?na hayat denilmektedir. Unutma Ki ; ?nsan Sevebildi?i Kadar ?nsand?r. Ger?ek a?klar bitmesini bilen a?klar oldu?una g?re,insanlar ya hep sahte a?klar?yla evlenir,yada evlenerek a?klar?n? sahtele?tirir.. Sevdi?iniz zaman a?k okadar b?y?kt?rki bir b?t?n olarak i?imize s??maz sevdi?imiz insana do?ru yay?l?r. Erkekler kad?nlar?n ilk a?k?,kad?nlar erkeklerin son a?k? olmak ister. Hi? bir?ey insan kadar y?kselemez ve onun kadar al?alamaz. ben beni bildim bileli ne ben beni buldu kendimde ne de kendim beni buldu bende... Esaret da?lar?nda g?l olmaktansa, h?rriyet da?lar?nda diken olmay? tercih ederdim.. ?i?ekler r?zgar?n ?iddeti ile, erkekler k?zlar?n ihaneti ile solar ?u g?len vehreme bakipta sanmayinki bahtiyardir her kahkahamin altinda binlerce hickirik vardir biz birbirimize d?nm?? iki ayna gibiyiz.??imizde binlerce olsada g?r?nt?m?z biz sadece birbirimizi g?r?r?z.... Neden durmadan ya??yorsun ya?mur, neyi ?slatmak istiyorsun? cadde??slak, kald?r?m ?slak! g?zlerimi ?slatmak istiyorsan e?er, onlar zaten??slak!!! Eger askta guzel bir an varsa oda baskalarini bastan cikartan o yuregin benim icin kan agladigi zamandir...! ?al??kanda zamanla y?pran?r tembelde aradaki fark, biri y?kselerek di?eri s?r?nerek y?pran?r Hissetti?in hisleri hissetti?ini hissetti?in an hissetti?in his A?KTIR. insanlar?n umudunu k?rma..belki de sahip oldu?u tek ?ey odur Y?z?kte ba?ka isim , y?rekte ba?ka isim olmaz Ger?ekle?tiremedi?imiz Hayallerimizin Sembol?, A?LAYAN ?OCUK Gidenler Yokluklar?yla De?il , Giderken s?yledikleri S?zlerle Ac? Veriler s?z a?z?n?zdan ??kt?m? size hakim olur.s?ylemedik?e siz ona hakim olursunuz Aski reddetmek; g?nesin batisini g?rmekten ?z?nt? duydu?un i?in do?usunu izlemekten zevk almayi reddetme?e benzer A?k?m?za nokta koyma;sana bir kucak dolusu virg?l getirdim!!! Seni asil insanlar?n basit a?k?yla de?il basit insanlar?n asil a?k?yla seviyorum!! Beni ate?lere at b?t?n v?cudum yans?n;yaln?z kalbimi b?rak ??nk? orada sen vars?n! E?er bir g?n beni unutacak olursan ge?mi?te kalan g?nleri hat?rla.) dunyay? guzell?kler kurtaracak b?r ?nsan? sevmekle baslayacak hersey Ya?amak bir a?a? gibi tek ve h?r ve Bir orman gibi karde??esine.. Hi?bir zaman ??kt???n kap?y? ?arpma, g?n? birinde d?nmek isteyebilirsin. umar?m sevgime lay?k olmayan sen ah?ma kurban olmaya al???rs?n ?nsanlar her ne kadar sonbahar? ayr?l?k mevsimi kabul etmi?lersede, kaderde ayr?l?k varsa sonbahar? beklemez. Ya?muru sevdi?ini s?yl?yorsun ama ya?mur ya??nca ?emsiyeni a??yorsun, G?ne?i sevdi?ini s?yl?yorsun