:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Herkes Ulu Önder Atatürk'ten Güzel Sözler Yazsın
*TATLI BELA*
Mualimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmenleri ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır.
*TATLI BELA*
Çalışmak demek, boşuna yorulmak, terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü uygar buluşlardan azami derecede istifade etmek zorunludur.
*TATLI BELA*
İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!
*TATLI BELA*
"T?rk esirlik kabul etmeyen bir millettir."
*TATLI BELA*
"Giri?ti?imiz b?y?k i?lerde, milletimizin y?ksek kabiliyet ve y?ksek sa?duyusu ba?l?ca rehberimiz ve ba?ar? kayna??m?z olmu?tur."
*TATLI BELA*
"T?rk milleti insanl?k aleminin samimi bir ailesidir."
*TATLI BELA*
"Biz daima hakikat arayan, onu bulunca ve buldu?una kani olunca a??k?a s?ylemekten ka??nmayan insanlar olmal?y?z."
*TATLI BELA*
Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.
*TATLI BELA*
Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır.
*TATLI BELA*
Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk iktisadiyatı, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Atatürk'ün Yazdığı Tek Şiir: Beşike Hadisesi... *TATLI BELA* 10 1,016 04-15-2022, Saat: 12:55 AM
Son Yorum: wildfang
  Atatürk'ün Vasiyeti... CReATuRE 4 589 04-14-2022, Saat: 07:18 PM
  Atatürk'ün Vas CReATuRE 3 477 04-14-2022, Saat: 07:16 PM
  Atatürk'ü böyle dinlemediniz hiç ? CReATuRE 27 1,673 04-14-2022, Saat: 07:04 PM
  'En şefkatli lider Atatürk' Pessimist 6 485 04-14-2022, Saat: 10:06 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 02:02 PM