ama g?ne? a??nca g?lgeye ka??yorsun, R?zgar? sevdi?ini s?yl?yorsun r?zgar ??k?nca pencereni ?rt?yorsun. ??te bundan korkuyorum ??nk? beni de sevdi?ini s?yl?yorsun... a?k bir g?le benzer ?i?ek k?sm?nda a?k?n sonsuzlu?unu ya?ars?n ,diken k?sm?nda ise sonsuz ac?lar? ya?ars?n. Bulutlar yagmasada yagmur yukludur sevmesini hissetmesini bilene seni aklima d?s?ren yer?ekimi degil ;yalanci yildizlar ?yle uzaksin ki; ?flesem soguyacaksin....sarilsam okyanus tecr?be insan?n hayatta yapt??? hatalar?n toplam?d?r ONCA MAZLUMUN G?N?LDEN KOPAN AHLARI ELBET ?ND?R?R B?R G?N TEPEN?ZDEN LANETULLAHI Eger g?zelligi i?inizde tas?m?yorsan?z, d?nyan?n neresine giderseniz gidin onu bulamazs?n?z (H?manist Adam) bir meyhane buldum mezarl???n kar??s?nda. e?er bana geri d?necek olursan,ya meyhanedeyim ya da tam kar??s?nda... a?k g?zlerde ba?lar,dudaklara iner,tekrar g?zya?? olarak bidaha akar bir g?zya?? olmak isterdim. g?zlerinde do?up,yanaklar?nda ya?ay?p,dudaklar?nda ?lmek i?in... b?t?n g?n uyuyorum diye bana deli diyorlar. budalalar r?yamda seni g?rd???m? bilmiyorlar ?zlemek g?zeldir, ?zl?yorsa ?zlenen beklemek g?zeldir, gelecekse beklenen ve sevmek g?zeldir, seviyorsa sevilen... Ne zaman ??ller deniz denizler ??l olursa,g?ne? do?may? unutup ay ?imene d??erse,da?larda nil?fer ?amlarda g?l biterse,i?te o zaman seni unutup ba?kas?n? SEVER?M! Sil ba?tan ya?ama ?ans?m olsayd? e?er kusursuz olmaya ?al??maz rahat b?rak?rd?m y?re?imi korkmazd?m daha ?ok riske girip sana a??k olamaktan!!!! Mutluluk; Tasa i?inde ya?arken bir anl?k dinlenmedir. Olgun insan g?zel s?z s?yleyen de?il,s?yledi?ini yapan ve yapabilece?ini s?yleyen adamd?r. ?nsan? ta? yada k?r?k kalpli yapan bu d?nyadan gidiyorum beni nereye g?merlerse g?ms?nler..... HAYATTA NEY?N ?NEML? OLDU?UNU KE?FETMEK ???N B?R FELAKET BEKLEMEMEK GEREK?R. Seni seviyorum diyebiliyorsam bu sende b?t?n insanl??? bir anlamda b?t?n canl? olan her?eyi ve yine sende kendimi seviyorum demektir. Sevmek sa?ak alt?na s???nan g??men ku?un kar tanecikleri aras?nda u?u?an beyaz t?y?n? g?rebilmektir. Gerci sarp ve zorludur sevginin yollari.Sizi kanatlarinin altina almak ve kollamak isterse cekinmeyin. Ama bilin ki o kanatlarin altindan bir kilictir ki cekilir ve vurur inletir sizi. Dosttan bol ?eyde yok d?nyada,dosttan bulunmaz ?eyde Dostlar?n s?k?nt?da iken onlar? mutlu olduklar? zamankinden daha ?ok ara D??manlar?n?z? sevin ??nk? kusurlar?n?z? yaln?z onlar a??k?a s?yleyebilir. Evlilikte ba?ar? yaln?z aranan ki?iyi bulmakta de?il ayn? zamanda aranan ki?i olmakt?r.
• ben seni d?n sevmedim ??nk? d?n bitti ben seni bug?n sevmedim ??nk? bug?n bitecek ben seni yar?n sevdim ??nk? yar?nlar hi? bitmeyecek..• bende Mecnundan fuzun a??kl?k istiad? vard?r,a??k? mecnun menem mecnunun ancak ad? vard?r.• Ya?amak Gecenin T?m Karanl???na Ra?men Bu?ulu Bir Cama G?ne?i ?izebilmektir YA?AMAK D?RENMEKT?R • Ara S?ra ?syana Y?nelik Olsanda Hat?rlaki Evreni Yarg?lamak ?mkans?zd?r Onun ??in Kavgalar?n? S?rd?r?rken Bile Kendi Kendinle Daima Bar?? ??inde OL..!• bu gece kayarken y?ld?zlar g?ky?z?nden ve g?z?mden ya?lar s?z?l?rken dilek tutmad?m ilk defa sadece te?ekk?r ettim tanr?ya bu gece yan?mda oldu?un i?in!!!• Kalbim seni unutucak kadar adi ise;Duygular?m onu par?alayacak kadar AS?LD?R.• senden ba?ka hi?bir?eyi olmayan ben benden ba?ka ?ok ?eyi olan sana ac?yorum...• Seni sevmek acilarin en b?y?g? olsa gerek,seni d?s?n?rken g?zyasi d?kmek yasanabilecek en b?y?k sevinc demek.• Bir serceydim s?r?den ayrilmis,g?ky?z?nde kaybolmus,oysa bir kartalmis avlanmaya cikmis gelmis bula bula beni bulmus • A?lamak istiyorsan?z asla yapmay?n.??nk?, bir yerlerde sadece sizin bir g?l???n?z i?in ya?ayanbirileri mutlaka vard?r. • Bir insana gere?inden fazla de?er verirsen ya onu kaybedersin yada kendini...• ya?mur, mutlulu?uma g?lge d???rmek i?in ya??yorsun ald?rm?yorum.niyetin beni ?slatmaksa ben zaten a?l?yorum • D?nyada iki k?r var;biri benden ba?ka herkesi g?ren sen di?eri senden ba?ka kimseyi g?remeyen ben.• DUYGULARINIZI BELLI ETMEKTEN ASLA OZUR DILEMEYIN BURADA GERCEKLER SIZDEN OZUR DILESIN*HATIRLARMISIN!SEN DOGDUGUNDA SEN AGLARKEN HERKEZ GULUYORDU .OYLE BIR OMUR GECIRKI HERKEZ AGLASIN OLDUGUNDE SEN MUTLULUKLA GULUMSE.*SEVEREK YASAMAK HAYATTAKI EN BUYUK MEYDAN OKUMADIR! KIERKEGANARD • Ben Yalnizligimi Anladigim Zaman Caresiz Kaldim • Seni benim kadar seven varsa, sana benim kadar hasret kals?n • insan?n insana verebilece?i en ?l?ms?z hediyedir sevgi • unutmaki her seven ads?z kahramand?r insan sevebildi?i kadar ve sevebildi?i m?ddet?e insand?r.• E?er bir g?n a?k?n ?l?rse onu do?du?u yere g?m!!• sana olan ask?m,sag?r bir ressam?n kr?stal b?r yuzeye dusen g?l?n sesini cizdigi zaman bitecek • insanlar? ya?land?ran y?llar de?il ula?amad??? arzular?d?r bende sana ula?amayarak bir ya? daha ya?land?m. • Seninle bir pergelin iki ayr? kollar? gibiyiz ne kadar d?nersen d?n yine ayn? yerde kar??la?aca??z • D?nyan?n d?rtbir yan?nda dostlar?m var dostlar ki birkerecik selam?m? almam??lar birkerecik selamlar?n? almam???m ve yine d?nyan?n d?rtbir yan?nda d??manlar?m var d??manlar ki kan?ma susam??lar kanlar?na susam???m • E?er sevdi?in seni terk etmi?se onu kendi haline b?rak d?nerse senindir,D?nmezse zatan hi?birzaman senin olmam??t?r.• Ya?amak bir a?a? gibi tek ve h?r ve bir orman gibi karde??esine • Beni sana kavu?turacak tek ?eyin ?l?m oldu?unu bilseydim, azrailin gelmesini baklemezdim.Bug?n? ya??yorsam e?er, gelecek g?nlerin seni getirece?ine inand???m i?indir.Hayat?n en g?zel ?eyini sana vermek isterdim. Ama seni sana verememki.Daima g?l?mse; ??nki dudaklar?nla yapabilece?in ikinci en iyi ?eydir.• Ac? ?ekmek ?zg?rl?kse ?zg?r?z ikimiz'de • Seni bulmaktan ?ok aramak isterim seni sevmeden ?nce anlamak isterim, seni bir ?m?r boyu bitirmek de?il sana hep yeniden ba?lamak isterim • G?ZLER?N?N DALDI?I NOKTADA BEN VARIM, ??NK? O AN BEN SEN? D???N?YORUM. • Ben sende imkans?zl?klar? sevdim fakat asla umutsuzluklar? de?il.• ASK BIR KUM TANESI ISE SANA KUMSALLARI VEREYIM • E?er geceler seni d???nd???m kadar uzun olsayd? asla sabah olmazd?.....• Ayr?l?k k???k sevgileri ?ld?r?r ama b?y?k sevgileri g??lendirir. T?pk? r?zgar?n mumu s?nd?r?p yang?n? g??lendirdi?i gibi • Sen benimdin,r?yan?n g?rkemiyle doldum.Ben uykuda sultand?m,Uyan?nca hi? oldum... • Hi? kimse beni kendinden nefret etmemi sa?layacak kadar al?altamaz.• Sen u?urumun kenar?nda bir ?icek olsayd?n hayat?m pahas?nada olsa seni sulard?m • birg?n biri ??k?pta g?ne?e ad?n? buzla yazarsa bilki o seni benden daha ?ok seviyor....• G?lmek senin i?in bir tutku olsun,bir g?n a?larsan o da mutluluktan olsun • RUHUN DILI BEDENDIR, KALBIN DILI ISE SEVGIDIR • Sahte g?z ya?lar?n tuzlu sudan fark? yoktur • Bug?n ?st?ne bastigin ?imenler, yarin topraginin ?zerinde bitecek• Bir g?n gelip soracaks?n beni mi daha ?ok seviyorsun yoksa Tanr?'y? m? diye...Ben hi? d???nmeden Tanr?y? diyece?im ve sen k?s?p gideceksin.Ama nereden bileceksin i?imdeki Tanr?n?n sen oldu?unu...• ya hi? gelmeseydin..geli?inle zuhur etmeseydin i?imde ya gitmeseydin yada giderken g?t?rseydin i?imdeki seni de • Hayat ya?and??? kadard?r. ?tesi ya hat?ralarda bir iz, ya da hayallerde bir umuttur. H?sran? ise bir tek yerde kabul edebilirim: O da ya?amaya olanak varken ya?ayamam?? olmakt?r. • Karanl?klara sitem edecegimize, hepimiz karanl?kta bir mum yaksak, karanl?klar ayd?nl?ga d?nerdi.• Sokakta bir kiz g?rd?m takildi g?zlerim g?zlerine, Asigim zannetti beni kendine, Halbuki ne bilsin, Benziyordu G?ZLERI G?ZLERINE • ruzgara hakim olamiyorsan yelkenlerini ona gore ayarla.ve unutma ki hayat karsilatigin gucluklerle degil gemiyi limana getirip getiremediginle ilgilenir...• Bir silah?m olsayd?, bir silah?m..Yoksullu?u ?aka??ndan,Kaybetmeyi kalbinden,Ve sensizli?i aln?n tam ortas?ndan vururdum.• Bana unut dediler seni unuttum;Ama seni de?il, bana seni unut diyenleri. • Her ?ey payla??ld?k?a k???l?r, payla??ld?k?a k???lmeyen tek ?ey SEVG?D?R...• NE ZAMANK?,DEN?ZLER G?L,G?LLER DEN?Z OLURSA,KAYALARDA N?L?FER, A?A?LARDA G?L B?TERSE,G?NE? KARARIR,AY ??MENLER ?ST?NE D??ERSE,??TE OZAMAN:::::SeNi UnUtUr Ba?kAsInI sEvEr?m........• G?lmek i?in mutlulu?u beklersen tebess?m bile edemeden ?l?rs?n.• g?zlerimi kapatt???mda seni g?remedi?im g?n seni sevmekten vazge?mi?im demektir.• G?zlerin g?kte olsayd?, y?ld?zlarda senin y?z?nde utand?r?rd? y?ld?zlar? yanaklar?n?n parlakl??? T?pk? g?n ?????n?n kandili utand?rd??? gibi • Dudaklarin gibi sicakti..kahveyi biraktim.. Dumaninda hayalin vardi..sigarayi biraktim.... Ruyalarimda sen vardin , uyumayi unuttum bir seni unutamadim • Dostlar ?rmak gibidir, kiminin suyu az, kiminin ?ok...Kiminde ellerin ?slan?r yaln?zca kiminde ruhun y?kan?r boydan boya...• ask bir duygu olarak goz, gonul ve kulak menfezleriyle insanin ic alemlerine akar; vuslata dekde bir baraj gibi siser, bir cig gibi buyur, ve bir alev gibi onun her yanini sarar. Ask vuslatla noktalaninca her sey durgunlasmaya yuz tutar; ates, soner baraj bosalir, cigda dagilir gider. • elele iki zay?f dal gibi,s?cakta titre?mektir.ac?y? ve sevinci,so?ukta ?le?mektir • E?er ki?i;hem ak?ll? hemde ?al??kan ise takdir et,ak?ll? de?il,?al??kan ise dikkat et,ak?ll? olup tembel ise ikaz et,hem ak?ls?z hem de tembel ise ?MHA ET...• Bir tanem, iki de?il ?? tanem... biri sen biri ben biri belli olacak benimle evlenirsen...!• Seni seviyorum derken hi? yalan s?ylemedim, yalan s?ylerken hi? seni seviyorum demedim!!!• Bin y?l ?mr?m olsayd? bin y?l seni severdim,bin y?l sevseydim bin y?l daha isterdim...!• Biz isyankar sokaklarda b?y?d?kanlamay?z baz?lar? gibi ball? ekmek yemektenbiz 15 ya??nda d?nyaya 18 yas?nda kas?p kavurmakta olan a?klara isyan ediyoruz.bilmeyiz kaygan pistte dans etmeyi satmay?z 10 kuru? i?in sevdiklerimizi • Herzaman do?ruyu s?yle..Ne dedi?ini hat?rlamak zorunda kalmazs?n• ALLAHIN SANA VERECEG? EN B?Y?K CEZA MUTLULUK OLSUN AGLAMAK ?STE FAKAT G?ZYA?LARIN ???NE AKSIN • a?k?m?n suya d???ce?ini bilseydim bal?k olurdum • B?R ?M?RK? ELLER?M?ZDEN MASUMCA KAYIP G?D?YOR SEVD?KLER?M?ZE B?LE YETMEDEN • Anladim isi, Sanat Allah'i aramakmis;Marifet bu, gerisi yalniz ?elik-?omakmis. • ba??n? g??s?me yaslad???nda tek bir d??man?m vard?r:ge?ip giden zaman...• HAYAT BU INSAN HER ZAMAN GULMEZ SEVDA BU YUZYIL GECSEDE ?LMEZ... • o kalbinde ta??d???n ?eyin sevgi oldu?undan emin olmal? insanlar.haydi a? kalbini • e?er birg?n sevmek istersen ?nce kendini sev daha sonrada istersen beni ama beni ;beni sever gibi de?il kendini sever gibi sevmelisin ??nk? ben seni ?yle sevdim.• "diyorlar ki ??kmazm?? bu r?ya...sen kim,ben kimmi?im g?ya..."• herzaman mutlulu?un doru?undayken g?l?nmez,bazen s?rf hayata g?c?kl?k olsun diye u?urumun kenar?ndayken bile g?l?mseyeceksin • y?ksek tepelerde hem kartala hem de y?lana rastlan?r...ama birisi oraya u?arak di?eri ise s?r?nerek gelmi?tir...• yoklu?unda b?y?tt?m bu sevday?,bunu varl???na ba???l?yorum • Sevipte sevdi?ine seni seviyorum diyememek ne kadar ac?ysa sevilipte sevildi?ini bilmemek de o kadar ac?d?r.Ey insan..! Edep nedir diye arar, sorarsan eger; Bil ki edep, ancak her edepsizin edepsizligine sabir ve tahamm?l gosterebilmektir.Var olan her seyin yok olandan gelmesi imkansizdir. Size ne yapacaginizi s?yleyebilirler, ama ne d?sh?neceginizi asla..!
• Mutluluk ya?murlar? alt?nda ?emsiyesiz kalman dile?i ile.• Hayatta ?? ?eyi sevdim; Seni, kalbimi, ?mit etmeyi...Seni sevdim, sensin diye, Kalbimi sevdim, seni sevdi diye, ?mit etmeyi sevdim, belki seversin diye...• geldi?in zaman bo?luk dolduran de?il, gitti?in zaman yeri doldurulamayan ol.• kahkaha korkunun ve ?eytan?n tek d??man?d?r belkide ?l?rken yap?lacak son ?ey ger?e?e kahkaha ile g?lmektir.• SEN? PAYLA?MAK YER?NE OLMAMANI YE?LER?M • k?t?mser yaln?z t?neli g?r?r,iyimser t?nelim sonundaki ????? g?r?r,ger?ek?i t?nelle birlikte ????? hemde gelecek treni g?r?r • insanlar ?zg?r olarak do?ar,ama her yerde zincire vurulmu? olarak ya?arlar.• e?er d?nya hakk?nda birazc?k bir ?ey anlamak istiyorsak h?n?tan ve nefretten ar?nmam?z gerekir• y?ld?z k?melerini ilk ke?vedip ad veren a??klard?r****Bak??lar?n? kald?r ama bakma bana • Sevgili karde?im ne zaman bir sal yapaca??z kendimize ve yelken a?aca??z g?ky?z?nden a?a??ya• A?k kar??ndakini bulunmaz hint kuma?? sanmanla h?yar?n teki oldu?unu anlaman aras?nda ge?en zamand?r. • Sen d?nyaya s?rg?n bir meleksin ve ben seni o kadar ?ok sevece?imki bir daha cennetine d?nemeyeceksin!• U?urumun kenar?nda bile olsan g?l?mse.S?rf hayata g?c?kl?k olsun diye. • Kalbim seni sevmeyecek kadar adi ise ellerim onu parcalacak kadal asil dir. • Ger?ek sevgi k?t?l?k g?rd???nde azalmay?p iyilik g?rd???nde artmayand?r. • ?nsanlar? ??lg?na ?eviren ?ey bu g?n?n deneyimi de?il, d?n olan bir ?ey i?in pi?manl?k duymak ve yar?n?n getireceklerinden korku duymakt?r.• KENDI BAHCESINDE DAL OLAMAYAN BIRI, GIRMIS BAHCEME AGACLIK TASLIYOR. • A?k;verdi?inize pi?man olmad???n?z sevginizdir.• Sevgi karanlik bir tunelde yakilan mum isigi gibidir... Size yolunuzu gosterir ama uzakta ne oldugunu soylemez...• Payla?acak dostlar?n?z yoksa iyi ?eylere sahip olman?n bir zevki de yoktur • Dal R?zgar? Affetmi?tir, ama k?r?lm??t?r bir kere • BIR SEYI SEVMENIN YOLU, ONUN KAYBOLABILECEGINI BILMEKTIR. • Herkesi kusurlar? ile g?ren bir kimsenin senden de ?vg? ile bahsetmesini bekleme.• Daglarda pinarlar caglamasa, Derelerde seller kahkaha atabilirmi.?Durgun sular derin akar..!Insan tirmanirken, dagin kafa tutmasina razi olmalidir..!Para her kapiyi acar, ancak kilitliyemez..!Her bildigini soyleme ama, her soyledigini bil..!Savasi bilmiyen barisi da bilmez..!Ask, utanma ve cekinmenin oldugu yerde vardir.!Gercegi insanlarin olculeri ile degil, insanlari gercegin olculeri ile tani..!Gozlerin konustugu dil her yerde aynidir..!Gelecek, umut sahipleri icin vaadlerle doludur..!Yeryuzundeki hic bir uzaklik, dun kadar uzak degildir..!Aldatilsan dahi sakin kimseyi aldatma.Sicak kalbli ol ki, Vicdanlar dussuncelerine buyur etsin.!Insan vardir zamani kendi hesabina yontar, insan da vardir bir yasam boyu zaman onu yontar..!Kalbin tiktaklari dogumla baslamis olum bestesinin miriltilaridir.!Cok yumurta ve civcivleriniz varsa, sakin hepsini bir sepete koymayin..!Anlamsiz hirs, arslani fare yapan bir kapandir.!Insan ashik oldugu seyin kollarinda can verir..!Kristalin bedelini goze almiyan onunla oynamasin.!Her gulde diken olur ama, kesinlikle dikende gul bitmez..!Eline gecen her firsatta cevrene tohum sac; varsin bir baskasi hasat etsin bir bahar mevsiminde..!• BIR D?SMANI AFFETMEK,BIR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR. • Karl? bir ?am orman?nda nefes almak bahtiyarl???na benzer seni sevmek.. • Ya?am?n kayna?? sevgiyse e?er, sevgi mutluluk, mutluluk payla?mak, payla?mak dostluk, dostluk hat?rlanmak, hat?rlanmak unutulmamaksa e?er, demekki sevilmi?iz. • ?L?MDEN DE??LDE ?L?MLERDEN KORKARIM,??NK? ?LK?NDE BEN VARIM,?K?NC?S?NDE SEVD?KLER?M ) • Bilirmisin geceler ne kadar uzun gelir bekleyenlere, hele o beklenenler vazge?ilmezlerdense • Ta?? delen suyun g?c? de?il damlalar?n s?reklili?idir...• MAV?LER G?YER DEN?Z OLURUM.YE??LLER G?YER BAHAR OLURUM.BEL? OLMAZ BELK? B?R G?N BEYAZLAR G?YER SEN?N OLURUM. • "Fantazi, bilgiden daha ?nemlidir." • SEN BAZEN EN Z?F?R? KARANLIK GECEM?N G?NE??, SEN BAZEN YA?ANACAK HAYATIN CESARET VERECEK MUTLULUK YANI, SEN BAZEN VE HER ZAMAN SEVG?M?N TEK NEDEN?...! • insan sahte para yapar ama daha ?ok para sahte insan yapar.. • Bulundu?un K?y?dan Ayr?lmazsan Okyanusun ?tesindeki Adalara Asla Ula?amazs?n • ?nsan bir defa a??k olur geride kalanlar ise sadece bir tutkudur • insan en ?ok reddetti?i ?eye yak?nd?r. • G?zel bakan g?zel g?r?r,g?zel g?ren g?zel d???n?r,g?zel d???nen hayattan lezzet al?r. • Her hat?rlay?? evvelinde unutmay? saklar bilir misin?Ve bilir misin ben seni bir dem olsun UNUTMADIM!..• SEN? SEV?YORUM! diyen dillere de?il...Senin i?in A?LAYAN G?Zlere inan.. • ?z?nde soyluluk yoksa insan?n tac da giyse soysuzdur !! • Ahlak olmayan yerde kanun birsey yapamaz • g?llerimiz olsun k?rm?z? ve beyaz.. k?rm?z? g?ller senin, beyaz g?ller benim.. beni unutursan k?rm?z?? g?ller solsun ..seni unutursan beyaz g?ller kefenim olsun • G?Z;G?Z? G?ZLEYEN G?ZLER? G?ZLER.. • Soytar?l?k etmeden g?ld?rebilmek seni ekmek ?almadan doyurabilmek ve haks?zl?k etmeden do?an g?ne?i i?ime s?zebilmek gibi m?lteci isteklerim oldu aras?ra bilmiyorsun.. • Bana d?n?m? geri getirin, ben size yar?nlar?m? vereyim • A??k Olmak Bana Okyanuslar? Hat?rlat?rd?...Benim A??k Olmam,Benli?imin Beni Ac?tan B?t?n S?rlar?n? Bir okyanusta Eritmek Anlam?na Gelirdi. • A?k dudaklar?nda kahkaha de?il g?zlerde ki ya?t?r.Matsat sevgi u?runda ?lmek de?il u?runda ?lecek sevgi bulmakt?r. • TANRININ BANA VERDIGI EN KUTSAL HEDIYE SEVGI DOLU BIR KALP; YALNIZ, BUNUN BANA ACI VERECEGINI HIC HESABA KATMAMIS OLSA GEREK • Sevmek bir bak?ma zaman?n? vermektir, zaman aralar?n? doldurmak degil, sabahlar? birlikte uyanmakt?r ve yelin sessizli?ini gecenin gizemini bak??a bak??a duyumsamakt?r sonra birbirinin damarlar?nda bir kavurgan kan gibi dolanmakt?r.. • yasamda savaslar? her zaman guclu olanlar kazanmaz en?nde sonunda kazanan kazanab?leceg?ne ?nanand?r.• EGER B?RG?N BULUSACA?IMIZ YERE GELEMEZSEM. D?NYANIN B?T?N RENKLER?NDEN OLU?AN B?R DEMET .???EK YAPTIR. ??NK? BEN? SENDEN AYIRACAK OLAN TEK KUVVET ?L?M BEN? YAKALAMI? DEMEKT?R. • SevmeK Seni SeviyoruM DemeK De?iL..... Seni SeviyoruM DerkeN TitremektiR.. • GELDIGI ZAMAN BOSLUK DOLDURANLARDAN DEGILDE GITTIGI ZAMAN YERI DOLMAYANLARDAN OLMAK ISTERDIM • insanlar?n yapt?g? sahte paralar g?b? paralar?nda yapt??? sahte insanlar vard?r • ?nsanlar;?i?ekleri severler ama kopar?rlar,a?a?lar? severler ama keserler,hayvanlar? severler ama avlarlar. Birisinin bana "Seni Seviyorum"demesinden ?ok korkuyorum!! • SEN?BEN?M KADAR SEVENLER SANA BEN?M KADAR HASRET KALSIN! G?z sevdigini, g?rd?g?n? yitirebilir. Can g?z?yse g?rd?g?n? daima g?r?r.Yigit dedigin, g?reste rakibini yenen kimse degildir; asil yigit kizdigi zaman ?fkesini yenen kimsedir..! Tenini besleyip gelishtirmeye bakma, ??nk? o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.Sen g?nl?n? beslemeye bak..! Y?celere gidecek, shereflenecek odur.
• HAYATTA BAZI ?EYLER PARAYLA SATIN ALINMAZ.BUNLAR- DAN B?R?S? SEVG?D?R. • ?NSANLAR AYA BENZER ??NK? K?MSEYE G?STERMED?KLER? B?R KARANLIK Y?ZLER? DAHA VARDIR.*BUG?N SEN?N ???N B?R BA?KASINI TERKEDEN YARIN B?R BA?KASI ???N SEN? TERKEDER.*E?ER B?R F?KRE YETER?NCE BA?LI KALIRSANIZ O F?K?R ARTIK SAYGIDE?ER HALE GELM?? DEMEKT?R.*A?KA BURUN KIVRMAYIN O ??L ORTASINDA YEMYE??L B?R BAH?ED?R O BAH?EYE LAYIK B?R BAH?IVAN OLMAK ???N HER B?TK?N?N S?REKL? BAKIMA ?HT?YACI OLDU?UNU UNUTMAYIN*?NSANLARI
Ara
fatosh_
okumayı sevmıyom ama okudum
Ara
tatlı_cadı
bu ne yaaa çok uzun..!!! Big Grin
Ara
Son Noktam
Bencede Big Grin
Ara
kardelen
valla kusura bakma.belki ilginç bişey ama boyutuyla baştan kaybetti be gökhan yaw...
Ara
Son Noktam
faLLa İsterseniz Boyutunu Büyüteim Big Grin Daha Rahat Okursunuz Big GrinBig GrinBig Grin
Ara
kardelen
çok iyi olur valla...
Ara
toxique_lierre&b.b.k
oh la la,benim gozum sasi oldu birden..taksit taksit okuyabilmiymisimWinkbu konu kalkmaz umarim ozamana kadar:p
Ara
fatosh_
sen okuyana kadar aksam olacak
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-25-2024, 11:40 PM